Şimdi Ara

Söylenti: Xbox One Mini, Ekim Ayında Geliyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•     Bildiğiniz gibi Sony her ne kadar aynı görünüme sahip olsa da, enerji tüketimi ve sessizlik gibi unsurlar açısından daha iyi bir PS4 modelini piyasaya sunmuştu. Şimdi yeni bir konsol modeli sunma sırası Microsoft'ta görünüyor. Çin kaynaklı bir teknoloji sitesinin sunduğu söylenti haberine göre Xbox One Mini yolda.

Söylentide belirtilenlere göre Microsoft Ekim ayında geniş çaplı bir donanım yelpazesini piyasaya sunacak. Bunların arasında Lumia telefonların ve Surface tabletlerin haricinde Xbox One Mini de bulunuyor. Belirtilenlere göre yeni konsol ilk çıkanın 3'te biri büyüklükte olacak ve çok daha sessiz çalışacak. Konsolun 3'te biri büyüklükte olmasının sebebi olarak, Xbox One Mini'nin Blu-Ray özelliği olmadan sadece dijital içeriklere odaklanacağı söylenmiş.

Çin'den gelen bu söylenti haberi teknoloji dünyasının önemli sitelerinden The Verge'in de onayını almasıyla beraber biraz daha ciddiyet kazandı. Bakalım resmi haberleri görebilecek miyiz?

• Surface geliyorsa iyi, bekleyelim

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • 3 te 1 i büyüklüğünde. Hımm haber çok da doğru gibi gelmiyor kulağa

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • İçine daha fazla cigalaytlı ekran kartı da koysun.
  • 3 te 1 oran biraz sallamasyon gibi.yarısı dese kurtarır ama 3 te 1 oranda küçülürse insanın aklına "ulan biz kabuk mu aldık" diyesi geliveriyor.

• 3/1 oranı asılsız bence

• PS4 boyutunda olacaktır büyük ihtimal. Blu-ray sürücüyü konsoldan çıkartmaları maliyet açısından da yararına olacaktır benim gibi tüm oyunları dijital alanlar bunu zaten dert etmeyecektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • PS4 kadar olması bile yeterli ama daha küçük olabilir.

• aterikasedi kullanıcısına yanıt
    nekadar cigalayt okadar ekmek.
  • tam bana göre :)) elimdekini sattım bi kaç hafta önce bu küçüğünü almak farz oldu benim için zaten hiç kutulu oyun almıyorum
  • Bluray olmuş olmamış sadece oyun oynayanlar için pek dert değil bence.Eğer blurayi çıkartıp fiyatı 249 dolar seviyesine çekerlerse( sadece bluray çıkartmakla olmaz diğer şeylerin de maliyeti düşmeli) anında çekerim bir tane.Ama gidip de 299 dolar yaparlarsa 49 dolar daha koyup halo bundle alırım.Tek dezavantajım ikinci elden ucuz kutulu oyun alamamak olur

• Bunda da 300K server+esram+dx12 olacak mı? üçte biri boyutunda olacaksa yeni Xbox One, üçünden biri seçilecektir. ben olsam 300K'yı seçerim.

• Bluray'in çıkartılması güzel bir hamle olmuş. Böylelikle fiyatı indirebilirler. Güzel bir atak açıkcası. Bazı arkadaşlar donanımda güçlenmesi lazım demiş ama bu konsolun mantığına ayrı sanmıyorum değişiklik olacağını.

• quote:

Orijinalden alıntı: Saint Patrick

Bunda da 300K server+esram+dx12 olacak mı? üçte biri boyutunda olacaksa yeni Xbox One, üçünden biri seçilecektir. ben olsam 300K'yı seçerim.

Hayır hepsi içinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Source kullanıcısına yanıt
    Çinli bir arkadaşım 300K'yı, 100K yapmışlar dedi MİNİ üçte bir olduğu için haberin doğruluğu var mı ?
  • Eğer blu-ray olmaz ve hakikaten sorunsuz bir alet yaparlarsa bende alırım . Dijital varken kutuda neymiş .. Çizildiydi , büküldüydü , kaybolduydu uhuuu ...

• Bu nesilde kutulunun bir espirisi kalmadı.
    Her türlü hdd'ye yüklüyor oyunu.
    Ancak kutulu oyun oynatan bir modelinin de piyasada olması gerekir.
    Microsoft kutulu oyun piyasasından tamamen çıkmak istiyorsa hoş karşılanmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exent4246o -- 21 Ağustos 2015; 8:12:52 >
  • oyle yorumlar okuyorumki sasirip kaliyorum..bir oyunun 30gb oldugunu gorunce ''buneyaaa akk doldu boyle boyutmu olur,yaaa 3 mb ile ay boyunca inmezz"diyen arkadaslar burda dijitali savunur olmus :)) gorende herkes sinirsiz 50mb fiber kullaniyor sanacak :))))

• X1 için slim modeli gerekli, normal olanı ebat olarak HTPC kasalar ile yarışacak seviyede...
    Blu-Ray çıkarmak hem maliyet hemde kasa içinde ısı yağan donanımı azaltmak için iyi 1 şey...
  • quote:

Orjinalden alıntı: alican88

oyle yorumlar okuyorumki sasirip kaliyorum..bir oyunun 30gb oldugunu gorunce ''buneyaaa akk doldu boyle boyutmu olur,yaaa 3 mb ile ay boyunca inmezz"diyen arkadaslar burda dijitali savunur olmus :)) gorende herkes sinirsiz 50mb fiber kullaniyor sanacak :))))

3mbit hızla 30GB'lık oyunu 23 Saat - 51 Dakika - 30 Saniyede indirebiliyorsun.
    Yani bu 1 gün konsolu açık bırakmak demek. Zaten oyunu kargo ile alınca 2-3 gün sonra geliyor. Bir oyunu almak için bir gün beklemek hiç problem değil.

İnternetten dosya indirme hızını hesapladığım site :http://www.download-time.com/

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.