Şimdi Ara

Babam arabayı benim üzerime yapacakmış.-ÖNEMLİ-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Babam bir araba almış galiba 80 model Renoult toros külüstür yani.Daha önceden Tofaş vardı bizde.
    Hatta bir sürü de borcu var hala o arabanın vergi olarak yani.

Babam anneme demiş senin üzerine alayım diye o da kabul etmemiş.
    Hatta bugün benim kimliğimi gizlice almış ben uyurken.Sonra bana geldi "2 gün sonra notere gidecez" dedi.

Neden kendi üzerine almıyor derseniz galiba borçları var yani bir sürü vergi borcu gibi...Bundan dolayı galiba tam bilmiyorum.
    Şimdi farz edelim benim üzerime alınırsa bu araç noterde ilerde aleyhime bir durum oluşur mu?Borç-vergi...gibi.Başıma iş almak istemiyorum bu yüzden.

Ayrıca şunu söyleyeyim benim ehliyetim yok ve araba kullanmayıda bilmiyorum.Arabalarada hiç merakım yok zaten

• vergi borcundan dolayi kendi uzerine alamiyodur.
    senin uzerinde almak istemeainin nedeni illaki vergi odemek istememesi :) babandir sonucta vergi borcuda taksa yaoacak bisey yok :) ama vergisi yillik 100 tl dir en fazla o aracin belki o kadar bile yoktur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merak etme senin üzerine borç harç bloke gibi şeyler çıkmaz. Ancak arabanın ceza, muayene, mtv, sigorta borcu olursa adına işler. Bu konuda babana güvenmek kadar doğal bir durum yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memocan2468

Merak etme senin üzerine borç harç bloke gibi şeyler çıkmaz. Ancak arabanın ceza, muayene, mtv, sigorta borcu olursa adına işler. Bu konuda babana güvenmek kadar doğal bir durum yok.

Yani ben ilerde kredi kullanmaya kalksam yada kredi kartı almaya kalksam aleyhime bir durum oluşur mu?Ya da ne bileyim borç yüzünden banka hesabım filan bloke olabilir ki zaten böyle bir şey var maliyenin.
  • Ruhsat kimin üzerineyse trafik cezası borcu, MTV ve hatta Ispark borçlarından o kişi sorumlu olur.
  • Aracın mtv borcu varsa zaten onları ödemeden sizin aracı üzerinize almanız mümkün değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.