Şimdi Ara

★ Squad [ANA KONU] ★ (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.296
Cevap
19
Favori
46.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İngilizce işini abartmayın bence, basit bir dille sorunsuz oynayabilirsiniz.

İngilizce sıkıntısı squad lideri olduğunuzda başlar, normal piyade olarak oynarsanız sorun olmaz, en kötü squad'ın dibinden ayrılmayın yeter

Şuraya git, şurayı tut, şuraya baskı ateşi aç vs basit komutlar gelir, vurulduğunuzda ise duvarın dibindeyim, odanın içindeyim, kayanın solandayım vs, yerinizi medic'e anlatmanız lazım, o kadar ingilizce herkeste var artık..

Çokça flank kelimesini duyabilirsiniz, anlamı etrafından dolaşmaktır. Right flank-left flank vs, hedefe direk değil sağdan veya soldan dolaşarak ulaşmayı anlatır.

Bazen ince taktik yapılır o zaman biraz sorun olabilir, 9 kişilik takımı 2 ye bölerler farklı yerleri savunmak veya saldırmak için, 4 ve 5 kişi olarak 2 grup olur 1'er medic dağıtılır küçük takımlara, orda olayı anlamazsanız, squad'dan atarlar

Temel olarak aşağıdaki yazdıklarımı bilirseniz hiç yoktan daha az zorluk çekersiniz;

Ceasefire/holdfire/dont shot: Ateş kes
    Eyes open: Ayık olun düşman gelebilir
    Make presure fire this direction: Bahsedilen bölgeye yaylım ateşi açın
    Spread out: Squad üyeleri arasındaki mesafeyi açsın. (tek bombayla hakkın rahmetine kavuşmamak için)
    Contact: Düşman görüldü (düşmanı görünce squad liderine bilgi verin, duruma göre geçip gitmelerine izin verebilir, çünkü oyunda esas amaç kill almak değil, görevi yerine getirmektir. Bilgi vermeden düşmanı görür görmez ateş açarsanız, squad'dan atılabilirsiniz.)
    Shall i give up or are you gonna make rally point: Bunu öldüğünüzde squad liderinize sorun, anlamı give up ( ölmek ) yapıp merkez karargahtan mı doğayım yoksa rally point bırakabilecek durumda mısın ? Gelen cevaba göre rally pointin kurulmasını bekleyip, squad'ın dibinden doğabilirsiniz.

Medic olarak oynayanlara tavsiyem şudur. Eğer takımdaki arkadaşlarınız vurulursa, kesinlikle ortamın güvenli olduğundan emin olmadan onları tedavi etmeye çalışmayın. Vurulanlar direk medic medic diye zırlamaya başlar, hiç strese girmeyin ortama göre sisleyin etrafı o şekilde tedavi uygulayın. Yoksa düşman dibindeyken vurulan arkadaşını kaldırmaya çalışmak intihardan başka birşey değildir.

• güzel yazı olmuş, ancak ben ortalama üzeri Ingilizcesi olmayan birisinin bir yabancı takıma girmesinin zor olacağını düşünenlerdenim, iyi bir squad liderine düşerseniz, size çok fazla konuda bilgi verir ve sizden bilgi ister veya aksiyon vermenizi talep eder, talepleri anlayacak kadar ingilizceniz yok ise zorlanırsınız, eğer squadtan ayrı hareket etmeye başlarsanızda kicklernir siniz.. bu önemli.

Bu arada düzeltme yapayım, pressure fire diye bir olgu yoktur supression fire vardır, rakibin başını aşağıda tutmak ve flanklemek için kullanılır..

Kalın sağlıcak ile
  • ilkermurat kullanıcısına yanıt
    Oyunu satın alıp, deneyip iade edebilirsiniz hatta bunu araçlar filan gelince yapmak daha mantıklı, 2 saat' i geçirmedikten sonra 10 dk içinde ücret iade ediliyor.

Tek başına da oynanır ama olay squad olmakta.

Escape From Tarkova harika
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

Oyunu satın alıp, deneyip iade edebilirsiniz hatta bunu araçlar filan gelince yapmak daha mantıklı, 2 saat' i geçirmedikten sonra 10 dk içinde ücret iade ediliyor.

Tek başına da oynanır ama olay squad olmakta.

