Şimdi Ara

Profilo CMG140DTR vs Electrolux EWF1486GDW2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
3.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Forumu detaylı bir şekilde araştırdım çamaşır makinesi için hemen hemen aynı fiyatta iki aday belirledim ancak seçim yaparken kararsız kaldım.

Benim için en önemli kriter sessiz olması.

1. Electrolux EWF1486GDW2
    Inverter motor var ses seviyesi sitesinde yıkama 51db sıkma 79db olarak belirtilmiş (bimekste 56db yazıyor hatalı girilmiş olabilir)

2. Profilo CMG140DTR
    Motoruna dair sitede sadece Silent Plus bilgisi var inverter motor anlamına geliyormu emin değilim ama ses seviyesi olarak sitesinde yıkama 49db, sıkma 75db yazıyor

Hızlıca karar vermem gerekiyor, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,

İyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasarozg -- 31 Ağustos 2015; 11:27:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yasarozg

Merhaba arkadaşlar,

Forumu detaylı bir şekilde araştırdım çamaşır makinesi için hemen hemen aynı fiyatta iki aday belirledim ancak seçim yaparken kararsız kaldım.

Benim için en önemli kriter sessiz olması.

1. Electrolux EWF1486GDW2
    Inverter motor var ses seviyesi sitesinde yıkama 51db sıkma 79db olarak belirtilmiş (bimekste 56db yazıyor hatalı girilmiş olabilir)

2. Profilo CMG140DTR
    Motoruna dair sitede sadece Silent Plus bilgisi var inverter motor anlamına geliyormu emin değilim ama ses seviyesi olarak sitesinde yıkama 49db, sıkma 75db yazıyor

Hızlıca karar vermem gerekiyor, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,

İyi günler

Iki makine birbirinden çok farklı. Electrolux ciddi derecede üstün profilodan. Neden ikisini karşılaştırmak istediniz anlamadım açıkcası

Electrolux 1486 gdw 2 tambur dokusu, tambur hacmi Buharlı kırışıklık-koku giderme programları, 8 kademe süre seçebilme özelliği ve kalitesi ile profilo cmg140 modelinden çok daha üstün bir model.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Açıkçası makina ev 1+1 ve salon içine konulmak zorunda olduğu için ilk olarak ses kriterine odaklandım.
    Kalite olarak bende electrolux'u düşünüyordum ancak ses seviyeleri arasındaki fark ve servis konusunda yaşanabilecek sorunlar düşündürdü.
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
  • quote:

Açıkçası makina ev 1+1 ve salon içine konulmak zorunda olduğu için ilk olarak ses kriterine odaklandım.
    Kalite olarak bende electrolux'u düşünüyordum ancak ses seviyeleri arasındaki fark ve servis konusunda yaşanabilecek sorunlar düşündürdü.
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Sese kafanız çok takılmasın. Makine inverter motora sahip olduğu için ses yapsa bile klasik makine gibi kulak tırmalayan tiz bir ses yapmaz. Yani yaptığı ses sizi çok rahatsız etmez. Sıkma için verilen ses düzeyleri maksimum devir için geçerlidir. Siz deviri 1200-1000 civarına çektiğinizde seste azalacaktır. Onun dışında profilo tabi ki servis olarak daha üstün ancak kalite-donanım olarak ta electrolux üstün. Ama iki makine de fiyat bantlarına göre çok iyi cihazlar. Ikisi de sizi üzmez.

• Teşekkürler tekrardan.

Buzdolabı için yine bir sessiz ürün öneriniz varmı (max yükseklik 180 kısıtı var)
    İç hacmi küçük olmasına rağmen aşağıdaki ürünü almayı düşünüyorum;
    LG GL-B492GQHL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasarozg -- 31 Ağustos 2015; 12:38:18 >
  • quote:

Teşekkürler tekrardan.

Buzdolabı için yine bir sessiz ürün öneriniz varmı (max yükseklik 180 kısıtı var)
    İç hacmi küçük olmasına rağmen aşağıdaki ürünü almayı düşünüyorum;
    LG GL-B492GQHL

Verdiğiniz model fena değil. Zaten max 180 Ölçü De pek model de yok. Genelde dolaplar 185 oluyor. Alternatif olarak samsung rl4003 serisine de bakabilirsiniz. 170 boyda ve kombi tipi. Yine inverter kompressör var ve dijital ısı kontrolü, 402 litre net hacmi var lg ye artı olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 31 Ağustos 2015; 14:10:18 >

• buzdolabı Lg oldukça başarılı, hatta seimens bazı modellerini Lg üretiyor, sizi pişman etmez
  • Dün LG buzdolabı ve Electrolux çamaşır makinasını sipariş ettim.
    Gelince özellikle ses konusundaki yorumlarımı paylaşırım hepinize teşekkürler.
  • Merhaba,

Kurulumlar haftasonu yapıldı izlenimlerim şu şekilde;

- Buzdolabı LG çok iyi gerçekten kulağınızı yaklaştırsanız dahi ses duyamıyorsunuz.
    - Electrolux çamaşır makinası da sıkma sesi bir miktar duyulsa da çok iyi sadece ilk başlarken çıkan garip bir ses var onu sordugumda servis pompa sesi olduğunu ve her makinada olan bir şey olduğunu söyledi. Onun dışında servisin bir önerisi oldu onuda ileteyim çünkü bilseydim bende o şekilde alırdım.
    Genelde forumu taradığınızda kurutma makinalarının ayrı bir şekilde alınması öneriliyor. Ancak servise gelen arkadaş genelde bizde öyle öneriyoruz ancak Electrolux'un bu modelinin kurutmalısının çok iyi olduğunu belirtti.

