Şimdi Ara

Torrent trackerları Windows 10 kullanıcılarını engellemeye başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Torrent trackerları Windows 10 kullanıcılarını engellemeye başladı 

Windows 10'un çıkışının ardından neredeyse bir ay geçti ve kullanıcı sayısının 50 milyonu aştığı söyleniyor. Ancak bazı özel torrent trackerları yeni işletim sistemine savaş açmış durumda. Bu savaşın sebebi olarak ise Windows 10'un kötü gizlilik politikaları gösteriliyor.

TorrentFreak'da yer alan habere göre özel trackerlardan iTS bu gizlilik politikaların nedeniyle kullanıcılarına Windows 10 kullanmayı yasakladı. Servis Cortana, Skype ve Xbox gibi uygulamaların geniş kapsamlı erişim taleplerini sakıncalı gördüğünü belirtiyor. Ayrıca iddialar arasında Microsoft'un aldığı izinler ve uygulamaları sayesinde yerel diskleri tarayarak korsan yazılımları görebileceği ve MarkMonitor isimli şirkete bildireceği de yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde de yazılım devinin korsan oyunları engelleyebileceği gündemi oldukça meşgul etmişti. Anlaşılan o ki bu durum son kullanıcılardan sonra torrent trackerlarını da korkutmaya başlamış durumda. iTS engellemenin yalnızca şimdilik olduğunu söylese de ilerleyen günlerde diğer özel torrent servislerinin de benzer adımlar atması bekleniyor. 

• Şu anda torrenten film çekiyorum bakalım bir şey olacak mı?

• belki Windows 10 cihazlarda bitcoin kasamıyorlardır, bu korku nedir torrent firmalarındaki?

• torrent sanki çok gerekli bir şey miş gibi gidere gider yapıyor ama farkında değil o kadar da önemli bir durum arz etmiyor olmadan da hayat devam ediyor torren kullandığımın üzerinden tam 6 sene geçti hiç ihtiyacım olmadı ve yokluğunu hissetmedim bu güne kadarda.

• Birde fsc var.Kaç kullanıcıları var da konuşuyor bunlar hala,geçti o devirler artık hep bir gizlilik zırvaları,yok takas yok bilmem ne,sanırsın torrent trafiğinin %90'ı bunların sitelerinden akıyor toplasan 10k kullanıcıları yok koskoca 1000k'lık zamunda,ru önlem almamış tam bir komedi,işin ilginç yanı torrent dünyasını bu şımarıklar yönetiyor ya da kendilerini öyle sanıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zultaran -- 26 Ağustos 2015; 22:11:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: black_flood

torrent sanki çok gerekli bir şey miş gibi gidere gider yapıyor ama farkında değil o kadar da önemli bir durum arz etmiyor olmadan da hayat devam ediyor torren kullandığımın üzerinden tam 6 sene geçti hiç ihtiyacım olmadı ve yokluğunu hissetmedim bu güne kadarda.
    quote:

Orijinalden alynty: black_flood

torrent sanki çok gerekli bir ?ey mi? gibi gidere gider yapyyor ama farkynda de?il o kadar da önemli bir durum arz etmiyor olmadan da hayat devam ediyor torren kullandy?ymyn üzerinden tam 6 sene geçti hiç ihtiyacym olmady ve yoklu?unu hissetmedim bu güne kadarda.

Para varsa dedi?in do?ru.

• başka bir windows 10 un sevinçle karşılandığı habere de yazmıştım yine yazayım, windows 10 kullanıcılarının herşeyini izliyor kullanmayın. korsan oyunu engellemek falan işin kılıfı, yaşasın özgür linux

• quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

torrent sanki çok gerekli bir ?ey mi? gibi gidere gider yapyyor ama farkynda de?il o kadar da önemli bir durum arz etmiyor olmadan da hayat devam ediyor torren kullandy?ymyn üzerinden tam 6 sene geçti hiç ihtiyacym olmady ve yoklu?unu hissetmedim bu güne kadarda.

oyunlar ile aram yok olanlar zaten Windows mağazasından kurulu online olanlarda zaten belli başlı basit olan beleşler. film zaten online izliyorum müzik radyo denen meneti kullanıyorum ee ne kaldı çırpacak ta kullanayım torent. paralık bir durum söz konusu değil ha oyun manyağı olsaydım o zaman işte oyun başı en az 150 tl bazı oyunlar var 400 lira civarı bitirmişti beni.

• FİX WİN10
    Link'te bu windows10 gizlilik ayarlarını düzeltmek isteyenler için ingilizcede olsa anlatımı mevcut
  • quote:

Orijinalden alıntı: black_flood

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

oyunlar ile aram yok olanlar zaten Windows mağazasından kurulu online olanlarda zaten belli başlı basit olan beleşler. film zaten online izliyorum müzik radyo denen meneti kullanıyorum ee ne kaldı çırpacak ta kullanayım torent. paralık bir durum söz konusu değil ha oyun manyağı olsaydım o zaman işte oyun başı en az 150 tl bazı oyunlar var 400 lira civarı bitirmişti beni.

O izlediğin dizileri nereden buluyorlar? Pvr ile kendi kaydetmiyor.

• Microsoft bu, yapar yani. Sektörün tekeli sonuçta.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft En iyisini yapıyor tebrik ediyorum..

• Win7 kullanın. Yada linuxa geçin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.