Şimdi Ara

2si1 'Ov Yeah dedirten' Teknoloji ve Oyun Programı (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
0
Favori
3.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben beğendim. zamanla daha iyi olacaktır.

• Edward "Edonarus" BSC'nin en nitelikli personeli durumunda. Yayınları da belli bir seviyenin üzerinde. Hatta bir çok YouTube yayını yapan gençleri üslübuyla ve popüler bilgisiyle ve sunum kalitesiyle cebinden çıkartacak potansiyelde. Kolay gelsin retro platform oyunlara devam :)
    Edit: Farkettiyseniz Mesut Çevik ve Erdi Özüağ kadar profesyonel kendisi. Yayında bunu hissediyorsunuz. Diğer 2si1'lerde Mesut, oyun haberlerinde bile yorumlarıyla olaya daha hakim olduğunu hissetirirdi nitekim Erdi'de öyle. 2si1'de oyun haberlerinde olaya daha hakim olan bir editör var artık. Adamı tanımıyorum etmiyorum yanlış anlaşılmasın anlatmaya çalıştığım oyunların kültürüne, yapımcıların deneyimlerine kadar ayrıntılı bilgeleri bize sunabilme yetisinden bahsediyorum. YouTube'da Oyunefendi adında bir kanal var o ekip de bahsettiğim kalitede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jet lag -- 23 Ağustos 2015; 7:42:34 >

• hepsi tamam da 1e1in tadı başkaydı be :) yeni arkadaş sempatik geldi bana hayırlısı olsun artık :)

darkforces da çok haklı bu konuda ;)

• üşüyoruz Talha reyiz, üşüyoruz Alkan reyiz

Arkadaşı bi terziye götürün yav o pantolon nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReflexAction -- 23 Ağustos 2015; 10:16:14 >
  • videonun sonuna doğru psn plus için vote to play gelecekti noldu gibisinden bir konuşma oldu. Vote to play geldi 1 hafta kadar önce oy verilebilir durumda.

• Edward Teknoseyir'e yakışırdı bence.
    Edward düşünsene Levent Pekcan,Hamdi Kellecioğlu,ve Murat Gamsız ile muhabbet ediyorsun???Çıldırırsınnn
  • Ov Yeah!

• o kadar acımasızsınız ki sanki her biriniz pegi yönetmeni her biriniz editör , yahu adamın ilk programı ilk ! o bir yana Edward beyin de açıklamasını daha doğrusu bir açıklama yapma gereği duymasına anlam vermiş değilim , sayın edward lütfen yanlış anlamayın ama türkiyede yapmaya çalışıyorsanız bu işi, yorumları sindirip yorum yapmamalısınız ideolojik görüşleriniz bu çevrede her insanın hoşuna gitmeyebilir,karma bir toplumuz taşlanırsınız ,programı beğendim ve konuşmanız da akıcı ilk programa göre , size bir önerim sarcasm yapmayın ;) burası türkiye sizi de çok sevdim.

• Hiçbir DH'li boyle uzun bir yazıyı okumaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eredesma

Edward Teknoseyire yakışırdı bence. Edward düşünsene Levent Pekcan,Hamdi Kellecioğlu,ve Murat Gamsız ile muhabbet ediyorsun???Çıldırırsınnn

Transistor'ü falan inceleyen biri vardı konuşması dışında onun da oyunlarla ilgili alt bilgisi yüksekti ama son zamanlarda ortada yok.

