Şimdi Ara

R55 Yenilendi ,Güçlendi.. Core2duo 1.83 -1024-geforce7400-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 15.4" Geniş Ekran ile Süper Görüntü Deneyimi

BenQ''nun seçkin UltraVivid Teknolojisini kullanan R55, daha canlı görüntü kalitesini ve DBEF (Display Brilliance Enhancement Film) ile parlak görüntü deneyiminin avantajını sunar. Kullanıcısına renk doygunluğu ve canlılığı sağlayan R55, NVIDIA GeForce Go 7400 TurboCache teknoloji ™ özelliği ile PC''lerde meydana gelen video kusurlarını azaltan çözümler sunar. Bu, çok düzgün, minumum CPU kullanımı ve düşük güç tüketimi ile net imaj kalitesi verir.*

Yüksek Güvenlik

Joybook R55, yüksek transfer oranı ve daha iyi veri güvenliği sağlayan SATA 5400rpm Hard Disk Sürücü özelliğine sahiptir. Ayrıca veri transferini 3Mbps oranında arttıran ve güç tükeniminin azaltılmasını sağlayan Bluetooth v2.0 EDR* ile donatılmıştır. BenQ''nun yeni QDataTrove yazılımı ile yalnızca F10 tuşuna basarak veri yedekleme işlemini başlatabilirsiniz. Bu ayrıca, sistem ayarlarını ve dosyalarını kolayca yeniden eski haline getirmenize olanak sağlar. QDataTrove''un "Yedeklemeden Geri Getirme" özelliği, arzu ettiğiniz veriyi seçerek kurtarma kolaylığı sunar.

Dünyanın En Hızlı LCD NoteBook Paneli

R55, LCD NoteBook ekranları içinde 16ms (milisaniye) tepki süresi ile dünyanın en hızlı panelini sunuyor. Pek çok notebook''un sunduğu tepki süresi yaklaşık 25ms''dir ve bu, DVD izlerken ve oyun oynarken hareketli sahne geçişlerinde oldukça kötü efektler yaratır. 16ms''de ise, R55''in gösterim performansı CTR monitörlerdekine benzerdir. Hızlı görüntü hareketlerinde gölgelenmeleri engeller ve daha keskin hareketli görüntüler sağlar.

Tepki Süresi: 16ms Tepki Süresi: 25ms

Kolay Bağlantı, Port Çoğaltıcı

Joybook R55, yüksek kullanım kolaylığı sağlamak için bir VGA girişi, iki USB 2.0 girişi, yazıcı girişi, ethernet, COM girişi, kulaklık ve kolay ve hızlı bağlantı için DC-in soketi sağlayan, giriş çoğaltıcı aracı sunmaktadır.

Konforda büyük gelişme

Geniş Tuş Ölçüleri
    Joybook R55 serisi, fedakarlıktan kaçınmadan, daha iyi kullanım ve verimlilik için dizayn edilmiştir. BenQ, R55 de dahil olmak üzere bütün JoyBook modellerinde benzersiz konforu sunabilmek için klavye tasarımını geliştirmiştir. R55''in tuşları daha rahat dokunma için 19.05mm genişliğinde dizayn edilmiştir (s
    İşlemci Intel® Core2Duo T5600 1.83 GHz 667 MHz
    Chipset Mobile™ Intel® 945PM Express
    Sistem belleği 1 GB DDR2 533 MHz((1x1024MB)
    Ekran Kartı NVIDIA® GeForce® Go 7400 TurboCache™256 MB
    Ses Kartı Sound Blaster Pro compatible
    Modem / faks 56 K V92
    Network 10/100/1000 Gigabit Ethernet
    Sabit Disk kapasitesi 100 GB 5400 rpm SATA
    Disket Sürücü Yok
    Optik sürücü DVD Yazıcı DL
    Batarya Lithium-Ion battery 6 hücreli 4800 mAh / 3.5 - 4 saat
    Klavye 86 Tuş Q Türkçe
    Ekran 15.4" Ultra Parlak Geniş Ekran - WXGA (1280x 800)
    16 ms. Dünyanın En Hızlı Notebook Paneli
    İşletim sistemi Microsoft® Windows® XP Home Türkçe
    Boyutlar 355 x 254.6 x 25.5 (ön) ~35.5 (arka) mm / 2,5 kg
    Geliştirilmiş Port''lar USB 2.0 x4, RJ-45 x1, RJ-11 x1, S-video x1 ,SPDIF bağlantı x1, (shared w/ Line-out jack), VGA/D-Sub port x1, ,DC-in , 4''ü 1 arada kart okuyucu ( SD,MMC,MS, MS pro)
    Kablosuz haberleşme Intel® Wireless LAN 802.11a/b/g Mini PCI card, Bluetooth
    Aksesuarları TAŞIMA ÇANTASI HEDİYE

