WEB CAM GÜVENLİK KAMERASI OLURMU??????
57 Cevap36601 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

118 Mesaj
14 Aralık 2006; 12:24:23 

WEB CAMERASINI GÜVENLİK KAMERASI OLARAK KULLANMAK İÇİN EN AZ 20 METRE ÇOKLAYICI USB KABLOSU GEREKİYOR. BENİM SORMAK İSTEDĞİM ASLINDA 2 SORU VAR 1.Sİ 20METRE USB ÇOKLAYICI BULABLİRMİYİM. 2.Sİ İSE USB KABLOSU OLMADAN BUNU GERÇEKLEŞTİREBİLİRMİYİM. YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM…

862 Mesaj
28 Aralık 2006; 13:35:45 

bunun için bende bi program vardı ama şimdi nerde olduğunu bilemiyorum ama aratırsan bulursun .hareketi algıladığı anda kayda başlar yada resim çeker +ses kaydı yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimi1179 -- 28 Aralık 2006; 13:37:10 >

1242 Mesaj
31 Aralık 2006; 15:19:13 

mantıklı olabilşir ama 20 metre usb kablo uzatma olayı pek mantıklı gelmedı goruntu kalıtesını bozabilir

İntel Core İ7 3.5ghz 3770k // Kingston Hyperx 2x8 GB 1600mhz // Gigabayte GTX 770 4gb Oc Windforce //500gb Sata 3.0 HDD //

223 Mesaj
3 Ocak 2007; 21:46:36 

20 mlik usb kablo warmıdır ki??
bence bu kablodan kurtulman lasım.bilgisayarım yada kameranınyerini değiştir.

118 Mesaj
12 Ocak 2007; 19:50:09 

tamam 20 metre usb kablosu görüntü kalitesini oldukça düşürür. ama başka bir alternatif daha olabilir. buda telefon kablolarından sağlanabilir. birde şu var usb ile telefon kabloları arasındaki bağlantıyı nasıl kuracam. saygılar.

318 Mesaj
30 Ocak 2007; 1:01:25 

abim aynı şeyi yapmıştı yaklaşık 10 metrelik kabloyla goruntude hiç bir bozulma olmamıştı

www.chitchatsingles.com

106 Mesaj
30 Ocak 2007; 17:29:55 

bende böyle birşey yapmak için bi progrma vardı aldığım kameradan çıkmıştı hatta telefon numarası girip arama bile yaptırabiliyordun ama isim olarka hatırlamıyorum şuan bulabilirsem link veririm

Yarının bugünden daha iyi olacağı ümidiyle yetinmek yerine, hemen bugün yarın uyandığımızda kendimizi önceki günden biraz daha iyi hissetmemizi sağlayacak bir şeyler yapabiliriz.

45 Mesaj
30 Ocak 2007; 18:45:04 

arkdaşlar usb nin kablosunu bulmak zor yani CCTV lerde kullanılan kabloları kullanabilirsin ama onu usb yapmak imkansız :S uzattığınızı düşünürseniz bile yani şu an bişe DVR kart kullanılan bilgisayarlarda bile sabah adam iş yerine geldiği zaman bilgisayar kağnıya dönüyo sizin yapacağınız kayıt çok yer kaplar ve makinayı çok yavaşlatır en iyisi gidin 40 ytl filan bi kart alın sonrada web-cam gibi küçük güvenlik kameralrı var onlardan alın 15-20 ytl ye onları kullanın çok güsel görüntüsü var ayrıca

1032 Mesaj
30 Ocak 2007; 20:40:31 

Baya bi zahmetli bir iş...

28 Mesaj
25 Aralık 2007; 1:27:42 

konu hayli bi eski ama şu an bu işle çok yakından ilgileniyorum.Sistemi kurmayı başarırsam evin 2 tarafına da webcamlardan güvenlik kamerası oluşturacam..programı da var bende.

Öncelikle bugun kendi kullandıgım webcamerasında 5 metre usb kablosu taktım kendi bilgisayarımda kusursuz çalıştı.Ama kendı kameramı arkadaşımın bilgisayarında denedik..Onun bilgisayarında uzatma kablosuyla ne kamera çalıştı ne de flash bellek..Hiçbişeyi görmedi.

2.si ise onun kamerasını kendı pc me kurup taktım ve 5 metre usb kablosu bagladım çalışmadı görmedi.Kendi kamerası kendi bilgisayarında ek usb ile çalışmadı.
Burdan şu anlam çıkıyor..Bu işte hem kameranın hemde bana göre ana kartın önemi var.Çünkü USB driverler ana karta baglı..Benım ana kart ASUS.Ama arkadaşımınkii başka bi markaydı unuttumm..Daha bugun denedikk unuttum markasını onun ana kartın.

