Şimdi Ara

Amerikada yaşamak için ne yapılmalı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • eğer amerikada yaşayan arkadaşlarım var ise sorularımı madde halinde yanitlarlarsa çok sevinirim.

1. Herkes okul okuyarak gidilebileceğini söylüyor. Okul okumadan gidebilmenin bir yolu var mı?

2. gittiğimde Los Angeles eyaletinde yaşamayı düşünüyorum. Kiralar ortalama ne kadardır. örneğin kenar mahalle diye tabir ettiğimiz yerler ne kadar, şehrin göbeği ne kadar. işlek bir yerde oturmak istiyorum. istediğim zaman çarşıya çıkabilmek istiyorum. şehir içi bir yer istiyorum yani.

3. Ne kadar para harcamamiz lazım. sanırım senelik amerikada yaşama ücreti varmış. o ne kadar. maaşlar ne kadar. gittiğimde iş bulup başlayabilir miyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Amerikali bir bayanla ya da tercihe göre erkekle evlenerek yarı Amerikali olursun. Ondan sonra git amerikaya istediğini yap

• Arkadasim miami de okuyor. Ne kadar harcadigini bilmiyorum. Ilk olarak arac alman lazim otobusle ulasimin zor oldugunu soyledi. Ev kirasi 1500 dolar oldugunu soyledi studio tipi ev sehir merkezine arabayla 15 dk filan dedi.

• Amerika dedigin koca kıta kardeşim şimdi türkiye de yozgatta hayat ile istanbulda hayat bir değil hepsi bulundugun eyalete göre değişir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasputin38 -- 1 Eylül 2015; 18:45:40 >
  • bende gitmeyi düşünüyorum ama ingilizcemi biraz daha geliştirip üniversitenin 2. yada 3.yıllarında work and travel yaparak gidiyim diyorum. İyi para kazanırım diye düşünüyorum. Onun yanında ordan birde manita buldum mu ki wat ta pek sanmıyorum :D evlenip oranın vatandaşı olabilirim
  • 1) her sene Green Card yani oturma izni icin kura cekilir, buna katilip oturma iznini havadan alip gidebilirsin, illa okula gerek yok. Diger bir yol evlilik. Bazi durumlarda ic savas vs. gibi durumlarda siginmaci olarakta oturma izni alanlar var. Ornegin 1990 li yillarda Kuzey Iraktan bir suru Kurt buraya gelmis yerlesmis bir diger ornegi Somalililer ornekler bol.

2) Los Angeles bi eyalet degil sehirdir. California eyaletindedir. Ve bu eyalet belkide ABD nin en pahali eyaletidir ve kiralar en cok buradadir. Oyle kenar mahalle vs. dersn de muhtemelen en tehlikeli mekanlaridir oralara hic gitmemeni tavsiye ederim. Diger turlu masraflar vs. icin internetten bakarsin aylik ne kadar gider oluyr ortalama Kaliforniyada

3) Hemen gelir gelmez is bulup baslayamazsin, bunun icin Oturmaz izni lazim, ya da direk bir ise basvurup calisma izesiyle gelmek lazim(work and travel da olabilir). Yani anlayacagin en kolay yol evlilik, tabi bulabilirsen
  • Birkez gitme fırsatım oldu.sinemalar, tiyatrolar, kafe ve barlarıyla hollywood pek hareketlidir. gece geç saatlerde ise bol bol keş, alkolik ve evsiz barındırır.

sahil kısmına geçince cennet dersin. venice veya santa monica'da şahane "beach house" denilen evler, koşu parkurları, açık havada spor yapan güzel kadınlar ve yakışıklı adamları görürsün. göz alabildiğince uzanan sahil kısmında kimisi köpek gezdirir, kimisi paten yapar, kimisi sörf. cumartesi pazar günü mahşer yeri gibi kalabalıktır. bu bölgelerin dışında şehir meksikalı ve asyalıların hakimiyetindedir. öyle pek de güzele, yakışıklıya rastlamazsın. beverly hills'te, rodeo drive'da ise katıksız zenginlik neymiş görürsün. inanılmaz steril, bakımlı ve korunaklı. rodeo drive'de zengin asyalı ve rus'ları dünyanın en ünlü markalarının* mağazalarından ellerinde paket paket - pretty women'ı hatırla hah işte o hesap- çıkarken görürsün. sonra çok değil arabayla en fazla 5 dakika uzak mesafede gece olunca polisin topladığı evsizler gelir aklına.

