Şimdi Ara

Honda jazz düz vites 2011 yarın almalımıyım yoksa ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yarın bir araç için anlaştım honda jazz 1.4 fun düz vites. 2011 50binde.En ufak kaza veya boya yok.Sanırım araç başındaki pazarlık ile 37bine alacağım ama yinede otomatik değil diye şüpelerim var.Sizce fiyat iyimi ayrıca araç otomatik değil.Satmak istesem düz vites olduğundan 2-3 ay içinde satabilirmiyim ?

• 4 yaşında arabaya 37 bin vereceğinize 40 bine 0 km ibiza 1.2 tsi alın. hatta 39'a düşerler.
  • Otomatik istiyosaniz manuel alipda 3 ay sonra satmayim hep zarar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jazz güzel bir araba ancak ben de bu fiyata 0 bir B sınıfı araç almanızı öneririm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İbizayı satmaya kalksa kime satacak? 40liraya sıfır araba var mı şu anda?
    Jazz kadar dolu arabayı sıfır olarak kaça satıyolar?

• İbizaya 40 bin Tl verene kadar bakkaldan 2 Tl'ye kutu kola alınır. İç mekan genişliği ve arka diz mesafeside aşağı yukarı aynı olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 37 bin iyi fiyat. 40 bin dediğiniz Ibiza'dan da daha doludur. Cam tavan, 8 hava yastığı, otomatik klima, yağmur, far sensörü, soğutmalı torpido, ön arka kol dayama,cruise control,katlanır ayna vs. gayet dolu bir araba. i-shift kullanırsanız iyi ki manuel almışım dersiniz.

Hayırlı olsun.
  • 37bin 1.4 atmosferik motor arabaya vermezdim.

• 40 bin tlye sifir alin diyenleri gordukce baslik 2-3 senelik mi acaba diye kontrol ediyorum.
    40 bine bugun bu şartlarda 0 alacaginiz arac ya 1.0 motor olur yada teneke olur.
    Fiyatlar ucuzlasin diye totem mi yapiyorsunuz nedir anlamadimki.
    Fiyat aracin piyasasina gore uygun.Manuel olmasi dezavantaj ama ayni sartlarda otomatik olsaydi zaten minimum 40bin tl olurdu.
    Fun paket jazzin sahip oldugu donanimlara bugun 0 da erismek isterseniz full poloya 70 full clioya 63bin lira vermeniz gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 2 Eylül 2015; 19:53:19 >
  • 37.5dan 1tl aşağı inmedi. Eylülde muayeneside varmış. Kaldı alamadık. 37ye kesin verir demiştim.

• Uzun süre 2012 model Jazz CVT kovalamış birisi olarak yazıyorum. Jazz iyi bir seçenek. 2012 sonrası CVT otomatikleri tercih edilir daha çok. Onlara da en son 45-50 bin lira fiyat isteniyordu. Bu yüzden 2009-2011 alacaksanız düz vites almalısınız.
    Jazz'lardaki ikinci el fiyatlarının yüksek oluşunun en önemli nedeni 2012'den beri Türkiye'ye sıfır km Jazz gelmiyor oluşudur. MPV sınıfının en çok tercih edileni Jazz'ın yeni kasasının 2016 başında geleceği söyleniyor. O kadar beklenir mi bilmem ancak yenisi gelmeden de ikinci el fiyatlarının düşeceği yok.
    Yeni Jazzların 55-65 bin (hatta 58-73) aralığında bir fiyata satılacağını tahmin ediyorum.
    2008 Jazz CVT'lere 35-40 bin lira isteyen var. Bu nedenle 2011 model düz vites Jazz için 37 binler uygun (bence).
  • Jazz kesinlikle favori bir model bizde 2004 vardı ve çok iyiydi. Daha yeni 2012 1.33 Cool(Full) Yaris aldık. Multidrive S CVT şanzıman. 42.000 TL.

