Şimdi Ara

30tl ile 250km Jetta içerir.....

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
1.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir iddia söz konusu 2012 model 1.6tdi dsg 30tl mazot ile 250km mümkün mü. Olursa nasıl olur Beylikdüzü Düzce arası gidecek araç gece 3 te çıkmayı düşünüyorum trafik vs koşulları minimuma indirmem lazım. Genelde agresif kullandığım için aracimin en ekonomik km yi hangi hızlarda yaptığını bilmiyorum yardım iyi olur.. Önce mümkün mü değil mi ona göre baştan kaybetmiş olabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 30/250=0.12 buna gore imkansiz.
    Passati bulan mazotuda bulur

• 3 litre yakacak yani, 250 km boyunca yokuş aşağı olursa olur
  • 100km de 2.67 litre bana göre imkansız

• Game Over

• İmkansız. Anca yolun nerdeyse tamamı yokuş aşşağıysa olur.
  • Olay parası değil zevkine girilmiş bir iddia neyse ankara İstanbul otobaninda gidilecek.. Peki bu motorda en ideal hız nedir 7.viteste.. 70 80 arası?

• volkswagen az yakmıyor,bununla yaşamayı öğrenmelisin ☺

• Ortalamam zaten 8den aşağı düşmüyor benim takmam ben mazot parasını ama birisi kiskirtti işte bende giderim dedim o an. Abartmışım

• Depoyu tamamen boşaltıp yolda kalıp bir de mazot pompasinnin hava yapip bozulmasına sebep olmayın. Mazotu 3.35 den falan satan bir yerden alirsaniz ve frene dokunmadan giderseniz belki yapabilirsiniz.

• Hızını 80e sabitle. Olabildiğince fren yapmamaya çalış. Klimayı çalıştırma, camları açma. Lastik havaların inik olmasın. Araç boş olsun. Hızlanırken gaza ağır ağır bas. Olabildiğince motor freninden yararlan. Bu şekilde 1.9 dizel boraya 3.3 litre yaktırmıştım.

• Depoyu doldurup cikcam yola varınca tekrar doldurcam 31 olduğu an benim iş biter ucuz olsun diye kaçak mazot koyamam hiç. Varsın gitsin 500tl. Eğlenmiş olcam arkadaşta bende hızlı kullanırız ama 70le otobanda giderken onun yüzünü görmek değecek herşeye

• Hızınızı 70 km ye sabitleyip giderseniz sonuç lehinize olabilir, yani çok yaklasirsiniz ama yinede kesin diyemiyorum, birde dikkat edin tehlikeli sonuçlar ortaya çıkabilir. Malum yolunuz gece bile olsa çok tenha bir yol değil ve kamyon trafiği çok fazla

• Çok zor. Ben Jettadan 100 kg hafif octaviaya 90 sabit 3.5 yaktırabiliyorum ama o yol bitmez böyle sizde 7. Vites 1500 2000 devir arasını ne geçin ne altına düşürün, 1.6 tdi için en ideal devir aralığı budur, 4 litreye kadar belki düşürebilirsiniz çok yükünüz yoksa.

100 kmde 4 litre yaksanız x 3.73den 14.92 yapıyor 100 kmyi 14.92 tlye gidiyorsunuz, 200 kmde ise 30 tl oluyor yaklaşık, yani 30 tlye 250 tl imkansız gibi birşey, anca polo 1.2 tdi, clio 1.5 dci veya 208 1.4 hdi gibi araçlarla yakılabilir.

• @yamsuq Hızınızı 90 km sabitleyin.90km sonra her 1 km hız için yakıt tüketimi %1 artar.Araç otomatikse zaten vitesi ayarlar.Araçtaki fazla ağırlıklardan kurtulun.Depoyu fullemeyin boşa ağırlık yaparsınız.
    Klima cam felan açmayın zten gece çıkacakmışsınız.Lastik havalarını konrol edin.Birde hava filtresine bir bakın.Madem iddaaya girmişsiniz kazanmak için bunları yapın =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alembizim -- 1 Eylül 2015; 20:26:50 >
  • Lastikleri 40 psi bas,arka koltukları sök,stepne varsa at,kamyon arkasından git belki 37-38 tl ye gidersin
  • Yas kac 18 mi

• İterek götürdülerse neden olmasın
  • Bence gece 3 de yola çıkma. Bir süre gittikten sonra aşırı uykunuz geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gitmeez

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.