Şimdi Ara

Akıllı telefonlarda 6GB RAM belleğe doğru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Akıllı telefonlarda 6GB RAM belleğe doğru

Mobil cihaz bileşenleri konusunda önemli çalışmalar yapan ve geliştirdiği yeni teknolojileri ilk kez kendi amiral gemi modellerinde kullanan Samsung, gelecek yıl da ses getirecek yenilikler yapabilir. 

Bu yıl Galaxy S6 ve Galaxy Note 5 modellerinde UFS 2.0 depolama belleği teknolojisi, LPDDR4 bellek teknolojisi ve 14nm fabrikasyon sürecini ilk kez kullanan ve büyük beğeni toplayan Samsung, RAM tarafında yeni bir üretime başlıyor. 

Firma yaptığı duyuruda 12Gb LPDDR4 RAM modüllerinin hacimli üretimine başladığını açıkladı. 1.5GB olarak çevirebileceğimiz bu miktar 3GB, 4.5GB ve 6GB LPDDR4 RAM belleklerin kullanılmasına imkan tanıyacak. 

Yeni modüller firmanın hali hazırdaki 8Gb yani 1GB LPDDR4 RAM modülleri ile karşılaştırıldığında yüzde 30 daha hızlı ve yüzde 20 daha az enerji tüketiyor. Yani gelecekteki Samsung akıllı telefonlarının enerji tüketimi konusunda biraz daha cimri olabileceğini söyleyebiliriz. Samsung da çok akıcı çoklu görev yönetimi ve maksimum performansa işaret ediyor. 

Peki bu bellekler ilk olarak hangi cihazlarda kullanılacak ? Buna cevap tabi ki Samsung cihazları. Akla ilk gelen ise Galaxy S7 amiral gemi modeli. Ancak firmanın bir anda 4GB'tan 6GB'a geçiş yapacağı düşünülmediği için yeni modüller 4.5GB şeklinde yeni amiral gemisinde görülebilir. Galaxy Note 6 modelinde 6GB RAM kullanılması biraz daha muhtemel görünüyor.  

• Istedikleri kadar ram koysunlar Touchwiz yavaş çalıştıktan sonra neye yazar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yazık laaa

• üretsinler üretsinler anca yeter.

• İyi tamam hoş güzelde şimdi eminim ki birçok fanatiklerden olumsuz eksi alacam yada artı ne verirseniz razıyım lakin şunu yazmadan geçemeyeceğim.3 gb ramları gördük 4 gm ramlarıde gördük tabiki 2gb ram ile 4 gb ram arasında bariz farklar var telefonun çalışması olsun şişmesi olsun vs.Ben isterdimki bu ram savaşı yerine yazılımsal stabiliteyi rayına oturtun ondan sonra 6 gb ramda alınacak performansı 2 gb ramda alalım.Adamlar 1 gb ramla bütün işi götürürken öte taraftan 6 rama doğru gidiliyor nereye gidiyorsun arkadaşım bi dur yahu.

• Biri ne olur Battlefield 2'yi portlasin adam akilli oyun oynayalim madem 6 GB ram olucak.

• Ramın bol tutulması uygulamalarda optimizasyon yapılmadan çıkar diye endişelerim var. Nasılsa ram bol diyip boş verebilirler.

• ram meselesi cozuldukten sonra benim icin fark etmez apple da bunu yazimla cozen muhendisler var samsungda da ram fabrikasi var yazilimla yapamadiklarini donanimla yapiyorlar buda iyi bisey

• Apple daha yeni 2GB ram'e geçti (ki geçmese de yine sorunsuz sistemi var) android'ler hala 6gb çıkartma derdinde. Bunu G2 kullanıcısı olarak söylüyorum, anlam bulamıyorum şahsen şu androidlerde ram olayına.

Apple 1gb ile senelerce kaç model çıkarttı, hala bench lerin çoğunda iyi, android'ler 4gb oldu hala gerideler. Göz boyama işleri kanımca.

• 55 Yaşında babamın elinde S6 var benden habersiz almış. Adamcağızın kullandığı 3-5 uygulama var haber bakar facebooktaki haberlere bakar whatsappa bakar girdiği bi kaç internet sitesi sürekli arkadaki şeyleri kapatma huyunuda benden edindi. Bakıyorum yok abi 3gb ram 800 ü boş. Bu nasıl bi sistemdir ? isterse 6 gb olsun ne değişecek yine 1 gb boş olur max..

• Sistem bozuk o zaman.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence direk 8 gb ram koysunlar

• Iphone' u 6'ya katlayacak desenize yenilik dedigin boyle olur iste

• Bu ram işinin de suyunu çıkaracaklar belli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • RAM in cihazdaki görevini bilmeyenler ve performansı etkilediğini düşünenleri apple bölümüne alalım...

• Bu iş yazılım işidir ne zaman Samsung bu konuda kolaya kaçmaktan vazgeçerse o zaman büyük vurgun yapar. Zaten zaten panel ram rom kamera vs gibi konularda eline su döken yok. Ek olarak kalem olayında da kulvarda tekler.

• Hala bazı laptoplarda 6.gb ram bile yokken Gülünç.

• Android kısmında Donanım bu kadar hızlı gelişirken Google'ın Adobe gibi firmalarla iş birliği yapıp işletim sistemini bir tık öteye taşıyarak Windows ve Mac ile yarışması gerek bana kalırsa. Böylece Apple Handoff'u gibi devamlılık uygulamaları da geliştirebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: A.B.D(azimBora)

Hala bazı laptoplarda 6.gb ram bile yokken Gülünç.

Lpddr4 - Low power ddr4 yani masaüstü ile bunlar bir değil, neyin kafası bu?

• Sen eleştiriyi anlamamışsın ki kardeşim burada laptoplarda kadar sistem özelliğinin telefonlara geldiğinden bahsediyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.