Şimdi Ara

Elektro gitar ve amfi alıcam anlayan arkadaşlar buyursun

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar elektro gitara başlayacağım aklımda 'Ibanez GRG170DX' ve 'Roland Micro Cube GX Elektro Gitar Amfisi' ikilisi var. ikinci el almayı düşünüyorum. işin ehli olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum

• Allah rızası için artık konu açmayın , aynı ikili için bile açılan 50 tane konu vardır rahat , az bakının foruma arkadaşım.
  • baktım ama aradaığım cevabı bulamadım bu yüzden yeni konu açtım
  • cort g254 al rock yaparsın metal yaparsın blues için bile güzel bir tonu var
  • Bütçenizi biraz daha zorlamalısınız.
    apartmandaysanız bilmem ama müstakil ise ev en azından line spider serisine bakın.
    veya amfi yerine prosesör alın 2+1 e bağlayın.
    elektro gitar konusunda da, düzgün bir gitar seçin. ibanezin 1300 liradan aşağısı memnun etmeyebilir.
    cort bakın desem ön yargılı olucaksınız.
    ben metal başlayıp metalle gidicem derseniz ibanez mantıklı ama belli olmaz derseniz prosesör şart ve epiphone les paul kasa gibi ton yelpazesi geniş gitarlar bakabilirsiniz.

tavsiyem, prosesör + tarza göre gitar. metal ise ibanez daha geniş ise epiphone, ben tam soft gidicem derseniz strat bakabilirsiniz squierden.

neden ? diyecekseniz, ben biliyorum insan bir zaman sonra farklı şeyler arıyor gitarda, prosesör sizi bu yönden tatmin edicektir.
    bir zaman sonra dinlediğiniz ile ürettiğinizi kıyasladığınızda hevesiniz kaçabilir, bu yüzden bütçeyi biraz zorlayın düzgün bir şeyler alın derim.
    micro cubenin cümrü ne ? blues yapıcaksanız tamam ama diğerleri için tatmin etmez. digitechten bir prosesör bakabilirsiniz mesela 2. el.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pranis -- 1 Eylül 2015; 23:05:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pranis

Bütçenizi biraz daha zorlamalısınız.
    apartmandaysanız bilmem ama müstakil ise ev en azından line spider serisine bakın.
    veya amfi yerine prosesör alın 2+1 e bağlayın.
    elektro gitar konusunda da, düzgün bir gitar seçin. ibanezin 1300 liradan aşağısı memnun etmeyebilir.
    cort bakın desem ön yargılı olucaksınız.
    ben metal başlayıp metalle gidicem derseniz ibanez mantıklı ama belli olmaz derseniz prosesör şart ve epiphone les paul kasa gibi ton yelpazesi geniş gitarlar bakabilirsiniz.

tavsiyem, prosesör + tarza göre gitar. metal ise ibanez daha geniş ise epiphone, ben tam soft gidicem derseniz strat bakabilirsiniz squierden.

neden ? diyecekseniz, ben biliyorum insan bir zaman sonra farklı şeyler arıyor gitarda, prosesör sizi bu yönden tatmin edicektir.
    bir zaman sonra dinlediğiniz ile ürettiğinizi kıyasladığınızda hevesiniz kaçabilir, bu yüzden bütçeyi biraz zorlayın düzgün bir şeyler alın derim.
    micro cubenin cümrü ne ? blues yapıcaksanız tamam ama diğerleri için tatmin etmez. digitechten bir prosesör bakabilirsiniz mesela 2. el.

Ses sistemi kaliteli olmadıktan sonra Prosesör + Ses sistemiyle güzel ses alamaz , Ben Boss Me-80 kullanıyorum 5+1 Creative ses sistemim var fakat sesler acayip dijital geliyor , rahatsız edici oluyor , alacağı prosesörde kaliteli bişey değilse hepten rahatsız eder adamı , bence prosesör ya çok iyi ses sisteminde yada send return amfilerde iyi ses veriyor.

Ben olsam Blackstar ID Core 10 amfi alırdım yada 20 , çünkü 20 de footswitch var , gitar olarak bütçeyi çok az zorlar bi ibanez rg350dxz 370dxz falan alırdım madem 2.el alıcaksın.

• RG350M-ZOOM G1XON-CORT MX15 kullanıyorum. Gayet iyi sesler çıkıyor. Tavsiye ederim.(Yalnız amfinin kendi distortion ı berbat)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.