Şimdi Ara

Philips htb3580/40 aldım (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
1
Favori
6.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birde bu modelin daha üst modeli varmıdır? Araştırdım ama pek birşey bulamadım 5570d daha düşük model sanırım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam philips teknik servisi aramıştım usb 2.0 ve en fazla 500 GB destekliyormuş. Siz yinede bi araştırın
  • Tamam dostum teşekkürler. Niyede deneyen arkadaş olursa burada belirtirlersw sevinirim. 500gb hdd desteği için çok az bence

• Arkadaslar bu ürünle 3d film izleyen oldu mu altyazıyı gosteriyormu 3d filmlerde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bayadır konuya uğramamışım. Bende 780 TL ye 1 ay kadar önce aldım. Şuan apartmanda benden başka kimse oturmadığı için sesi istediğim kadar açıyorum. Şu kadar söyleyim DTS sesli filmler bir harika baslar titretiyor. Hele ki gerilim dolu filmlerde yerinden sıçrıyorsun. Bende ki tek sıkıntı altyazılar çok aşağıda ve çok küçük puntolar var. Yazılım aldığım gün güncellemek istedim fakat günceldir uyarısı verdi bu konuda bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum.
  • altyazıdan memnun degılsın usb belleğe at tvye tak ordan izle filmi dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertackarakuS

Beyler bayadır konuya uğramamışım. Bende 780 TL ye 1 ay kadar önce aldım. Şuan apartmanda benden başka kimse oturmadığı için sesi istediğim kadar açıyorum. Şu kadar söyleyim DTS sesli filmler bir harika baslar titretiyor. Hele ki gerilim dolu filmlerde yerinden sıçrıyorsun. Bende ki tek sıkıntı altyazılar çok aşağıda ve çok küçük puntolar var. Yazılım aldığım gün güncellemek istedim fakat günceldir uyarısı verdi bu konuda bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum.

Altyazı konusunda haklısın çok aşağıda ve yazı boyutu biraz düşük. Uzaktan izliyorsan sorun oluyor. Üstteki arkadaşın dediği gibi sinema sistemine değilde tv ye tak flash belleği oradan izle daha iyi olur. ARC destekli bir hdmi kablo kullanırsan hem sesi hem görüntüyü sorunsuz aktarırsın tv den.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rietveld

quote:

Beyler bayadır konuya uğramamışım. Bende 780 TL ye 1 ay kadar önce aldım. Şuan apartmanda benden başka kimse oturmadığı için sesi istediğim kadar açıyorum. Şu kadar söyleyim DTS sesli filmler bir harika baslar titretiyor. Hele ki gerilim dolu filmlerde yerinden sıçrıyorsun. Bende ki tek sıkıntı altyazılar çok aşağıda ve çok küçük puntolar var. Yazılım aldığım gün güncellemek istedim fakat günceldir uyarısı verdi bu konuda bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum.

Altyazı konusunda haklısın çok aşağıda ve yazı boyutu biraz düşük. Uzaktan izliyorsan sorun oluyor. Üstteki arkadaşın dediği gibi sinema sistemine değilde tv ye tak flash belleği oradan izle daha iyi olur. ARC destekli bir hdmi kablo kullanırsan hem sesi hem görüntüyü sorunsuz aktarırsın tv den.

Evet denedim o şekilde daha önceden ama benim TV de alt yazıları siyah arka plan üzerine yazıyor o görüntü de hoşuma gitmiyor. Ayrıca Sinema sisteminde ki görüntü iyileştirme modu gerçekten etkili oluyor. Mesela 1080p fim indiriyorum birde görüntü iyileştirme maksimumda görüntü gerçekten riplenmemiş bluraya yakın oluyor. O yüzden altyazı küçükte olsa tercihim ses sisteminden yana. Bir de şöyle birşey var ki altyazı eğer mkvgerve gibi programlarla film dosyasının içine atılmışsa altyazı boyutu daha büyük oluyor. Bazı indirdiğim filmlerde 10-15 dilde altyazı mevcut, seçtiğin herhangi bir dil hem yukarda hem puntosu daha büyük çıkıyor.

Şu konuya da değinmeden geçmeyeyim; FLAC veya 5.1 müzik indiren varmı? Eğer yoksa indirip evde müsaitse 30-35 ses seviyelerinde dinlemenizi öneririm. Sesler harika müzk bambaşka oluyor. Dosya boyutları MP3' e göre 10 kat fazla ama ses gerçekten müthiş. Parçanın içinde MP3 olarak dinlediğimde duymadığımız sesleri duyuyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rietveld

quote:

Evet denedim o şekilde daha önceden ama benim TV de alt yazıları siyah arka plan üzerine yazıyor o görüntü de hoşuma gitmiyor. Ayrıca Sinema sisteminde ki görüntü iyileştirme modu gerçekten etkili oluyor. Mesela 1080p fim indiriyorum birde görüntü iyileştirme maksimumda görüntü gerçekten riplenmemiş bluraya yakın oluyor. O yüzden altyazı küçükte olsa tercihim ses sisteminden yana. Bir de şöyle birşey var ki altyazı eğer mkvgerve gibi programlarla film dosyasının içine atılmışsa altyazı boyutu daha büyük oluyor. Bazı indirdiğim filmlerde 10-15 dilde altyazı mevcut, seçtiğin herhangi bir dil hem yukarda hem puntosu daha büyük çıkıyor.

