Şimdi Ara

ÜNİVERSİTEYE GİTMEK İSTEMİYORUM.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mezun senemdi, tıp istiyordum olmadı. İmzamdaki yere yerleştim. Okul 7 eylülde başlıyor ama hiç gidesim yok. 4 sene sonra büyük ihtimal işsiz olacağım.

• Tövbe ya. Arkadaşım haline şükret elbet iş bulursun
  • O zaman bir sene daha hazirlan.

Haline sukretci'leri dinlersen mutsuz olursun kardesim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

O zaman bir sene daha hazirlan.

Haline sukretci'leri dinlersen mutsuz olursun kardesim.

Hazırlanıcam zaten, yakında başlarım tekrar çalışmaya. Hukukta hem devam zorunluluğu yok hem de sınıfta kalma diye bir şey yok.
    Babamla bu konu yüzünden sık sık atışıyoruz senden bir b.k olmaz, tıpı kazanamazsın diyor. Maddi olarak onlara bağlıyım ama hayat benim hayatım anlamıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sudolfin

Tamamen aynı durumu yaşamış birisiyim ben de. Kendi fikirlerimi belirteceğim yanlış anlama. Öncelikle okul puanının yarısını kesilecek. Bunu hesaba katınca tıp kaçıyor zaten. Ayrıca iki sene gördüğün konulara dönüp tekrar baktığında mide bulantısı yaşayacaksın büyük ihtimal. Bence bu vakitten sonra önüne bak. Hukuk derslerine devam ettikçe seveceksin zaten. Ben sevdim, eğlenceli geliyorlar.

Forumda birini 4 binden 10 bine atmış kırık obp ile. İlk girdiğim sene hiçbir şey bilmiyordum her şeyi bu sene öğrendim. İlk sene sıralamam 68bindi zaten, bu sene 23 bin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rumba de Barcelona -- 31 Ağustos 2015; 23:41:39 >
  • K.B.V. kullanıcısına yanıt
    kardeşim hedefi tıp ama hukuk alanı da öyle silip atılacak bir alan değil ondan öyle dedim çünkü bir daha hazırlanmak cidden zor iş eğer gerçekten kazanacağına inanıyorsa arkadaş hazırlansın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Witsel

kardeşim hedefi tıp ama hukuk alanı da öyle silip atılacak bir alan değil ondan öyle dedim çünkü bir daha hazırlanmak cidden zor iş eğer gerçekten kazanacağına inanıyorsa arkadaş hazırlansın.

Hukuk iyi bir bölümdü, özel üniversiteler el ele verip bitirdiler bölümü. Her yıl 15.000 mezun. Okul da Marmara ya da Istanbul değil. Obp atmasa Marmara'daydım.

• orası öyle bitirdiler hakikaten, hayırlısı olsun hakkında kardeş.
  • TIP isteyip Hukuk kazanmak nasıl bir başarı olmuş?

Başarılı bir doktor ile başarılı bir avukat bence Türkiye'de aynı hayat standartlarında yaşayabilir. Eğer tek derdiniz iş bulmak/bulamamaksa bunu kafaya takmaya gerek yok.

TIP eğitiminin lisans ve TUS gibi oldukça uzun bir süreç olduğunu da unutmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Definitive©

TIP isteyip Hukuk kazanmak nasıl bir başarı olmuş?

Başarılı bir doktor ile başarılı bir avukat bence Türkiye'de aynı hayat standartlarında yaşayabilir. Eğer tek derdiniz iş bulmak/bulamamaksa bunu kafaya takmaya gerek yok.

TIP eğitiminin lisans ve TUS gibi oldukça uzun bir süreç olduğunu da unutmayın.

Başarılı bir avukat, doktordan daha fazla kazanır zaten. Ama başarılı bir avukat olmak için hem şans lazım hem de biraz da çevre ve yaş geçmesi lazım kimse yeni başlamış avukata milyon dolarlık dava vermez.

