Şimdi Ara

iki biyoloji sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
     iki biyoloji sorusu iki biyoloji sorusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-991671A40 -- 31 Ağustos 2015; 17:04:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• updullah
  • x hayvanda olmaz,y otu sindiren hayvanda görülebilir,z mantarda da olabilir,x ve z hayvanla bitki hücresinin ayırt edici tepkimeleri gibidir.2.soru 2 ve 4 .
  • 1.soru da 1ve 2 bence. ATP gerektirmeyen reaksiyonlar hücre dışında da gerçekleşebilir diyebiliriz,sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kashna-

1.soru da 1ve 2 bence. ATP gerektirmeyen reaksiyonlar hücre dışında da gerçekleşebilir diyebiliriz,sanırım.

ben 1-2-3 diyor ve artırıyorum hatta üstat. Su girmiş hidroliz edilmiş. Hidroliz canlı cansız farketmiyor. Ama cevap 1 diyor sanırım.
  • 1. soruda gerceklesebelir dememis gerceklesir demis ona dikkat et 1 2 ve 3 evet hucre disinda gerceklesebilir ama insan vucudunda sadece 2 hucre disinda gerceklesiyor oda zaten ince bagirsakta yag sindirilirken oluyor. 1 insanda olmaz sukroz bitkisel kaynaklidir insan aukroz parcalayamaz .3 zaten nisastayi glukoza cevirmis o bitkilerde sadece . gecmis olsun 4 u soylemiyorum zaten sadece hucre icinde .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombinezon

1. soruda gerceklesebelir dememis gerceklesir demis ona dikkat et 1 2 ve 3 evet hucre disinda gerceklesebilir ama insan vucudunda sadece 2 hucre disinda gerceklesiyor oda zaten ince bagirsakta yag sindirilirken oluyor. 1 insanda olmaz sukroz bitkisel kaynaklidir insan aukroz parcalayamaz .3 zaten nisastayi glukoza cevirmis o bitkilerde sadece . gecmis olsun 4 u soylemiyorum zaten sadece hucre icinde .

iyi çözümdü teşekkürler ikinci soruya dA BAKAR MISIN DİĞER ARKADAŞLARIN DEDİKLERİNİ PEK ANLAMADIM

• quote:

Orijinalden alıntı: Le Banquet

.
     iki biyoloji sorusu iki biyoloji sorusu

Hocam hangi konunun sorusu bu ? 1-2

• 1.soru:
    Sükrozun insan hücresinde hidrolizi mümkün değildir.Sükroz bitiksel disakkartittir
    Nişasta da bitkisel polisakkarit olduğundan nişasta yiyen bir insanın sindirim sisteminde nişasta hidroliz edilir(hücre dışı).oluşan glikozlar hücrelere geçer fakat nişasta bitkisel olduğundan insan hücrelerinde glikozlar nişastaya dönüşemez dolayısıyla hücre içinde nişasta oluşmadığından hidrolizi mümkün değildir
    Glikozun oksijenle parçalanması yani hücresel solunum ancak hücre içinde gerçekleşir.

II.olayda yağ ağırlıklı beslenen insanda yağlar hücre dışında hidroliz edilir.Oluşan monomerler hücre içine girer ve duruma göre monomerler hücre içinde kullanılıp yağ sentezlenebilir.Oluşan yağlarda yine aynı hücre içinde hidroliz edilebilir.
    Cevap Yalnız II

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.soru
    I) glikozdan nişasta sentezi sadece bitkisel hücrelerin lökoplastlarında gerçekleşir.hayvan hücrelerinde glikoz nişastaya dönüşemez.
    II)otçul canlılar bitkilerle beslendiğinden bitki hücresindeki nişastayı kendi kullanabilecekleri form olan glikoza çevirebilirler.
    III)GLikozdan glikojen sentezi hayvan hücrelerinin yanında mantar ve bakteri hücrelerinde de görülür
    Iv) x yalnız bitkilerde z hayvan mantar ve bakterilerde görülür.yani aynı hücrelerde gerçekleşemez.
    Cevap c

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Canlıların temel bileşenleri hocam

teşekkürler...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.