Şimdi Ara

HDMI ARC çıkışından 5+1 analog ses çıkışı almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tvnin hdmi arc çıkışından logitech x540'den ses almak istiyorum.X540'da sadece analog giriş var.Hdmi to rca var ama onlarda stereo çıkış var.5+1 ses almak için mecburen hdmi arc girişli veya optik ses girişli ses sistemimi almak gerekiyor ?

• niye hdmı üzerinden almaya inat ediyorsun ki zaten x540'da dijital giriş hiç yok tv'den analog ses alıp direkt x540'a ver, ama zaten tv'de analog ses çıkışı yoksa, araya bir av reciever koymadan çözmen zor.
  • 5+1 ses alabilmek için.Tv de kulaklık haricinde analog çıkış yok...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba hocam dijital bağlantılı sisteminiz olmadığı sürece 5.1 ses alamazsınız
  • Mecbur soundbar alacağız sanırım
  • http://forum.donanimhaber.com/m_109662104/f_//tm.htm#109662104

ben buradaki decoder ile analog 5+1 ses sistemimi tv nin optic çıkışına bağlayarak kullanıyordum sorunsuz çalışıyor ama analog ses sisteminin uzaktan kumandası olmaması kötü oluyor açmak için yerinden kalkmak zorunda kalıyorsun tv ile bağlantı digital olduğundan tv kumandasında ses kısıp açamıyorsun
  • Merhabalar

TV'de arc çıkışta pass through özelliği var ise playvision decoder ile dilediginizi yapabilirsiniz.

tabii 5+1 destekli yayınları yapabileceginizi bildiginizi düşünüyorum

çünkü genelde tr yayınları stereo
  • artdzy kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler.Tam aradığım cihaz ama pahalı.5+1 sistemin ederi o kadar bile değil :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.