Şimdi Ara

Vatan Bilgisayar KAMPANYA - GIGABYTE GA-Z97-HD3

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
2
Favori
2.209
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

GIGABYTE Z97 çipset ailesinden Z97-HD3 ürünü Vatan Bilgisayar' da kampanyadadır.

İhtiyacı olan arkadaşlar var ise, lütfen değerlendirsinler. Fiyatı 155$ seviyesinden 105$' a inmiştir.

GIGABYTE Z97-HD3
    http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-z97-hd3-intel-z97-soket-1150-ddr3-3100mhzoc-hdmidvi-anakart.html

4 x DDR3 DIMM
    DDR3 3100(O.C.) / 3000(O.C.) / 2933(O.C.) / 2800(O.C.) / 2666(O.C.) / 2600(O.C.)
    / 2500(O.C.) / 2400(O.C.) / 2200(O.C.) / 2133(O.C.) / 2000(O.C.) / 1866(O.C.) / 1800(O.C.)
    / 1600 / 1333 MHz desteği
    D-Sub, DVI ve HDMI desteği
    Realtek® ALC887, High Definition Audio desteği
    LED Ses Koruma Duvarı
    Realtek® GbE LAN chip
    1 x PCI Express x16 slot
    1 x PCI Express x16 slot, x4
    2 x PCI Express x1
    2 x PCI
    2-Way AMD CrossFire™ technology desteği
    6 x SATA 6Gb/s
    6 x USB 3.0/2.0 ports
    8 x USB 2.0/1.1 ports
    1 x serial port header
    1 x parallel port header
    2 x 64 Mbit flash, DualBIOS™
    Tüm kapasitörler katıdır.
    5x (15μ) Altın Kaplama CPU soketi var.
    DualBIOS™
    USB ve LAN için ESD koruma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GIGABYTE TÜRKİYE Anakart -- 31 Ağustos 2015; 17:13:28 >

• yuppiiiiiiii.
  • DDR4 ler standart hale geliyor artık yeni sistem kuracaklar ddr3 destekli anakartlara para vermemeli bence.
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Dediğin doğru ancak belirtilen anakart H81 ya da H97 değil yine 1150 serisinin en üst çipsetinden bir model.

Hala yatırım yapılabilir ve DDR3 kullanılabilir.
  • merhabalar

bu anakart sli desteklimidir?

z97-k ve z97 pc mate'den özellik olarak farkı var mıdır?
  • Merhaba,

155$ bu ürüne göre zaten oldukça yüksek bir fiyatta, 105$ biraz daha kabul edilebilir bir fiyatta olsa bana göre halen yüksek, ürün düz bir ürün çünkü...

Bu fiyat seviyesinde, Msi'ın H97M çipseti bile daha fazla özellik taşıyor, M2 sata, optik ses çıkışı, display port vs. gibi.

Z97-HD3 Gigabyte'ın bile şuan 3 tane revizyonu çıkmış, belirgin fark soğutucu bloğun rengi değimiş ve audio led eklenmiş.

Kolay gelsin.
  • wascure kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Burada Z97-HD3' ün en belirgin özellikleri;

-Tüm kapasitörler katıdır.
    -5x (15μ) Altın Kaplama CPU soketi var.
    -DualBIOS™
    -USB ve LAN için ESD koruma

Ben sana farklarını yazayım ve fiyatlarını belirteyim, sen ver kararını;

GA-Z97-HD3
    VGA,DVI,HDMI desteği
    4 DIMM
    1 adet x16
    1 adet x4
    2 adet x1
    2 adet PCI
    2-Way AMD CrossFire™
    6 adet USB 3.0
    8 adet USB 2.0
    6 adet SATA3
    COM ve Paralel port header
    Realtek® ALC887
    Realtek® GbE LAN

Z97-K
    VGA,DVI,HDMI desteği
    4 DIMM
    1 adet x16
    1 adet x4
    2 adet x1
    2 adet PCI
    GPU CrossFireX™
    6 adet USB 3.0
    8 adet USB 2.0
    6 adet SATA3
    m2
    Realtek® ALC887
    Realtek® 8111GR

Z97 pcmate
    VGA,DVI,HDMI desteği
    4 DIMM
    2 (1x2.0+1x3.0)
    2 adet x1
    2 adet PCI
    AMD CrossFire™
    4 adet USB 3.0
    8 adet USB 2.0
    6 adet SATA3
    Realtek® ALC887
    Realtek® RTL8111G

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GIGABYTE TÜRKİYE Anakart -- 31 Ağustos 2015; 17:12:36 >

• crossfire desteği asus da ve msi'da yok mu?
    4 dimm değil mi hepside ?
  • İyi günler,
    Z170 gaming 5 kartınız ne zaman piyasaya çıkacak?
    Fiyat hakkında da bir bilgilendirme yapabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catastrop -- 31 Ağustos 2015; 17:04:59 >
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Bahsettiğin anakart hem H97çipset hemde micro ATX yapıda, benim belirttiğim ise Z97 çipset ve ATX yapıda.

