Şimdi Ara

Android'in en iyi tarayıcısı hangisi ? Özel İnceleme Videosu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
5
Favori
4.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CM Browser'i denemeden kesin karar vermeyin.. diğerlerine göre baya eksiği var sanki ama yine de samsungun kendi tarayıcısından kat be kat daha iyidir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92830CEBB -- 8 Eylül 2015; 1:59:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note2 de şahsi denemem firefox cok ağır kalıyo, sayfa açarken gidip bi çay demlerim yani. Ve yandex cidden denildigi kadar hizliymiş, tıklamayla sayfa açıyor resmen. CM ye hızlı derdim ama sanki Yandex bi tık daha hizli gibi.. Şu anlık 3 tarayıcı arasında kaldim zamanla eleyip teke ya da 2 ye düşürmeyi planlıyorum...

• Yandex viral reklamı.

• en iyisi maxhton.

tam ekran modu var nasıl yok dediniz anlamadım. a d b l c k eklentisi içinde kurulu var. hızlı ve diğerlerine göre daha az pil yiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o zaman ben Yandex'e geçerim.. Hayırlı olsun.

• yepsinde sıkıntı var aslında androide sıkıntı var

• Adblock Browser da testlerde olabilirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

en iyisi maxhton.

tam ekran modu var nasıl yok dediniz anlamadım. a d b l c k eklentisi içinde kurulu var. hızlı ve diğerlerine göre daha az pil yiyor.

Merhaba

Tam ekran ile bahsetmeye çalıştığımız özellik, durum çubuğunun da kapatılarak ekranın komple tarayıcıya ayrılması. Video içeriğinde ilgili özelliği gösterdim. Bu özellik Maxthon'da yok.
  • Flash desteği kapalı olduktan sonra bu incelemenin de benim için bir anlamı kalmıyor. Flash desteği olmayan tarayıcı çöptür.

Not: Cep telefonum Android değil, Android medya oynatıcısı kullanıyorum, mobil moddan nefret ederim ve masaüstü modunda büyük ekranda en iyisi Dolphin Browser'dır. Maxthon, Opera, UC, Puffin, Chrome beş para etmez. Firefox fena değildir, Boat kotunun iyisidir.

• berkans kullanıcısına yanıt
    Opera kullanmayali bayagi zaman oldu, o yuzden bir sey diyemiyorum. Videoyu da izleyemedim henuz, yazilanlardan yola ciktim sadece.

Okuma modundan kastim ayarlarda bulunan text only secenegiydi, goruntulenecek baglantidaki icerigi sadece yazi olarak onunuze getiriyor, bu da bir nevi okuma modu sayilir, yukarida bir arkadas da yazmis.

Okuma moduna gelene kadar daha bircok ozellik sayilabilirdi, mesela qr okuyucu, hiza dogrudan etki eden dahili reklam engelleyici, tarayici icinde sayfanin istediginiz kismini kirparak ekran goruntusu almanizi saglamasi, facebook-twitter-google gibi siteler icin speed modu vs.

Bir arkadas daha belirtmis, katiliyorum, ram kullanimi ve batarya performansi da incelemeye dahil edilse cok daha iyi olurdu. Yine emeginiz icin tesekkurler, vakit ayirmissiniz o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi giovannidrogo -- 8 Eylül 2015; 14:55:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RnQ_520

Firefox ,chrome vs de dahil cogu tarayiciyi kullandim (yandex''n adini bile kullanmak istemiyorum, cok pis ayar olurum bu browsera, cikti cikali bir anti patim var) bana gore UC den baskasi hikaye. Gercekten mukemmmel, gerek akisi gerek enerji tasarrufu ve pil tuketimi konusunda ihtiyacimi faxlasi ile karsiliyor. Neredeyse reklam gormuyorum internete girince, bir kacta ayar cekince hem kotada hemde gorsellikte biraz daha one cikiyor. Netim sinirsiza gecip 256ya dusunce Youtube uygulamasindan 240p de sikinti cikartan kasan videolari daha kaliteli ve sikinitisiz izleyebiliyorum.

Hocam hangi paketi kullanıyorsunuz. Benim hız 128 kb oluyor kota dolunca da

• Seko92 S kullanıcısına yanıt
    UC Browser flash destekliyor, tv kanallarini ve radyolari sorunsuz acabiliyorum mesela.

• Opera ve Dolphin çok iyi şuan onunla yazıyorum.

Konu tamamen Yandex reklamı yazık...

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKira

Opera ve Dolphin çok iyi şuan onunla yazıyorum.

Konu tamamen Yandex reklamı yazık...

Merhaba

Neden Yandex reklamı olsun ? Bir test yaptım ve sonuçları ortada. Arzu ederseniz sayfa yükleme sürelerini de size gösterebilirim. Yandex ile beraber Puffin'de aynı süreleri verdi. Opera ve Dolphin ise daha gerilerde kaldı.

