Şimdi Ara

Türk Yapımcılardan Bağımsız Korku Oyunu: Köydeki Lanet

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•     Bir tasarımcı ve bir programcıdan oluşan bağımsız yapımcı ekibi tarafından ele alınan Türk oyunuyla tanışın: Köydeki Lanet. Soner Çakır'ın tasarım ve modellemesini üstlendiği ve Ahmet Uyanış Çevikkol'un programlamasını yaptığı Köydeki Lanet, IndieGoGo'da destek bekliyor.

İlk başta basit bir fikir olarak başlayan daha sonra ise projenin ilerleyen dönemlerinde daha ciddi bir hal alan Köydeki Lanet, Ordu Akkuş'a bağlı bir köyde geçiyor. Bire bir olarak modellenen köyde geçecek olan oyunun hikayesi şöyle anlatılıyor;

"Yıl 2015, bir yaz günü. Tuna iş iznini kullanarak Ordu ilinin Akkuş ilçesine bağlı köyüne, tatile gider. Şehir yaşantısından azda olsa uzaklaşmaya, kafasını dinlemeye ve rahat bir köy havası almaktır aklındaki şey. Fakat köyüne vardığında köyünde kimsenin kalmadığını herkezin ortadan kaybolduğunu farkeder. Tuna köyündeki evi ve köyünün sıra dışı varlıklar tarafından ele geçirildiğini anlar. Köyü ve insanları ele geçirip kendi bünyesine katan varlıklar, Tuna'yıda aralarına almak isterler. Fakat bu işin bu şekilde yürümeyeceğini ve buna bir son verilmesini anlayan Tuna sıradışı bir maceraya atılır. Garip olan ise en yakın arkadaşı Kudret, Tuna'dan önce o eve girmiştir ve Kudret , Tuna'ya diğer tarafından ulaşmanın yolunu bulmuş ve Tuna ile bir şekilde iletişime geçerek ona yol göstermektedir."

PC, Android ve Windows mobil platformlar için geliştirilen Köydeki Lanet ev ortamında geliştiriliyor. Projenin başındaki isim Soner Çakır ortaokul mezunu olduğu için devlet desteği alamadığını belirtiyor. Oyunun IndieGoGo sayfasına http://buradan ulaşabilir, alfa öncesi dönemden alınan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

• Güzel oyun olacak gibi.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Ekran görüntüsündeki imla hatasını gördükten sonra detaylarını okumaktan vazgeçtim.

• Haber için teşekkürler,
    İmla hataları ile ilgili çok fazla dönüş alıyorum, buradada açıklayayım. Evet imla gibi konularda iyi değilim. Oyunu tamamlayınca bir Türkçe öğretmenine oyun içi metinleri göndererek tam doğru bir metinleme ile baştan derlenecek oyun içi yazılar
    Bilginize.

• Her ne kadar korku ve gerilim türündeki oyunlar gırtlağımıza kadar gelmiş olsa da iki kişilik bu arkadaşlarımızdan böyle kaliteli bir iş çıkmış olması sevindirici.Umarım projeyi gönlünüzün istediği şekilde bitirir ve başarıya ulaşırsınız.Tebrik ederim,Türk geliştiricilerine çamur atanlardan değil de elini taşın altına koyup böyle bir işe girenlerden olduğunuz için.Başarılar ^^

• Hemşerim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mementopolis -- 9 Eylül 2015; 16:50:35 >
  • karadenizli kardeşim oyun yaparda oynamam mı be :D
  • IOS?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dovah

IOS?

