Şimdi Ara

TTnet'in internet hızının normal olduğunu söylemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 5 aydir ttnet anoneliğim var yaklasik 2-3 ay once int hizim 13mbps idi internet baglantim kesildi mh yi aradim ertesigun geldiler sorun cozuldu ama 8mbps de baglandi. Mhyi tekrar aradim durumu belirttim hat degerlerimin normal oldugunu hattin 8mbps destekledigini soyledi. Turk Telekomdan gelen adam eger cift kablo varsa tek yapin demisti bende bugun prizi actim benim odama bagli olan kirmizi ve beyaz kablo ve 2 tane beyaz vardi bende iki beyazi denedim hangisinden sinyal aldiysam onu taktim ( elektrikci iki beyazi birbirine baglamisti onu duzelttim ) ama gene hiz testi yaptim gene 8mbps de baglaniyor ilk basta 13mbps ye kadar cikiyor yavas yavas 8mbps ye dusuyor hiz testinde. Acaba tesisatla ilgili bir problemmi var yoksa TTnet hizimi 8mbps ye mi sabitledi? Bilgisi olan arkadaslar yardimci olursa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Modem arayüzünden adsl hat değerlerini at.
  • Hızın sabitlenmiş.

• 16 mbit tanımlanmış gözüküyor kılpayı almış 13 mbitte kalır normalde yavaş yavaş düşmesi sabitlenmiş gibi vdsl varsa vdsle geçiş yapın rahat edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VDSL

16 mbit tanımlanmış gözüküyor kılpayı almış 13 mbitte kalır normalde yavaş yavaş düşmesi sabitlenmiş gibi vdsl varsa vdsle geçiş yapın rahat edin.

Adsl var maalesef. Neyse yarın bi mh yi arim tekrar

• Modem hat değerlerin destekliyor yalnız AKK uygulamasında bunu sınırlıyorlar bende de mesela 10 destekliyorken şimdi 4mbit hız testi çıkıyor yani modem 10mbit gösteriyor ona aldanmayın
  • Düşler Sahnesi kullanıcısına yanıt
    Kablolarda ek var galiba.. Sıfırdan kablo çekmek sorunu çözebilir.. Ancak yine de 16 bağlantısında en sağlıklı hızın 13,14 olacağını unutmayınız.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    ek vardı düzelttim düzeltince hat değerlerimde iyileşme oldu. zaten mh den 13-14mbps ye sabitlemelerini söylicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: VDSL

16 mbit tanımlanmış gözüküyor kılpayı almış 13 mbitte kalır normalde yavaş yavaş düşmesi sabitlenmiş gibi vdsl varsa vdsle geçiş yapın rahat edin.

az önce mh yi aradım durumuda anlattım modem iletemiyo olabilir diye bi şeyler söyledi ne kadar doğru olabilir acaba ? modemin mh sini arasammı acaba?
    Alakasi yok modem iletmiyor nedir arkadas sen testi ethernet kablosu ilemi yapiyorsun ?

• evet
    Hocam bağlantıyı 14e sabitletirseniz (aşağı yönde hız güncellemesi) hattınızda sorun olmayacaktır. Saygılar.
    tekrar aricam zaten bu işin peşini bırakmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Hocam bağlantıyı 14e sabitletirseniz (aşağı yönde hız güncellemesi) hattınızda sorun olmayacaktır. Saygılar.

Hocam bide bu snr margin düşünce alıcamız hız yükselir mi ve snr margin yukselirse int hizi duser mi? Cunku benim snr 7.8 gosteriyor ve 16mbps veriyor ama snr yukselince mesela 8.0 - 8.2 vs olinca 14 mbps 15 mbps vs. gösteriyor. Yani snr marginin düşuk olmasi iyi birsey dimi? Ve suanda benim snr margin degerim cok iyi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Düşler Sahnesi

quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Hocam bide bu snr margin düşünce alıcamız hız yükselir mi ve snr margin yukselirse int hizi duser mi? Cunku benim snr 7.8 gosteriyor ve 16mbps veriyor ama snr yukselince mesela 8.0 - 8.2 vs olinca 14 mbps 15 mbps vs. gösteriyor. Yani snr marginin düşuk olmasi iyi birsey dimi? Ve suanda benim snr margin degerim cok iyi?

Tam tersi. Snr düşük olursa bağlantın kopar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hayır yüksek olması gerekiyor SNR değerinin.
    hocam bide her modemin ara yüzünde hat zayıflaması oranı gözüküyor bende hat zayıflaması hangisi oluyor acaba ? heralde her modemde farklı adlandırılıyor?

http://i.hizliresim.com/mzNpP1.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Düşler Sahnesi -- 4 Eylül 2015; 19:49:31 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.