Şimdi Ara

KARTUŞ DOLUMU HAKKINDA BİLGİLER (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
398
Cevap
11
Favori
189.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hp L7590 çok fonksiyonlu yazıcı almayı düşünüyorum. 88 numaralı kartuş ve baskı kafalarını kullanıyor. Bildiğim kadarıyla bu modelde baskı kafaları ve mürekkep tankları ayrı. Kartuşları evde kendim dolduracağım. Bu modeli almamın en büyük nedenlerinden biri baskı kafasının kartuştan ayrı olması. Fazla sayıda baskı aldığım için kartuşlar bir süre sonra bozuluyordu ve 2-3 ayda bir değiştirmem gerekiyordu.. L7590'ın baskı kafaları ne kadar süre dayanıyor bununla ilgili bir bilginiz varmı? bir de kartuşların chipleri resetlenebiliyormu bu modelde?
    Teşekkürler..
  • 88 numara kartuşun hem dolumu zordur hem de chip sorunu vardır. Ancak dolan kartuş dedikleri sistemten alırsanız kartuş sorununuz olmaz. Baskı kafasının kapasitesini bilmiyorum ama en basit yazıcının ki 30000'dir.

quote:

Orjinalden alıntı: >sCoRPion<

Merhaba.
    Hp L7590 çok fonksiyonlu yazıcı almayı düşünüyorum. 88 numaralı kartuş ve baskı kafalarını kullanıyor. Bildiğim kadarıyla bu modelde baskı kafaları ve mürekkep tankları ayrı. Kartuşları evde kendim dolduracağım. Bu modeli almamın en büyük nedenlerinden biri baskı kafasının kartuştan ayrı olması. Fazla sayıda baskı aldığım için kartuşlar bir süre sonra bozuluyordu ve 2-3 ayda bir değiştirmem gerekiyordu.. L7590'ın baskı kafaları ne kadar süre dayanıyor bununla ilgili bir bilginiz varmı? bir de kartuşların chipleri resetlenebiliyormu bu modelde?
    Teşekkürler..

• quote:

Orjinalden alıntı: Bir_Bilen

88 numara kartuşun hem dolumu zordur hem de chip sorunu vardır. Ancak dolan kartuş dedikleri sistemten alırsanız kartuş sorununuz olmaz. Baskı kafasının kapasitesini bilmiyorum ama en basit yazıcının ki 30000'dir.

quote:

Orjinalden alıntı: >sCoRPion<

Merhaba.
    Teşekkürler..

Sanırım bozulan kartuşların masrafından kurtulmak için en iyi yöntem sizin dediğiniz gibi yapıp dolan kartuşlardan almak. Cevabınız için teşekkürler :)

• arkadaşlar hp d1460 aldım bugün siyah kartuşu bitti bitecek 40 sayfadan sonra şimdi istanbulda nerde kaliteli dolum yaptırabilrim.birde kartuş tam bittikten sonra dolum olmuyormu.bir de 21 22 nolu hp kartuşlarının dolum fiyatı ne kadar.
    acil kartuşum bitmek üzeree
  • imzamdaki adresleri incele istersen

quote:

Orjinalden alıntı: tomacco

arkadaşlar hp d1460 aldım bugün siyah kartuşu bitti bitecek 40 sayfadan sonra şimdi istanbulda nerde kaliteli dolum yaptırabilrim.birde kartuş tam bittikten sonra dolum olmuyormu.bir de 21 22 nolu hp kartuşlarının dolum fiyatı ne kadar.
    acil kartuşum bitmek üzeree

• bir bilen kardeş kolay gelsin bende hp C5180 war kartuşlarıda 363 olanlardan bunun kartuşları bitmişti sinyal veriyodu sürekli,bende doldurmaya gittim 3 dükkana girdim iki tanesi bu doldurulmaz at çöpe dedi teki ise aldı eline doldurdu geldim eve taktım kartuşları yerine fakat hiç doldurulmus gözükmüyo yazıcıda aynı tas aynı hamam yine boş gözüküyo acaba resetlemek mi gerekir gerekirsede nasıl resetlenir.yazıcı bir hata mesajı veriyo HATA:0xc18a0307 şeklinde bir mesaj.ne yapmalıyım bana bir yol gösterirseniz eger cok sevinirim.şimdiden cok teşekkürler.
  • http://www.coldreset.com/modules.php?name=News&file=article&sid=80

bu adreste anlatılanı dene, belki işe yarayabilir.

quote:

