Şimdi Ara

Aile önemsiz bir kavramdır.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben ailem için her şeyi yaparım, ailem için ölürüm vb vb diye bir şeyin olması çok zordur. Çünkü aileden önce bireyin kendisi daha önemlidir. Birey önce kendini garanti altına alır sonra ailesini alır. Siz bir tehlikeden önce ailenizi mi kurtarırsınız yoksa kendinizi mi? Ben önce kendimi kurtarırım. Sıra gelirse ailemi. Koşulsuz şartsız sevmek diye bir şey yoktur. Aileyi en çok rahat ettiren daha çok sevilir. Yani eve para getiren evlat ile, işsiz(çalışmayan) evlat aynı derecede ilgi görmez. Aileye ne kadar iyiliğiniz dokunursa o kadar sevilirsiniz. Bunlar benim düşüncelerim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: JensenAckles

Ben ailem için her şeyi yaparım, ailem için ölürüm vb vb diye bir şeyin olması çok zordur. Çünkü aileden önce bireyin kendisi daha önemlidir. Birey önce kendini garanti altına alır sonra ailesini alır. Siz bir tehlikeden önce ailenizi mi kurtarırsınız yoksa kendinizi mi? Ben önce kendimi kurtarırım. Sıra gelirse ailemi. Koşulsuz şartsız sevmek diye bir şey yoktur. Aileyi en çok rahat ettiren daha çok sevilir. Yani eve para getiren evlat ile, işsiz(çalışmayan) evlat aynı derecede ilgi görmez. Aileye ne kadar iyiliğiniz dokunursa o kadar sevilirsiniz. Bunlar benim düşüncelerim.

Tespitler doğrudur,eve ilk para getirdiğim aylar ile son 1 senedir 5 kuruş para vermediğim aylar arasında dağlar kadar fark var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Sizin en hayırlı olanınız, ailesine en iyi olanınızdır. " hadis-i şerif (Mace, Cilt5, Syf.461)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5August -- 1 Eylül 2015; 16:07:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: N1CKL3S

"Sizin en hayırlı olanınız, ailesine en iyi olanınızdır. " hadis-i şerif (Mace, Cilt5, Syf.461)

HAHAHAAHAHAH ne oldu az önce küfür ediyordun şimdi hadisle gelimşsin

• quote:

quote:

"Sizin en hayırlı olanınız, ailesine en iyi olanınızdır. " hadis-i şerif (Mace, Cilt5, Syf.461)

o kelimelerin küfür olduğunu düşünüyorsan bişey demeyeceğim

• Güzide ülkemizde aileler ilerde onlara baksın diye çocuk yapıp, hiç bir şey vermeyip karşılık beklediği sürece aile ilişkileri hep menfaat uğuruna şekillenecektir.

• quote:

quote:

quote:

o kelimelerin küfür olduğunu düşünüyorsan bişey demeyeceğim

Küfür kötü söz demektir. Hiç tanımadığın bir insana hakaret edecek hakkı kendinde bulan birisin.

• Anne baba Allahın rahmet anahtarıdır..sen gelmiş ne diyorsun ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet çok önemsiz, annen mesela seni küçükken sokağa salsaydı hiç emek gösterip, büyütmeyip bakalım ne olacaktın.Millet bulmuş birde beğenmiyor yav.

• quote:

Orijinalden alıntı: gelmisbulundum

Güzide ülkemizde aileler ilerde onlara baksın diye çocuk yapıp, hiç bir şey vermeyip karşılık beklediği sürece aile ilişkileri hep menfaat uğuruna şekillenecektir.

aynen öyle, çocuğu ölümce tabutun önünde bağırarak ağlayan ebeveynlerden bile çoğu sahtekar. çünkü çocuk hayattayken ona hiçbir şey vermeyip, onu sonuna kadar sömüren kişiler bunlar. çok örneği var böyle, dh den de örnekler var, ailesinin kendisini sömürmesinden dolayı (babası maaşına el koyuyordu) evden kaçmak isteyen arkadaşımız sonunda intahar etmişti ve babası tabutun başında sen ölmeseydin de ben ölseydim diye bağırarak ağlıyordu. bu adam sahtekar dır. bu adamın intahara yönlendirme suçundan yargılanıp hapse atılması lazım çünkü kendisi oğlunun ölümüne neden oldu zaten.