• Ben tip olmadi hukuk, muhendislik olmadi hukuk diye hukuk yazan adamlarin basarili olabilecegini dusunmuyorum. Boyle idealsizlik olamaz. Asiri garanticilik acizliktir. Yapilan da bu. Girmek kolay tabi girin HF'lere

• quote:

Orijinalden alıntı: Harley-Davidson

Ben tip olmadi hukuk, muhendislik olmadi hukuk diye hukuk yazan adamlarin basarili olabilecegini dusunmuyorum. Boyle idealsizlik olamaz. Asiri garanticilik acizliktir. Yapilan da bu. Girmek kolay tabi girin HF'lere

Ben de düşünmüyorum kanka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A Dios Le Pido

quote:

Orijinalden alıntı: Harley-Davidson

Ben tip olmadi hukuk, muhendislik olmadi hukuk diye hukuk yazan adamlarin basarili olabilecegini dusunmuyorum. Boyle idealsizlik olamaz. Asiri garanticilik acizliktir. Yapilan da bu. Girmek kolay tabi girin HF'lere

Ben de düşünmüyorum kanka.

O zaman bu sene ya da seneye. Hayalin neyse cabala ve basar. You have a dream

• Okuldan soğumamın nedenlerinden biri de bölümümüzde toplam 27 öğretim üyesi var, AÜHF'de ise sadece prof. sayısı 33.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rumba de Barcelona -- 25 Ağustos 2015; 19:44:38 >
  • kardeş sevmediğin bir işi yapmak zorunda olursan işsizden beter olursun. benden söylemesi. 1 sene daha bekle tıpa gir bence çok istiyorsan
  • eğitim sistemi ne hale gelmiş yahu. eskiden tıp sayısal , hukuk sözel idi. Şimdi tıp isteyen adam hukuku kazanıyor. yakında mühendislik isteyen de güzel sanatları filan kazanır herhale..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi druen -- 26 Ağustos 2015; 9:13:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deoksiriboz1001

kardeş sevmediğin bir işi yapmak zorunda olursan işsizden beter olursun. benden söylemesi. 1 sene daha bekle tıpa gir bence çok istiyorsan

Okul derslerine hiç çalışasım yok, tıpı kazansaydım okulun başlamasını iple çekerdim.

• quote:

Şöyle bir durum var; Mesleği 16-17 yaşındayken seçmek durumunda kalıyoruz. Dolayısıyla içeriği hakkında, nasıl olacağı konusunda doğru dürüst kanaat oluşmuyor. Küçüklükten gelen istek veya çevrede birinden etkilenme sayesinde oluyor. Çevrende hayal kırıklığı yaşayan görmüşsündür çok. Ben hfye başlamadan önce dersler itici ve soğuk geliyordu. İnternetten yalan yanlış bilgilerle kanun ezberlediğimizi filan düşünüyordum. Herkes farklı karşılayabilir tabi ama senin gibi biri olarak gittiğim için söylüyorum hukuk derslerini genel anlamıyla çok sevdim. Ayrıca bırakın bu sayısalcı sözelci işlerini öyle bir şey mi var artık?

Hocam sevmek sorun değil, 4 sene sonra ne yapacağım o sorun.

• quote:

Hocam hukuk serbest rekabete dayanıyor. Alan olarak boş kalacağımızı düşünmüyorum. Şu an can çekişmekte ve biz mezun olana kadar durumunu korur diye düşünüyorum. Ölmedi henüz. Bizim burda ne dediğimiz pek etkilemez zaten senin kararını. Zor bir durum ne diyeyim. Bu arada ortalama kasma işini unut

Neden unutayım ort kasma işini hocam?

• O zaman ona uğraşacağıma ya gezer tozar kız peşinde koşarım ya da lys çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rumba de Barcelona -- 27 Ağustos 2015; 1:23:38 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.