Şimdi Ara

Abluka (2015)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kadir hapishanedeki 20 yılın ardından tahliye olur ve emniyette çalışan Hamza'nın yardımıyla iş bulur. İstanbul'u saran büyük siyasi karmaşa atmosferi özellikle sokaklarda kendini göstermektedir. Kadir öçp toplayıcısı olarak girdiği bu paravan işin ardında aslında muhbir olarak çalışacaktır. Gecekondu mahallelerindeki çöpleri karıştırarak bomba ile lgili malzemelerin olup olmadığını kontrol ederek ilgili mercilere bu bilgileri iletecektir. Kadir bir gün çalıştığı mahallelerden birinde kardeşi Ahmet ile karşılaşır. Belediyede çalışan Ahmet ile yeniden kardeşlik bağını kurmaya çalışsa da bu çabaları tek taraflı kalır. Ahmet'in bu halleri Kadir'i komplo teorileri üretmeye iter.

Abluka (2015)

İlk filmi Tepenin Ardı ile ses getiren Emin Alper'in yeni filminde başlıca rollerinde Mehmet Özgür, Berkay Ateş, Tülin Özen, Müfit Kayacan ve Ozan Akbaba bulunuyor.

• Epey sağlam bir film olacak bu. Emin Alperden kötü bir film çıkacağına ihtimal vermiyorum. Sahi Emin Alper Paul Thomas Anderson'a benzemiyor mu?
  • 72. Venedik Film Festivali'nde, Emin Alper'in yönettiği "Abluka" filmi Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.

Abluka (2015)
  • Beklemedeyiz bakalım. Venedik'ten ödül aldığına göre ilk filmindeki acemiliğini üstünden atmış olmalı. İlgi çekici bir konusu var acaba nasıl işledi bu konuyu. "Bu filmin Türkiye'deki problemleri vurgulamaya yardımcı olmasını umuyorum. Bu filmi çektiğimizde Türkiye'de çok daha sakin bir atmosfer vardı. Ama maalesef bize Venedik'ten davet geldikten sonra ise ateşkes sona erdi ve kendimizi filmdekine çok benzer bir durumda bulduk. Dilerim bu film, Türkiye'de barışçıl ve demokratik bir ortama katkıda bulunur" demiş.
    http://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/09/150913_eminalper_ovgu_pinar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meursault. -- 13 Eylül 2015; 22:56:55 >

• son fragman geldi..

• Ne zaman çıkacak?
  • İnternetten izleme imkanı varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ne diyorum

İnternetten izleme imkanı varmı

yok. daha vizyona girmedi film.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Anderson

quote:

Orijinalden alıntı: ne diyorum

İnternetten izleme imkanı varmı

yok. daha vizyona girmedi film.

Anladım teşekkürler ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu epey iyi bişey olacak gibi...
  • Merak edenler için film, bugün itibariyle vizyona girmiş bulunmaktadır.
  • malum yerlere düşmüş izledim anlamadım çok soğuk bi flim
  • Başroldeki vatandaşı çok beğenirim. Oyunculuğu çok iyidir. Tamda ağır bir film istiyordum. En yakın zamanda izleyeceğim.
  • Pek aman aman bir film değil bence. Bağroldeki abi olmasa seyredeceğimi sanmıyorum. Ama yönetmen çok başarılı, çok sığ bir filmi çok iyi çekmiş.
  • varsa link atabilir misiniz dostlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.