Şimdi Ara

Corolla'ya 57.000 Lirayı Çok Görenler Gelsin...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
0
Favori
3.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkes zamdan sonra Corolla'ya çöp, rezalet, saçma sıfatlarını yerleştirmiş. "Toyota Corolla, dünyada tüm zamanların en çok tercih edilen Otomobili unvanını 2014 yılındaki 1 milyon 268 bin adetlik satışıyla elinde bulundurmayı sürdürüyor." Dünyanın en çok satılan otomobilini beğenmeyen insanların kullandığı markalara baktım; Dacia ve VW geneli oluşturuyor. Dacia ve VW kullanıp, Toyota'yı beğenmemek...

Hemen Corolla'nın rakiplerine bakalım..

Jetta: Yeni Jetta 1.2 TSI 105 PS Trendline 57.500 TL

57.500 lira verip Eve geliş-evden çıkış fonksiyonu (Coming home-leaving home) donanımını kullanamamak nasıl bir duygudur kim bilir.

Focus: Trend X 1.6L 125PS 4K 58.700 TL

58.700 lira verip Yan perde hava yastıkları olmayan bir araba almayı mantıklı bulmuyorum. Sonuçta güvenlik, araba alırken ilk dikkat edilmesi gereken kriterdir.

Astra: 1.6 115 HP MT Edition 54.000 TL

Rakipleri ile mukayese edersek 3 milyar daha ucuz gözükebilir ama LPG takmazsanız uzun vadede sizi aldığınıza pişman eder çünkü şehir içi yakıt tüketimi 8.8 litre olarak gözüküyor. LPG takarsanız, yeni sistem LPG'lerin 2-3 milyar olduğunu düşünürsek yine rakipleri ile aynı fiyata denk geliyor.

Fluence: Touch 1.6 16v 66.800 TL

Fluence için bir şey diyemeyeceğim. Fiyata odaklanırsanız içimden geçenleri anlayabilirsiniz.

Güvenlik donanımları en baz ve dolu modelde standart olan bir arabadan bahsediyoruz. Konforu üst düzey, sürüşü zevkli olan bir araba. Şehir içinde 32 kuruş yakan bir araba. Sorunsuzluğu sayesinde sizi yarı yolda bırakmayacak ve üzmeyecek bir araba. Ben Focus'a ve Astra'ya kötü demiyorum, kimse yanlış anlamasın. Ama Corolla bu fiyata satıldığı sürece dünya tarafından tercih edilmeye devam edecek ve en çok satılan araba olacaktır.

Corolla'nın iç tasarımı çok iyi değil, bunu kabul ediyorum. Alüminyüm jant ve sis farı bu segmentte bulunan çoğu araçta yok sanırım. Astra'nın çizgileri, Focus'un iç tasarımı bana çok çekici geliyor. Lütfen arkadaşlar, Toyota'ya haksızlık yapmayalım. Jetta'nın 58'e, Fluence'in 67'ye satıldığı bir ülkede Corolla'nın 57 olması çok doğal.
    Edep ve saygı çerçevesi dahilinde olgun bir şekilde tartışabiliriz.

• Parayi satan adamlar kazaniyor. Bunlarda burda birbirlerini yiyorlar.

Komik :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Airapper -- 1 Eylül 2015; 23:02:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 57 ye satılan 1,3 motor değilmi.
    1,6 yı satsalar tamam derdim ama 1,33 motor için yazık derim
    Bu sınıfta bu fiyatlarla araç alacak olsam açık ara Jetta alırdım

• emin ol Eve geliş-evden çıkış fonksiyonu (Coming home-leaving home) donanımı kadar lüzumsuz bir donanım yok
  • 1.6 baz donanımlısı 69 bin tl
  • Fiyat normal.
  • c sınıfının dünya lideri corolladır kim ne derse desin

• Corolla'da olup diğerlerinde olmayan şeyleri bulup kendince trollemeye calismissin ama olmamış.

Corolla'da olmayıp diğerlerinde olanları saysana bir de. Mesela baz donanim Focus'taki alaşım jant, Cruise control, vs. Bunlar coming home denen en zırva donanımdan çok daha değerlidir.

• 1.6 motor olsa zaten laf etmeyiz sorun 1.3 motoru o fiyata satması

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya beyler benim uykum var birisi corolla da olmayıp diğerlerinde olan şeyleri sıralayıverse çok makbul geçer

• 1 serisi,a serisi,a3,v40 birçok konuda corolla'dan daha iyi konumda.
    quote:

c sınıfının dünya lideri corolladır kim ne derse desin
  • Yerimizi alalım
    Birazdan kaynar burası

Tüm donanımlarlarla ve 1.6 motorla 70 küsür binlere çıkar bu araba
    Peki bu fiyatı hakediyor mu?
    Bence etmiyor

Ama rakiplerinin jetta focus astra civic v.s aynı veya yakın donanımları eklediğinizde corolladan daha fazla bir fiyat çıkıyor karşımıza işte bu yüzden evet
    Corolla tercih sebebi

Dış tasarım olarak bence tüm rakiplerinden güzel
    İç tasarım duvar konsol kötü
    Lpg uyumu ve düşük yakıt ekonomisi güzel
    İkinci el gayet hızlı ve değerli
    Kaporta çok hassas bu çok kötü
    İç mekan genişliği gayet iyi
    Servis memnuniyeti fiyat, güven ve tavır anlamında oldukça iyi

• Bu forum fiyat atışlarında geç intibak eder temel mesele budur.

• Bence c sedanların başlangıç fiyatını 70 e sabitleyelim gitsin.

• 1.33 atmosferik benzinli motor benim için almamak için yeterli bir sebep.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eski bir corolla kullanıcısı olarak yine yeniden söylüyorum;
    corolla çöp. 2007 senesine kadar üretilen modelleri hariç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 1 Eylül 2015; 23:31:24 >
  • 1.33 motor bir üst vergi dilimine giriyor.Bu seçeneklerde en iyisi 1.2 tsi jetta.Güvenlik her pakette aynı varsın eve geliş evden çıkış aydınlatması olmasın.LPG takması zor o ayrı konu.
    Corolla alınacaksa bende 1.6 ünite alınmalı.Bu yüzden bildiğim kadarıyla 1.33 ünite sadece life donanımda mevcut.Keşke bir alt dilimde olsaymış.Tabiki kötü değil bu corollayı alınmaz bir model kılmıyor.
    Tercih meselesi.Ben jetta ile Corolla arasında kalsam jetta alırdım.

Fiyat konusunda ise alınan VERGİler nedeniyle corollanın fiyatıda olması gerektiği gibi.En azından aksesuarları vw gurubuna göre ucuz ve Corolla/focus/astra lpg avantajı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MKVll

emin ol Eve geliş-evden çıkış fonksiyonu (Coming home-leaving home) donanımı kadar lüzumsuz bir donanım yok

İşe yaradığından değilde havalı oluyor

• Toyota 1.6 69 bin. ohaaaa

eve geliş gidiş fonksiyonu da neymiş leyyynnn
  • bunlar iyi günleriniz diyenlerdenim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.