Şimdi Ara

Elektro gitara başlamak için alınabilecek en ucuz ikili?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aklımda elektro gitara başlamak var ama bütçe gerçekten düşük ve rocksmith ile birlikte kullanacağım için real tone cable'a da ihtiyacım var. Oyun+kablo zaten 200 lira üstünde. Bir de gitarın fiyatına o kadar uçmak istemiyorum. Gitar+amfi gerekliymiş sanırım çalabilmem için. Muhtemelen 1 veya 2 sene içinde ikisini de komple değiştiririm bu yüzden gerçekten ucuz bir şey arıyorum. 2 yıl için beni idare edebilecek en ucuz ikili ne olur?

Edit: Normalde eski açılmış konuları epeyce inceledim ama o zamanlar 300-400 olan şeyler uçmuş gitmiş. Bu yüzden yeni konu açtım. Minimum bütçeyle alınabilecek en iyi ikiliyi arıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogukan733 -- 2 Eylül 2015; 19:41:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet54.

Tarzını belirtmemişsin ama bi kaç bişey aradım

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-nux-mighty-8-225842633/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-satilik-cort-elektro-gitar-223146260/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-tertemiz-cort-x1-193916899/detay

Tarzı söylemeyi unutmuşum gözden kaçmış özür dilerim. Genel olarak daha çok heavy metal ve hard rock ağırlıklı dinliyorum. Çalacağım müzikler de muhtemelen buna göre olacak. Son zamanlarda 70-80'ler rock ve rock and roll'a kaymaya başladı zevklerim ama yine de yıllardır dinlediğim tür olan heavy metal ve hard rock gibi türler kafamda daha baskın.

Linkler için teşekkür ederim. Cort'u birkaç sitede daha duymuştum ama ikinci ele göz atmak hiç aklıma gelmemişti. Gitarlar arasındaki fark nedir birinde sadece Cort yazıyor model belirtilmemiş. Bir de tavsiye eder misiniz bu ikiliyi?

• quote:

Orijinalden alıntı: dogukan733

quote:

Tarzını belirtmemişsin ama bi kaç bişey aradım

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-nux-mighty-8-225842633/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-satilik-cort-elektro-gitar-223146260/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-tertemiz-cort-x1-193916899/detay

Tarzı söylemeyi unutmuşum gözden kaçmış özür dilerim. Genel olarak daha çok heavy metal ve hard rock ağırlıklı dinliyorum. Çalacağım müzikler de muhtemelen buna göre olacak. Son zamanlarda 70-80'ler rock ve rock and roll'a kaymaya başladı zevklerim ama yine de yıllardır dinlediğim tür olan heavy metal ve hard rock gibi türler kafamda daha baskın.

Linkler için teşekkür ederim. Cort'u birkaç sitede daha duymuştum ama ikinci ele göz atmak hiç aklıma gelmemişti. Gitarlar arasındaki fark nedir birinde sadece Cort yazıyor model belirtilmemiş. Bir de tavsiye eder misiniz bu ikiliyi?

Kahverengi olan muhtemelen eski seri cort lardan(çünkü sitesinde filan yok). O biraz daha yumuşak tarzlara hitap eder. Hard rock falan yapabilirsiniz sanırım ama metal için aynı şeyi diyemem(yanlışım varsa uyarın).
    Cort x-1 çok güzel alet heavy metal-hard rock filan rahat gelir. Arkadaşımda var çalımı çok rahat(baya iyi ama) kim ayarladıysa sap ayarını filan çok iyi yapmış. Tam bi solo gitarı. Arkadaş marshall mg-15 cdr amfi ile gain'i kökleyince biraz da eq ayarı, metallica tonları filan iyi çıkıyo. Nux amfiye gelirsek; youtube da videolarını izledim kendi üstünde bazı efektleri var(iki yıl boyunca pedal/processor almayacağını düşünürsek) seni uzun süre idare eder diye düşünüyorum. Ayrıca distortion için de bir kaç tane ayrı karakteri var blues'dan metal'e kadar.

