Şimdi Ara

362. Dönem [Şubat 2016] Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.524
Cevap
14
Favori
98.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ya bende 27 ocakta yerler belli olcak diye biliyorum ama. 27 sinde belli olcak 3 gün sonra da askere mi gidecez. Çok geç değil mi 27 ocak?
  • kutlu0780 kullanıcısına yanıt
    Devrem sen daha önce sevk öncesi hazırlık işlemlerini yapmışmıydın.Yaptıranların 1-31 aralıkta gitmesine gerek var mı sordun mu bişeyler
  • Hayırlı olsun hepinize arkadaşlar 360 KD'den selamlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Santrafor9

Devrem sen daha önce sevk öncesi hazırlık işlemlerini yapmışmıydın.Yaptıranların 1-31 aralıkta gitmesine gerek var mı sordun mu bişeyler

1-31 aralık arasnda gitmeye gerek yok..yerler 27 yazıyor ama güncellendi..MSB'nın sitesinde 22 ocak yazıyor..şubat celbi 3-5. Mart celbi 16-18

• interlude kullanıcısına yanıt
    Devre bana verdikleri 2 kağıtta da ne zaman yerlerin belli olacağı yazmıyor.Şubeye giderim garantiye almak lazım
  • quote:

Devre bana verdikleri 2 kağıtta da ne zaman yerlerin belli olacağı yazmıyor.Şubeye giderim garantiye almak lazım

Şubedekilerde tam bilmiyor ki :) sen dediğin gibi yinede bi uğra..yazarsın bize

Tamam haberleşelim .
  • Merhabalar, bu seferde tecil ettirmezsek şubatta bende gidiyorum

KTÜ - BÖTEB- 1990 - Komando İsteği: Hayır Yedek Subay İsteği: Hayır
    Kütük Yeri: Ordu
    Doğum Yeri: Ordu
  • Arkadaşlar ben üniversiteden 2012 yılında mezun olmuştum. Yüksek lisans vs derken şubat 2016'ya kaldım.

İlk mezun olduğumda muayene falan yapmışlardı ve öyle tecil edilmişti.

01.12.2015'te askerlik şubesine giderek şubat 2016 için sevk işlemi başlattım.

Verdikleri belgeleri vs. doldurdum, imzaladım. İşlemi yapan memur, tamamdır 25 Ocak'ta ne olacağın, nerede askerlik yapacağın belli olur dedi.

Ve beni tekrar muayeneye falan göndermedi. Artık bekleyeceksin dedi.

Şimdi e-devletten baktım ama durumum böyle görünüyor. Sizce normal mi?

Bir el atarsanız sevinirim tertipler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Milis Kuvvet

Arkadaşlar ben üniversiteden 2012 yılında mezun olmuştum. Yüksek lisans vs derken şubat 2016'ya kaldım.

İlk mezun olduğumda muayene falan yapmışlardı ve öyle tecil edilmişti.

01.12.2015'te askerlik şubesine giderek şubat 2016 için sevk işlemi başlattım.

Verdikleri belgeleri vs. doldurdum, imzaladım. İşlemi yapan memur, tamamdır 25 Ocak'ta ne olacağın, nerede askerlik yapacağın belli olur dedi.

Ve beni tekrar muayeneye falan göndermedi. Artık bekleyeceksin dedi.

Şimdi e-devletten baktım ama durumum böyle görünüyor. Sizce normal mi?

Bir el atarsanız sevinirim tertipler.

Kasım celbi 2.grup henüz gitmedi o yüzden şubat celbi daha açılmadı..hepimizde öyle yazıyor.

• quote:

evet devrem askerlik subes,nde ilk başvurduğumda 1-31 de geri gel dediler gitdim gene bir kaç evrak imzaladılar soru sordular komutana evrakları imzalattım ek olarak şube müdürüne onaylattım işim bitti 27 de yerleriniz açıklanacak hayırlı olsun dediler bu kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: abalta

Ya bende 27 ocakta yerler belli olcak diye biliyorum ama. 27 sinde belli olcak 3 gün sonra da askere mi gidecez. Çok geç değil mi 27 ocak?

