Şimdi Ara

2si1 'Ov Yeah dedirten' Teknoloji ve Oyun Programı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
0
Favori
3.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: menesozun

talha yoksa artık izlemiyorum

Talha nedir abi, mesut reyiz bile video sırasında dalga geçti gönderme yaptı bizimkiler mario oynar pokemon oynar diye

Deli bu gökhan ya nasıl dans ediyor öyle arkada manyak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orijinalden alıntı: sertacarslan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sertacarslanArkadaşım, Türkiyeyi üçüncü dünya ülkesi olarak görüyorsan buyur, Amerika orada. Üslubuna dikkat et. Senin memleketnde kaza geliyorum mu diyor? Korsan yazılım kullanılmıyor mu, ki bunu dünyanin petrol korsanı söylüyor...Özetle; memleketimle dalga geçme, haddini bil. Hele ki sebebi seninkilerken...
    Merhaba, Başımıza ne geliyorsa şu kendimizi en iyi karşıdaki herkesi de düşman görmekten geliyor. Türkiyede korsan kullanım oranı ortada. Korsana hayır dediğimizde askeri ücret şu kadar burası Amerika değil tabi ki korsan kullanacağız diyenlere laf söyleyin bence. Eleştiri dozunuz biraz fazla olmuş ve bu haliyle çok kırıcı. Sinir halinde söylendiği belli ama hiç hoş durmuyor bilginiz olsun. Sevgiler, Mesut Çevik

Sinir haliyle yazdığım ve biraz kırıcı olduğu konularında haklısınız.
    Lakin ben elbette kendimin iyi, başka herkesin düşman olduğunu falan düşünmüyorum. Kimin dost, kimin düşman olduğunu sizin ve diğer pek çoğumuzun bildiği kadar "biliyorum", sizden farklı olarak bir kısmımız daha kuvvetli tepkiler veriyoruz. Bu konuda yada korsan kullanımları konusunda polemiğe girmeyeceğim. Tek söylemek istediğim, kardeşimi ben döverim, babama ben kızarım, ama eloğluna dövdürtmem, kızdırmam...
    Üslup konusunda arkadaşa daha dikkatli olmasını söylemelisiniz.
    İyi akşamlar.

Adam Türk, Amerika'da doğmuş ve kimlik sahibi olabilir ama gördüğün gibi burada. Almancı diyerek Almanya'daki Türk'leri dışla, Amerika'da doğan adamı vatandaşlıktan çıkar sonra ben kıralım de :)

Kusura bakmayın da asıl dikkat etmesi gereken sizin gibi kontrolsüz kişiler zira bilgi sahibi olmadan kesin fikir sahibisiniz.

Doğru, söyleyen kim olursa olsun doğrudur. Yanlış da yanlış. Adamına göre muamele eden ve yerine göre yanlışı savunan adam da dönek ve iki yüzlüdür başka bir şey değil.

Mesut bey kusura bakmayın ama sertacarslan ı haklı buluyorum neden sürekli kendi milletimizi eziyoruz bunu sizde sürekli yapıyorsunuz ama amerikalı arkadaş yapınca çok daha sinir bozucu olmuş lütfen artık kendi ülkemizi aşşağılamayalım

• Deniz beyin yorumları okuduktan sonraki hali içler acısı olmalı Deniz bey siz bizim üyelere bakmayın zamanında Alkan beye de aynısını yapmışlardı, sonradan alıştılar, size de alışırlar hatta daha iyi alışırlar.

İlk canlı yayın, gayet iyi performans gösterdiniz, size yaptığınız yanlışları söyleyeyim.

• Çok fazla teknik detaya girmeyin veya oyun içindeki teknik detaylara girmeyin, girsenizde açıklamasını sade bir dille açıklayın.
    • Biraz daha yavaş konuşmaya çalışın, birde cümle aralarında geçen "eeeee" gibi sözleri azaltmaya çalışın, sakin olursanız zaten çoğu sorun düzelecektir.
    • Mesut beyle karşılıklı empati kurun, bu şekilde aslında izleyicilerle de empati kurmuş olursunuz. Direk izleyici yerine koymaya çalışmayın Mesut beyin yerine koyarsanız, çok daha etkili olacağı kanaatindeyim, çünkü karşınızda oturuyor. Göz göze olunca daha iyi empati kurarsınız.
    • Konudan konuya atlamamaya çalışın, mesela bir konudan bahsediyorsunuz, "aa bak bunu diyince şu aklıma geldi" tarzı cümlelerden kaçınmaya çalışın, bu şekilde konuşmayı dağıtmamış olursunuz.

