Şimdi Ara

Superonline mevcut aboneliğime %300 zam yapmış!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
2
Favori
2.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2011 den beri superonline "Fiber 20 Mbps Limitsiz" tarifeyi yaklaşık 4,5 yıldır 69,00TL fiyattan kullanmaktayım.
    Bu ay gelen faturama baktığımda tarifemin fiyaınının eylül ayından itibaren 199.00 TL olarak değişmiş olduğunu gördüm.

Müşteri hizmetlerini aradğımda son derece ilgisiz tavırla "-bundan sonra bu fiyatı ödeyeceksiniz" diyorlar. Fiyat bilgilendirmesi yapmadan tarifemin değiştirilmesi, Dahası mevcut fiyatımın %300 zamlanması hangi kanuni gerekçe ile mümkün oluyor?

Bu sorunu başka yaşayan varmı ? Nasıl oluyor da 4 yılda fazla kullandığım aboneliğim bu derece zamlanabiliyor. Önce bu ayki faturamın gelmesini bekliyeceğim ve eğer benden bu tutarı talep ederlerse Olayı tüketici mahkemesine taşıyacağım ve hakkımı savunacağım. Kanun gereği bir aboneliğe zam yapmanın kanuni limitleri vardır.

• voltage78 V kullanıcısına yanıt
    Super Onine kullanmadığım için bilmiyorum sistemleri nasıl ama tahahüt gibi bir durum varsa bitmiş olabilir ? Aksi halde bu tamamen haksızlık yaptıkları.
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Yok dostum, tahaüt maximum 24 ay olabilir zaten. ben o süreyi çoktan tamamladım. Benim aboneliğim 4,5 yıldır sözleşmedeki fiyat üstünden devam ediyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: voltage78

Yok dostum, tahaüt maximum 24 ay olabilir zaten. ben o süreyi çoktan tamamladım. Benim aboneliğim 4,5 yıldır sözleşmedeki fiyat üstünden devam ediyordu.

O halde yaptıkları hem ahlaksızlık hem de kannsuz BTK ya şikayet ederseniz belki ilgilenebilirler.
  • Sözleşmede önceden müşteri bilgilendirilerek fiyat değişikliğini yasal olarak yapabilirler (Tahadüt yoksa).. Bundan malesef bir sonuç çıkaramazsınız.. Hemen 99TL lik tarifeye geçin bence.. 25Mbit sınırsız AKK siz fiber di sanırsam..

20Mbit 199TL
    25Mbit 99TL bu nedemek artık 20mbit lik tarife vermicez mi demek oluyor??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_alp -- 8 Eylül 2015; 15:37:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

Sözleşmede önceden müşteri bilgilendirilerek fiyat değişikliğini yasal olarak yapabilirler (Tahadüt yoksa).. Bundan malesef bir sonuç çıkaramazsınız.. Hemen 99TL lik tarifeye geçin bence.. 25Mbit sınırsız AKK siz fiber di sanırsam..

20Mbit 199TL
    25Mbit 99TL bu nedemek artık 20mbit lik tarife vermicez mi demek oluyor??

Fiyat değişikliği hususnda bilgilendirilmedim. "-Tarifelerimize zam gelecek isterseniz başka kampanyaya geçebilirsiniz " diyerek bir çelme hareketi yapmak istediler geçen ay 3 kere arayıp, yeni fiyatın ne olduğunu sorduğumda bilmediklerini söylediler bende teşekkür ederek mevcut aboneliğime ve sözleşmeme devam edeceğimi farklı bir kampanya istemediğimi söyledim. elbette fiyat değişikliği yapılabilir ancak belirttiğim üzere hizmet ve kalite değişmediği, Herhangi bir kampayada olmadığım halde benim aboneliğimi %300 yükseltme hakları olmamalı.