Orjinalden alıntı: husokoc2002

bir bilen kardeş kolay gelsin bende hp C5180 war kartuşlarıda 363 olanlardan bunun kartuşları bitmişti sinyal veriyodu sürekli,bende doldurmaya gittim 3 dükkana girdim iki tanesi bu doldurulmaz at çöpe dedi teki ise aldı eline doldurdu geldim eve taktım kartuşları yerine fakat hiç doldurulmus gözükmüyo yazıcıda aynı tas aynı hamam yine boş gözüküyo acaba resetlemek mi gerekir gerekirsede nasıl resetlenir.yazıcı bir hata mesajı veriyo HATA:0xc18a0307 şeklinde bir mesaj.ne yapmalıyım bana bir yol gösterirseniz eger cok sevinirim.şimdiden cok teşekkürler.

• Bilgi içinTeşekküler KArdeşim.
  • Selam BirBilen....
    Topicin son 3 sayfasını okudum.Ve gördüm ki her sorulana cevab yazmış ilgilenmişsin.İlgi ve alaka için
    şimdiden teşekkür ederim.Ben de bir yazıcı almayı düşünüyorum.Ve bir sayfa evvel bir arkadaşa mp210
    modelini önermişşsin.Benim sormak istediğim mp210 ile mp610 arasında baskı kalitesi,kartuş dolumu vs.yönünden ne gibi farklar olduğu..Birde yine forumdan bir arkadaş HP5180 modelini bayagı methetmiş.
    Bu makine de baskı kalitesi yönünden canon modellerine yakın mı?
  • cok bilen arkadas walla butun yazıların en basından berı okudum 2 seneden berı bıkmadan usanmadan yanıtlamısın butun soruları walla senı TEBRIK EDERIM...Umarım banaca yanıt verırısın (kı emının sen bu ısın pirisin üstad)

1) hp c4280 yazıcı aldım yeni.Yalnız makınayı her acıp kapadıgımda sayfa hızalaması yapılcakdıt dıyor ve test kagıdı basıyor..Ama her on off yaptıgımda bunu yapıyor her gun 2 3 tane test sayfası yazdırmak ıstemıyorum bunu onlemenın bır yolu yokmudur?
    bilen arkadaslar varsa yardımlarını bekliyorum

2) cescesor marka murekkeplerı tavsıye edermısınız?

SAYGILAR COK BILEN ARKADAS ..........
  • kartuşlarınızda renklerin biri veya birkaçı tıkalı olduğu için hizalama sayfası yazıcı tarafından algılanamıyor. Kartuşlarınız bitikse doldurun, tıkalıysa tıkanıklığı giderin. Mürekkep istiyorsanız SRT COLORS u tavsiye ederim.

quote:

Orjinalden alıntı: t_rex_9999

cok bilen arkadas walla butun yazıların en basından berı okudum 2 seneden berı bıkmadan usanmadan yanıtlamısın butun soruları walla senı TEBRIK EDERIM...Umarım banaca yanıt verırısın (kı emının sen bu ısın pirisin üstad)

1) hp c4280 yazıcı aldım yeni.Yalnız makınayı her acıp kapadıgımda sayfa hızalaması yapılcakdıt dıyor ve test kagıdı basıyor..Ama her on off yaptıgımda bunu yapıyor her gun 2 3 tane test sayfası yazdırmak ıstemıyorum bunu onlemenın bır yolu yokmudur?
    bilen arkadaslar varsa yardımlarını bekliyorum

2) cescesor marka murekkeplerı tavsıye edermısınız?

SAYGILAR COK BILEN ARKADAS ..........

• bilen arkadas ya yazıcıyı daha dun aldım ya bugun ıkıncı gunu 10 sayfa cıktı bıle almadım tıkanıklık olabılırmı ya cıdden?
  • çıkan sayfayı tarayıcının camına yerleştirin tara düğmesine basın.

quote:

Orjinalden alıntı: t_rex_9999

bilen arkadas ya yazıcıyı daha dun aldım ya bugun ıkıncı gunu 10 sayfa cıktı bıle almadım tıkanıklık olabılırmı ya cıdden?
  • EYWALLAH KARDES SORN BITTI ZATEN CIKAN KAGIDIN UZERINDE DE YAZIYOMUS KOYUN USTE OK BASIN DIYE CAHILIZ ISDE UNIVERSTE MEZUNU CAHIL :)
  • Selam Bir_Bilen;
    Canon ip1800 yazıcım var. PG37 model Siyah kartuşa dolum yaptırdım. Ama hala kartuş boş gözüküyor ve hiçbir şekilde yazmıyor. Bu aralar yazıcıya da hiç olmadığı kadar ihtiyacım var. Senden bi çözüm yolu bekliyorum...
  • yazdırma komutu verdikten sonra yazıcı kartuş uyarısı verir. Bu esnada sağ önde bulunan yuvarlak düğmeye 10-15 sn basılı tut. Kartuşun bozuk değilse yazdıracaktır.