• alkan daha iyi alkan talha hooper üçlüsünde, bizim millet de hemen linçe girişmiş yeni elemanı:)

• Edward böyle devam et kardeşim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Edonarus

Merhaba arkadaslar! Oncelikle ilk defa 2si1de yayina katildigim icin birkac eksigim ve aksanim ile ilgili sorunlarin bu kadar buyuk olacagini dusunmuyordum, sonucta 20 seneye yakin Turkiye de yasayip gercek hayatta kimse bana gelip de aksanin kulak tirmalatiyor veya bizim ulkemizle ilgili yorum yapamazsin, begenmiyorsan cek git kendi ulkene tarzinda laflari demedi. Ancak kendimi izledikten sonra da fazladan ee veya uu dedigime farkina vardim bunlari duzeltmek icin elimden geleni yapacagimi bilmenizi isterim. Sonucta sizler de boyle bir programa ilk defa ciksaniz sizin de boyle yapacaginizdan eminim, sonucta siz de ilk denemenizin ustune agir laflar gelse siz de uzulursunuz veya sinirlenirdiniz diye dusunmekteyim.Uzulmenin yerine ben nerelerde hata yaptigimi ve bir sonraki programda ona gore hatalarimi/yanlislarimi duzeltip sizlerin de izlenebilir hale getirmek istiyorum. Bunun icin sizlerin yorumlarini olabildigi kadar okuyup degerlendirecegimden emin olabilirsiniz. FoxiDogi: Guzel ve aciklayici dusuncelerini ve kritizeleriniz icin cok tesekkur ederim! Teknik anlatimlari azaltip konusma takilmalarimi duzeltmek icin elimden geleni yapacagim :)Sertacarslan ve dusuncelerine destek cikan arkadaslar icin soyle de bir sey demek istiyorum, Uslup konusunda alinganlik oldu ise hepinizden ozur dilerim ve gelecek bolumlerde buna daha da dikkat edecegimden emin olabilirsiniz.... demek istiyorum ama dikkat etmem gereken konulari anlayabilmem icin yazdiginiz cumleleri daha da aciklayici olursaniz cok sevinirim, mesela:-Arkadaşım, Türkiyeyi üçüncü dünya ülkesi olarak görüyorsan buyur, Amerika orada. Ben video da Turkiyeyi kotulemek isteseydim daha agir laflar kulanabilirdim. Agizimdan Turkiye ucuncu dunya ulkesi diye bir cumle cikti mi? Neden boyle bir dusunceye kapildiniz acaba? -Senin memleketnde kaza geliyorum mu diyor? Korsan yazılım kullanılmıyor mu, ki bunu dünyanin petrol korsanı söylüyor... Kaza geliyorum demiyor, onun yerine polisler sizi vururum diyip sucsuz yere vurmalari ile Kaza geliyor. Amerika da korsan kulanimi yuksek ki paranoyak oldular. Eger Korsan olmasaydi paranoyak olacak bir tarafi kalmazdi ulkenin, ki ben bunu video da bahsetmistim. Farkina varmadigim bir sey mi oldu ki boyle dediniz acaba?-Özetle; memleketimle dalga geçme, haddini bil. Hele ki sebebi seninkilerken... Tekrar diyorum, 20 senedir guzelim Turkiye de yasiyorum, sokakta herkesin rahatlikla soyleyebildigi seyleri (bkz: TTnet alt yapisi kotu, dolarin 1.8den asaga dusmedigi gercegi, gercek oyun alacak param yok ve bu yuzden Torrent kulaniyorum kim yakalayacak ki beni ... v.s) benim Amerikadan geliyor olmamdan mi kaynaklaniyor? Sonucta ben bunca senedir herkesle bu konulari rahatlikla konusabildim, ilk defa burada boyle bir tepki goruyorum. ankasr13e isimli kulanicidna gelen yorum ise: -Kim ulen bu Edward? Meh, olmamis. Neyse, seven varsan izlesin. Su yeni adamin ses tonunu sirf begenmedigim icin (ki sirf bunun icin, bu kadar basit bir sebepten, Mesut Bey icin izliyordum) alternatiflere yöneliyorum. Hakikaten ben kimim ki? Ses tonum ile sizi rahatsiz ettigim icin ozur dilerim ama ses tonumu degistirebilecegimi sanmiyorum. Keske sizleri ve boyle dusunen arkadaslari daha memnun edebilecek ses tonum olsaymis diye dusundurdun...agha23 yorumu ile sonlandirarak: yav şu adamın mimikleri beni irite etti.yok mu has babayiğit bi TÜRK arkadaşımız.Bi sonraki bölüme farklı bir arkadaşı istiyoruz. 20 senedir Turkiye de yasamam ve ulkenizin politikanizdan tutun, gecmisini ve kulturunu ogrenmek icin Istanbuldan, Hakkariye kadar bircok ilini dolasmis bir kisi olarak size kendimi bir Turk kadar tanitamadigisam ozur dilerim, ama sanmiyorum ki gelecek yakin bolumler de sizin istediginiz Babayigit insan gelemeyecek. Isterseniz onumde cay, elimde tesbih ve palabiyik ile video cekineyim :)Yorumlarinizi dort gozle bekliyorum ki ona gore haftaya biraz daha degistirip sizlerin de daha sevebileceginiz bir video ortami yaratabileyim :)