Örnek vereyim. 2000 li yıllarda TT.Net 2 GB sınırsız aboneliğim vardı. AKK sonradan icad edildi. o dönemlerde Bana yine farkı kampaya teklifleri olmuştu. Ben aboneliğimi değiştirmedim Ve aynı özelliklerdeki yeni Abonelikler 3-4 kat fiyatlandırılmasına rağmen aboneliğmi farklı fiyat ve AKK olmaksızın kullanmaya devam etmiştim. yanlış hatırlamıyorsam 6-8 yıl sürmüştü. taşınmamış olsam o da hala devam edebilirdi. Yani burada Sözleşme ile sabitlenmiş bir hak var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

quote:

Orijinalden alıntı: voltage78

O halde yaptıkları hem ahlaksızlık hem de kannsuz BTK ya şikayet ederseniz belki ilgilenebilirler.

Faturamı bekliyorum. Muhtemelen tahaütlü aboneler ile karıştırdılar beni. Ya da yeni tarifeler ve aboneliklere göre baktılar gördüler ki benim eski aboneliğim çok avantajlı bir konuma gelmiş. yıldırıp başka bir aboneliğe geçirmeye çalışıyor da olabilirler. Eğer bu fiyat istenirse bahsettiğiniz mercilere ve mahkemeye gideceğim. Tüketici hakem heyetleri zaten %90 tüketici lehine karar verir. Emsal karar firmanın kötü üne ve kullanıcı kaybetmesine neden olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voltage78 -- 8 Eylül 2015; 16:35:38 >

sizinle aynı durumdayim 49 tl lik kampanyamı 139 a cikardilar aboneliğinizi iptal mi ettiniz yoksa hakem heyetine gittiniz mi ?
    Tüketici heyetinden kac günde karar cikiyor ?
  • SIL3NC3R S kullanıcısına yanıt
    Benden faturalı resmi bir talep olmadığından şu anda birşey yapmadım. yeni tarifeyi gördüğüm gibi superonline servislerine yazılı şikayetimi yaptım. (internet bireysel işlem merkezinden yapılabiliyor 10 gün içinde geri dönüş yapmaları gerek) belki durumu düzeltirler. benim son ödediğim fatura 69TL. eğer bana 199 TL lik bir fatura gönderirlerse o zaman mahkemeye gideceğim. Aboneliğimi iptal ettirmedim. Haklarımdan vazgeçmeyeceğim.
    tüketici heyeti maksimum 2 ay sürer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voltage78 -- 11 Eylül 2015; 9:18:12 >
    bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
    bende webislem.superonline.net sitesinden bir şikayet dilekçesi oluşturdum.
    6. günü bitti telefonla ya da mail yoluyla bir dönüş yapılmadı.
    kafalarına göre işlem yapıp üstüne tüketiciyi oyalamaları beni çok sinirlendiriyor.
  • Bu kadar fahiş zaman yapabiliyorlarmı yahu
  • Superonline dan uzak durun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burası Türkiye hizmet gelişmez aksine geriler ama fiyatlar her zaman yükselir.
  • Aynı olay benim başıma da gelmiş durumda. Sözleşmemi ve bu detayları kabul ettiğime dair telefon görüşmelerimi rica ettim. Daha önce de "AKK" kullanımına girildiğinde bu şekilde dosyalarımı rica etmiştim. Maalesef hiçbirini bulamadılar... Ben sözleşme imzaladığımda ise 29,90 lira aylık ödemem gereken tutar mevcuttu. Daha sonra arttırılan hiçbir tutar için bilgilendirme telefonu veya herhangi bir sözleşme imzalamadım. Bakalım ya anlaşacaklar ya da geriye dönük 5 senelik ücret iade davası açacağım...
  • Beni fiyat artacak diye ne arayan oldu ne eden...Sadece isterseniz 2 yil taahhut karsiligi tablet verelim 74 tl odeyin hiz artsin dediler...Zaten trafikteydim...Taahhut vermeyi istemiyorum bulundugum yerden tasinacagim dedim...Sans eseri bu konuyu gordum ve hesabima girip guncel faturama bakayim dedim...199 TL ibaresini gorunce hemen telefona sarildim...Kullandigim tarife hakkinda bilgi almak istiyorum dedim...69 TL 20 Mbit vb.... konustu...Sonra gelecek ay faturam ne olacak dedim...69 TL dedi...Ben de e o zaman neden guncel faturam 199 TL gorunuyor dedim...Bakindi etti sonra haklisiniz 199 dedi...Ben size guvensem ve faturam 200 TL nin hesabini kim verecekti dedim...Ozur dilediler fakat ozur para etmiyor...