Şu konuya da değinmeden geçmeyeyim; FLAC veya 5.1 müzik indiren varmı? Eğer yoksa indirip evde müsaitse 30-35 ses seviyelerinde dinlemenizi öneririm. Sesler harika müzk bambaşka oluyor. Dosya boyutları MP3' e göre 10 kat fazla ama ses gerçekten müthiş. Parçanın içinde MP3 olarak dinlediğimde duymadığımız sesleri duyuyorum.

Evet bende birkaç tane flac albüm indirdim dediğiniz gibi ses kalitesi müthiş oluyor.

Tv'ye takıp izlediğin zaman altyazıyı siyah arka plan üzerine yazması senin tvden kaynaklı değil. Bende de öyle oluyor. Ses sistemine bağlı olduğu için öyle yapıyor. Normalde tvden izlerken ben öyle birşey yoktu. Ama ses sistemini taktıktan sonra tvden izlemeye başladığımda siyah arka plan üzerine yazıyor altyazıyı. Yani ses sistemi ile alakalı ama neden öyle oluyor anlamadım.

Bende tvye takmıyorum hiç direk ses sistemine takarak izliyorum. Altyazıyı okuyabiliyorum düzgün sorun olmuyor pek.

Görüntü iyileştirme modunu kullanmamıştım hiç. Bir bakıcam ona.

• Rietveld kullanıcısına yanıt
    Sinema Sisteminden önce de altyazı öyleydi hocam, sistemi almadan önce yine DTS sesli filmleri indirip sesi AC3' e çevirmek zorunda kalıyordum bir de altyazı siyah arka plan üstüne yazıyordu. Tabi zevk meselesi ben biraz takıntı yaptım galiba :) ama dediğim gibi gömülü değilde seçmeli altyazı varsa eğer filmde altyazı ayarı çok iyi oluyor.
  • arkadaşlar 1 tb hdd deneyen var mı ?
  • Arkadaşlar bu sistemi almayi düşünüyorum sizce nasıl
    Samsung ht-j5550 modeli

• 1000 watt rms bu cihazdan nasil cikiyor anlamadim.sisirilmis biraz.

• 1tb denedim ben sorun yok :)

• Hellcast kullanıcısına yanıt
    usb 2.0 mı hocam bide hangı ürünü denediniz
  • 7129600 7 kullanıcısına yanıt
    samsung m3 1tb portable ile denedim.sorun yok gibi. haftaya 2tb ile deneyeceğim. ben konu başlığını wifi internet bağlanabilirliği var mı yok mu diye araştırırken rastladım. menüde gözüküyor fakat aktif edemedim.
    smart inanılmaz hızlı şaşırdım açıkcası.
    wifi yok bu modelde hocam kablo takıpta denemedim hiç. Nasıl memnunmusunuz ses sisteminden. Hangi ayarlarda kullanıyorsunuz ben daha tam ayarımı bulamadım sureklı değiştiriyorum :)
  • 7129600 7 kullanıcısına yanıt
    wifi menüde gözüküyor diye boşuna heyecanlandım o zaman :)
    Valla gayet güzel Son dav-dz260 kullandım uzun müddet ondan daha iyi diyebilirim. DTS de ses gayet akışkan ve berrak, ses ayrımları iyi. bass ı çok güçlü düşürmek lazım biraz ayarlarını.
    ben arşivimde genelde ac3 5.1 1080p film ve diziler bulunduruyorum bir kısmı dts tüm ses formatlarında gayet tatmin edici ve oynatıyor.Çoklu ses çıkışı ,5.1, surround hepsi sorunsuz.
    Heleki playstationa falan bağlayacaksanız optik ses kablosu kullanın müthiş oluyor :)
    iş yoğunluğundan henüz gündüz rahat rahat ses açıp ince ayarını yapamadım ama haftaya iznimde baya tecrübe edip paylaşabilirim. Beni tek üzen yanı wifi ve HEVC yani x265 desteği olmayışı. arşivimin yarısı x265 ,oynatmıyor malesef. yazılımla çözülebilir diye düşünüyorum .
    Menüleri inanılmaz hızlı samsung smart tv de izlerken menü geçişlerinde ileri-geri sarmada beklerken bu hiç bekletmiyor. istediğim zaman aralığına hızlıca ulaşabiliyorum. smart tv'si de iyi baya.
    Altyazı fontu çok küt ve kaba. malesef gördüğüm kadarıyla alternatif bir font yok. gerçi o da yazılımsal bir sorun.
    Gittigidiyorda yakalamıştım 650tl ye iyiki de almışım 900tl civarı geziyor sanırım piyasada. Fiyatını hakeden ama keşke x265 de olsaydı dedirten bir cihaz.
    Yazılım güncellemesini siteden indirip usbye atarak hızlıca yapabilirsiniz.

x265 ne hocam ? :) bende pes te iyi oynuyorum ama pcden malesef play station cihazım yok. Dts yada 6 ch fılmlerı ben ayrı indirip mkv gui programıyla fılme eklıyorum. gerçekten çok iyi oluyor. ama dts film direk bulamıyorum tr dublaj özellikle
  • Konuyu hortlatayim. Bu sistem de altyazi problemi çözüldü mü? Kullandıkça karşılaştığınız sorunlar oldu mu?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.