Şimdi Ara

[ANİME] -=Death Note=-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
0
Favori
11.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

[ANİME] -=Death Note=-

Türkçe ismi : Ölüm Defteri

Bölüm Sayısı : şimdilik 10 bölümü yayınlandı ve toplam 37 bölümden oluşmaktadır , ayriyetten 1 Movie'si mevcuttur.

Yapım Yılı : 04.10.2006 - 13.06.2007

Yapımcı : MadHouse

Konu : Yagami Light çok başarılı bir Lise öğrencisidir fakat hayattan sıkılmıştır. Bir gün Ölüm Defterini bulur , bu bir Ölüler Tanrısının Defteridir...Elindeki Defterle mükemmel bir Dünya yaratma kararına varır.Katillerin ve Suçluların olmadığı bir Dünya.Suçluların tek tek ölmesi üzerine efsane Dedektif L olaya el atar ve herşey daha çok heyecan kazanır.

Yagami Light (KIRA)
     [ANİME] -=Death Note=-

Ana karakterlerden biridir , Lise öğrencisidir aynı zamanda Ölüm Defterine sahip olan kişi.
    Çok monoton bir hayatı vardır , sabah okula gider sonra eve döner ve ders çalışır...Ölüm Defterini bulduktan sonra inanılmaz şekilde zekasını kullanmaya başlar ve suçluları tek tek ortadan kaldırır.Ölüm defterini ele geçirdikten sonra '' KIRA '' olarak takma isim kullanır.

RYUK (ÖLÜM TANRISI)
     [ANİME] -=Death Note=-

İnsanlardan başka bir alemde yaşamaktadır diğer Ölüm tanrıları ile beraber , fakat artık herşey çok sıkıcı gelmektedir ve elindeki 2 Ölüm Defterinden birini bilerek Dünyaya düşürür ve neler olacağını merak içinde izler.Elmayı çok sever ve bazen Kira'nın isteklerini sırf elma yiyebilmek için gerçekleştirir.Sadece Ölüm Defterine dokunan kişiye görünür.

L.
     [ANİME] -=Death Note=-

L efsane ve Kira ile aynı IQ'lara sahip olan bir dedektiftir ve suçlular konusunda zorluk çeken Ülkelere fikir verip yardım etmektedir. Japonyada suçluların ölüm sayısında artış olunca Japon Polisleri L'den yardım isterler ve iş birliği yaparlar. L'nin yüzünü şimdiye kadar kimse görmemiştir taaki bu olaylara kadar...Şekerleme ve abur cubur yemeyi çok sever , çömelip oturmayı sever ve bu şekilde verimli düşünmenin %40 arttığını düşünür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GUNDAM -- 10 Aralık 2006; 23:23:18 >

• hocam tarzı ne peki bunun? aksiyonmu yoksa daha çok polisiyevari bişeymi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yevaud

hocam tarzı ne peki bunun? aksiyonmu yoksa daha çok polisiyevari bişeymi?

Hmm tarzıııııııııııııııı bilmiyorum :P yani nasıl anlatacaımı bilmiyorum.....

aksiyon var , polisiye var , çok hafif korku var , şeytanlar var , çok karışık planlar var , çok güzel planlanmış oyunlar var ve sizi şaşırtıyor.. Vay bea olaya bak diyorsunuz

en çokta çizimi hoşuma gitti benim

Hmm Testere 3'ü izlediysen , sonunda o piskopata adam herşeyi gözünde canlandırıp anlatıyor ya...yani oyunun içinde sende vardın diyor kıza.... ondan sonra herkes vay bea planlara bak diyor ya..işte öyle olay çok var bu animede

• quote:

Orjinalden alıntı: Yevaud

hocam tarzı ne peki bunun? aksiyonmu yoksa daha çok polisiyevari bişeymi?

tarzı polisiye. gerçek anlamda aksiyon yok denecek kadar az. insanın beynini bayağı bir kurcalıyor ama.sanki adamlar satranç oynuyolar karşılıklı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GUNDAM

Hmm Testere 3'ü izlediysen , sonunda o piskopata adam herşeyi gözünde canlandırıp anlatıyor ya...yani oyunun içinde sende vardın diyor kıza.... ondan sonra herkes vay bea planlara bak diyor ya..işte öyle olay çok var bu animede

abicim spoiler yapmayalım.ben izlemedim daha testere 3'ü.

ama bence satranç benzetmesi cuk oturuyor bu anime için.bunlar karşılıklı, rakibinin bir sonraki hamlesini tahmin edip,ona önlem almaya ve rakibi ters köşeye getirmeye çalışıyolar sürekli.