Buna ilaveten bi de piyasada 5metrelik Güçlendirilmiş USB kabloları var.Bunlarda webcam sorunsuz çalışıyormuş..Ama bu kablolardan üst üste ekleyip 20 metreye çıkarsak sonuç ne olur bilemem..Ayrıca bu kablo normal usbden 5 kat daha pahalı.Onu da denicem yakında.

Bi de bugun İşbankasına gittim..Ordaki tüm güvenlik kameraları webcamerasıydı görünce şaşırdım.Kameraların kendi kablolarını üstelik katlamışlar ve kameranın kendi kablosunun baglantı yerıne baktım..Güçlendirilmiş kablo takmışlar..Herbir kamera farklı bölgelerdeydi ve her kamerada güçlendirilmiş kablo vardı.Ama kablonun bilgisayara girişi nasıldır onu bilemem.Bu durumda her kameranın bilgisayara uzaklıgı en az 10 metre ise demekki 10 metrede güçlendirilmiş kablo çalışır"diyorum..Emin degilim Ama dedigim gibi bunda kameranın kalitesi de önemli..

Başka deneyen varsa fikrini söylesin teşekkürler

www.ledstop2009.com
www.amerikanparkmodulu.com

5825 Mesaj
2 Mart 2008; 16:25:43 

Bende güvenlik kamerası olarak kullanmak üzere webcam arayışı içindeyim. Görüntü algılama özelliğinin webcam den mi yoksa yazılım yoluylamı olduğunu anlayamadım pek? O yüzden kaliteli bir webcam mi almalı? Yoksa dandik bir webcam de işimi görürmü emin değilim? Sensörün cmos veya ccd olması fiyatları baya bir etkiliyor, 24 saat belli bir yere gece gündüz bakacak özellikle gece az ışıkta (tamamen karanlık değil sokak lambası var) sorunsuz görüntü alabilecek bir webcam arıyorum.

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz.
Bildiğini bilmeyeni uyarınız.
Bilmediğini bilene öğretiniz.
Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.
KONFÜÇYÜS

375 Mesaj
3 Mart 2008; 14:57:17 

piyasada bazı webcamler var hem üzerinde usb var hemde ethernet girişi webcamden çok az büyük hemde duvara falan monte edebiliyosun önünde kızıl ötesi ışık olanlarda var fazla pahalı bişi degildi sanırsam içinde yazılımıda var hem ıp cam olarakta kullanabiliyorsun bence böyle bir cam tercih etmeniz sizin açınızdan daha iyi olabilir diye düşünüyorum kayıtıda mpeg4 olarak kaydettikleri için 40 gb a 4 kamerayla 1 haftalık görüntü kaydedebiliyosun yer doldugu zamanda otomatikman geçmiş en eski kayıttan silmeye başlıyor bence böylesi daha iyi

5854 Mesaj
8 Mart 2008; 0:09:34 

İzmir'de bir kaç işbankasında dikkat ettim Creative marka webcamleri güvenlik kamerası olarak kullanıyorlar. Demekki banka bunu yapıyorsa problem yoktur.

905 Mesaj
8 Mart 2008; 0:41:46 

quote:

Orjinalden alıntı: FatalERROR!

İzmir'de bir kaç işbankasında dikkat ettim Creative marka webcamleri güvenlik kamerası olarak kullanıyorlar. Demekki banka bunu yapıyorsa problem yoktur.

Aynen bende bugün İstanbulda imes- umraniye şubesinde gördüm.Bakdım webcam leri kamera yapmışlar.

Eğer 9 canlı olsaydın bile..En fazla 8 kez kaçabilirdin ölümden..Bil ki 7 düvele sultan olsan dahi..Yerin 6 mekan olacaktır sana..En fazla 5 metre kumaş götürebileceksin..Kapatacaksın 4 açsanda gözlerini..Bu dünya 3 günlük ..Azrail'in önünde 2 kat olup yalvarsan nafile..Ecel geldiğinde 1 gün öleceksin..İşte o an herşey 0 dan başlayacak.

