Şimdi Ara

Yerli otomobilde test çalışmaları başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
0
Favori
3.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Yerli otomobilde test çalışmaları başladı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobil konusundaki gelişmelerle ilgili, "4 farklı prototipin Ağustos ayında hazır olacağını söylemiştik. 3 prototip şuan TÜBİTAK'ta hazır ve test çalışmaları dün itibariyle başladı" dedi.Türk Tasarım Danışma Konseyi 12. Toplantısının açılış konuşmasını yapan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bir gazeteci yerli otomobil konusunda Ağustos ayında 4 yeni prototipin deneneceğinin açıklandığını hatırlatarak, "son gelişmelerin neler olduğunu" sordu. Bunun üzerine Işık, şunları söyledi: "4 farklı prototipin Ağustos ayında hazır olacağını söylemiştik. 3 prototip şuanda TÜBİTAK'ta hazır ve test çalışmaları dün itibariyle başladı. Bende dün TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi'ndeydim araçları bizzat kendim gördüm hatta test ettim. Şimdi TÜBİTAK'ın kendi yaptığı gelişmeler bu araçlara uygulanacak. Bugüne kadar otomobildeki TÜBİTAK'ın birikimi bu araçlar üzerinde uygulanacak ve araçların önümüzdeki seri üretim aşamasına kadar gerek dizayn gerek mühendislik gerek Ar-Ge gerek yazılım her alanda bu prototiplerin geliştirilerek 2020 öncesinde inşallah başta ülkemiz kullanıcısı olmak üzere bütün dünya kullanıcısına olabilecek en iyi en uygun ve en ekonomik şartlarda sunulması için çalışma yürüyecek. Şuan 4 prototipimizin 3'ü hazır."

Test denemelerinin başladığını anlatan Işık, sözlerini şöyle sürdürdü: "Önümüzdeki günlerde bazı fotoğrafları sizle paylaşabiliriz. Şuan bunlar prototiptir. Bizim TÜBİTAK'ın birikimi, Türkiye'nin birikimi bu araçlara uygulanacak. Gördüğünüz prototip bizim nihai ürünümüz olmayacak. Bir Türk markasının 2020'den önce dünya yollarına yeni teknolojiyle çıkması için yaptığımız çalışmalar programımıza göre büyük bir kararlılıkla ve hızla yürüyor. Son 4'üncü prototipimizle ilgili bazı değişiklikler yapıyoruz. Onun için onun özellikle bizim arzu ettiğimiz teknolojiyle bizim elimize gelme noktasında çalışmalar yürüyor. O da 1-2 ay içerisinde gelmiş olur ama şuanda 3 prototipimiz hazır üzerinde çalışmalara başlandı. Önümüzdeki günlerde bazı fotoğraflarını paylaşma imkanımız olacak."

• seçim çalışmaları başlamış....
  • Lansman 1 Kasımda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tarz konular hemen hükümete milli iradeye anadolu ya hakarete donusuveriyor.

Milli troller tarafindan Geleneksel TURKİYE ' ye sövme konumuza hos geldiniz..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım yaparlar da bu yazdığımı yalarım ama hikayenin sonu böyle olur bence.

Yerli otomobilde test çalışmaları başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan7 -- 26 Ağustos 2015; 17:23:20 >
  • egea dediler ya yerli araç için,ne testi yapıyorlar,araç hazır zaten
  • Ağustos ayı içinde tanıtacaklardı ya, fotoğrafa mı döndü iş
  • Bir yerde de Görelim şu yerli arabayı. Kamuflajlı falan olsun resimleri çıksın inandırıcı olsun.

Kapalı otoparkta yanlayacak mı test ediyorlar

• seçim geliyor arabayı biz bulduk biz yaptık dicekler oyları kapacaklar. çok akıllıca değil mi?
  • Seçime kadar üretebilirmiki

• H İ Ç B İ R Ş E Y Ü R E T E M E Z L E R. Seçim yatırımı bunlar mayk. Bu muhabbetle % 2 kandırsa ki kandırır toplum buna müsait. Daha yan sanayi parçayı dooğru dü
    rüst yapamıyorlar kaldıki araba pööhhhh....
  • Erken seçim var demek ki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu haberler ilk çıktığında orada olup test etmiş gibi savunup yav seçimle ne alakası var yaaaaaaaaaaauuuvvvv

Diyenler nerede şimdi ? Yıllardır her seçim öncesi bir vaatler bir vaatler .

Bu arada Üniversite de ders alanlar bilir . Bir çalışma , proje , veya her hangi bir yazı yazarken tanık gösterirken isim verilir . Bir gazeteci yok bir arkadaş dayımın oğlu , amcamın veliaht prensi yazmakla doğruluğu kanıtlanmaz.

O gazeteci kim ? Test eden yani kim acaba ??
  • Birisi yav he he giftini koysun
  • Yarın ülkenin biyerlerinden petrolde çıktımı tamamdır

• 2 Kasım'da yollarda olur herhalde
  • http://i.hizliresim.com/j26dnL.jpg

Bu da benim elektrikli araba 3 beygir 90 km/h hızı var. Bizzat kendim topladım. Yüzde yüz yerli montaj Ama bu araçtan sadece ptt para kazandı. Her bir parçası Türk malı değilse Türkler çalışmıyorsa nasıl bir ürüne yüzde yüz yerli dersiniz? Montaj hattı kurup 150 adamla araç üretecekler yerli diyecekler, o 150 kişide akpli olacak. Kimi kandırıyorlar?

Ha üretilirse alır mıyım? Alırım.

(resim alıntıdır isteyen olursa orjinalide koyarım rc araçla kimse ilgilenmiyor diye foto çekmekle uğraşmadım.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi körüklüotobüs -- 26 Ağustos 2015; 19:27:49 >
  • ertex firması geleneksel 3 ayda bir yerli araba yaptık reklamı yapmadı odur
  • 5 günleri var. Araç prototipini göstermeleri lazım. Yoksa oy alamazlar. 7 haziran'dan önce de uçak da yapıyorduk. Sahi, onlar ne oldu? Nerede üretiyoruz? Kim test ediyor, kim çalışıyor?
  • vetenes kullanıcısına yanıt
    Hocam korkmayin gercek. Ancak yasak oldugu icin resim paylasamiyoruz. 3 adet arac oldugu dogrudur. Bunlardan birisi hatchback.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.