Bana taahhutsuz bir teklif sunabiliyor musunuz dedim...Maalesef taahhutsuz tarife yok diyorlar...

Adamlar bu aydan itibaren 2 yili garanti altina aliyorlar resmen...
  • hizmet@superonline e bir şikayet maili gönderdim.
    bana geri döndüler eylül ayı faturanızı ağustos ayı faturası ile aynı tutacağız
    fakat ekim ayı faturası üyelik iptali veya kampanya değişimi olmazsa 139 olacak dediler...
  • şuan emin olun uydunet çok daha avantajlı
    70 liraya adamlar 250 gb akk 25 mbps internet, sinema tv üst paketi ve sinema kanalları veriyorlar.
    1 lira voip ücreti var onu da alırsınız gerci uydunet disinda kimse ile konusamiyorsunuz ama hizmetlerini yayana kadar numarayı kapatmadan tutmus olursunuz.
    superonline den kat kat daha iyi ...
  • Bana yanytlary ?u ?ekilde;

Mü?teri 17.09.2015

Hangi tahaütname den bahsediyorsunuz? Kanun gere?i bir abonelik tahaüdü 24 aydan fazla olamaz. Zaten ben 4,5 yyl önce 69tl olan aboneli?e 24 ay tahaütlü 49 tl ödeyerek dahil oldum ve ba?ka bir aboneli?e de geçi? yapmadym. süre bitti?inde ise hattyn normal bedeli olan 69 TL ödüyorum. ?imdiki 199.TL nin hangi tahaüde dahil oldu?unu ve benim ne zaman kabul etti?imi lütfen açyklarmysynyz.

Turkcell SuperOnline Yetkilisi 18.09.2015

De?erli Mü?terimiz, 51627843 numaraly aboneli?inizle ilgili iletti?iniz 33680091 numaraly Abonelik_Islemleri konulu ?ikayetiniz incelenmi?tir. ?ikayetinize istinaden ?irketimizce yapylan inceleme neticesinde 18.05.2011 tarihinde abonelik sözle?mesi ve kampanya taahhütnamesini imzalamanyzla Daha Fazla Internet Kampanyasy ile ?irketimiz nezdindeki aboneli?inizin ba?lady?y ve 18.05.2011 tarihinde taahhüdün bitti?i görülmekte imzalamy? oldu?unuz abonelik sözle?mesi ve kampanya taahhütnamesi kapsamynda hizmet verildi?i ve herhangi bir hataly veya fazla faturalandyrmanyn bulunmady?ynyn tespit edildi?i hususunu bilgilerinize sunaryz.Superonline ileti?im hizmetler tarafynda toplu zam aksiyonu alynmy?tyr. Saygylarymyzla SUPERONLINE YLETY?YM HYZMETLERY A.?. [quote/]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voltage78 -- 18 Eylül 2015; 16:34:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SIL3NC3R

şuan emin olun uydunet çok daha avantajlı
    70 liraya adamlar 250 gb akk 25 mbps internet, sinema tv üst paketi ve sinema kanalları veriyorlar.
    1 lira voip ücreti var onu da alırsınız gerci uydunet disinda kimse ile konusamiyorsunuz ama hizmetlerini yayana kadar numarayı kapatmadan tutmus olursunuz.
    superonline den kat kat daha iyi ...

bende diğer tarifelerine baktım gayet makul görünüyor bizim apartmanda olsa direk geçeceğim gözüm kapalı, fiberden geri kalan tek yanı upload miktarının düşük olması yoksa pink süreleri filan iyidir ablam bir ara kullanmıştı ordan biliyorum
  • 25 Mbps Limitsiz 75 GB AKK Fiber İnternet + Alo Hizmeti Ayda 49 TL

Kampanyaya katılım 1 Ocak 2016 tarihine kadar geçerlidir

https://m.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/isik-hizi-kampanyasi#accordion-item5

O işte bir Yanlışlık var. Aylığı 49 liraya kampanya yapıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.