Kendini değiştirme fikrine katılmıyorum. Herkes farklıdır sonuçta herkesin kendi fikri duruşu hareketleri kafası şivesi konuşması vs.. vardır. Bizi biz yapan zaten bunlardır. Ben şimdiye kadar izlediğim tüm ikisi birlerden zevk aldım. Emeğinize sağlık.

• acımasızca eleştireyim hemen madem istedin .madem teknik bilgin vs. cok fazla artislik yapmak yerine onları düzgünce açıklayabilirsin çünkü anlattıklarından hiçbir şey anlamadım .mesela programın tamamını izlemedim 5 dk dan sonra aşağı attım simge durumunda dinledim çünkü katlanamadım her nedense bu olay türklükle vs alakası yok kimseyi ötekileştirmiyorum .ya arka planda kal ya da düzgünce açıkla bildiğini çünkü faydasız oldu bana göre
    umarım üzülmezsin yazdıklarıma :D

• quote:

Orijinalden alıntı: tricore

o kadar acımasızsınız ki sanki her biriniz pegi yönetmeni her biriniz editör , yahu adamın ilk programı ilk ! o bir yana Edward beyin de açıklamasını daha doğrusu bir açıklama yapma gereği duymasına anlam vermiş değilim , sayın edward lütfen yanlış anlamayın ama türkiyede yapmaya çalışıyorsanız bu işi, yorumları sindirip yorum yapmamalısınız ideolojik görüşleriniz bu çevrede her insanın hoşuna gitmeyebilir,karma bir toplumuz taşlanırsınız ,programı beğendim ve konuşmanız da akıcı ilk programa göre , size bir önerim sarcasm yapmayın ;) burası türkiye sizi de çok sevdim.

%100 katılıyorum edidor her yazılana cevap verirse üzülür takmayacak kafaya fazla beyinin olumsuz eleştirilere tahamullu yok malesef

• mesut cevik gun gectikce daha kotu programlar yapmaya basladi.

