Şimdi Ara

Hattım 6 ay para yüklemediğimden kapandı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
1
Favori
4.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Parasızlıktan hattıma para yüklemiyordum. 6 ay olmuş bi baktım şebeke çekmiyor. Her ay telsiz kullanım ücreti kesiyor. 6 aydır yüklemiyorum. Neredeyse 10 lira kesecek. Eğer para yüklersem hattım açılacakmış doğru mudur?
    Eğer böyleyse vodafona yada avea ya taşısam hattımı düzelir mi? (Para yüklemeden)
    6 aydır kesemediği telsiz kullanım ücretini başka oper. taşırsam ordan keser mi?
    Hattım bimcell bi aydınlatın

• şebeke çekmiyor demişsin
    Sanırım hattın tümden kapatılmış,yani iptal edilmiş
    Tl yüklesen de açılmaz,bayiye gidip sıfır hat alır gibi para verip yeniden açtırman lazım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Germiyanlı kullanıcısına yanıt
    180 günün sonunda tekrar yükleme yapmamışsanız, hattınız dış aramalara kapatılır.

Sonraki 90 günlük süre boyunca yine yükleme yapılmamışsa hattınız dış aramalara kapanır, sadece hattınızdan çağrı alabilirsiniz.

90 gün sonunda ise hattınız tamamen kapatılır ve söz konusu hatta ilişkin Abonelik Sözleşmeniz iptal edilir.

http://www.avea.com.tr/web/Destek/Lira_Yukleme_ve_Faturasiz_Hat_Islemleri/Lira_Yukleme_Ile_Ilgili_Sorulariniz/Faturasiz_Hattima_Ne_Kadar_Sure_Yukleme_Yapmazsam_Hattim_Kapanir

Bunu tam olarak anlayamadım. Anladıysan izah edebilir misin?

• 1 Ocak'tan para yükledin diyelim 1 Haziran'da hat ile dışarıyı arayamazsın. 1 Eylül de ise hat komple iptal olur. En son ne zaman TL yükledin?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonurakar kullanıcısına yanıt
    Şubat gibi yüklemiştim. Tam 6 ay olmuş. Şimdi gidip yüklesem açılır mı? Veya numarayı taşısam düzelir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luck runs out -- 22 Ağustos 2015; 10:37:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BestSniper

Şubat gibi yüklemiştim. Tam 6 ay olmuş. Şimdi gidip yüklesem açılır mı? Veya numarayı taşısam düzelir mi?

Hocam hattın hakkında tam bilgi vermedin ki
    Şebeke yok diyosun,şebeke yoksa hat kapanmış olur
    Şebeke var da arayamıyor musun,yoksa seni arayamıyorlar mı?
    Veya hattı arayanlar "aradığınız numara kullanılmamaktadır" mı diyor?
    Durum tam olarak nedir?
    Net bişey söyleyinki bilgi verelim

• Bimcell yazisi var ama ne ben birini ariyabiliyorum ne de biri beni arayabiliyor. Üst taraftaki sinyal gücünde x işareti var. Numara yazıp aradığmnda mobil ağ kullanilamiyor diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman hemen TL yükle, hattın yeniden aktif hâle gelsin. Daha sonra istersen numara taşıyabilirsin.

• 2G/3G ayarını kontrol edin.

• Sinyal yerinde X işareti varsa hat iptal olmuştur
    Aktif olmadığı için taşınmaz da
    Yeni hat ücretini verip tekrar açmalısınız

• Az önce bataryayı çıkartıp taktım. O bahsettiğim x işareti kalktı. Dışardan da aranıyor. Kendi kendine düzeldi. DH de gizli Bimcell teknik servisi falan var sanırım . Hemen gidip hattı taşıyacağım. 10 lira yüklersem telsiz kullanım ücreti yüzünden hepsini kesecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luck runs out -- 22 Ağustos 2015; 11:57:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BestSniper

Az önce bataryayı çıkartıp taktım. O bahsettiğim x işareti kalktı. Dışardan da aranıyor. Kendi kendine düzeldi. DH de gizli Bimcell teknik servisi falan var sanırım . Hemen gidip hattı taşıyacağım. 10 lira yüklersem telsiz kullanım ücreti yüzünden hepsini kesecek.

Vodafone taşı cep standart tarifesine geç.Vodafone shoplarda günlük paket alabilirsin 1 tlye.Kazı kazan gibi işe yarıyor.Düzenli kontör yukleneme gerek kalmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.