Son olarak şarkı önereyim ankaralı bi hard rock grubu. Hoşuna gider diye düşündüm " Heavy Sky - Unbreakble "

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nux amfi için son yılların en popüler mini amfilerinden olan Roland Micro Cube'un tam bir çakması diyebiliriz. Efektleri, tüm potansları falan aynı yerde. Fiyatı gayet uygun. Kırığı çıkığı yoksa tabii ki.
    Gitar işine gelecek olursak 100 liraya da gitarlar bulabilirisin. Kaliteli olmaz ama belki 1 yıl götürebilir seni sıkıla sıkıla.
    Ama onun yerine Diğer arkadaşın dediği gibi Cort marka X serisinden bir gitar almak daha iyidir 100-150 lira ekleyerek. 2-3 yıl iyi bir amfiyle götürür seni. Sağlam gitarlardır bir de x serisi. Benim önerim cort x2 alman. X serisinin en çok satan gitarı. Bende de var bir tane Cort x2. Gayet güzel de kullanıyorum. Satsam mı satmasam mı diye kararsızım. Satarsam 2. el rg350dxz alıcam tabi bulabilirsem.
    bu link ile gitarlar la ilgili fiyat bilgilerine erişebilirsin.https://www.mydukkan.com/urunler.asp?gid=2&b=12

Altta çok satanlar bölümü var. Ibanez grg170dx birinci sırada. sonra Squier ve cort falan geliyor. Alacağın gitar o listeden olursa zararlı çıkmazsın diyeyim sana. 2. el olarak gene satarsın yani aynı fiyata. Ama adı sanı duyulmamış amfiler gitarlar var 4 te bir fiyatına satılmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: berdin123

Nux amfi için son yılların en popüler mini amfilerinden olan Roland Micro Cube'un tam bir çakması diyebiliriz. Efektleri, tüm potansları falan aynı yerde. Fiyatı gayet uygun. Kırığı çıkığı yoksa tabii ki.
    Gitar işine gelecek olursak 100 liraya da gitarlar bulabilirisin. Kaliteli olmaz ama belki 1 yıl götürebilir seni sıkıla sıkıla.
    Ama onun yerine Diğer arkadaşın dediği gibi Cort marka X serisinden bir gitar almak daha iyidir 100-150 lira ekleyerek. 2-3 yıl iyi bir amfiyle götürür seni. Sağlam gitarlardır bir de x serisi. Benim önerim cort x2 alman. X serisinin en çok satan gitarı. Bende de var bir tane Cort x2. Gayet güzel de kullanıyorum. Satsam mı satmasam mı diye kararsızım. Satarsam 2. el rg350dxz alıcam tabi bulabilirsem.
    bu link ile gitarlar la ilgili fiyat bilgilerine erişebilirsin.https://www.mydukkan.com/urunler.asp?gid=2&b=12

Altta çok satanlar bölümü var. Ibanez grg170dx birinci sırada. sonra Squier ve cort falan geliyor. Alacağın gitar o listeden olursa zararlı çıkmazsın diyeyim sana. 2. el olarak gene satarsın yani aynı fiyata. Ama adı sanı duyulmamış amfiler gitarlar var 4 te bir fiyatına satılmıyor.

Bende Nux Mighty 30X kullanıyorum , Marshallın MG30CFX Amfisini tokatlıyor resmen , Bizim burada stüdyoda var bitane Marshall MG30CFX , bende benim amfiyi üşenmedim taşıdım sırf karşılaştırmak için , daha iyi olduğunu direk anlıyorsunuz , diğer modelleri nasıldır denemedim ama bundan yola çıkarak dandik bişey olmayacağını söyleyebilirim , gitar konusunda bi yorum yapmıcam.

• Cevaplar için teşekkürler. Yabancı kaynaklara da göz attım cort x1 ve x2 yi yeni başlayanlar için alınabilecek en iyi gitarlar diye anlatmış çoğu yer. Küçüklükten beri elektro gitarın sesine hayranım hep başlamak istedim ama aile zoruyla bağlama çaldım birkaç yıl. Şimdi heves edip parayı toparladım kendi çabamla bir şeyler yapmaya çalışacağım. Bu noktada diğer soru geliyor, rocksmith'i bileniniz varsa eğer rocksmith ile gitar öğrenmek mümkün mü?