5825 Mesaj
9 Mart 2008; 16:29:45 

quote:

Orjinalden alıntı: elektronik__manyak

piyasada bazı webcamler var hem üzerinde usb var hemde ethernet girişi webcamden çok az büyük hemde duvara falan monte edebiliyosun önünde kızıl ötesi ışık olanlarda var fazla pahalı bişi degildi sanırsam içinde yazılımıda var hem ıp cam olarakta kullanabiliyorsun bence böyle bir cam tercih etmeniz sizin açınızdan daha iyi olabilir diye düşünüyorum kayıtıda mpeg4 olarak kaydettikleri için 40 gb a 4 kamerayla 1 haftalık görüntü kaydedebiliyosun yer doldugu zamanda otomatikman geçmiş en eski kayıttan silmeye başlıyor bence böylesi daha iyi

Ethernet girişi olan bir webcam almak daha mantıklı gibi çünkü usb kablosunu uzatmak hem zahmetli hemde maliyetli ethernet kablosu daha pratik olur. Acaba hangi markalar var bu şekilde olan ve fiyatları ne kadar? 100 ytl den pahalı değilse alınabilir bence.

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz.
Bildiğini bilmeyeni uyarınız.
Bilmediğini bilene öğretiniz.
Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.
KONFÜÇYÜS

375 Mesaj
9 Mart 2008; 22:35:46 

weblebi.com
en ucuz ıp cam burada gibi geldi bana özelliklerine göre degişiyor

1673 Mesaj
10 Mart 2008; 18:41:38 

bende binanın dışına böyle bir sitem kurmayı düşünüyordum bu aralar cok fazla hırsızlık olmaya baladı buralarda bitanede harekete duyarlı ışık sistemi iş görür herlade

178 Mesaj
14 Mart 2008; 19:23:42 

arkadaşlar ben bu konu ile ilgili daha önce yazılar okudum nette, kafama takıldı olabilir mi diye, web cam bozuktu yeni bir piranha 10.0 aldım.(gerçi onunda mikrofonunu çalıştıramadım ama neyse) arama yaptım YAWCAM adlı proğramı buldum, kullanımını resimli anlatan siteler buldum, kurdum harekete duyarlı olarak fotoğraf çekmeyi başardım.fotoları e-mail adreslerinede gönderme özelliği var, internet yayını yapmada var yazıyordu, ben ilgilenmedim.YAWCAM la uğraşabilirsiniz...

PANORAMİO FOTOĞRAFLARIM

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Mart 2008; 16:15:04 

WEBCAM lerin güvenlik kamerasıolarak çalışması için bilgisayarın sürekli çalışıyor olması gerekir. Elektrik pahalı. IP kamera kullanmak en mantıklısı. IP kamerayı doğrudan ADSL modeme bağlayabilirsiniz. Bilgisayar kapalı da olsa çalışır. IPkamerayı vebcam olarak ta kullanabilirsiniz. İsterseniz modemde port yönlendirmesi ile internete de açabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için

http://ipcameranetworks.blogspot.com

Selamlar....

401 Mesaj
17 Mart 2008; 2:51:09 

Ben işin mantığında takıldım kaldım,binanın dışına hatta sokağı izlemek için yapmak istiyor bazılarınız.Gece sokak lambası olsa bile dışarıdaki hiç bir şey net gözükmez,hırsızın yüzünü mobesa kameraları zor yakalıyor.Birde harekete duyarlı olsun diyorsunuz,kedi geçer köpek geçer,yakından geçen bir aracın farları alarmı tetikler.........

82 Mesaj
18 Mart 2008; 14:26:03 

Şu anda kafelerin %90'ı bu şekilde kullanıyor sanırım sende kafe için istiyorsun Olur kullanabilirsin.

I got da hotest chick in da game wearin' ma chain [méLvîNn]

