Şimdi Ara

Nvidia denetim masasında 3d ayarları hakkında (ÖNEMLİ)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun zamandır aklımda soracaktım sormadım. Oyunlarda görüntü kalitesi gözüme yeterli geldiği için üzerinde durmamıştım. Oyunlarda oyun içinde grafik ayarlarını değiştirdiğimde, full'e aldığımda vs. , oyunun grafikleri normal gözüküyor fakat aklıma takılan nvidia denetim masasını açtığımda, 3d ayarlarının yönetilmesi ve genel ayarlar kısmında, oyun içi ayarlardan tanıdık olduğumuz terimler var. "kapalı, izin ver, kalite" gibi ayar seçimleri var burada.
    Merak ettiğim ben oyunun içinden ayarları açtığımda arttırdığımda, nvidia bu denetim masası kısmında ben farkında olmadan bunları engelliyor ya da kısıyor olmasın? İyi bir ekran kartım var, en iyi görüntü kalitesini almak isterim.

Sonradan farkettiğim 3d ayarlarının altında "görüntü ayarlarını önayarla yap" sekmesi var "3d ayarlarının yönetilmesi" 'nin üstünde. Burada "3d uygulamanın karar vermesine izin var" seçeneğini seçmem lazım sanırım kökten benim sorduğum şeyi yani tamamen oyun içinde yapmaya yarıyor. Bende bu seçili değilmiş, altındaki gelişmiş 3d ayarlarına götür seçili. Bunca zaman farkında olmadan kalite kısılmış olarak oynamışımdır umarım. Oyun videolarını takip ederim oynadığım oyunlarda videolardakiyle hemen hemen aynı gibiydi.

• yok mu bilen yardımcı olacak birisi

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ^7pMş^

o da ne yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhtemelen

quote:

o da ne yahu

Bende merak ettim mevzuyu :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

o da ne yahu

Bende merak ettim mevzuyu :)

Ok pardon :)
  • Açıkçası o tarz ayarlar ile beraber grafik kalitesi artışı yaşanabileceğini düşünmüyorum en iyisi default ayarlada bırakmak ve uygulama ayarlarına bırakmak yani oyun içinden grafik kalitesini değiştirmek zaten oyunun desteklemediği bir grafik kalitesini açtığınızda (örneğin 16 x mssaa açtığınızda bunun sistemi çok fazla yormasına rağmen ekran grafik kalitesini çok fazla etkilemiyor).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbald

Açıkçası o tarz ayarlar ile beraber grafik kalitesi artışı yaşanabileceğini düşünmüyorum en iyisi default ayarlada bırakmak ve uygulama ayarlarına bırakmak yani oyun içinden grafik kalitesini değiştirmek zaten oyunun desteklemediği bir grafik kalitesini açtığınızda (örneğin 16 x mssaa açtığınızda bunun sistemi çok fazla yormasına rağmen ekran grafik kalitesini çok fazla etkilemiyor).

Bir çok oyunda dikkatli incelemedikce dokuları efektleri hatta çok dikkatli high le ultra Arasında fark yok :) ama o msaa smaa fark ettiriyor işte tırtıklar gidiyor uzaktaki çizimlerde

• quote:

Açıkçası o tarz ayarlar ile beraber grafik kalitesi artışı yaşanabileceğini düşünmüyorum en iyisi default ayarlada bırakmak ve uygulama ayarlarına bırakmak yani oyun içinden grafik kalitesini değiştirmek zaten oyunun desteklemediği bir grafik kalitesini açtığınızda (örneğin 16 x mssaa açtığınızda bunun sistemi çok fazla yormasına rağmen ekran grafik kalitesini çok fazla etkilemiyor).

Demek istediğim zaten oradan grafik kalitesi artışı değil de grafiği düşürmesi, oyunda açtıgın halde nvidia denetm masasının oradan kendisi engelleyip engellemediği. Şöyle söyleyeyim ayarlarla hiç oynamamış hali benimkinde birkaç ayarda kapalı diyor örneğin kenar yumuşatma, üçlü ara bellekleme gibi. Bakalım 3d uygulamanın yapmasına izin ver dedim direk, birde boyle deneyecegim inşallah en iyisi budur dediği gibi hiç karısmıyordur ayarlara :)
    Sizlerde hangi ayarlarda duruyor onu merak ettim birde :)

• quote:

quote:

Bir çok oyunda dikkatli incelemedikce dokuları efektleri hatta çok dikkatli high le ultra Arasında fark yok :) ama o msaa smaa fark ettiriyor işte tırtıklar gidiyor uzaktaki çizimlerde

Aynen doğru söylüyorsunuz pek farketmiyor high ile ultra :)
    780m kartım var, özellikle ilk aldıgım zamanlarda full actıgımda bile bir garip geliyordu sanki videolarda gordugum bundan daha iyi bir terslik olabilir diyordum :D. Birazda oyüzden merak ettim bu konuyu. Videolarda daha pürüzsüz yumuşak bende biraz daha tırtıklı gibi geliyordu. Video olmasından kaynaklıdır sanırım.

• quote:

quote:

quote:

Aynen doğru söylüyorsunuz pek farketmiyor high ile ultra :)
    780m kartım var, özellikle ilk aldıgım zamanlarda full actıgımda bile bir garip geliyordu sanki videolarda gordugum bundan daha iyi bir terslik olabilir diyordum :D. Birazda oyüzden merak ettim bu konuyu. Videolarda daha pürüzsüz yumuşak bende biraz daha tırtıklı gibi geliyordu. Video olmasından kaynaklıdır sanırım.

Kardo video olmasından birde uzaktan bakman gerekiyor monitör büyükse biz dibinden oynuyoruz ;)) high e al ayarları msaa yı ac yada ultra da fxaa(tırtıklar) karar sizin ;D

• ^7pMş^ ^ kullanıcısına yanıt
    evet 17 inç ekran dibinden oynuyordum :d genelde fxaa da oynadım bundan sonra deneyeyim high+msaa 'yı :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.