Ve @Mehmet54. grup için teşekkürler dinleyeyim bakalım. Türklerden böyle şeyler çıkınca mutlu oluyorum

• quote:

Cevaplar için teşekkürler. Yabancı kaynaklara da göz attım cort x1 ve x2 yi yeni başlayanlar için alınabilecek en iyi gitarlar diye anlatmış çoğu yer. Küçüklükten beri elektro gitarın sesine hayranım hep başlamak istedim ama aile zoruyla bağlama çaldım birkaç yıl. Şimdi heves edip parayı toparladım kendi çabamla bir şeyler yapmaya çalışacağım. Bu noktada diğer soru geliyor, rocksmith'i bileniniz varsa eğer rocksmith ile gitar öğrenmek mümkün mü?

Ve @Mehmet54. grup için teşekkürler dinleyeyim bakalım. Türklerden böyle şeyler çıkınca mutlu oluyorum

Rocksmith in çalışma mantığı tablardır.Tablarda seslerin sap üzerindeki yerlerini gösteren,daha basit anlamıyla bir parçayı çalmak için sırasıyla hangi perdeye basacağını ve hangi tele vuracağını gösteren şemadır.

Songsterr.com sitesine girip herhangi bir parçayı açarsan göreceksin.

Googleda da kısaca tab hakkında araştırma yapabilirsin.

Uzun lafın kısası rocksmithe ihtiyacın yok.Sana kayda değer birşey katacağını da pek sanmıyorum.

• quote:

Cevaplar için teşekkürler. Yabancı kaynaklara da göz attım cort x1 ve x2 yi yeni başlayanlar için alınabilecek en iyi gitarlar diye anlatmış çoğu yer. Küçüklükten beri elektro gitarın sesine hayranım hep başlamak istedim ama aile zoruyla bağlama çaldım birkaç yıl. Şimdi heves edip parayı toparladım kendi çabamla bir şeyler yapmaya çalışacağım. Bu noktada diğer soru geliyor, rocksmith'i bileniniz varsa eğer rocksmith ile gitar öğrenmek mümkün mü?

Rocksmith alternatifi guitar pro'yu araştırmalısın.
    Cort x-2 im vardı, prosesörle filan 1 yıl idare etti. Çalımı filan rahattı. Biraz daha sert tarzlara hitap ediyordu. Sonunda babam kırmasaydı daha onu kullanabilirdim.

• @F355 Berlinetta Herkes farklı bir şey söylüyor anlamadığım için ben de çok arada kaldım. Sorduklarımın yarısı rocksmith gitar öğretmek için yapılmış kesinlikle al başla diyor diğer yarısı da sizin dediğinizi. Ve tab hakkında biraz araştırma yaptım songsterr'da da biraz takıldım eğer gerçekten rocksmith de bu şekildeyse rocksmith sevdasından vazgeçiyorum.

@Mehmet54. Guitar pro'ya biraz baktım kullanışlı duruyor özellikleri falan hoşuma gitti. Acaba parasına değer mi?

Bir de ben hayatımda bağlama ve flüt dışında enstrüman çalmadım. Elime klasik gitar alıp birkaç şarkı çalmayı denemişliğim oldu ama elektro gitara dokunmadım bile hiç. Ne notaları hakkında bilgi sahibiyim ne akorları hakkında bilgi sahibiyim ne de doğru düzgün amfinin nasıl kullanıldığı hakkında. Bunların hepsini internetten öğrenmem mümkün mü? Ve son olarak gitar ve amfiyi aldıktan sonra kablo vs neler gerekli olacak son olarak bunları da yazarsanız çok mutlu olurum

Edit: Biri guitar rig diye bir program önerdi amfisiz bunu kullanabilirsin para biriktirene kadar dedi. Bilginiz var mı bununla ilgili?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogukan733 -- 3 Eylül 2015; 14:33:14 >

• quote:

@F355 Berlinetta Herkes farklı bir şey söylüyor anlamadığım için ben de çok arada kaldım. Sorduklarımın yarısı rocksmith gitar öğretmek için yapılmış kesinlikle al başla diyor diğer yarısı da sizin dediğinizi. Ve tab hakkında biraz araştırma yaptım songsterr'da da biraz takıldım eğer gerçekten rocksmith de bu şekildeyse rocksmith sevdasından vazgeçiyorum.