Fiyat:1199 $+kdv
    Uygun fiyatlı iyi performanslı core2 duo arayanlara...

Ayrıntılar
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1647&productid=bd70453

• pardon konu açılmış önceden.. silinebilir.. sorry..
  • bende eski r55 var, üstüne kaç para isterler acaba
  • Konu Nereye açılmış ? ben mi bulamıyorum
  • iyiymiş , tek kötüsü marka değil..
  • abicim bu notebook yani core2duo olan model benq nun kendi sitesinde yok ithalatcılarada baktım ama böyle birşey yok ...Nedendir Acaba !:.........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LineBinary -- 12 Aralık 2006; 18:40:04 >
  • Bana bu dünyanın en hızlı notebook paneli biraz hikaye gibi geldi, ne yani SONY notebooklardan daha mı iyi, üstelik ACER notebooklarda da tepkime süresi 16 ms, dolayısıyla "Dünyanın en hızlısı" OLAMIYOR malesef.
  • Bendeki R55 de philips DVD + - RW var. Halbuki BenQ nun da DVD yazıcıları var. Neden kendi ürününü koymuyor? Yoksa fiyatı düşürmek için mi Philips DVD RW kullanıyorlar?

http://www.benq.com/products/joybook/?product=789&page=specifications

Bu adresi incelerseniz Hard disk kapasitesinin 80-120 gb arasında değiştiğini ve işlemcinin de Intel® Core™ Duo Processor T2300 ve üstü olduğunu görürsünüz. Core2 Duo kullanmaları normal. Gün geçtikçe işlemci fiyatları düşüyor. Üstelik ben Core Duo 1,83 GHz lik modeli alırken yanında port çoğaltıcı da hediye gelmişti. Bu yeni çıkan modelde böyle bir hediye yok. Ayrıca makine Core2 Duolu iken daha fazla ısınacaktır. Çok ince olduğundan yeterli soğutmayı sağlayamayabilir.

Denemeden bilinmez tabi, ama Core2 Duo lu laptoplarda bir miktar ısınma sorunu olduğu konuşuluyor(satın alanların yorumlarından).

Bu yeni modeli kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyoruz.

• quote:

Orjinalden alıntı: SavageWarrior

Bendeki R55 de philips DVD + - RW var. Halbuki BenQ nun da DVD yazıcıları var. Neden kendi ürününü koymuyor? Yoksa fiyatı düşürmek için mi Philips DVD RW kullanıyorlar?

Philips ve Benq firmaları 2003 yılında optik ürünler üretmek için ortak firma kurdular dolayısıyla philips veya benq dvd rewriter'ları aynı firmanın ürünü.
  • 15ms lcd kullanan varsa dünyanın en hızlısı değildir.
    şu anda benim bildiğim nb'larda en hızlı panel 16ms, r55 de 16ms kullanıyor, o zaman en hızlısı.
    acer de 16ms kullanıyorsa o da en hızlı paneli kullanıyor demektir...
  • Benq 'lar genel olarak nasil aletlerdir, biliyor musunuz? Ekran, dvd, isinma, kasa kalitesi bakimindan?
  • r55 var bende, kuzende p52 var.
    biz ailecek memnunuz
    r55 ve p52 forumlarında benim ve diğer kullanıcıların fikirlerini bulabilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.