Şimdi Ara

Astra 1.3 Dizel - Megane 1.5 dci - Auris 1.4 Dizel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Konuda belirttiğim üç araçtan bir tanesini almak istiyorum, bütçem 50 000 TL - 55000 TL arası. Çok boş bir araç almak istemiyorum. Ve aldığım aracı 5 yıl kullanacağım bu yüzden 2013 ve üzeri bir araç alacağım.

Yılda yaklaşık 15 000 km sürüyorum. Ankara'da çok fazla trafiğe girdiğim söylenemez.

Gönlüm Astra'dan yana ama araştırdığım kadarıyla kasa ağır geliyor bu yüzden çok da ekonomik değil gibi söylemler var. Megane'ın az yaktığını biliyorum. Araştırdığım kadarıyla Auris de öyleymiş.

Bazen hiç dizele girmeyip, dizel bakım masrafı, mtv(1.4 dizel için), vs vs ödemeden 1.2 TSI Leon mu alsam diyorum.

Yorumlarınız benim için önemli. Tecrübesi olan arkadaşlar paylaşabilir mi?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

• Leon sıfır alınacak ise bana göre daha iyi olur sıfır araba herzaman daha iyidir biraz boş olur ama kafanda soru işareti olmaz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 tsi leon 15000 km icin en uygun araç vede donanimi gayet yeterli. Dizel olanlar iyi hoş ama donanim fakiri olacaktir.
    Not: golf 1.2 tsi kullnayorum 7-7.5 arasi yakit var. (Yoğun trafik)

• Dizel i30 veyada 1.2 TSİ Leon

• Leon
  • Astra kullandım, şimdiki aracım ise megane. Megane dci öneririm, bazen katalog değerinden bile az yakıyor. Auris küçük ve dar. Forumda her araç alacak kişiye leon öneriliyor ama sokağa çıktığınızda bunun karşılığı yok.
  • megane motor olarak en iyisi
  • Mevcut bütçeniz dahilinde 0 km Leon alabilirsiniz. Yakıt / donanım / fiyat
  • Ford Fiesta 1.5 TDCi Titanium
    Opel Corsa 1.3 CDTi Enjoy
    Skoda Yeti 1.2 TSI Active
    Hyundai i30 1.4 MPI Blue Drive
    Skoda Rapid Spaceback 1.2 TSI Style 110 HP
    Seat Leon 1.2 TSI Style

Astra almayın yenisi gelecek.
  • Konuyu hortlatmak gibi olacak ama yoğun araştırma ve 5-6 yıllık ortalama kullanımı hesaplayınca leon almak mantıklı gelmişti.
    İki gün önce leon 1.2 tsi style aracımı aldım.
  • Hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtbkts

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama yoğun araştırma ve 5-6 yıllık ortalama kullanımı hesaplayınca leon almak mantıklı gelmişti.

Hayırlı olsun güle güle kullan. Genel anlamda izlenimlerini paylaşırmısın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekizkozalak

quote:

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama yoğun araştırma ve 5-6 yıllık ortalama kullanımı hesaplayınca leon almak mantıklı gelmişti.

Kafamda soru işaretleriyle aldım aracı. Yakıtı nasıl olacak, donanımı beni tatmin edecek mi, konfor nasıl, vs vs...

İnanın çok doğru bir doğru seçim yapmışım.
    Çalışırken ses çıkarmayan araç yapmışlar. Sürüş, konfor, hızlanma hepsi çok tatmin edici.

Ayrıca, depoyu 200 TL'ye fulledim. 400 km gittim, 400 km daha gidebilirsin diyor yol bilgisayarı. Havanın soğuk olmasını ve aracın ilk km'leri olduğunu dikkate alırsak çok iyi bir rakam bence.

• quote:

quote:

quote:

Kafamda soru işaretleriyle aldım aracı. Yakıtı nasıl olacak, donanımı beni tatmin edecek mi, konfor nasıl, vs vs...

Çalışırken ses çıkarmayan araç yapmışlar. Sürüş, konfor, hızlanma hepsi çok tatmin edici.

Ayrıca, depoyu 200 TL'ye fulledim. 400 km gittim, 400 km daha gidebilirsin diyor yol bilgisayarı. Havanın soğuk olmasını ve aracın ilk km'leri olduğunu dikkate alırsak çok iyi bir rakam bence.

Sagolasin hocam. Arac dsg dgl sanirim? Bir de bir onceki aracin neydi? Yine c segmentimiydi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sagolasin hocam. Arac dsg dgl sanirim? Bir de bir onceki aracin neydi? Yine c segmentimiydi

Manuel hocam. Önceki aracım fabia idi, B segment.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtbkts -- 14 Aralık 2015; 22:14:28 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.