IOS ile ilgili build/port konusunda tecrübemiz olmadığından, şuanlık platform listemizde yok. Ama denemeler yapacağız.
  • Güzele benziyor. 2 kişi için zor bir iş ama fena durmuyor. Biraz daha çalışılması lazım fakat konu çok sıradan olmuş. Daha yaratıcı bir şey olabilirmiş.
  • Soner cakir, kardesim seni tebrik ediyorum milletin yorumlarina bakma super bir calisma olmus basarilarinin devamini diliyorum, yalniz bu yorumumu ciddiye almani rica ediyorum oyuna kendi özgün seylerimizi koy , ne biliyim köyde bir cami yap karanlikta ezan okunsun in cin kostursun :DDD Yabanci oyuncularda farkli seyler deneyimlemis olur diger korku oyunlari hep birbirinin özentisi, seninkide ögle olmasin dediklerimi dikkate al oyun yok satar :P

• seslendirme, ses-müzik efektleri, görseller, doku yumuşatma üniteleri üzerinde biraz daha çalışmaları gerekecek.
    içinde yaşadığımız yılın, sosyal medya-internet-mobile ağ gibi bir sürü ıvır zıvırla işgal edilmesinden dolayı çok fazla büyüsü yok. belki 2015 değilde gaz lambalarının geceleri aydınlattığı, 8 pilli radyoların iletişim aracı olarak kullanıldığı 70 li yıllarda geçseydi daha fantastik olurdu.
    herşeye rağmen güzel oyuna benziyor
    tebrik ediyorum...

• Bence çok güzel bir proje hemde oyun hakkında okudukdan sonra heveslendim. Oyun sektorunde bir suru aptal yapım var. Bu oyun destek alırsa daha iyi işler çıkarır. Ekibe başarılar diliyorum. Umarım ekip daha da buyur. Bizde güzel yapımlar görürüz.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • hemşerim böyle bişey yapmış, gurur duydum! ortaokul mezunu olduğu için para vermemişler ama mecliste milletvekili dağdaki çoban bile olabiliyor.

• Ooo memleketimde geçen bi oyun hep istemişimdir.

• bıkmadınız korku oyunu yapmaktan arkadaş. başka tür oyun yapmayı bilmiyor musunuz? bu ne yaaaa!... anladık fakirsiniz de hayalleriniz yaratıcılıklarınızda mı fakir?
  • Artık yalvarıyorum iyi bir destek almadan oyun yapmayın :( Hani hep bir ''aaa ne kadar güzel bizde oyun yapıyoruz hadi ne kadar kötü olsa da destek verelim'' anlayışı falan kalmadı bende. Artık şu korku oyunlarına bari bir el kol animasyonu ekleyin o ne öyle sanki -noclip hilesini açmışız da duvarlardan yollardan hayalet gibi geçiyoruz.

Lütfen diyorum ! İyi bir destek almadan oyun yapmayın sayın çok değerli oyun geliştircilerimiz.

Artık 2015 yılındayız hatta 2016'a girecez böyle oyunları gördükçe artık sevinemiyorum aksine üzülüyorum ülke adına.
  • Cevat Yerli'nin dediği gibi,bu işlerde okuduğun okuldan çok yeteneklerin,geliştirici ruhun konuşur.Emeğine sağlık,umarım bu oyundan aldığın tecrübe ile daha kaliteli ve farklı konseptler ile karşımıza çıkarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

Artık yalvarıyorum iyi bir destek almadan oyun yapmayın :( Hani hep bir ''aaa ne kadar güzel bizde oyun yapıyoruz hadi ne kadar kötü olsa da destek verelim'' anlayışı falan kalmadı bende. Artık şu korku oyunlarına bari bir el kol animasyonu ekleyin o ne öyle sanki -noclip hilesini açmışız da duvarlardan yollardan hayalet gibi geçiyoruz.

Lütfen diyorum ! İyi bir destek almadan oyun yapmayın sayın çok değerli oyun geliştircilerimiz.

Artık 2015 yılındayız hatta 2016'a girecez böyle oyunları gördükçe artık sevinemiyorum aksine üzülüyorum ülke adına.

Tek birşey belirteyim, oyunda karakterin eli kolu olacak, büyü sistemide olacak.
    SS'ler ve Video eski.
  • neden hep korku oyunu ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.