Escape From Tarkova harika

mutlaka denemek istiyorum hocam

bu oyun uzun zamandır aklımda

tabi daha uygun fiyata düşmeside önemli benim için

50 lira civarına yakalamayı ümit ediyorum
    Sanırım indirim olmayacak gibi yada uzuun süre sonra, en para ile 60 lira ' ya alınabiliyor, ben 3. kez şansımı deneyeceğim, bu sefer bir ekiple oynayacağım.

Oyun iyi ama alışmak lazım, bizim gibi BF' ciler için çok ters, bahsettiğim gibi silah kullanmak bile zor, adam vurmak, düşmanı görmek vs vs birde türe yabancı olunca yanındaki adamlar nereye giderse, nereye ateş ederse oralara bakıyorsun.

Bir lider ile oyun anlamını buluyor, iş bölümü, görevler vs vs
  • Arkadaşlar sistemleriniz ile nasıl fps alıyorsunuz?
    Hangi ayarlar ile yazabilr misiniz?
    bende fx8320 4.4 ghz + R9 290x var, shadow medium diğer ayarlar epic, 50 kişilk haritalarda max 35 fps ,min 20 fps alıyorum.
    Oyun ve UE 4 , amd cpu özürlü sanırım

Herkese iyi oyunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi togi1975 -- 8 Ocak 2016; 13:39:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: togi1975

Arkadaşlar sistemleriniz ile nasıl fps alıyorsunuz?
    Hangi ayarlar ile yazabilr misiniz?
    bende fx8320 4.4 ghz + R9 290x var, shadow medium diğer ayarlar epic, 50 kişilk haritalarda max 35 fps ,min 20 fps alıyorum.
    Oyun ve UE 4 , amd cpu özürlü sanırım

Herkese iyi oyunlar

roger that sir
  • Oyunu satın alsam mı bilemedim.
  • Rwenzori kullanıcısına yanıt
    Senin sistemin ile hiç bir problem yaşamazsın dostum
    Bu açıdan rahat olabilirsin
  • quote:

Oyunu satın alsam mı bilemedim.

escape from tarkov onsiparise acilmis hocam

squada oyle yada boyle indirim gelecek ama tabi son karar sizin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sitesinden videolarını izledim, oyunun görselleri harika ancak squad ile bu oyunun oynanış ve tür açısından yakından uzaktan hiç bir alakası yok.
    Squad takım bazlı taktik fps oyunu, bu oyun ise FPS , RPG MMO oyunu türünde bir oyun.. Yani squad'ı seven bir insan bu oyunu sevecek , almayı aklına koyacak veya tam tersi escape from tarkova'yı seven birisi squad'ı sevecek diye bir konu yok.
    Mesela benim önüme bu iki oyunu koysanız ben squad'ı tercih ederim. Tarkova ile ilgili bu konuda başka mesajlar gördüğüm için yazmak gereğini hissettim. Sadece sizin mesajınız ile ilgili değil

Kalın sağlıcak ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi togi1975 -- 8 Ocak 2016; 17:20:40 >
  • quote:

Sitesinden videolarını izledim, oyunun görselleri harika ancak squad ile bu oyunun oynanış ve tür açısından yakından uzaktan hiç bir alakası yok.
    Squad takım bazlı taktik fps oyunu, bu oyun ise FPS , RPG MMO oyunu türünde bir oyun.. Yani squad'ı seven bir insan bu oyunu sevecek , almayı aklına koyacak veya tam tersi escape from tarkova'yı seven birisi squad'ı sevecek diye bir konu yok.
    Mesela benim önüme bu iki oyunu koysanız ben squad'ı tercih ederim. Tarkova ile ilgili bu konuda başka mesajlar gördüğüm için yazmak gereğini hissettim. Sadece sizin mesajınız ile ilgili değil

Kalın sağlıcak ile

cevabınız için teşekkürler hocam

rekabetten dolayı fiyat kırmaya gidebileceklerini söylemek istemiştim aslında

ve umarım fiyat daha uygun olur

şuan belkide bu tarz bir oyunun lezzetini almamamdan dolayı bana

fiyat biraz yüksek geliyor

sanırım siz project reality oynamıştınız

pr oynayan arkadaşların oyunla ilgili heyecanını anlayabiliyorum

arma serisini oynamışmıydınız hocam ?

arma 3 ile pr veya squadı karşılaştırabilirseniz çok sevinirim

• quote:

Senin sistemin ile hiç bir problem yaşamazsın dostum
    Bu açıdan rahat olabilirsin

:) O açıdan rahatım da, oyunun bana göre olup olmadığı konusunda endişeliyim, son iade ettiğimde bana göre demiştim kendi kendime, bir takıma girersem eğlenceli olur gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkermurat

quote:

Squad her türlü alınır gibi görünüyor.