Testi özellikler veya açılış süreleri gibi kategorilere ve son bölümde açıkça hangisi size uygunsa onu kullanın dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: giovannidrogo

Opera kullanmayali bayagi zaman oldu, o yuzden bir sey diyemiyorum. Videoyu da izleyemedim henuz, yazilanlardan yola ciktim sadece.

Okuma modundan kastim ayarlarda bulunan text only secenegiydi, goruntulenecek baglantidaki icerigi sadece yazi olarak onunuze getiriyor, bu da bir nevi okuma modu sayilir, yukarida bir arkadas da yazmis.

Okuma moduna gelene kadar daha bircok ozellik sayilabilirdi, mesela qr okuyucu, hiza dogrudan etki eden dahili reklam engelleyici, tarayici icinde sayfanin istediginiz kismini kirparak ekran goruntusu almanizi saglamasi, facebook-twitter-google gibi siteler icin speed modu vs.

Bir arkadas daha belirtmis, katiliyorum, ram kullanimi ve batarya performansi da incelemeye dahil edilse cok daha iyi olurdu. Yine emeginiz icin tesekkurler, vakit ayirmissiniz o kadar.

Okuma modu ile bahettiğimiz şeyler tamamen alakasız. Text only 3G üzerinde iken sayfada resimleri yüklemeden sadece metinleri çıkarır. Masaüstü sitelerdeki karışıklığa çözüm olmaz ya da diğer bir deyişle rahat okuma imkanı sunmaz. Tekrar ediyorum, UC Browser'ın okuma modu yoktur!!!!

Diğer bahsettiğiniz özelliklerde zaten videoda var. Metin olarak yer almıyor ama mesela QR okuyucuları uygulamaları tanıtırken gösteriyorum. Ancak QR okuyucu bir kriter değildir. Sebebi de yaygın kullanımının olmamasıdır.

Edit : Batarya kullanımı ve ram için ya ayrı bir video çekmeyi ya da uygulamaları bireysel tanıtırken yayınlamayı düşünüyorum. Bu videoda daha çok özellikler üzerinde durmaya çalıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkans -- 8 Eylül 2015; 17:50:30 >

• Baidu browser inceleme de yok bilmeyen arkadaşlar için kesinlikle öneririm. 5 aydır bundan başka tarayıcı kullanmıyorum.

• CM browser tek geçerim.cok hafif ve hızlı.
  • Yıllardır hem masaüstü hem de telefonda chrome kullanırım. Alışınca değiştirmek istemiyor insan. Diğer tarayıcılar kullanışlı gelmiyor bana. Kişiden kişiye değişir tabi bu durum

• berkans kullanıcısına yanıt
    Merhaba, öncelikle zaman ayırdığınız için ve bizi tarayıcılar hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
    Uzun süredir maxthon tarayıcısı kullanan birisi olarak öncelikle şunları belirtmek istedim. TARAYICIYI TAM EKRAN yapmak için "SEÇENEKLER - AYARLAR - SAYFA GÖRÜNTELEME- DERİNLİKLİ EKRAN KİPİ" aşamalarını takip etmek yeterli.Yani durum çubuğuda kalkıyor.Taki siz telefon ekranının üst kısmında yukarıdan aşağı doğru bir çekme hareketi yapana kadar. Ayrıca veri tasarufu moduna da değinirsek bir web sayfasında en fazla veri yiyen muhtemelen fotoğraflardır. Eğer fotoğrafların gösterimi engellenebilirse veri yönünden de en büyük tasağruf sağlanabilir bence. Bu özellik maxthon tarayıcıda "SEÇENEKLER - RESİMLER KAPALI " modu ile sağlanmakta. Üstelik resimler kapanırken sayfa düzeninden de taviz verilmeyecek şekiilde tasarlanmış.
    Eğer anlatmak istediklerimde bir hata varsa lütfen düzeltiniz. Lakin benim anlatmak istediklerimde bir hata yoksa siz hazırladığınız videoldaki maxthon ile ilgili hataları, başka bir değişle yanlış bilgilendirmeleri, düzelmenizi rica ederim. Sağlıcakla kalın...
    EDİT : İMLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsSakallıDede -- 8 Eylül 2015; 23:00:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Buraxlive

Baidu browser inceleme de yok bilmeyen arkadaşlar için kesinlikle öneririm. 5 aydır bundan başka tarayıcı kullanmıyorum.

Günlerdir düzgün bir tarayıcı arayışındaydım indirmediğim uygulama kalmadı. Senin tavsiyenle baiduyu denedim ve memnunum şuan 5-6 saattir kullanıyorum gayet stabil ve hızlı. Hemide çok önemli bir özellik olan okuma moduda var teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.