729 Mesaj
18 Mart 2008; 20:15:09 

arkadaşlar ben de uzun zamandır bu iş üstüne düşünüyordum. kendi kafemde geçen sene gg dan aldığım 4 adet kamera ve dvr kart ile sistemi kurdum fakat kameraların görüntü kalitesi apache webcam lerden daha kötü. bir kaç ay önce bilgisayarı yeniledim, gigabyte p35 ds3r, core duo 6750,2gb ram,8800gt fln yaptım. niyetim daha iyi bir dvr kart kullanıp daha iyi kameralar ile net görüntü alabilmek ve kayıt esnasında diğer işlemlerde sıkıntı yaşamamaktı. yeni aldığım 100frame dvr kartı da eski 25frame kartı da bir türlü sistemde çalıştıramadım. biraz işi kurcalayınca dvr kartların yeni işlemciler, anakartlar ve bazı ekran kartları ile uyumsuz oldugunu öğrendim. haydaa. ne yapacaz mecbur bu sefer harici dvr kayıt cihazı alacağız. en ucuzu 600 dolardan başlayan bu cihazlara da para vemerk pek işime gelmedi. ben de askıya aldım biraz. bugun işbankasına yolum düştü ve sizin dediğiniz gibi önceden de dikkatimi çekmişti tüm kameralar webcam(logitech di galiba burdakiler). daha sonra bi mağazaya girdim orda da aynı webcam olayı. dedim bi salak biz miyiz bir sürü para verelim güvenlik sistemine. hemen başladım araştırmaya. çok güzel bir program buldum. dvr kartlar ile gelen programlardan hiçbir eksiği yok ve çoğundan daha kullanışlı. harekete duyarlılık, ayarlanabilir otomatik kayıt , codec secimi, internetten yayın vs.. 16 webcam e kadar da destekliyor. bize 4 yeter abartmaya gerek yok.

http://*****share.com/f...4WebCamPro_v2_1_.02.rar

son olarak acaba en net hangi webcam ile görüntü alabilirim düşüncesi ile araştırmaya başladım ve bu başlığı buldum. sizlerin bir fikri vardır umarım. ethernet girişi olan webcam ler de usb kablo sıkıntısını ortadan kaldırması açısından çok iyi olur ama görüntü kaliteleri nasıl bilgisi olan var mı?

729 Mesaj
19 Mart 2008; 20:01:06 

bugun bir adet 10m usb uzatma kablosu aldım tabi sonuç hüsran. internetten 5m lik güçlendirme adaptörü olan 2 adet sipariş verdim. umarım onlar işe yarar

4645 Mesaj
19 Mart 2008; 21:48:49 

umarım yarar

Moda Sahili

Uzaklaştırılmış
20 Mart 2008; 22:18:52 

http://forum.donanimhaber.com/m_21816505/tm.htm

Burda orite yi çok övmüşler. Bende yakın bi zamanda güvenlik sistemini kurmayı düşünüyorum. Sizce bu ORİTE iyimidir? Görüntüsü de çok güzel güvenlik kamerası için gayet uygun bi yapı ve güzel bir görünümü var ne dersiniz?

206 Mesaj
21 Mayıs 2008; 9:30:33 

İki kameralı sistem kurmak istiyorum. Birinci kamera bilgisayardan 10m uzakta, ikinci kamera 20m uzakta olacak.

Benim ihtiyacım olan malzemeler neler?
- Bilgisayar
- 2 webcam
- 10m ve 20m usb kablosu. Başka kablo olabilir mi?
- Güçlendirici

Güçlendiriciye gerek duyar mıyım? Nerelerde bulabilirim?

375 Mesaj
21 Mayıs 2008; 17:19:43 

bende geçenlerde iş bankasına işim düştügüvenlik kameraları web camdı iyice bi inceledim webcamın usb portunun baglı oldugu bir kutu vardı bu kutuyada sanki ethernet kablosu baglıydı yakından göremedigim için tam net bir şey söyliyemiyecegim belkide banka usb web camın agda güvenlik kamerası olarak kullanıyordur birde piyasada usb den ethernet girişi yapan parçalar var ama etherneti usb ye çeviripte güvenlik kamerası olarak kullanmak mümkün mü bilmiyorum eger etherneti usb ye çeviren parça bulunabilirse kameraları bir acces point tarzı cihazla kablosuz baglamak bile olanaklı hale gelebilir tabi acces pointin üzerindede 1den fazla ethernet girişi olması lazım eger böyle olabilirse çok kullanışlı bir sistem yapıla bilir diyorum ama yinede parçaları bulup denemek lazım

272 Mesaj
21 Mayıs 2008; 17:33:16 

Sanırsam oluyor bir arkadaşım yaptı kapının tam üzerine görüntü kötü ama 24 saat açık. Kullanış bakımınından ise fena değil gibi gözüküyor yaratıcı fikir.

2677 Mesaj
21 Mayıs 2008; 18:39:57 

quote:

Orjinalden alıntı: bysmith

tamam 20 metre usb kablosu görüntü kalitesini oldukça düşürür. ama başka bir alternatif daha olabilir. buda telefon kablolarından sağlanabilir. birde şu var usb ile telefon kabloları arasındaki bağlantıyı nasıl kuracam. saygılar.

usb dijital veridir. dijital veride kablo uzunluğu görüntü kalitesini etkilemez. usb ya çalışır ya da çalışmaz.

o zaman yazcının kablosunu uzattık diye baskıdaki görüntü kalitesini etkilerdi.