• Hoşgeldin Edward 2si1'e gayet yakışmışsın, bu şekilde devam etmen dileğiyle.
  • Ya saçma sapan konuşacağınıza önce ben bir erkek olarak akşam parkta koşmaya çıktığımda neden affedersiniz öküz gibi baktıklarını açıklayın. Ben bu ülkede doğdum ve 25 yıldır da dışarı adımımı atmadım (birkaç haftaya kaçacağım kısmetse) ben bu adamdan 1500 kat fazla Türkiye'yi eleştiriyorum. Edward Deniz Hooper gayet pozitif ve samimi bir insan gibi programı sunmuş. Sadece 1-2 oyuna yorumunu biraz uzattığını düşünüyorum, o da zevkler tutmayabilir olabilir sevdiğim bir oyun olsaydı bayılarak dinleyebilirdim ama onun dışında iyi niyetinden şüphe etmeye gerek olacak en ufak şey görmedim. Ben Talha'yı daha iyi buluyorum ama bu Edward'ı kötü bulduğum anlamına gelmiyor. Ancak bana soracak olursanız ben şahsen Gökhan'ı tercih ederim. Ama 3'ünü de severim/sevdim. Gökhan'ın "easter egg"ini geçtim, adam espri makinesi ve sempatiklik kutusu. BSC ve DH ekibi arasında en sevdiğim insandır. Ama tabii 2si1'de olmuyorsa da diğerlerini kötülememe gerek yok. Ayrıca oyun konusunda da her ne kadar değerlendirmek için acele etmemek gerekse de Edward daha bilgili görünüyor. Ama hani hayal ediyorum Edward+Gökhan+Mesut şeklinde bir program süper olabilirdi, Talha'nın 2si1 istemediğini varsayarak söylüyorum. Ancak ben Edward'ın hikaye odaklı oyunlara yorumlarını da merak ediyorum, gerek çıkacak oyunlara gerek geçen yılların klasiklerine ve bilhassa Mass Effect'e tabii. :) Hatta bu yorumu okuyorsan bir kuple Mass Effect yorumu alalım be. :) Umarım bu yorumları okuyup Edward kendi isteğiyle veya başka şekilde bırakmaz. Çünkü buradaki yorumlar performansını ve insanlığını kesinlikle yansıtmıyor. Buradaki yorumları hiç ciddiye almayın. Bazı dikkate alınabilecek yorumlar var ancak genelde saçma yorumlar yapılmış. Çok kabaca olarak son 5-10 dakikada biraz sıkıntılar olduğunu söyleyebilirim, ama onun dışında gayet başarılıydınız. Bir has Türk olduğumu söyledim ama İngilizcem yurtdışında yaşayacak kadar iyidir ve bazen benim de sizin yaşadığınız sıkıntıları yaşadığım olabiliyor. Ancak siz benden daha kendiyle barışık bir insansınız ve yapılan yer yer ağıra kayan yorumlara moralinizi bozmadan ve seviyeli şekilde cevap yazmışsınız, tebrik ederim, hatta sırrınızı merak da etmedim değil. :) Bu durumdan tek bir pozitif var ki Mesut sizin karşınızda hiç bu yorumlardaki gibi davranmamış, tek endişem oydu ancak sizi çok iyi bir şekilde ağırladı, ona da buradan saygılar. Ancak yorumlardaki berber mesajına tepkinizi pek anlayamadım Mesut bey. :) Öyle Türkler de var. O konuda tabii Edward ile aranızda önceden özel bir konuşma geçtiyse bilemem ama babam gibi konuşmuşsunuz biraz.