Teknoloji gereği en büyük fark buradan çipsetten gelir zaten, yoksa bugün m2 ya da display port kullanan kaç kişi var.

Bizim amacımız da tam olarak bu kardeşim Z97 çipset gibi en üst düzey anakartı H97 fiyatına vermek, teşekkürler.
  • catastrop kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Bu hafta Vatan Bilgisayar' da satışa çıkıyor.

Ben forumda 100 Serisi G1 konu başlığımız altında duyurusunu yapacağım kardeşim.

ilgine çok teşekkürler.
    Yukarı da bahsettiğim gibi evet var hocam.

Ekstra farklılıklar vat tabi ki;

Tüm kapasitörler katıdır.
    5x (15μ) Altın Kaplama CPU soketi var.
    DualBIOS™
    USB ve LAN için ESD koruma
  • Merhaba,

Z170 gaming 5 yada 7 için ilerki zamanda revizyon güncellemesi yapılabilir mi,baktığım zaman son 1-2 seride yapılmamış sadece gaming 3 de vardı
  • hellteam H kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Z170X-Gaming G1 için F4n ve Z170X-Gaming 7 için F5a BIOS güncellemelerini yayımladı.
  • Merhaba ,o anlamda sormamıştım şuan ilk çıkan kartlar rev 1.0 Buna istinaden rev 1.1 1.2 gibi güncelleme gelebilir mi ?Bu soruya muhtemelen politik bi cevap vericeksiniz ama soruyorum
    Z97 ye baktığımızda ud serisi rev bakımından güncellenirken Gaming serisinden sadece gaming 3 ün revizyonu değişmiş.z170 gaming 5 veya 7 nin rev olarak mb üstünde yani bi değişiklik düşünüyomu gigabyte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellteam -- 31 Ağustos 2015; 18:13:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gigabyte_Türkiye

Hocam merhaba,

Bahsettiğin anakart hem H97çipset hemde micro ATX yapıda, benim belirttiğim ise Z97 çipset ve ATX yapıda.

Teknoloji gereği en büyük fark buradan çipsetten gelir zaten, yoksa bugün m2 ya da display port kullanan kaç kişi var.

Bizim amacımız da tam olarak bu kardeşim Z97 çipset gibi en üst düzey anakartı H97 fiyatına vermek, teşekkürler.

Merhaba,

Yanlış anlamayın yazdıklarımı, sadece Z97'nin giriş seviyesi özelliklerine sahip bir anakartı ben H97 çipset ile karşılaştırdım ve özellik farklarını net şekilde belirtmeye çalıştım, o fiyat seviyesinde overclock yapan ve yapmayan kişi sayısı oldukça fazla, bu yüzden çarpanı kapalı işlemci için üstte belirttiğim özellikte olan ürünlerin tercih edilmesi avantajtır.

M2 sata ssd'ler de raflara çıkmaya başladı, yurt dışından uygun fiyata da alınabiliyor ve yaygınlaşmaya da devam edecektir, sata slotunu işgal etmeden board üzerinden bu diski kullanmak isteyen kullanıcılar olacaktır.

Diğer durum, anakartın mAtx olması da kötü ya da eksik bir şey değildir, böyle olsa Gigabyte'ta mAtx şeklinde Z97 Gaming anakart çıkarmazdı.

Kolay gelsin.

• hepsi tamamen katı kapasitör değil mi?
  • hellteam H kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Politik cevaptan ne demek istediğini anlamadım açıkçası

GIGABYTE anakartların revizyon numaraları, anakartın üzerinde kullanılan komponentler değiştiği zaman değişir, örneğin GIGABYTE ses işlemcisin de Creative xxx çipi yerine Creative xxx2 ses
    çipini kullanır ve o zaman revizyon numarasını da değiştirmek zorunda kalır ki ürünler aynı kodda ama kendi içerisin de ayrılsın diye.

Tabi ki gelişen teknolojiye göre bunda Intel ya da AMD' nin çipset ve CPU teknolojisi de etkendir, değişiklik gösterebilir, gösterecektir de. Ancak gereksiz durumlar da değişiklik yaparak ta
    son kullanıcının kafasını karıştırmaya gerek yoktur.

İlginize çok teşekkürler.

• LEON-X kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Hayır yanlış anlama diye bir şey olamaz amacımız son kullanıcıya daha iyi hizmet etmek

Açıkçası H97 çipset yerine ne olursa olsun Z97 tercih edilebilir, çipset teknolojisi en önemli belirteçtir anakartta. Tabi ki senin düşüncene de saygımız sonsuz

Kolay gelsin.
    Hocam merhaba,

Evet katı kapasitördür.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.