Malı Arap Faik'ten alıyorduk, Karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. Adana'ya kadar da ben kullanıyorudum kamyonu.

272 Mesaj
23 Mayıs 2008; 22:07:06 

quote:

Orjinalden alıntı: command_4

o zaman yazcının kablosunu uzattık diye baskıdaki görüntü kalitesini etkilerdi.

:)

6 Mesaj
24 Mayıs 2008; 18:03:16 

quote:

Orjinalden alıntı: bilg_ogr

İki kameralı sistem kurmak istiyorum. Birinci kamera bilgisayardan 10m uzakta, ikinci kamera 20m uzakta olacak.

Benim ihtiyacım olan malzemeler neler?
- Bilgisayar
- 2 webcam
- 10m ve 20m usb kablosu. Başka kablo olabilir mi?
- Güçlendirici

Güçlendiriciye gerek duyar mıyım? Nerelerde bulabilirim?

güçlendiriciye gerek yok bence

206 Mesaj
27 Mayıs 2008; 11:37:43 

Peki böyle bir sistem kuran var mı?
Uygun webcam hangisidir?

113 Mesaj
28 Mayıs 2008; 9:44:16 

usb kablo uzunluğu en fazla 5m-7m civarı olabilir ondan sonra sinyal gitmez. 5 metrede bir usb hub kullanmak gerekir. zaten 20m usb kablosu bu yüzden yok. kendim yaparım kesip bağlayıp deseniz de deneyin olmayacak.

306 Mesaj
1 Haziran 2008; 14:55:22 

kaç kamera destekliyor bilmiyorum ama, eyecopia diye bir program varya, hareket algıladığında kayda başlıyor. a4 tech pk635 webcam le kullandım, çok güzel kayıt yapıyor. Bol usb niz varsa ve özellikle güç kaynağınız yeterliyse birkaç kamerayla kayıt yaparsınız sanırım. kolay gelsin...

Guest
1 Haziran 2008; 15:15:15 

olur ama gizliliği tartışılır....

78 Mesaj
18 Ağustos 2008; 1:37:30 

Arkadaşlar bende webcamleri güvenlik kamerası oalrak kullanmak istiyorum. İş Bankasındada creative webcam lerin güvenlik kamerası olarak kullanıldığını gördüm. Türkiyenin en büyük bankası güvenlik için webcam kullanıyosa biz neden kullanmıyalım? İşe başlamak için iki tane webcam bağladım bilgisarıma ve H264WebCamPro adlı programla görüntü almaya çalıştım fakat webcamler aynı anda çalışmıyolar biri çalışırken diğeri mavi görüntü veriyo sadece bunu nasıl çözebiliriz acaba. İş Bankası nasıl bi sistem kurmuş bilen varmı?

2151 Mesaj
20 Ağustos 2008; 2:49:17 

web kameranızı güvenlik kamerası olarak kullanmak isterseniz yawcam adlı ücretsiz yazılım imdadınıza yetişir ücretli olanlardaki tüm özellikler hemen hemen var. en basitinden harekete hassasiyet; odaya/eve biri girdimi kayda başlıyor ve isterseniz e-mail atıyor size (kare kare veya haber verme şeklinde)... daha bir sürü özellik var yani.

www.yawcam.com

eğer beğenirseniz, idare eder çevirim de bu adreste:
http://rapidshare.com/files/138615224/yawcam_lang_turkish_0.2.7a.xml.html
(bu dosyayı C:\Program Files\Yawcam\lang klasörüne atıp, programda seçeneklerden türkçeyi seçiyorsunuz)

504 Mesaj
21 Ağustos 2008; 12:49:24 

quote:

Orjinalden alıntı: AQustiC

konu hayli bi eski ama şu an bu işle çok yakından ilgileniyorum.Sistemi kurmayı başarırsam evin 2 tarafına da webcamlardan güvenlik kamerası oluşturacam..programı da var bende.

Öncelikle bugun kendi kullandıgım webcamerasında 5 metre usb kablosu taktım kendi bilgisayarımda kusursuz çalıştı.Ama kendı kameramı arkadaşımın bilgisayarında denedik..Onun bilgisayarında uzatma kablosuyla ne kamera çalıştı ne de flash bellek..Hiçbişeyi görmedi.