@Mehmet54. Guitar pro'ya biraz baktım kullanışlı duruyor özellikleri falan hoşuma gitti. Acaba parasına değer mi?

Bir de ben hayatımda bağlama ve flüt dışında enstrüman çalmadım. Elime klasik gitar alıp birkaç şarkı çalmayı denemişliğim oldu ama elektro gitara dokunmadım bile hiç. Ne notaları hakkında bilgi sahibiyim ne akorları hakkında bilgi sahibiyim ne de doğru düzgün amfinin nasıl kullanıldığı hakkında. Bunların hepsini internetten öğrenmem mümkün mü? Ve son olarak gitar ve amfiyi aldıktan sonra kablo vs neler gerekli olacak son olarak bunları da yazarsanız çok mutlu olurum

Edit: Biri guitar rig diye bir program önerdi amfisiz bunu kullanabilirsin para biriktirene kadar dedi. Bilginiz var mı bununla ilgili?

Guitar Pro'yu alacak durumunuz yoksa torrentlemekten başka çareniz yok. Klasik gitar ve elektro gitardaki notaların yeri aynıdır. Hatta elektroyu çalmak daha kolaydır sapı nispeten ince olduğu için. Sadece teknikler farklıdır. Guitar Rig kullanışlıdır(eğer iyi bir ses kartın varsa) fakat ev dışında biyerde çalmak istesen çalamazsın sonuçta bilgisayardan ses alıyosun. Amfi ayarlarında ise pek extreme bir şey yok. Son olarak gitarla amfi arasına jack kablosu takıyorsun o kadar. Eğer elektro çalan bi arkadaşın varsa git neler var bi bakmanı tavsiye ederim.

• quote:

quote:

@F355 Berlinetta Herkes farklı bir şey söylüyor anlamadığım için ben de çok arada kaldım. Sorduklarımın yarısı rocksmith gitar öğretmek için yapılmış kesinlikle al başla diyor diğer yarısı da sizin dediğinizi. Ve tab hakkında biraz araştırma yaptım songsterr'da da biraz takıldım eğer gerçekten rocksmith de bu şekildeyse rocksmith sevdasından vazgeçiyorum.

Guitar Pro'yu alacak durumunuz yoksa torrentlemekten başka çareniz yok. Klasik gitar ve elektro gitardaki notaların yeri aynıdır. Hatta elektroyu çalmak daha kolaydır sapı nispeten ince olduğu için. Sadece teknikler farklıdır. Guitar Rig kullanışlıdır(eğer iyi bir ses kartın varsa) fakat ev dışında biyerde çalmak istesen çalamazsın sonuçta bilgisayardan ses alıyosun. Amfi ayarlarında ise pek extreme bir şey yok. Son olarak gitarla amfi arasına jack kablosu takıyorsun o kadar. Eğer elektro çalan bi arkadaşın varsa git neler var bi bakmanı tavsiye ederim.

Malesef iyi bir ses kartım yok anakartın dahili ses kartını kullanıyorum. Aslında zaten ev dışında çalmayacağım, evde öyle hobi olarak boş zamanlarda çalarım muhtemelen dahili ses kartıyla kullansam sorun olur mu bir amfi için para biriktirene kadar? Ve malesef elektro gitar çalan kimseyi tanımıyorum. Keşke tanısam

• Konuyu şöyle bi okudum. Anladığım kadarıyla cevaplıyım...

İlk olarak boş zamanlarda gitar öğrenilmez. "Boş zamanlarımda çalarım" olayı gitar çalmayı hali hazırda bilen insnalar için geçerli. Adam gitar çalmayı biliyodur boş vaktinde oturur çalar fakat iş öğrenmeye gelince durum farklı. Düzenli olarak günde en az 2 saat bu işe planlı programlı bir vakit ayırmadıktan sonra hiçbir ilerleme kayıt edemezsiniz. Çalmak istediğiniz tür metalcore deathcore otcore bokcore tipi saçma sapan müzikler olsa gitarın akoru düşürüp boş tellere arka arkaya 50 kere vurup çoğu parçayı çalarsınız ama 70s 80s heavy metal, hard rock parçaları baştan sona öyle kolay kolay çalınmıyor. Oturup bilinçli şekilde düzenli olarak çalışıp öğrenmek lazım. Boş vakitlerde bakmayla olacak bişey değil...