• GAYRI kullanıcısına yanıt
    2016 modelin gelmesi ile çok zarar edermiyim fiyat düştüğünde. Birde siyah olmasına kafam takıldı. Beyaz çok iyi dururken araçta siyah çok sıradan duruyor

• KalemKolik kullanıcısına yanıt
    Aynı arabaya 38 bin fiyat çekip 37.500 TL'ye verse indirimli aldım diye sevinirdiniz. Bence illa satıcının indirim yapmasını beklemeyin. Araç temiz ise ve içinize sindiyse kaçırmayın. Sonradan şu aracı kaçırdım, bu aracı kaçırdım diyenler gibi olmayın.

2016'da yenisi çıksa bile sizin aracın fiyatı çok değer kaybetmez. Sıfır çıkacak araç ikinci ele hemen düşmez düşse bile çok yüksek fiyat çekerler. Zaten Honda öyle çok kaybettiren bir firmada değildir. Çalıştığım iş yerinde bir arkadaşa da epey aradık ama uygun fiyatlı cvt şanzımanlı bir jazz denk getiremedik. O yüzden fiyatlarını da aşağı yukarı biliyorum piyasası zaten bu aralıkta.
  • 2011 yılında bir kampanya yapmıştı Sakarya honda. 20bin tl faizsiz kredi veriyordu. 2005 colt vardı bende. Test sürüşü yaptıktan sonra pazarlık bile yapmadan çıkıp gitmiştim. Sıfır 33bin falandi. Benim coltu 16ya sayacakti. Üstünde de aşağı yukarı 20bin vermiş olacaktım.

Bagaji colttan büyük ve donanımı daha iyiydi ama 4 yıl önce bile benim için 33bin etmeyecek bir araba.

O zamanki 50bin kmdeki coltumdan daha az yakmiyordu.
    Daha performanslı değildi.
    Bagaji dışında daha geniş de değildi.
    Motor sesi ve yol sesi zaten colt gibi içeride. . Eğer bagajini begense idim civic alacaktim. 38 falandi.

Demem o ki evet piyasa kötü ama bu arabalara bi fiyatlar benim için hala yüksek. Isteyen istediği fiyatı layık görür. Ben bu paraya gider c sınıfı 2.el alırım. Bu kasa jazz bir punto evo dan daha konforlu değil mesela.. Colt hakeza aynı tipte aynı dinamikte araç. Daha ucuza alınır. Lancer alınır. Daha eski model accord alınır. Arkadaşım 47ye sıfır fiesta aldı. 52 bin oldu. Araba aynı araba ama fiyatlar uçuyor. Ben düzen bu diye kendimi duzdurmem arkadaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi synthesizer -- 2 Eylül 2015; 17:19:16 >

• Jazz'ı al hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreamers.

Jazz'ı al hocam.

Eminmisin hocam. Siyah fun 2011 km 50bin. 50bin bakım 100km önce yapılmış. Kaza boya değişen yok. Çol temiz ve 37300 diyor en son. Manuel araç.

Abim siyah olmasından dolayı hiç istemiyor beyaz veya kırmızı olsun diyor. Siyah olduğu için ne satabiliriz nede çiziklerden araba geçilmez diyor. Siyah jazzı kimse almaz satmak istersen diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 2 Eylül 2015; 19:45:09 >
  • KalemKolik kullanıcısına yanıt
    Alınabilir hocam. Kolay kolay daha iyisini bulamazsın. Aracı Honda servisine göster, sorunsuz çıkarsa al. Benim önerim bu yönde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreamers.

Alınabilir hocam. Kolay kolay daha iyisini bulamazsın. Aracı Honda servisine göster, sorunsuz çıkarsa al. Benim önerim bu yönde.

Honda servis 100km önce 600tlye km bakımı yapmış baştan sona. Bugün ekspertize götürdüm araçta en ufak sorun yok.

• Ben şimdiden hayırlı olsun diyeyim o zaman.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.