Şimdi Ara

motor yağı neden artar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Esnafspor , Esnafspor Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
12.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2007 model 132binde lpg li honda civic aracım var. bakımını 5 ay önce 123binde iken yaptırdım.

motor yağını düz bir zeminde kontrol ettiğimde olması gerken seviyenin 1-2 cm üzerine çıktı. bu işlemi 2 gündür defalarca yapıyorum hata yok yani.

motor yağı neden artar arkadaşlar ? sanayide çalışan bir arkadaşıma sordum bişey olmaz dedi. ama ben inanamadım pek.

bu arada motor yağ seviyesi 1 ay önce normaldi.

• Ölçüm işlemini motor tamamen soğukken yani sistemdeki yağ kartere tamamen indikten sonra yapıyorsunuz değil mi?
  • Çubuğu bir kere çekip sildikten sonra bakıyorsunuz değil mi ?
  • Bugün tekrar baktığımda düzelmişti.

Ölçümleri sabah aracı çalıştırmadan yapıyorum ve bir kere çekip sildikten sonra yapıyorum. Neden böyle oldu anlamadım bugün seviyesi normale dönmüştü. Yine aynısı olursa sanayiye goturucem artık.

Cevaplar için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayatımda ilk kez yağın arttığını duyuyorum :D nedense hep azalır :D düz zeminde değil mi araç ?
  • kısa mesafede, motor ısınmadan kullanıldığında, yani 1-2km gidip kontak kapandığında, motor yağı nemleniyordu sanırım, otoban sürüşünde veya motor ısınıp bir süre kullanınca düşmüş gibi olur.
  • yakıt kaçıyordur da anca öyle çoğalır yakıt yağada geçse buharlaşır o da demekki öyle bişey var yada düz zeminde tam kontrol edilmedi.
  • Kötü bir senaryo olacak ama motor yağına radyatör suyu karışıyordur... Tabi bunun belirtilerini görürsünüz, yağda köpürme, hararet yükselmesi gibi...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.