Cort X2 gibi, Squier gibi, ibanez giolar gibi modeller başlangıç modelleridir. Malzeme kalitesi ve işçilik seviyeleri düşüktür. Bu gitarı alan 1000 kişiden 999'u yeni başlayan, gitar hakkında en ufak bilgisi olmayan amatör kişilerdir. Yeni başlayan amatör birine kalitesiz gitar verirseniz o gitar 1-2 sene sonra dökülmeye başlar. O yüzden bu tip gitarların uzun süre kullanılmış olan 2. ellerini kesinlikle almayın. Ne ayar tutar, ne akor tutar. Bi hevesle aldım çalamadım satıyorum tipi ilanlara illaki denk gelirsiniz, çok düşük bi ihtimal ama satıcı bu konuda yalan söylemiyorsa ancak o zaman tercih edilebilir.

Rocksmith yaklaşık 1.5 2 senedir bilgisayarımda yüklü duruyor. Şurda incelemesi var Rocksmith İncelemesi Gitar pcye nasıl bağlanır, ne gibi program kullanır! guitar rig mig gibi tüm bilgilerde sitede mevcut...

100 kişiye hangi gitarı alıyım diye sorsanız 100 farklı cevap alırsınız. Özellikle bu tip forumlarda 90'ıda yanlış bilgiler olur. Çocuk bi tane blues parçasını, bi tane heavy metal parçasını baştan sona doru düzgün çalamaz ama o gitarla metal yapılmaz, bu gitarla blues yapılmaz diyede akıl verir. Neden diye sorsan cevap vermez. Çünkü şu gitarla şu müzik yapılmaz diye bir saçmalık yoktur. O yüzden en doğrusunu bulmak için çok kişiye sormak tamemen vakit kaybı olacaktır. Ne kadar çok içine düşersenz o kadar yanlış yönlenirsiniz. Bende ilk başladığımda o mu bu mu? aman istediğim gibi olsun, aman ince eliyim sık dokuyayım, aman yanlış bişey almıyım diye 6-7 ay araştırma adı altında oyalandım. şimdi o günler aklıma geldiğinde mal gibi ne oyalanmışım o kadar dediğim oluyor.

Gitar sıfır amfi ikinci el alınabilir. Amfinin problemli olduğu daha çabuk anlaşılır fakaf gitarın problemli olup olmadığı adam gibi çalınmadığı sürece anlaşılmaz. Gitar çalmayı bilmeyen biride doğal olarak anlayamaz. Akor kaçırması, sap ayarının tutmaması, entonasyon problemleri vs. vs. vs. Belli bir süre çalındıktan sonra patlak verir, can sıkar... Marshallın MG serisinden uzak durmakta da çok büyük fayda var. İkiside Sıfır alınacak ise en az 600 TL 700 TL bütçe ayırılmalı. İkinci el için duruma göre 500TL civarı kurtarabilir. Büyük ihtimalle seneye bu yazıyı okuyan birileri olursa 600 700lü rakamlar komik gelicektir. Bugün 600e aldığınız sistemi seneye 800'e 900'e alamaycaksınız çünkü. Ülkenin gidişat onu gösteriyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 4 Eylül 2015; 5:46:34 >

• İlk zamanlar öğrenme amaçlı tabiki çok çalacağım. Boş zamanlarda çalma olayını daha ilerisi için söyledim. Az çok öğrendikten sonra yani. Ama belli olmaz çok heveslenirsem ileride de öyle devam edebilirim. Ayrıca zaten öğrenciyim, günün yarısı boş vakit benim için.