• Ailelerin en sık kullandığı kalıplardan biri de; seni yedirdik, içirdik, okuttuk vb şeklinde sıralanıyor. Bunlar bir çocuğun temel ihtiyaçlarıdır. Ebebeynlerin çocuklarına karşı sorumluklarını sanki yapmak zorunda değilmiş gibi söyleyip çocuklarını bir yabancı yerine koymasını anlamıyorum. Ayrıca bu sorumluluklarını yerine getirmek çocuğunun maaşına ve geleceğine el koyma hakkını vermez diye düşünüyorum.

• Aile mülkiyete bağlı bir kavramdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eve para getiren evlat örneği başarılı.
    ama evladının yolunu gözleyip kahrolan anne örneğinide gözden geçirmek gerek.

hak veriyorum ama tamamen haklısınız diyemiyorum ne yazikki.

aslında bakarsanız arkadaşlık dediğimiz şey; şartlar dahilinde oluşan çevredir.

okula gidiyorsunuzdur, sınıfınızdakilerle zorunlu olarak konuştuğunuzdan arkadaş olursunuz.
    işe gidersiniz, yanınızda çalışanlar insanlarla arkadaş olursunuz.
    işten çıkarsanız, okul biter, hiç biri aramaz sormaz.

o aile'de doğmuşsunuzdur, zorunlu olarak aynı evde yatıyorsunuzdur aslında olay bu kadar basit.
  • Bu olayin cocuk tarafindasin diger tarafta olsan tepkin nasil olurdu bilemiyoruz. İlerde baba olursam farkli seyler hissederim diye dusunuyorum.

• Şimdi annesi babası çocuğu azarlayıp önüne taş koyuyorsa, yaptığı her işten sürekli hevesini kaçırıp "senden adam olmaz" boş işlerle uğraşma gibi şeyler diyorsa eyvallah ama.
    Bir çocuk evde yatacak, veya okul vb. yerlerde aylak aylak takılıp eve gelecek.
    Şimdi o anne, baba çalışıp para getiren çocuğun mu keyifine önem verir,
    Yoksa zaten sürekli keyfi yerinde olan aylağın keyfine mi?

Haa eğer ikiside para getiriyoda birisi az birisi çok getiriyosa, birinden birini geçmişteki hataları yüzünden üstte tutuyorsa o zamanda aile haksızdır.

Ama bu aile olumsuzlukları yoksa, cebine baban para sokuyosa, sigaraya vercek para buluyosan, annen yemek hazırlıyosa ailene bi borcun her zaman vardır.
  • Allah'ın izniyle 16 aylık bir kızım var eşimle işten döndüğümüzde (babaannesi bakıyor) genelde bizi sokakta bekliyorlar, bizi görür görmez küçük adımlarıyla yarım yamalak yürüyerek bize doğru geliyor.. O anki o gülüşü ve karşılıksız sevgisi dünyanın en paha biçilmez duygusu..Bazı şeyleri yaşamadan anlamadan sorgulamadan atıp tutmayın gençler..Dünyanın en serseri en pislik insanı bile olsanız sizin tek kılınıza zarar gelmesini istemeyen insanlar var hayatınızda..Ergenlik döneminde bende siz gibi düşünürdüm fakat zaman geçtikçe aile kavramının önemini insan daha iyi anlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deadwood -- 3 Eylül 2015; 18:36:47 >
  • anne babama saygım sonsuz ama beni doğurup büyültmeleri onları seveceğim anlamına gelmiyor sana katılıyorum
  • Bu durum aileden aile değişir.
    Sizi sevgiyle büyüten kollayan bir aileniz varsa onlar için önemsiz diyemezsin. Ama saldım çayıra mevlam kayıra şeklinde bir aile ortamın olduysa önemsemeyebilirsiniz, aile bağlarınız güçlü olmayabilir.
  • okumadan, tecrübe etmeden kokuşmuş çöp fikirler üretirsiniz. fikriniz size ait bir çöptür ama çok kokar çevrenizi iğrendirir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.