2.si ise onun kamerasını kendı pc me kurup taktım ve 5 metre usb kablosu bagladım çalışmadı görmedi.Kendi kamerası kendi bilgisayarında ek usb ile çalışmadı.
Burdan şu anlam çıkıyor..Bu işte hem kameranın hemde bana göre ana kartın önemi var.Çünkü USB driverler ana karta baglı..Benım ana kart ASUS.Ama arkadaşımınkii başka bi markaydı unuttumm..Daha bugun denedikk unuttum markasını onun ana kartın.

Buna ilaveten bi de piyasada 5metrelik Güçlendirilmiş USB kabloları var.Bunlarda webcam sorunsuz çalışıyormuş..Ama bu kablolardan üst üste ekleyip 20 metreye çıkarsak sonuç ne olur bilemem..Ayrıca bu kablo normal usbden 5 kat daha pahalı.Onu da denicem yakında.

Bi de bugun İşbankasına gittim..Ordaki tüm güvenlik kameraları webcamerasıydı görünce şaşırdım.Kameraların kendi kablolarını üstelik katlamışlar ve kameranın kendi kablosunun baglantı yerıne baktım..Güçlendirilmiş kablo takmışlar..Herbir kamera farklı bölgelerdeydi ve her kamerada güçlendirilmiş kablo vardı.Ama kablonun bilgisayara girişi nasıldır onu bilemem.Bu durumda her kameranın bilgisayara uzaklıgı en az 10 metre ise demekki 10 metrede güçlendirilmiş kablo çalışır"diyorum..Emin degilim Ama dedigim gibi bunda kameranın kalitesi de önemli..

Başka deneyen varsa fikrini söylesin teşekkürler

sanırım anakartın chipsetinin intel olması gerekiyo eski calıstıgım dükkanda camera serveri kurarken adamlar intel chipsetli anakart istemişlerdi...

78 Mesaj
25 Ağustos 2008; 17:55:59 

İyi güzel arkdaşlar hdd çok yer kaplamaz mı?

2274 Mesaj
23 Eylül 2008; 20:40:43 

bizim bir arkadaş bunu yaptı. webcami eve bağladı gizli kamera olarak kullandı ama eve giren hırsız durumu farkedince bilgisayarın kasasını da alıp gitmiş görüntüler de hırsız da kaldı yani bu olay çözüm olmuyor malesef...

Adımın ilk iki harfi kişiliğim kadar Öz...

2423 Mesaj
25 Eylül 2008; 9:52:24 

quote:

Orjinalden alıntı: yucelakp

Arkadaşlar bende webcamleri güvenlik kamerası oalrak kullanmak istiyorum. İş Bankasındada creative webcam lerin güvenlik kamerası olarak kullanıldığını gördüm. Türkiyenin en büyük bankası güvenlik için webcam kullanıyosa biz neden kullanmıyalım? İşe başlamak için iki tane webcam bağladım bilgisarıma ve H264WebCamPro adlı programla görüntü almaya çalıştım fakat webcamler aynı anda çalışmıyolar biri çalışırken diğeri mavi görüntü veriyo sadece bunu nasıl çözebiliriz acaba. İş Bankası nasıl bi sistem kurmuş bilen varmı?

Bende Burda ki İş Bankasında gördüm A4 Techleri güvenlik Kamerası Niyetine Kullanıyorlardı.
Koskoca Banka Güldüm Doğrusu :D

272 Mesaj
25 Eylül 2008; 18:23:19 

quote:

Orjinalden alıntı: EmRSrL

Bende Burda ki İş Bankasında gördüm A4 Techleri güvenlik Kamerası Niyetine Kullanıyorlardı.
Koskoca Banka Güldüm Doğrusu :D

Orda en azından kullanıyorlar birşey, okulda kamera koymuşlar heryere ama plastik gösterme amaçlı kameralardan.

Uzaklaştırılmış
26 Eylül 2008; 0:30:50 

olmaması için sebep yok bbg programı var hareket algıladıgı zaman kayıda geçiyor googleden aratır bulursun lisanslı fiyatıda çok düşük bir fiyata alabilirsin

Uzaklaştırılmış
26 Eylül 2008; 10:56:50 

quote:

Orjinalden alıntı: FatalERROR!

bende dün görmüştüm seninde dediğin gibi banka bunu yapıyorsa problem olmaz

Uzaklaştırılmış
6 Ekim 2008; 23:34:49 

bende bı program var arkadaslar web cam normalde kayıtta olmuor ama bır hareket gordugu an hemen kayıta baslıo yhanı ben sahsen onu guvenlok kamerası olarak kulanıroum

218 Mesaj
7 Haziran 2009; 9:25:22 

Webcam ı güvenl,ik kamerası gibi kullanmayı başaran biri yok mu?
nasıl yapılacak biri tam olarak bize bir anlatsa?