Bilginize...
  • Merhaba arkadaşlar EWF1486GDW2 modelini mi yoksa EWF1286LEW modelini mi almalıyım ? LEW modelinde su jeti özelliği var, zaten 1486GDW2'nin eski modeliymiş ama nedense yeni modelde su jeti özelliği yok, başka bir farkı var mıdır ? Sizce ne yapmalıyım ?
  • Electrolux EWF1486GDW2 1349 TL siparisi verdim,iyi bir secim yaptigimi dusunuyorun iki ay inceledim bircok secenek..buhar yerine su jeti olsaydi ne iyi olurmus, su jeti olan cdw2 modeli de iki bin tl civari biraz yuksek bir fiyat..

• legacy of kain kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Makinenizin kapağı cam mı plastik mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

Electrolux EWF1486GDW2 1349 TL siparisi verdim,iyi bir secim yaptigimi dusunuyorun iki ay inceledim bircok secenek..buhar yerine su jeti olsaydi ne iyi olurmus, su jeti olan cdw2 modeli de iki bin tl civari biraz yuksek bir fiyat..

hocam biz de yarın bu makineyi mağazadan almayı düşünüyoruz mağazalarda aynı fiyat mıdır ? birde su jeti olayı farkı ne acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Hayırlı olsun. Makinenizin kapağı cam mı plastik mi acaba?

tesekkur ederim.. bimekste canli gordugumde plastik mi cam kapak mi acikcasi ozellikle bakmadim fakat plastik oldugunu sanmiyorum..onumuzdeki hafta icinde elime ulasip servis kurulum yapinca detay veririm bu konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legacy of kain -- 12 Aralık 2015; 22:51:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Gregory House

quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

Electrolux EWF1486GDW2 1349 TL siparisi verdim,iyi bir secim yaptigimi dusunuyorun iki ay inceledim bircok secenek..buhar yerine su jeti olsaydi ne iyi olurmus, su jeti olan cdw2 modeli de iki bin tl civari biraz yuksek bir fiyat..

hocam biz de yarın bu makineyi mağazadan almayı düşünüyoruz mağazalarda aynı fiyat mıdır ? birde su jeti olayı farkı ne acaba ?

magazalarda bu fiyata bilemiyorum bulurmusunuz,kismet diyelim belli mi olur

su jeti olayini candogan bey daha iyi anlatmistir forumda..sanirim tam emin olmasamda kazanda degilde ayri bir unitede su isitilip deterjanli su puskurtuluyor camasirlarin uzerine..vestelin 8814 modelinde bu sekilde,electronun da cdw2 ayni olabilir..mutlaka yikama performansina katkisi vardir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legacy of kain -- 12 Aralık 2015; 22:30:02 >

ben de electolux kurutma makinesi alırken hiç dikkat etmemiştim ama eve gelince baktığımda, plastil oldugunu gördüm ve hayal kırıklığına uğradım. umarım çamaşır makineleri değildir. kardeşime de düşünüyoruz almayı çünkü.
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    kurutma makinesi donme devri ile c.makinesi ayni degil,c.makinesi yuksek devirde tur attiginda herhangi bir kiyafet aksesuari kapak bolume vurabilir,o yuzden plastik olmasi ihtimali zor bence..hic oyle bir c.makinesi ile de karsilasmadim..arcelikkurutma.makinemizde fermuarlar surekli cama carpiyor fakat cam da olsa plastikte olsa zamanla mutlaka cizilecek gibi..

ben de bugüne kadar saydam plastik kapaklı bir kurutma makinesi ile karşılaşmadığım için şaşırdım zaten. plastik dediğim yumuşak bi plastik değil. akrilik gibi. yani aksesuar çarpmasıyla çizilecek kırılacak gibi durmuyor. maliyeti düşürmek için yapmışlardır diye düşünüyorum ama yakıştıramadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

ben de bugüne kadar saydam plastik kapaklı bir kurutma makinesi ile karşılaşmadığım için şaşırdım zaten. plastik dediğim yumuşak bi plastik değil. akrilik gibi. yani aksesuar çarpmasıyla çizilecek kırılacak gibi durmuyor. maliyeti düşürmek için yapmışlardır diye düşünüyorum ama yakıştıramadım.

işini iyi yapiyorsa ki yapiyordur cam veya plastik takilmayin bence

Umarım. İnşallah.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.