Valla bilmiyorum ama şubeye bence gidin son işlemler için .
    Eyvallah tertip teşekkür ettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kutlu0780 kullanıcısına yanıt
    abalta kullanıcısına yanıt
    Daha önce paylaşılmış olabilir fakat Şubat 2016 için TRT duyurusu aşağıdaki linkte(PDF).

quote:

7. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUÇLARI MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA 22 OCAK 2016
    TARİHİNDEN İTİBAREN E-DEVLET ÜZERİNDEN YÜKÜMLÜLERE DUYURULACAKTIR. SINIFLANDIRILAN
    YÜKÜMLÜLER TEKRAR SINIFLANDIRMA İSLEMİNE TABİ TUTULMAYACAKTIR.
    8. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCUNDA;
    A. BİR AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAY ADAYLARI 28-29 OCAK 2016
    TARİHLERİ ARASINDA, İKİ BUÇUK AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI
    11-12 SUBAT 2016 TARİHLERİ ARASINDA TERTİP EDİLDİKLERİ SINIF OKULLARINA,
    B. KISA DÖNEM ERBAS/ER STATÜSÜNE AYRILANLARIN BİRİNCİ GRUBU 01-04 SUBAT 2016, İKİNCİ
    GRUBU İSE 16-18 MART 2016 TARİHLERİ ARASI SEVK EDİLECEKTİR. YÜKÜMLÜLER; E-DEVLET
    KAPISINDAN EĞİTİM MERKEZLERİNE SEVK İSLEMİNİ YAPABİLECEKLERİ GİBİ ASKERLİK SUBESİ
    BASKANLIĞINA MÜRACAAT ETMESİ HALİNDE EĞİTİM MERKEZLERİNE SEVK EDİLECEKLERDİR.
    C. SINIFLANDIRMA SONUÇLARI AÇIKLANDIKTAN SONRA KISA DÖNEM ER STATÜSÜNE
    AYRILANLAR İLE YEDEK SUBAY ADAYLARINDAN BİR AYLIK VE İKİ BUÇUK AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ
    TUTULACAK OLANLAR SEVK BASLANGIÇ TARİHLERİNDEN İKİ İS GÜNÜ ÖNCESİNE KADAR
    E-DEVLETTEN SEVK EVRAKINI ALABİLECEKLERDİR. BU TARİHLERDEN SONRA SEVK EVRAKI
    ASKERLİK SUBESİ BASKANLIKLARINCA VERİLECEKTİR. YEDEK SUBAY ADAYLARI MEZUNİYET
    BELGELERİNİ YANLARINDA GÖTÜRECEKLERDİR.

http://www.msb.gov.tr/Askeralma/icerik/subat-216-ydsb-celbinde-silahaltina-alinacak-yukumlulere-ait-trt-duyurusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacıtitrettin -- 2 Aralık 2015; 16:15:57 >

• hacıtitrettin kullanıcısına yanıt
    Her yer başka bilgi veriyor ilk başvurumda sınıflandırma tarihim 25 i ken kasımda başvuran arkadaşımınki 26'dı dün askerlik şubesine gittim evrakra 27 si yazıyor internetde 22 si hayırlısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacıtitrettin

Daha önce paylaşılmış olabilir fakat Şubat 2016 için TRT duyurusu aşağıdaki linkte(PDF).

quote:

7. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUÇLARI MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA 22 OCAK 2016
    TARİHİNDEN İTİBAREN E-DEVLET ÜZERİNDEN YÜKÜMLÜLERE DUYURULACAKTIR. SINIFLANDIRILAN
    YÜKÜMLÜLER TEKRAR SINIFLANDIRMA İSLEMİNE TABİ TUTULMAYACAKTIR.
    8. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCUNDA;
    A. BİR AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAY ADAYLARI 28-29 OCAK 2016
    TARİHLERİ ARASINDA, İKİ BUÇUK AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI
    11-12 SUBAT 2016 TARİHLERİ ARASINDA TERTİP EDİLDİKLERİ SINIF OKULLARINA,
    B. KISA DÖNEM ERBAS/ER STATÜSÜNE AYRILANLARIN BİRİNCİ GRUBU 01-04 SUBAT 2016, İKİNCİ
    GRUBU İSE 16-18 MART 2016 TARİHLERİ ARASI SEVK EDİLECEKTİR. YÜKÜMLÜLER; E-DEVLET
    KAPISINDAN EĞİTİM MERKEZLERİNE SEVK İSLEMİNİ YAPABİLECEKLERİ GİBİ ASKERLİK SUBESİ
    BASKANLIĞINA MÜRACAAT ETMESİ HALİNDE EĞİTİM MERKEZLERİNE SEVK EDİLECEKLERDİR.
    C. SINIFLANDIRMA SONUÇLARI AÇIKLANDIKTAN SONRA KISA DÖNEM ER STATÜSÜNE
    AYRILANLAR İLE YEDEK SUBAY ADAYLARINDAN BİR AYLIK VE İKİ BUÇUK AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ
    TUTULACAK OLANLAR SEVK BASLANGIÇ TARİHLERİNDEN İKİ İS GÜNÜ ÖNCESİNE KADAR
    E-DEVLETTEN SEVK EVRAKINI ALABİLECEKLERDİR. BU TARİHLERDEN SONRA SEVK EVRAKI
    ASKERLİK SUBESİ BASKANLIKLARINCA VERİLECEKTİR. YEDEK SUBAY ADAYLARI MEZUNİYET
    BELGELERİNİ YANLARINDA GÖTÜRECEKLERDİR.

http://www.msb.gov.tr/Askeralma/icerik/subat-216-ydsb-celbinde-silahaltina-alinacak-yukumlulere-ait-trt-duyurusu

Trt duyurusu resmi tarihlerdir..üzerinde tartışmaya gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interlude -- 2 Aralık 2015; 18:20:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: efkndmrz

Merhabalar, bu seferde tecil ettirmezsek şubatta bende gidiyorum

KTÜ - BÖTEB- 1990 - Komando İsteği: Hayır Yedek Subay İsteği: Hayır
    Kütük Yeri: Ordu
    Doğum Yeri: Ordu

Dostum bu sefer de tecil ettirmezsek demişsin ya,

Daha önce başvurdun gitmek istemediğin bir yer çıktı da tecil mi ettirdin ?

Bu durumu çok merak ediyorum herkes bir şeyler uyduruyor, askerlik şubesine başvururken sorduğumda yerim belli olsa dahi tecilim olduğu için tekrar tecil edebileceğimi söylediler ancak merak ettiğim nokta yer belli olduktan sonra tecil edip gitmeyip bi sonraki celp için başvurunca yeni bi yer mi çıkıyor yoksa önceden çıkıp gitmediğin yer mi ?

• boris91 B kullanıcısına yanıt
    Yerin belli olsa bile tecil ettirebiliyorsun fakat yine aynı yere gidersin, değişmiyor. Bir öncceki dönemin konusunda yazıldı, aşağıya konunun linkini koyuyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_102883848/tm.htm
  • Sevk öncesi hazırlık işlemleri için tekrar gitmemiz gerekiyor mu ?

Bana askeri şubeye erken sevk başvurusu için gittiğimde , daha gelmene gerek yok demişlerdi ama verdikleri durum belgemde şu tarihler arasında gelip sevk öncesi hazırlık işlemlerinizi yapın tarzı birşey yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justreal -- 3 Aralık 2015; 17:18:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: justreal

Sevk öncesi hazırlık işlemleri için tekrar gitmemiz gerekiyor mu ?

Bana askeri şubeye erken sevk başvurusu için gittiğimde , daha gelmene gerek yok demişlerdi ama verdikleri durum belgemde şu tarihler arasında gelip sevk öncesi hazırlık işlemlerinizi yapın tarzı birşey yazıyor

Sağlık sorununda vs.değişiklik yoksa gerekmiyor..1-31 arası bilgi güncelleme gibi birşey

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.