Şimdi Ara

Yatay geçiş kırık OBP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar yargılamadan cevaplar bekliyorum tercih zamanı hiçbir yere gidemiyorum korkusuyla bir hata ettim ve istemediğim bir yer çıktı. Şöyle ki Sınavlarda çocukluktan beri çok stres olan bir yapım var lys de sınav esnasında kötü oldum ellerim titreyip durdu ve panikledim sonra da Süreyi ayarlayamadım yabancı dil öğrencisiyim.
    Şimdi merkezi yerleştirme puanıyla yatay Geçişi araştırıyorum altlara Yazdığım yerlere Geçmek için ama sıkıntım şu kazandığım yere gitmek istemiyorum ailevi sıkıntılarım var ve onların yanında olmak istiyorum ki bu yerleştiğim yer aileme çok uzak
    Ailem çok anlayışlı insanlar babam gitme bir sene daha çalış olmadı bir sene daha olana kadar çalış biz sana bir şey demeyiz diyor ama insan işte kendine kızdı mı kahroluyor.
    Git deseler kalmak istiyorum kal deseler kalırsam ne yaparım diyorum.
    Bu konuda fikir ve görüşlerinizi belirtir misiniz? Eğer olurda kalırsam Ygs de 40-60binde olmam lazım ya da en kötü 80
    Lysde de zaten 5-10bin olmam lazım ama çok korkuyorum gitmem bir dert kalmam bir dert benim için psikolojik olarak çok kötüyüm ve ailemi de üzüyorum çok mutsuzum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dilcisin zaten ne ikinci seneye kalması?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baltali ilah

Dilcisin zaten ne ikinci seneye kalması?

öğretmenlik gelmedi ingiliz dili Edebiyatı geldi Dilci olmam ne olur ki

• Yardımcı olacak fikri olan var mı? Okulu dondurup bir sene daha hazırlanıp istediği yere gelen ????

• Buketbuz B kullanıcısına yanıt
    Bunu söylemek ne kadar doğru bilmiyorum ama dilsin sonuçta yatay geçiş yerine seneye hazırlanman çok daha kolay stres olayını yenersen yaparsın. Bir arkadaşımdan örnek vereceğim geçen sınav barajı geçemedi bu sene İzmir'in en iyi devlet üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okuyor 390 puanla yerleşmişti yanlış hatırlamıyorsam sadece çalışacağına inanıyorsan ve gerçekten o okulda okumak istiyorsan başarırsın. Ben sadece eğlence olsun diye dil sınavına girdim sıralamam 13kydı stres yapmadıkça her şey çok daha rahat oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingMadman -- 1 Eylül 2015; 9:54:43 >
  • FlyingMadman F kullanıcısına yanıt
    Hocam kırık puan beni çok Korkutuyor 3saatlik bir sınav ardından 2saatlik tek bir sınav bir kaç oturum yok ki birinde yapamazsam diğerinde yapayım :( gitmek istediğim yerler büyük şehir değil ilk 10bin icinde olmalıyım 15bindeydim geçen yıl ama onda tam obp vardı

• İngiliz dili ve edebiyatından formasyon alınmıyo mu? Cahilliğimden soruyorum
  • Alınıyormuş ama çok zorlaştırmışlar alesten belli bir puan okuldan belli bir ortalama gerekiyormuş konuma bir cevabın var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Buketbuz

Alınıyormuş ama çok zorlaştırmışlar alesten belli bir puan okuldan belli bir ortalama gerekiyormuş konuma bir cevabın var mı

Hocam hiç bir cevabım yok. En iyi kararı sen vereceksin içindeki sesle. Bu sene bende yaşadım bu olayları seni çok iyi anlıyorum. Ek tercihte istediğimi sandığım bir bölümü aslında istemiyormuşum yazıp 23:55 de sildim tercihin kapanmasına 5 dk kala. süreç psikolojimi ciddi anlamda bozdu, şuan mezuna kalmış oldum.
  • Ben de bunların hepsine keşke keşke diyorum 24puan gelecek şimdi ne yapıcam kara kara düşünüyorum

Başka fikri olan varsa lütfen bilgilendirin

• Hocam hangi şehir geldi, nerde yaşıyodun, ne istiyordun, bunları da söylersen daha yardımcı oluruz
  • Dpü geldi Hatay'dayım ingilizce öğretmenliği istiyorum istediğim yerler 10binden alıyor puan da ham olarak 360-380almalıyım
    Okulu dondursam mı Merkezi geçiş yapabilir miyim kırık puanla kazanabilir miyim yoksa bir sene sonra tam puanla mı yapılır çok Kafam karışık

• Up

• Vahn kullanıcısına yanıt
    Işte bir türlü hangisi benim için doğru bulamıyorum.
    Merkezi puanla yatay geçiş yapmak istediğim yerler puanımdan 10-15düşük.
    Ama ben hiç gitmez isem Üniversite'de derslere sınavlara ya da gidip kaydımı dondurursam da bu Geçişi yapabilir miyim sıkıntım orda

• Vahn kullanıcısına yanıt
    Gidemeyebilirim o zaman devamsızlıktan kalırsam olur mu bu geçiş

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.