En sevdiğim yanınız ise, sempatik bir yapıda olmanız, aynen böyle devam edin daha rahat bir yapıda olun, açık sözlü olun.

Mesut bey sizin de iyi kötü yanlarınız söyleyeyim.

Öncelikle izleyicilere fazla laf atmayın, korsan kullanan kişi de sizi izliyor, orjinal kullanan kişi de, bende orjinal taraftarıyım ama şöyle birşey daha var, örnek olarak 11 12 yaşındaki 2 arkadaş, birinin durumu iyi diğerinin kötü, biri oyunu oynayabiliyorken diğerinin oynayamaması üzücü bir durum. Hele hele bazıları hırsız diyor, 11 12 yaşındaki çocuk hırsızlıktan ne anlar? Parası olupta almayan tamam hırsızlık yapmış oluyor, farkında olupta yapıyorsa siz ona ne derseniz diyin, vazgeçiremezsiniz, ancak kavga çıkarırsınız o kadar. Bunun için video da söyleseniz bile yorumlarda tartışmaya girmeyin. Tartışmaya girdiğiniz takdirde her iki tarafta kendini haklı görüyor ve dışarıdan bakıldığında her iki tarafta dik kafalı olarak gözüküyor, tartışmaya girdiğiniz kişi sadece bir üye, ama siz donanımhaberin genel yayın yönetmenisiniz, yapmayın, haklı da olsanız haksız da olsanız, tartışmaya girmeyin, yani taraflardan birinin "tamam sen haklıydın ben yanlış yaptım" demesi çok zor bir ihtimal.

Bu sorunu kökten çözmenin tek yolu, 2 kere düşünüp söyleyip söylememeye karar vermek, bu şekilde izleyicilerin gözünde dik kafalı görünmemiş olursunuz, dik kafalı diyorum yanlış anlamayın, siz de söylediniz podcastinizde.

Biraz da iyi yanlarınızdan bahsedelim Mesut bey

Gayet sempatiksiniz, kendinizi izlettiriyorsunuz.
    Üslubunuz düzgün sıkmadan, konuyu dağıtmadan, cümleleri bölmeden konuşuyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: selman159

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sertacarslanArkadaşım, Türkiyeyi üçüncü dünya ülkesi olarak görüyorsan buyur, Amerika orada. Üslubuna dikkat et. Senin memleketnde kaza geliyorum mu diyor? Korsan yazılım kullanılmıyor mu, ki bunu dünyanin petrol korsanı söylüyor...Özetle; memleketimle dalga geçme, haddini bil. Hele ki sebebi seninkilerken...
    Merhaba, Başımıza ne geliyorsa şu kendimizi en iyi karşıdaki herkesi de düşman görmekten geliyor. Türkiyede korsan kullanım oranı ortada. Korsana hayır dediğimizde askeri ücret şu kadar burası Amerika değil tabi ki korsan kullanacağız diyenlere laf söyleyin bence. Eleştiri dozunuz biraz fazla olmuş ve bu haliyle çok kırıcı. Sinir halinde söylendiği belli ama hiç hoş durmuyor bilginiz olsun. Sevgiler, Mesut Çevik
    Sinir haliyle yazdığım ve biraz kırıcı olduğu konularında haklısınız. Lakin ben elbette kendimin iyi, başka herkesin düşman olduğunu falan düşünmüyorum. Kimin dost, kimin düşman olduğunu sizin ve diğer pek çoğumuzun bildiği kadar biliyorum, sizden farklı olarak bir kısmımız daha kuvvetli tepkiler veriyoruz. Bu konuda yada korsan kullanımları konusunda polemiğe girmeyeceğim. Tek söylemek istediğim, kardeşimi ben döverim, babama ben kızarım, ama eloğluna dövdürtmem, kızdırmam... Üslup konusunda arkadaşa daha dikkatli olmasını söylemelisiniz. İyi akşamlar.
    Adam Türk, Amerikada doğmuş ve kimlik sahibi olabilir ama gördüğün gibi burada. Almancı diyerek Almanyadaki Türkleri dışla, Amerikada doğan adamı vatandaşlıktan çıkar sonra ben kıralım de :) Kusura bakmayın da asıl dikkat etmesi gereken sizin gibi kontrolsüz kişiler zira bilgi sahibi olmadan kesin fikir sahibisiniz. Doğru, söyleyen kim olursa olsun doğrudur. Yanlış da yanlış. Adamına göre muamele eden ve yerine göre yanlışı savunan adam da dönek ve iki yüzlüdür başka bir şey değil.
    Mesut bey kusura bakmayın ama sertacarslan ı haklı buluyorum neden sürekli kendi milletimizi eziyoruz bunu sizde sürekli yapıyorsunuz ama amerikalı arkadaş yapınca çok daha sinir bozucu olmuş lütfen artık kendi ülkemizi aşşağılamayalım