Tarkov henüz Alpha aşamasında, çok güzel görünüyor ama önünde uzun bir süre var.

Erken Erişim ile Overwatch aldım, tavsiye ederim.

Tom Clancy The Division ' da fena durmuyor.

Squad Arma 3' den daha güzel, daha oynanası,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 8 Ocak 2016; 19:28:35 >

Project reality oynamadım. Ama iletsimli taktik oyunlarını gerçekten çok seviyorum. Arma 3 te bende var. Onu oynama sürem yaklaşık 20 saat .. Squad'ı ise şimdiden 120 saat oynadım. Arma squada gore daha sıkıcı bir oyun bence squad'a araçlar gelince çok daha iyi olacak buna eminim. Eğer arma 3 veya squadı karşılaştırır isek squad alfa olmasina rağmen 100 üzerinden 84 rating almış bir oyun.. Armanin full hali bile daha düşük ratingtedir . yalniz 2 oyununda ortak özelliği ölmeye alisacaksiniz ve sabırlı olacaksınız. Mantık olarak 2 oyunda ayni fakat squad oynanış dinamikleri alpha olmasına ragmen arma 3 ten daha iyi bence..

2 oyun arasında kaldı iseniz squad'i öneririm.

Kalın saglicak ile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Project reality oynamadım. Ama iletsimli taktik oyunlarını gerçekten çok seviyorum. Arma 3 te bende var. Onu oynama sürem yaklaşık 20 saat .. Squad'ı ise şimdiden 120 saat oynadım. Arma squada gore daha sıkıcı bir oyun bence squad'a araçlar gelince çok daha iyi olacak buna eminim. Eğer arma 3 veya squadı karşılaştırır isek squad alfa olmasina rağmen 100 üzerinden 84 rating almış bir oyun.. Armanin full hali bile daha düşük ratingtedir . yalniz 2 oyununda ortak özelliği ölmeye alisacaksiniz ve sabırlı olacaksınız. Mantık olarak 2 oyunda ayni fakat squad oynanış dinamikleri alpha olmasına ragmen arma 3 ten daha iyi bence..

2 oyun arasında kaldı iseniz squad'i öneririm.

Kalın saglicak ile

teşekkürler hocam 120 saat ciddi bir süre

oldukça beğendiniz anladığım kadarıyla

2 oyunuda arşive katacağım hocam

tabi güzel fiyatlara yakalamaya çalışacağım öncelikle

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ilkermurat

quote:

Squad her türlü alınır gibi görünüyor.

Tarkov henüz Alpha aşamasında, çok güzel görünüyor ama önünde uzun bir süre var.

Erken Erişim ile Overwatch aldım, tavsiye ederim.

Tom Clancy The Division ' da fena durmuyor.

Squad Arma 3' den daha güzel, daha oynanası, daha taktik gibi

2 oyunuda arşive katmayı planlıyorum hocam

overwatch ta çok hoş görünüyor

denemek isterim ama vakit ayıramam diye düşünüyorum

• togi1975 kullanıcısına yanıt
    Düzeltme yapayım, Arma 3 %90 olumlu oy almış durumda.
    İki oyunu da çıktığı zaman aldım ve her ikisi de gayet güzel.

Tarkov ise tam bir bilmece, yapımcı firmanın elle tutulur bir deneyimi yok yada ben görmedim, sadece ekipten bir kişinin Stalker serisinde çalıştığı söyleniyor, o türde bir oyun için haritası küçük (64 kişi - 16 km2), kullandıkları motor Unity 5, bu motorun kullanıldığı ciddi bir shooter oyunu deneyim etmediğim için bu da benim için bir soru işareti. Ama evet ilk Action Gameplay videosu çok güzel görünüyor.
    Squad için illa indirim olacak diye beklemeyin, beklerseniz güncellemelerle oyunun gidişatına bakıp öyle alın.

Overwatch çok güzel bir oyun olacak, 6 ay da çıkıyor.
  • quote:

Squad için illa indirim olacak diye beklemeyin, beklerseniz güncellemelerle oyunun gidişatına bakıp öyle alın.

Overwatch çok güzel bir oyun olacak, 6 ay da çıkıyor.

araç güncellemesinden sonra enpara ile alabilirim hocam

tek kartla 54 liraya gelecek

overwatch u steamde aradım ama göremedim
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.