• sanırım 2 hafta boyunca yeni bölüm çıkmadı, ya da daha fazla.
    9.bölümü izledikten sonra uzun müddet 10.bölümü bekledim ve anca bugün izleyebildim.

anime.peekvid.com

burdan izliyorum her hafta.
  • Bu anime çok güzel. En son 12. bölümü çıkmıştı. Birazdan izlemeyi düşünüyorum. Fikir savaşı böyle birşeymiş demek ki, VS diyince hemen aklınıza kılıçlar filan gelmesi. KIRA vs L Bence L alır maçı, son bölümde KIRA yakalanacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: AlpTéKiN

Bu anime çok güzel. En son 12. bölümü çıkmıştı. Birazdan izlemeyi düşünüyorum. Fikir savaşı böyle birşeymiş demek ki, VS diyince hemen aklınıza kılıçlar filan gelmesi. KIRA vs L Bence L alır maçı, son bölümde KIRA yakalanacak.

eğer movie'sini izlediysen movie'sinde kız var oda ortaya çıkıyor başka bir ölüm kitabıyla :)

bence kira ve L birleşip bu kıza karşı mücadele edecekler...çünkü kızın öldürme sebebi '' ZEVK ''
  • Sanırım 11. bölümün sonundaki kızdan bahsediyorsun. Bırak ya şu kızı, gözüme çok aptal gözüktü L veya KIRA'nın dengi olamaz. Hemen alırlar hesabını o kızın Zaten yarı yaşamını verip Shinigami gözü almış, tek avantajı o.
  • Bu arada bu animeyi A-Mad ekibi sublamaya başladı.

http://www.animemadness.org/site/fansub/

İlk 4 bölüm gördüğüm kadarıyla hazırlanmış bile
  • Öhöm öhöm.. Tamam güzel 11. bölüme kadar izlemişsiniz ama anlatmasaydınız tam süper olacaktı 3. bölüme kadar izledim ama 11. bölümdeki kızın olayını biliyorum

Devamını da haftaya izlicez artık.. Haftaiçi bilgisayar olmayın çok kötü oluyo
  • ya death note'u takip eden yokmu ?
  • Ben takip ediyordum ama araya öss, kota girdi derken netten izleyemiyorum artık. En son 14. bölümde kalmıştım. Boş bir zamanda gidip bir kafede izlemeyi düşünüyorum.
  • takip edicez yakında
  • quote:

Orjinalden alıntı: KageBunshinNoJutsu

ya death note'u takip eden yokmu ?

hiç kaçırmam gundam kardeş ay aman KageBunshinNoJutsu

bu haftanın fansub'ı daha yayınlanmadı bildiğim kadarıyla, yayınlansın buraya da her hafta bir özet yazarım.

ee bu arada Bleach için ayrı bir topic açıyor muyuz
  • Movielerini nerden indirebiliriz ?,ya da hotbird'den veya kablolu tv den yayınlanıyo mu ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eda_fb

Movielerini nerden indirebiliriz ?,ya da hotbird'den veya kablolu tv den yayınlanıyo mu ?

google'dan '' m.i.n.i.n.o.v.a '' diye arat ve ilk çıkan linke tıkla ( noktalar yok orda , DH şifreli gösterdiği için aralarına nokta koydum harflerin... )

o sitenin içerisinde var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathWing -- 3 Mart 2007; 23:26:56 >
  • ya yeni bölümü çıkmadı dimi geçtiğimiz hafta ?

bilgisi olan birileri varmı ?

• çıktı çıktı, 20. bölümün fansub'ları youtube'da bile var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elmedin -- 7 Mart 2007; 0:04:59 >
  • unutmadan onu da yazayım, death note'nin yeni giriş şarkısı manyak süper olmuş, tam bu animeye göre
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.