quote:

Orjinalden alıntı: oxide

Selam Bir_Bilen;
    Canon ip1800 yazıcım var. PG37 model Siyah kartuşa dolum yaptırdım. Ama hala kartuş boş gözüküyor ve hiçbir şekilde yazmıyor. Bu aralar yazıcıya da hiç olmadığı kadar ihtiyacım var. Senden bi çözüm yolu bekliyorum...
  • Teşekkürler Bir_Bilen, dün yabancı bir sitede kartuş sıfırlama yöntemini okuyup uyguladım. Şimdi kartuş full gözüküyo. Uyarı sorunu kalmadı...

quote:

Orjinalden alıntı: Bir_Bilen

yazdırma komutu verdikten sonra yazıcı kartuş uyarısı verir. Bu esnada sağ önde bulunan yuvarlak düğmeye 10-15 sn basılı tut. Kartuşun bozuk değilse yazdıracaktır.

quote:

Orjinalden alıntı: oxide

Selam Bir_Bilen;

• arkadaş merhaba.

Hp Photosmart C5280 AİO yazıcım var.
    kartuşlar : hp 350 siyah ve renkli

İçindeki demo kartuşları 2-3 kere kendim doldurum kullnadım fakat şu ara yazıcı da bir hatayla karşı karşıyayım.

hata :Yazıcı belgerlerine bakın

yazıcıyla hiç bir işlem yapamıyorum.kartuşlardan şüphelendim ama onları çıkardığımda da aynı sorun.driver yükledim yeniden ,pc den komple çektim ...aynı..

en son yeni kartuş alacağım fakt önce bir danışayım dedim..

sence neden olmuştur..

Not:yaklaşık 2 ay önce yine olmuş fakat kendiliğinden düzelmişti!

teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kalema

arkadaş merhaba.

İçindeki demo kartuşları 2-3 kere kendim doldurum kullnadım fakat şu ara yazıcı da bir hatayla karşı karşıyayım.

yazıcıyla hiç bir işlem yapamıyorum.kartuşlardan şüphelendim ama onları çıkardığımda da aynı sorun.driver yükledim yeniden ,pc den komple çektim ...aynı..

sence neden olmuştur..

teşekkürler.

aynı kartuşları kullanan C4280 ile benzetme yaparak söylüyorum;

1. yazıcıyı kapatıp arkasındaki güç kablosunu çekin
    2. yazıcınızın X (cancel) ve renkli fotokopi (color copy) tuşlarının ikisine birden aynı anda basılı tutarken adaptörün kablosunu geri takın
    3. 1-2 saniye sonra tuşlardan elinizi çekin
    4. yazıcı kapanırsa açma tuşuna basarak açılmasını sağlayın
    5. soft reset yapmış olacaksınız, dil-bölge seçimi isteyecek, kartuşları algılamaya çalışacak, hizlama sayfası basmak isteyecek vs.

bunların ardından problem çözülebilir belki. en azından C4280 için durum böyle.
    iyi şanlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: cempro

quote:

Orjinalden alıntı: kalema

arkadaş merhaba.

sence neden olmuştur..

teşekkürler.

aynı kartuşları kullanan C4280 ile benzetme yaparak söylüyorum;

1. yazıcıyı kapatıp arkasındaki güç kablosunu çekin
    2. yazıcınızın X (cancel) ve renkli fotokopi (color copy) tuşlarının ikisine birden aynı anda basılı tutarken adaptörün kablosunu geri takın
    3. 1-2 saniye sonra tuşlardan elinizi çekin
    4. yazıcı kapanırsa açma tuşuna basarak açılmasını sağlayın
    5. soft reset yapmış olacaksınız, dil-bölge seçimi isteyecek, kartuşları algılamaya çalışacak, hizlama sayfası basmak isteyecek vs.

bunların ardından problem çözülebilir belki. en azından C4280 için durum böyle.
    iyi şanlar.

Cevabınız için teşekkürler.
    Yazınızı okumadan önce yeni kartuş almış bulundum.Bu suretlede sorun hallolmuştu.Ama eski kartuşları takıp dediğiniz de deneyeceğim.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.