Malesef gitarı sıfır almaya kalktığımda bütçeyi çok fazla aşıyor. Yani cort x2 gibi bir gitarı sıfır almak tamamen hayal benim için. Harçlıkları biriktirerek bu paraya zar zor ulaştım, sıfır gitar için 100-200 lira eklemeye kalksam amfisiyle falan kim bilir ne zaman alırım gitarı. İkinci el tek çare yani benim için. Aklımda 1-2 yıl ikinci el bir gitarla çalıştıktan sonra daha yüksek bütçeyle sıfır güzel bir gitar almak var üniversitede. Bu yüzden şimdilik ikinci elin kurtarabileceğini düşünüyorum ama bilmiyorum kötü şeyler duydum ikinci el ile ilgili ben de kararsız durumdayım şuan gerçekten

• quote:

Rocksmith sana gam ve akor öğrenmende yardımcı olur sadece şarkıyı, teknikleri bu şekilde öğrenmeni tavsiye etmem. Ders alabilirsen çok iyi olur yok kendim öğrenicem dersen internette egzersizler var. Bunun dışında öğrenmezsen olmaz diyeceğim nota değerleri var notanın tuttuğu süre yani. Mutlaka alternate pickinge alış bir üstten bir alttan penalama. Legato teknikleri yani pena kullanmadan çalma mevzusu var hammer on, pull off ve tapping. Özellikle strict legato dedikleri hammer on pull off tekniklerini abartma olayı var bunu yapman için parmaklarını çok kuvvetlendirmen lazım, metalde kullanılır o yüzden diyorum birden deneyip yapamazsın, ama bırakmayıp hırs yaparsan meyvesini alacaksın. Sağ el (penalama) temiz ve akıcı çalma konusunda daha önemli diye düşünüyorum sağ el tekniğini doğru oturtmaya çalış. Zaman ve sabır varsa hertürlü yaparsın. Gitar için arkadaşların dediği gibi temiz bir cort x2 alınır ikinci el 200-250 liraya, sonra para biriktirince prosesör alınabilir sıfırı 1000 lira olan aletler görüyorum ikinci eli 400 lira falan. Ya da abi blackstar ht1 gibi lambalı amfi sıfırı 780 lira ikinci el yarısını düşün fiyatın. Efekt yok gain var sadece distortion yani ama muazzam bişey. Şuan dijital amfiyle arasındaki farkı anlayamayabilirsin ama uzun vadede param var diyorsan üst seviye bir prosesör(efekt bolluğu-taşıma kolaylığı) veya lambalı bir amfi (muazzam ses, ama hassas olurlar.) son olarak da gitarı yenilersin yetmediğini görünce. Ibanez rg serisi olur, schecter olur ltd olur. Tarzına göre epiphone olur ucuz gitarla başlamanın bir avantajı da tarzın oturunca asıl gitarı alıcaksın. Mesela bir arkadaşım görüntüsü yüzünden superstrat bi gitar aldı, ama classic rock seviyor ve gitar clean de bile çatlıyor crunch gibi. Fazla sert tonu ona göre. O parayla kendine daha uygun bir gitar alabilirdi. Demek istediğim şimdilik sadece temiz bir cort x2 alırsan bayağı yeterli olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz1076

quote:

Rocksmith sana gam ve akor öğrenmende yardımcı olur sadece şarkıyı, teknikleri bu şekilde öğrenmeni tavsiye etmem. Ders alabilirsen çok iyi olur yok kendim öğrenicem dersen internette egzersizler var. Bunun dışında öğrenmezsen olmaz diyeceğim nota değerleri var notanın tuttuğu süre yani. Mutlaka alternate pickinge alış bir üstten bir alttan penalama. Legato teknikleri yani pena kullanmadan çalma mevzusu var hammer on, pull off ve tapping. Özellikle strict legato dedikleri hammer on pull off tekniklerini abartma olayı var bunu yapman için parmaklarını çok kuvvetlendirmen lazım, metalde kullanılır o yüzden diyorum birden deneyip yapamazsın, ama bırakmayıp hırs yaparsan meyvesini alacaksın. Sağ el (penalama) temiz ve akıcı çalma konusunda daha önemli diye düşünüyorum sağ el tekniğini doğru oturtmaya çalış. Zaman ve sabır varsa hertürlü yaparsın. Gitar için arkadaşların dediği gibi temiz bir cort x2 alınır ikinci el 200-250 liraya, sonra para biriktirince prosesör alınabilir sıfırı 1000 lira olan aletler görüyorum ikinci eli 400 lira falan. Ya da abi blackstar ht1 gibi lambalı amfi sıfırı 780 lira ikinci el yarısını düşün fiyatın. Efekt yok gain var sadece distortion yani ama muazzam bişey. Şuan dijital amfiyle arasındaki farkı anlayamayabilirsin ama uzun vadede param var diyorsan üst seviye bir prosesör(efekt bolluğu-taşıma kolaylığı) veya lambalı bir amfi (muazzam ses, ama hassas olurlar.) son olarak da gitarı yenilersin yetmediğini görünce. Ibanez rg serisi olur, schecter olur ltd olur. Tarzına göre epiphone olur ucuz gitarla başlamanın bir avantajı da tarzın oturunca asıl gitarı alıcaksın. Mesela bir arkadaşım görüntüsü yüzünden superstrat bi gitar aldı, ama classic rock seviyor ve gitar clean de bile çatlıyor crunch gibi. Fazla sert tonu ona göre. O parayla kendine daha uygun bir gitar alabilirdi. Demek istediğim şimdilik sadece temiz bir cort x2 alırsan bayağı yeterli olacaktır.