2151 Mesaj
4 Temmuz 2009; 22:55:52 

quote:

Orjinalden alıntı: halugur1977

Webcam ı güvenl,ik kamerası gibi kullanmayı başaran biri yok mu?
nasıl yapılacak biri tam olarak bize bir anlatsa?

yawcam programı için harakete duyarlı (motion detection) fonksiyonunu dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım

http://www.youtube.com/watch?v=4fhrUxR5fEo

/////////////////// ekleme \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
link olarak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cok_yasa_kamil -- 9 Temmuz 2009; 1:31:50 >

597 Mesaj
16 Ağustos 2009; 13:18:10 

hocam bende 20 metrelik usb kablosu var bunu denedim ve oldu eğer kaliteli bir program istiyorsan kesinlikle active cam ı kullan bu arada ftp olayını unutma biri bilgisayarla giderse bakarsın

551 Mesaj
16 Ağustos 2009; 20:17:52 

Düzeltme:Sorun Çözüldü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zmirlee_DarTT -- 16 Ağustos 2009; 20:24:30 >

Bütün yakınlarınız
Sizi yanlış tanıdı

Be yâd-i yârî hoşâ katre eşkî
Be sûz-e eşkî hoşâ zindegânî

76 Mesaj
19 Ağustos 2009; 23:17:33 

arkadaşlar eski bi bilgisayarım var buna web cam takarak güvenlik kamerası için kullanmak istiyorum.

özellikleri:
AMD Athlon 800
Gigabyte kx133 DUAL BIOS Mainboard
128 mb ram
15gb Hdd
tnt2 M64 ekran kartı
8X DVD-Rom
Creative 4+1 Ses kartı
56K Apache Modem

24 saat değil sadece gündüzleri kayıt yapsa yeter(hard disk açısından dedim).

olur mu sizce. birde usb 1.1 olması lazım bunun o sıkıntı yaratır mı?

597 Mesaj
24 Ağustos 2009; 9:24:12 

quote:

Orijinalden alıntı: | Nvidia |

hocam bende 20 metrelik usb kablosu var bunu denedim ve oldu eğer kaliteli bir program istiyorsan kesinlikle active cam ı kullan bu arada ftp olayını unutma biri bilgisayarla giderse bakarsın

olmadı arkadaşlar az önce üzerinde 2 metre usb kablosu ile rahat çalışır yazdığını gördüm sizce web-cam dan mı

575 Mesaj
31 Ağustos 2009; 10:59:39 

Kablosus Casus Telsiz Kamera 64 TL
0

0

#
Kamera ve üzerindeki verici 9 voltluk pil veya 220 volt şehir elektiriği ile de çalıştırılabilir.
#
Kamera alıcısı 12 VDC veya 220 volt şehir elektiriği ile çalıştırılabilir.
#
Açık alanda 50-100 metre, kapalı alanda 30-50 metre mesafesi vardır.
#
1.2 GHz CMOS kamera
#
380 satır görüntü

Kablosuz Ses Görüntü Aktarıcı 2. El 50 TL Kullanılmamış 150 TL
0

0

GigaAir 2828, Bir kaynaktaki ses, görüntü ve Infra Red uzaktan kumanda sinyallerini, hedef üniteye 2.4Ghz bandında kablosuz olarak aktarmak için tasarlanmış bir üründür. GigaAir 2424 modeliyle birlikte kablosuz iletişimde rakipsiz başarı sağlayan firma, yeni modeli GigaAir 2828 ile rakiplerine kıyasla çok daha başarılı ve aksamasız sinyal iletişimi sağlamaktadır. Ev , Ofis , Kafeterya , Düğün Salonu , Güvenlik Sistemleri, Sunum odaları gibi çeşitli uygulama alanlarına müsait çok yönlü kullanıma müsait bir üründür. Sinyal aktarımı; açık görüş alanında 100mt, kapalı ortamda duvarları aşabilen fakat duvar sayısına göre kısalan mesafeyi kapsar. GigaAir 2828 ile, video Kamera, Müzik Seti, Bilgisayar, Video Kayıt Cihazı, Uydu Alıcısı, Özel Yayın Alıcıları Digiturk gibi), CD/DVD Player, Güvenlik Kamerası ve benzeri RCA veya SCART kaynaklardan aldığınız ses, görüntü, uzaktan kumanda sinyallerinin tamamını veya içlerinden herhangi birini (sadece ses veya sadece görüntü veya sadece infra modül); TV, Bilgisayar, Hoperlör, CD/DVD Recorder gibi RCA veya SCART hedef ünitelerde izlemenize / dinlemenize ve kaynak üniteyi uzaktan kumandanızla yönetmenize imkan sağlar ve tüm bunları kablosuz olarak 100mt menzilde yapar. Kolay kurulum, PAL ve NTSC Sinyal tiplerinin her ikisini de destekler