Türkiye konusunda eleştirilenlere ayrı bir parantez açayım, katılmadığım tek nokta korsan konusu, ben de korsan kullanıyorum, ama -hala- öğrenciyim ve düzgün bir gelirim olduğunda kullanmayacağım. Maalesef bu ülke öyle rezil bir hale getirildi ki 600 liralık harddisk 1100 liraya, 900 liralık ekran kartı 1250 liraya, 1500 liralık telefon 3000 liraya, 250 liralık kulaklık 750 liraya, ve oyunlar da 2 katına satılıyor. Şahsen kendi PC'm 7 yıllık, 1 sene evvel RAM yükseltmesi yaptım ki o cüzi bir rakamdı ve 3 yıl önce ekran kartımı orta seviye bir ekran kartı alarak yeniledim ve artık o ekran kartı da yetersiz geliyor, Witcher 3'ü insani bir kalite ayarında tam sınırda bir şekilde kaldırıyor (son denediğimde oynanacak akıcılık yoktu, güncellemelerden sonra akıcılığa kavuştuğunu umuyorum). 3-5 tane oyun alsam yeni ekran kartı alacak kadar para eder, haydi diyelim ki aldım, eh o ekran kartı daha ne kadar süre oyun oynatacak? Aylardır 970 keyfi süren o insan grubu içinde değilim. Evet benim de bir 970 alma planım var evet lüks bu ama kime göre neye göre? Siz mesela benim ne işle ilgilendiğimi biliyor musunuz? Bir oyun ne anlam ifade edebilir fikriniz var mı? Oyun, film, dizi bilmem ne benim için yemek içmek gibidir, çünkü ben bir hikaye anlatıcısı olmaya çalışmayla mücadele ediyorum ve hayal gücünü sokakta bedavaya satmıyorlar. Çok net söylüyorum eğer şu ana kadar korsan olarak izlediğim filmler, oyunlar, diziler olmasaydı şu an olduğum adamın yarısı olamazdım. Zaten bu konuyu bu kadar uzatmaya da gerek yok. O filmleri oyunları yapan sanatçıların kendisi zaten bundan çok daha rahat koşullar için bile rızalarını kişisel olarak gösterdiklerini ifade ediyorlar. Çünkü sanatla ilgilenen sanatçı olan hiçbir insan daha fazla sanatın üretilmesini engellemek için bir müdahelede bulunmaz. Çünkü sanatçı sanatın temsil ettiklerini, gücünü anlar ve daha da güzel şeylerin yapılmasını destekler. O yüzden CD Projekt RED gibi firmaların ya da ünlü yönetmenlerin korsan kullananlara iyimser veya tarafsız yaklaşıyor. Benim zaten beğendiğim oyunları sonradan satın alma planım daima var, ve bazı oyunları da bitirmeme rağmen sırf saygıdan satın aldım. Tabii bir oyunu yıllar sonra 5$'dan satın almak pek bir anlam ifade etmeyebilir, ama aynı şekilde oyunları takasla veya ortaklaşa almak da pek bir anlam ifade etmiyor. Zaten bir firmaya 1 oyun alarak da destek olamazsınız eğer o firma gerçekten büyük destekleri hak ediyorsa. Mesela eğer ileride bir gün hala yerinde duruyorsa Quantic Dream adlı o deha yuvasına, o tapılacak insanlar grubuna yüklü bir bağış yapmayı düşünüyorum, tabii kabul ederlerse. Etmezlerse de artık oyunlarından birkaç bin tane orijinal kopya alır oynamayanlara dağıtırım. Maalesef şu an elimden gelen bu, bu beni kötü bir insan yapıyorsa kabul ediyorum kötüyüm.

• Bence Edward olmuş bu programa. Bazılarımızın çok teknik konuşuyorsun demelerine bakmayınız, bu tip konuşmalar insanların algı kapasitelerini yükseltir ve zamanla sizi anlar hale gelirler. Donanımhaber'e de bu yakışır.
    Saygılar.

• Bu arkadaşa içim ısınmadı, şu el kol göz hareketleri felan ne bileyim olmamış işte.
    Kendisine biraz hakim olsun, heyecan yapmasın, fazla çocuksu olmasın, twich yayınında sanmasın kendisini, donanım işini biraz araştırsın o zaman olur.

Talha veya Ersin kesinlikle olmalılar yoksa 2si1 keyfi olmaz.
    Tunahan, Alkan v.s geçici gelirler ama biz ikisine alıştık, önceden Erdinç vardı o bıraktı zaten.

Sonlara doğru gizemli bir arkadaş bir şeyler gösterdi cama dikkat.

Burda ilk gözüne kestirdi.

Sonra geri dönüp işini halletti.

EDİT: Lütfen ama lütfen bir sonraki yayın masa başında olsun biz yıllardır öyle alıştık öyle izlemek isteriz.
    Haber izler gibi izliyorduk güzel oluyordu böyle baştan aşağı görüyoruz daha farklı olmuş ama diğer türlü daha güzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet4428 -- 25 Ağustos 2015; 21:15:54 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.