Rocksmith hakkında çoğu kişi böyle diyor, hem şuan için real tone cable'a ayıracak bütçem de yok dolayısıyla rocksmith işini daha ileri bir zamana erteledim. Hem belki 1-2 yıl içinde daha iyi alternatifleri çıkarsa benim de işime gelir. Maalesef öğretmenle öğrenme şansım yok çünkü daha önce hayatında elektro gitara dokunmuş bir insan bile tanımıyorum. Şehrimde elektro gitar öğretebilecek kimse yok epey araştırdım. İnternetten kendi başıma öğrenmeye çalışacağım artık.

Bahsettiğiniz şeylerin bir çoğunu anlamadım ama eğer internette dersleri vs varsa şu ilk 1 yıl boş vaktim çok olacağından günde 2-3 saatimi gitara ayırabileceğimi düşünüyorum bu yüzden sorun olmaz sanırım alıştırma yapmak. Ve malesef bütçe şuan gerçekten düşük. Gitar+amfi için 350 lira gibi bir bütçe ayırabildim ve şu iki yıl pek masraf yapmak istemiyorum. 2 yıl sonra üniversitede zaten hem para sıkıntım olmayacak hem vakit daha bol olacak, komple sıfırdan güzel bir şeylerle değiştiririm elimdekileri. Teşekkürler cevap için

• quote:

quote:

quote:

Rocksmith hakkında çoğu kişi böyle diyor, hem şuan için real tone cable'a ayıracak bütçem de yok dolayısıyla rocksmith işini daha ileri bir zamana erteledim. Hem belki 1-2 yıl içinde daha iyi alternatifleri çıkarsa benim de işime gelir. Maalesef öğretmenle öğrenme şansım yok çünkü daha önce hayatında elektro gitara dokunmuş bir insan bile tanımıyorum. Şehrimde elektro gitar öğretebilecek kimse yok epey araştırdım. İnternetten kendi başıma öğrenmeye çalışacağım artık.

Bahsettiğiniz şeylerin bir çoğunu anlamadım ama eğer internette dersleri vs varsa şu ilk 1 yıl boş vaktim çok olacağından günde 2-3 saatimi gitara ayırabileceğimi düşünüyorum bu yüzden sorun olmaz sanırım alıştırma yapmak. Ve malesef bütçe şuan gerçekten düşük. Gitar+amfi için 350 lira gibi bir bütçe ayırabildim ve şu iki yıl pek masraf yapmak istemiyorum. 2 yıl sonra üniversitede zaten hem para sıkıntım olmayacak hem vakit daha bol olacak, komple sıfırdan güzel bir şeylerle değiştiririm elimdekileri. Teşekkürler cevap için

Bence amfi almayın o zaman 4-5 ay amfisiz idare edebilirsiniz sonra en azından bir blackstar idcore 10 falan alın

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bence amfi almayın o zaman 4-5 ay amfisiz idare edebilirsiniz sonra en azından bir blackstar idcore 10 falan alın

Cort x2 + marshall mg10 civarı bir şey alınca 320 lira gibi bir fiyat çıkıyor. Amfi almak mantıklı geliyor aslında

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.