eğlence ve aktivite açısından yok yok bu koca şehirde. başta disneyland ve universal studios'larda çocuklar gibi şen vakit geçirirsin sabah açılışta girdiğin bu yerlerden akşam saatinde ancak çıkabilirsin. Karşına heran Brad Pitt Tom Cruise çıkabilir tabi lüks yerlerde.ayrıca konserler, film galaları ve tabi ki nba maçları. eğer vaktiniz ve para durumunuz uygunsa nba'de maç izleyin. periyot aralarındaki yarışmalar, şovlar ve tabi maç izlemeye gelen ünlüleri görme şansı kolay kolay ele geçmeyecek bir fırsat olup değerlendirilmeli.

kısaca vaktiniz varsa etrafta gezecek, görecek çok yerin olduğu, hareketli yaşayan ve havanın neredeyse dört mevsim çok soğumadığı - gece ise epey ısı düşüyor- devasa bir şehir burası yutar adamı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ne diyorum

Birkez gitme fırsatım oldu.sinemalar, tiyatrolar, kafe ve barlarıyla hollywood pek hareketlidir. gece geç saatlerde ise bol bol keş, alkolik ve evsiz barındırır.

sahil kısmına geçince cennet dersin. venice veya santa monica'da şahane "beach house" denilen evler, koşu parkurları, açık havada spor yapan güzel kadınlar ve yakışıklı adamları görürsün. göz alabildiğince uzanan sahil kısmında kimisi köpek gezdirir, kimisi paten yapar, kimisi sörf. cumartesi pazar günü mahşer yeri gibi kalabalıktır. bu bölgelerin dışında şehir meksikalı ve asyalıların hakimiyetindedir. öyle pek de güzele, yakışıklıya rastlamazsın. beverly hills'te, rodeo drive'da ise katıksız zenginlik neymiş görürsün. inanılmaz steril, bakımlı ve korunaklı. rodeo drive'de zengin asyalı ve rus'ları dünyanın en ünlü markalarının* mağazalarından ellerinde paket paket - pretty women'ı hatırla hah işte o hesap- çıkarken görürsün. sonra çok değil arabayla en fazla 5 dakika uzak mesafede gece olunca polisin topladığı evsizler gelir aklına.

eğlence ve aktivite açısından yok yok bu koca şehirde. başta disneyland ve universal studios'larda çocuklar gibi şen vakit geçirirsin sabah açılışta girdiğin bu yerlerden akşam saatinde ancak çıkabilirsin. Karşına heran Brad Pitt Tom Cruise çıkabilir tabi lüks yerlerde.ayrıca konserler, film galaları ve tabi ki nba maçları. eğer vaktiniz ve para durumunuz uygunsa nba'de maç izleyin. periyot aralarındaki yarışmalar, şovlar ve tabi maç izlemeye gelen ünlüleri görme şansı kolay kolay ele geçmeyecek bir fırsat olup değerlendirilmeli.

kısaca vaktiniz varsa etrafta gezecek, görecek çok yerin olduğu, hareketli yaşayan ve havanın neredeyse dört mevsim çok soğumadığı - gece ise epey ısı düşüyor- devasa bir şehir burası yutar adamı.

nasıl gittiniz hocam

• Brezilya ucuz oluyor.
  • Gel seni amerikaya götürce bidaha hiç tükiyeye gitmiceksin deseler kabul ederim o derece soğudum ülkeden

• quote:

Orijinalden alıntı: galaxyg

Gel seni amerikaya götürce bidaha hiç tükiyeye gitmiceksin deseler kabul ederim o derece soğudum ülkeden

aynen knk

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.