Şimdi Ara

Lisans bitince diplomayı almazsam askerlik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu yıl mezun oldum arkadaşlar ve üniversite ile ikamet ettiğim yer uzak. Yani diplomamı daha almadım şuan kaçak mı gözüküyorum ya da ne zaman kaçak gözükürüm ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• En iyi bilgiyi askerlik şubelerinden öğrenebilirsin, fakat askerlik işlemleri için diplomayı beklemene gerek yok geçici mezuniyet belgesi ile de işlem yaptırabilirsin.
  • Kardes onu almak icinde bir daha gitmem lazim yol uzak ben İstanbul'dayım okul Rize'de

• Öğrenim belgesiz işlem yapmazlar, okul posta veya kargo ile gönderir mi bilmiyorum veya orada bir arkadaşın senin adına alabilecekse mezuniyet belgeni aldırabilirsin. Bunun için de vekalet gerekli olabilir. Okuluna sor derim.
  • Vekalet istiyorlar da . Soruma cevap alamadim neyse askerlik subesine sormak lazim

• mezun olduktan sonra 2 ay süre var diye biliyorum. sonrası kaçak oluyor ama genelde 1 celp dönemi müsade oluyor.

2 celp dönemini geçirirsen geri dönüşü olmayabilir ama 1 yıl şubeye gitmeyip, genede mezun tarihi itibariyle 2 yıl tecil ettirebilen de olmuştu.

cezasını hiç bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruffles53

Vekalet istiyorlar da . Soruma cevap alamadim neyse askerlik subesine sormak lazim

Sorunun cevabı aşağıdaki linkte olması lazım. Mezuniyet aylarına göre celp dönemleri listesi. Kesin bilgi almak için herhenagi bir şubeyi arayıp tc numaranla sorgulama yaptırabilirsin.

http://oidb.metu.edu.tr/askerlik-islemleri-0
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.