CCTV 2+1 1.kalite kablo 23.90 TL

0

30 METRE KAMERA KABLOSU (ADAPTÖR HATLI) 24.90 TL

Webcam dışındaki ucuz çözümler bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHzgn -- 31 Ağustos 2009; 11:07:04 >

Grand Theft Auto V

10 Mesaj
14 Şubat 2011; 10:21:07 

Arkadaşlar Kesin Çözümü var bu işin..

Ben şahsen evde kullanıyorum.
Eski bi laptopum var ekranı kırık.
Ekranını cıkardım.
Bir tan webcam bagladım.
Laptopuda giriş kapısının karsısındakı aynanın arkasına yerlestırdım.
Aynanın ustunede webcamı koydum.

www. goto camera. com adresınden ındırdıgım programı makınama kurdum.
Webcamı sectım motıon detection ı actım.
Sımdı hareket algıladıgı anda bana mesaj atıyor (DİKKAT EMAIL VE SMS)
İşin güzel tarafı bu program ÜCRETSİZ!!!!!!!
En güzel yanı ise modemden hiç oyle port ayarı falan yapmanıza gerek yok.
Çatır çatır baglanıp live izleyebiliyor isterseniz eski kayıtlarıda inceleyebiliyorsunuz.
İster webden ister cepten görüntüleyebiliyorsunuz.

Kısacası oyle yawcam mawcam ıle ugrasmaya gerek yok.
Ucretli versiyonunda 4 kamerayı izleyebiliyorsunuz.
Ücretsiz versiyonda 1 camera.

2151 Mesaj
15 Şubat 2011; 17:01:58 

quote:

Orijinalden alıntı: proxtg

Arkadaşlar Kesin Çözümü var bu işin..

Ben şahsen evde kullanıyorum.
Eski bi laptopum var ekranı kırık.
Ekranını cıkardım.
Bir tan webcam bagladım.
Laptopuda giriş kapısının karsısındakı aynanın arkasına yerlestırdım.
Aynanın ustunede webcamı koydum.

www. goto camera. com adresınden ındırdıgım programı makınama kurdum.
Webcamı sectım motıon detection ı actım.
Sımdı hareket algıladıgı anda bana mesaj atıyor (DİKKAT EMAIL VE SMS)
İşin güzel tarafı bu program ÜCRETSİZ!!!!!!!
En güzel yanı ise modemden hiç oyle port ayarı falan yapmanıza gerek yok.
Çatır çatır baglanıp live izleyebiliyor isterseniz eski kayıtlarıda inceleyebiliyorsunuz.
İster webden ister cepten görüntüleyebiliyorsunuz.

Kısacası oyle yawcam mawcam ıle ugrasmaya gerek yok.
Ucretli versiyonunda 4 kamerayı izleyebiliyorsunuz.
Ücretsiz versiyonda 1 camera.

ayrıntılarda canlı yayının ilk 7 gün geçerli olduğu yazıyor...
diğer hususların da ücretlendirmeleri var...

Aslında güzelmiş

0

Ekteki dosya (1)

10 Mesaj
16 Şubat 2011; 9:42:18 

Aslına bakarsan live izliyorsun derken yanlıs kullanmısım baglanıp 10 sn sureli live video cekip izleyebiliyorsun:)
Birde eger kendi makinana kaydetmek istersen senden para alıyor. Adamların serveri üstünde kayıt etsın dersen sana 150 mb alan veriyor ücretsiz olarak.
Sahsen ben yaklasık 10 gunluk kayıtlarımı tutabılıyorum adamların serverinda.
Bir dene derim ben cok memnunum

37 Mesaj
26 Ocak 2012; 14:26:53 

SecurityCam Diye bir program var. değil web kamerası, Cep telefonunuzun kamerasını bile güvenlik kamerası yapabilirsiniz.tıkla

219 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
formicexe
11 Temmuz 2014; 19:23:13