Şimdi Ara

PowerColor Devil 13 Dual Core R9 390 16GB duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PowerColor Devil 13 Dual Core R9 390 16GB duyuruldu

Yıllardır PowerColor Devil markası altında güçlü ekran kartı çözümlerini piyasaya süren TUL Corporation, AMD'nin Radeon R9 390 ekran kartını boş geçmedi ve ikili kombinasyona yer verdiği yeni Devil çözümünü duyurdu.

PowerColor Devil 13 Dual Core R9 390 16GB şeklinde uzun bir isimlendirmesi olan çözüm iki adet Radeon R9 390 grafik kartını biraraya getiriyor. İkili kombinasyon sayesinde kullanıcılar 16GB GDDR5 bellek ve 512-bit X2 bellek arayüzü imkanına kavuşacak. Kart 3 slotluk yer kaplıyor.

Yeni çözümün çekirdek hızı 1000MHz seviyesinde iken bellek frekansı da 1350MHz (5.4Gbps) seviyesinde. Bu güçlü çözümü soğutmak için alüminyum yüzgeçler çok geniş bir alan oluşturuyor ve üzerinde de çift pervaneli 3 adet fan yer alıyor. Isı dağıtıcı 10 adet ısı borusu ve 2 adet büyük kalıp döküm panel ile bağlanıyor. Çözüm bu sayede en iyi dengeyi sağlamaya çalışıyor. 

4 adet 8 pinli PCI-E bağlantısından gerekli enerjisini sağlayan çözüm stabilite ve güvenilirlik adına 15 fazlı güç dağıtıcı, PowerIRstage, süper kapasitörler ve Ferrite çekirdek bobinden oluşan Platinum Power seti barındırıyor. 

DL DVI-D/ DL DVI-D/ HDMI/ DisplayPort çıkışları 4K çözünürlüğe kadar imkan tanırken, çözüm 304.8mm x 136.2mm x 59mm boyutlarında ve 1000W güç kaynağı gerektiriyor. Serinin hayranları için Devil 13 kırmızı LED logoya yer verilmiş. 

PowerColor Devil 13 Dual Core R9 390 16GB grafik çözümü 17 Eylül itibariyle satışa sunulacak ve 700 Avro fiyat etiketine sahip olacak. Kutu içerisinde Razer Ouroboros oyuncu faresi de hediye olarak geliyor.  

• Kartta 3 tane fan olup, 3 slot yer kapladığı için ilk bakışta sanki çok uzun değilmiş gibi duruyor...

• Şahsen bu model yerine benim asıl merak ettiğim Nano ile yapılabilecek tek plakadaki çift kart kombinasyonunu merak ediyorum zira tek kartların yarısı kadar mesafesi varken neredeyse, tek kartların standart boyutuna 2 tane nano sığdırıp muazzam bir performans elde edilebilir ve yine çift slot olacaktır soğutmasıyla. Üstüne öyle bir karttan 2. bir tane alıp cf düzeneği kurmak 4k için gereken tüm gücü sağlaması açısından çok iyi olacaktır. Tek 4k değil tabii VR için de çok çok iyi olur.

• 3 slotluk kart nedir arkadaş yıl olmuş 2015. Tipe bak, eniyle derinliği aynı resmen

• Abi kart işte bu ya

• oha diyorum.o fiyata biz pc topluyoruz arkadaş.

• 3 slot olucağına R9 295X2 gibi hibrit bir soğutucu yapsalardı daha soğuk daha performanslı daha sessiz daha stabil çalışırıdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

Şahsen bu model yerine benim asıl merak ettiğim Nano ile yapılabilecek tek plakadaki çift kart kombinasyonunu merak ediyorum zira tek kartların yarısı kadar mesafesi varken neredeyse, tek kartların standart boyutuna 2 tane nano sığdırıp muazzam bir performans elde edilebilir ve yine çift slot olacaktır soğutmasıyla. Üstüne öyle bir karttan 2. bir tane alıp cf düzeneği kurmak 4k için gereken tüm gücü sağlaması açısından çok iyi olacaktır. Tek 4k değil tabii VR için de çok çok iyi olur.

Aynen bende merak ediyorum herhalde süper olurdu

• Fiyata ragmen verdikleri razerla milletin gazini almaya calisiyorlar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 6 Eylül 2015; 14:17:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1000 watt? 1 0 0 0 WATT!! Buzdolabı yapaydınız.kartın çoğu özelliği iyi de 1000 watt olmamış
    Edit: 1000 watt gereken güç kaynağı demeyin o da az değil sonuçta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sefil_Arbaletçi -- 6 Eylül 2015; 15:16:05 >
  • Tek kart ve 4 adet 8 pin guc baglantisi

• Kart biraz kaslı dursun diye dayamışlar 3 slotu. 2 Slout olup çok daha iyi bir soğutma yapılabilirdi.

• şahsen bu kartı almaktansa gtx 980ti almak daha mantıklı ölü bi kart bence 700€ luk fiyatıyla 650$ a gtx 980ti varken

• yanında birde güç kaynağı versinler 1000 wattlık direk ekran kartına bağlıyalım.

• Teknolojik bir aletin beni erekte etmesi hiç normal değil..

• Nvidia alır sli yaparım bunu alıncaya kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MxFxOx

yanında birde güç kaynağı versinler 1000 wattlık direk ekran kartına bağlıyalım.

fatuayı firma adına kestir

• quote:

Orijinalden alıntı: Kalasso

Teknolojik bir aletin beni erekte etmesi hiç normal değil..

iyi güldüm

• Yöh... Bu neymiş arkadaş.

Razer Ouroboros da çıkıyor kutu içinden!

700€ verilir. (Avrupa'da çalışan bir mühendis olsaydım - 5000€ maaş alan)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.