Şimdi Ara

Logitech f710 Tuş Hassasiyeti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
2.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar RT tuşumda sıkıntı var yüzdeli olarak - + oranı %48 e %52 çok hafif tuş basılı kalıyor buda oyunları cok kotu etkılıyor :(.Fifayı baz alırsak hiç basmasam hızlı kosturmuyor ama hareket tuslarıyla bısı yapmaya calısınca depar attırıyor.Normalde rt plase tusumdu fakat bu sorun cıkınca hız tusu yaptım idareten boyle oynuyorum bunun hassasiyetini dusurme sansımız yokmu acaba sadece tam basınca etkinleşssin yada ilk % 5 hassasiyetini ortadan kaldırma sansı var .Sadece bu yüzdeen br ton para vermek istemiyorum yine Gamepad'e.Yardım ederseniz çok sevinirim.

• Bende de aynı sorun var dostum.RT tuşuna çok az bassam bile tam basmış gibi algılıyor ve özellikle shooting oyunlarını oynanmaz hale getiriyor bu durum.1 aydır çözmeye çalışıyorum bu sorunu ama nafile.
  • Ya hareket yapamıcaz ozaman :D ya logitec h kablolusunda kablo kıroldı bunda bu oldu şans isi bu iş ya saka gibi :SAlmıcam abi tam bozulana kadar da içini açmayı düşünüyom artık iyice gıcık hale gelirse diğerinin parçalarıyla değiştiririm olmadı.Hiç beceremezsem yenı alcam mecbur.Bu sefer xobx kontroller alıcam logitech ayar etti beni
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArkhamAslyum

Arkadaşlar RT tuşumda sıkıntı var yüzdeli olarak - + oranı %48 e %52 çok hafif tuş basılı kalıyor buda oyunları cok kotu etkılıyor :(.Fifayı baz alırsak hiç basmasam hızlı kosturmuyor ama hareket tuslarıyla bısı yapmaya calısınca depar attırıyor.Normalde rt plase tusumdu fakat bu sorun cıkınca hız tusu yaptım idareten boyle oynuyorum bunun hassasiyetini dusurme sansımız yokmu acaba sadece tam basınca etkinleşssin yada ilk % 5 hassasiyetini ortadan kaldırma sansı var .Sadece bu yüzdeen br ton para vermek istemiyorum yine Gamepad'e.Yardım ederseniz çok sevinirim.

Simdi dua edeceksiniz bana

Ayni sey benim de basima geldi bala da devam ediyor. Bende RT da tam basiyorum ama parmagim acimadan yuzde 100 gaz veremiyordum. Yuzde 90 civarinda kaliyordu. Bunun icin de bir iki program var. En basta Dx Tweaker. 1 Mb bi program ama kendi kendine dead zone ayarlayabiliyorsun. Tam basmama olayi icin mishal ben bassam bile 60000 birimden 1200 civari kaliyordu. Dead zone gibi bi olay vardi orada ben 5000 yaptim mesela. Su anda kol rt in ekseninde 1200 olarak okusa bile windowsa 0 olarak gonderiyor. Ara gaz gene verebiliyorum ama bu sayede tam gaz da verebiliyorum. Programi az kurcalayin ayarlardan guzel seyler bulursunuz. F710 um hayata dondu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Buylabilsem programı buldum fakat oda Direct x tweaker Dx tweaker ıle aynı seymı + youtubede felanda oyun ıcın ayarlama yapıyor benım bulkdugum :S .Gamepad için nasıl yapıcaz bir görsel anlatım yapsan cok ama cok makbule gecer:(
  • DxTweak v5.02.114 diye aratırsan google'da bulursun dostum.Ben buldum,indirdim de nasıl yapıcam ayarları?RT tuşuna az basmama rağmen tam basmışım gibi algılıyor.Nasıl düzelteceğim ki?
  • fatihburak95 kullanıcısına yanıt
    Hacı bi dönüş yapsan bize :)
  • ArkhamAslyum A kullanıcısına yanıt
    Hocam oradaki x y ve z eksenleri var. Kol takiliyk3n basin tuslara hangi eksen olduguni anlayin oradan min ve max degerleri var onlari degisterek yapacaksiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    De işte u programlarda öyle bi kol seçeneği çıkmıyor.Sadece oyun exeleri program exelerini buluyor. :S
  • Yaptımda ayarlar bozuldu iyice sıctık :S varmı skypen kardes :S
    Kardeşim benim Vlaue ve rawı degısmem lazımoaralarda ayarlanmıyor mın maxımumu ne yaparsam yapım olmadı .S
    Benım tr arada elım sert cekınce tusdan sıfırlanıyor fakat normal cekınce o degerlerde 1k felan dusuk 3 farklı sekılde algılama var dıyelım ortalama soyle basılı kalıyor Orta ayarı 32768 bu ya bu 31878 ve 31 300 de kalıyor tus takılı kalıyor :S.3 farklı ayarda gidip geliyor ve ne yaptıysam yapayım lanettus olmadı benım buna basın mıktarını algılamaması lazım oda value raw yerı orada ayarlanabılır yer deıl :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihburak95

Hocam oradaki x y ve z eksenleri var. Kol takiliyk3n basin tuslara hangi eksen olduguni anlayin oradan min ve max degerleri var onlari degisterek yapacaksiniz.

Hocam sanırım benim sorun çözüldü.Allah razı olsun valla adamsın :).
  • TheBeast15 T kullanıcısına yanıt
    Ya nasıl yapıyonuz ben mi beceriksizim olmuyor denemediğim deger kalamdı ya :S %100 dead zone diyom gene hafif dokunmayı algılıyor :S Yaptıklarını sırayla resımlı anlatım yada sırayla tek tek soylermısın :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArkhamAslyum

Ya nasıl yapıyonuz ben mi beceriksizim olmuyor denemediğim deger kalamdı ya :S %100 dead zone diyom gene hafif dokunmayı algılıyor :S Yaptıklarını sırayla resımlı anlatım yada sırayla tek tek soylermısın :S

Valla hocam Z eksenindeki ayarları değiştirdim biraz ama neyi nasıl değişirdiğimi falan hiç bilmiyorum.Apply dedim,çıktım belki olmuştur diye.Girdim Far Cry 4'e azıcık bastım tek mermi attı,hiç takılma da olmadı.FIFA'da RT tuşu hiç çalışmıyordu,şimdi çalışıyor :).
  • TheBeast15 T kullanıcısına yanıt
    ya ben ınan hepsını 0 yaptım gene ısledı o tus ya saka gıbı :S acaba oyun ıcındeyım dıyemı oyle oldu ama sanmıyom ya :S off
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.