Kendi ülkemizi aşşağılamıyoruz gerçekleri konuşuyoruz durum bu.

• Edward'ın sunduğu haberlere yorum katmasında bir problem var, ayrıca Mesut ile paslaşmasında tuhaf bir uyumsuzluk hissettim. Programı izlerken bir türlü o eski 2si1 tadını alamadım, sanki program biraz zorlama olmuş gibi. Kısacası bir yerlerde sorun olduğu açık, umarım zamanla bu sorunlar çözülür ve düzeltilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alito -- 22 Ağustos 2015; 4:34:41 >
  • Kim ulen bu Edward? Meh, olmamis. Neyse, seven varsan izlesin. Su yeni adamin ses tonunu sirf begenmedigim icin (ki sirf bunun icin, bu kadar basit bir sebepten, Mesut Bey icin izliyordum) alternatiflere yöneliyorum. He, bir de hep dinliyordum, dinleyincede tat vermedi. Bu arada su "Duty" kelimesinin telafuzunu en son lisede birakmadik mi (dogrusu icin bkz:http://dictionary.reference.com/browse/duty)?

• Microsoft korsanla PC'de mücadele edeceğine gitsin ayağına kurşun sıksın. Bir ihtimal kırarlar, çizerler kısa sürede. Zaten privacy sorunu gibi saçmalıklar da ifşa oldu. Çarpık düzene biat edenler hiç boşuna sevinmesin.

• Edwar'ın bazı söylemleri daha ilk programda bazı arkadaşları acayip rahatsız etti ,ki bazı söylemleri beni de rahatsız etti , fakat kendime hakim olup sonuna kadar izledim, bu konuda edward'ın veya Deniz hangi ismi daha fazla kullanıyorsa, TR ile ilgili söylemlerine daha fazla dikkat etmesi gerekiyor, çünkü burası türkiye ve çalıştığı site türk kullanıcıları barındırıyor.
    Teknik bilgisi Yeterli, tespitleri güzel'de , program akmıyor!!! Eskiden bi oturdum mu çay kahve yanında sigara vs... program nasıl bitti anlamazdım , şimdiyse yine izletiyor fakat , bir an oldu ne zaman bitecek diye beklemeye başladım.

• quote:

Orijinalden alıntı: YapmaYapmaBunuYapma

quote:

Orijinalden alıntı: selman159

quote:

quote:

quote:

quote:

Sinir haliyle yazdığım ve biraz kırıcı olduğu konularında haklısınız. Lakin ben elbette kendimin iyi, başka herkesin düşman olduğunu falan düşünmüyorum. Kimin dost, kimin düşman olduğunu sizin ve diğer pek çoğumuzun bildiği kadar biliyorum, sizden farklı olarak bir kısmımız daha kuvvetli tepkiler veriyoruz. Bu konuda yada korsan kullanımları konusunda polemiğe girmeyeceğim. Tek söylemek istediğim, kardeşimi ben döverim, babama ben kızarım, ama eloğluna dövdürtmem, kızdırmam... Üslup konusunda arkadaşa daha dikkatli olmasını söylemelisiniz. İyi akşamlar.
    Adam Türk, Amerikada doğmuş ve kimlik sahibi olabilir ama gördüğün gibi burada. Almancı diyerek Almanyadaki Türkleri dışla, Amerikada doğan adamı vatandaşlıktan çıkar sonra ben kıralım de :) Kusura bakmayın da asıl dikkat etmesi gereken sizin gibi kontrolsüz kişiler zira bilgi sahibi olmadan kesin fikir sahibisiniz. Doğru, söyleyen kim olursa olsun doğrudur. Yanlış da yanlış. Adamına göre muamele eden ve yerine göre yanlışı savunan adam da dönek ve iki yüzlüdür başka bir şey değil.

Kendi ülkemizi aşşağılamıyoruz gerçekleri konuşuyoruz durum bu.

Bu sadece senin ülkene özgü bir durum değil ama dünya genelinde böyle

• Mesut da ne yapsa yaranamıyor. Cevap veriyor adam işte eleştirilerinize profesyonellik ile ne alakası var. 10 senedir bu işin içinde olan adamın profesyonelliğinide sorgulamayın bir zahmet.

Edwarda gelince sempatik biri ancak ya sev ya terketcilerin hışmına uğramış fakat ilk dk dan bu kadar çok eleştiri antipatik durmuş sanki fırsatını kolluyormuş gibi ne varsa yoksa söylemiş.

Son olarak yıllardır dile getirilen şeyleri abd kökenli biri söyleyince neden değere biniyor anlamış değilim. Yabancı hayranlığını bırakıp kendi insanımıza kulak vermemiz lazım. Çünkü yaşadığımız koşullar farklı. Dolar 3 TL iken Edwardın tuzu kuru gelsin 900 lirayla geçinsinde göreyim korsan mı kullanıyor yoksa orjinal mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ray Kurzweil -- 22 Ağustos 2015; 8:12:36 >
  • Bu arada Mesut Bey sizde inanılmaz olumlu bir değişim var şu son 2 haftada umarım pr çalışması değildir de kalıcıdır.

• Ne kadar boş karpeski virus uretiyormus

• quote:

Orijinalden alıntı: rockymarlboro

Ne kadar boş karpeski virus uretiyormus

Aynen.
    Olaya şu gözle bakmak daha doğru olur. Siz bütün iş gücünüzü ve maddiyatınızı bu sektörde geliştiriyorsunuz. En büyük Antivirüs şiketleri arasında yer alıyorsunuz ve birkaç kopyacı şirket geliyor sizin emeğinizi kopyalayıp müşterilerinizi çalıyor.
    Kaspersky ın yaptığı etik değil fakat haklı değil mi birazcık da olsa...

• Uzun zamandır kullandığınız mekanı değiştirmeniz iyi olmuş. Sanırım yeni BSC ofisinden yaptınız çekimi. Umarım bundan sonrada oradan devam eder. Her ne kadar Gökhan reyizi görmek istesem de, Edward reyizi de severim gelmesi iyi olmuş.
  • şuan programın 21. dakikası ve arkadaş ortalama 40 kere -aynen aynen" dedi. (; herşeyde olduğu gibi, seveni olacak sevmeyeni olacak ve ben sevmeyen tarafındayım. Olmamış bu sefer. Sonunuda getiremedim programın.

• 2si1 'Ov Yeah dedirten' Teknoloji ve Oyun Programı

troll gökhan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancan_burak -- 22 Ağustos 2015; 13:05:01 >
  • Denizcim hos geldin. Ama isin mi yok ne isin var burda. Sahsen imkanim olsa senin gibi buraya sadece gezmeye gelirdim :)

• mesut beye elestirici birseyler yazarsaniz hemen cevapliyor
    ancak bilgi amacli sorunca cevap yok
    milletle atismaktan firsat bulup cevap veremiyor

• Talha Aynacı nerelerde abicim...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.