Şimdi Ara

Apple iPhone 6S için ilk bükülme testi geldi (Video)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple iPhone 6S için ilk bükülme testi geldi (Video) 

YouTube'un kutu açma videoları ile ünlenmiş kanallarından UnboxTherapy, eline geçirdiği Apple iPhone 6S kasasını merakla beklenen "bükülme" testine tabi tuttu.

iPhone 6'nın aksine 6000 yerine 7000 serisi alüminyumdan (İçerisinde iPhone 6'dan farklı olarak ciddi miktarda "çinko" var) üretilen ve biraz daha kalın kalın köşelere sahip olan iPhone 6S, UnboxTherapy tarafından iPhone 6'nın kasası ile aynı şartlar altında test edildi. Bu test sonucunda iPhone 6'nın kasası uygulanan 13 KG karşısında bükülürken, iPhone 6S ise tam 39 KG basınca kadar dayanabilmeyi başardı. 

iPhone 6'ya oranla neredeyse üç kat daha güçlü olduğu görülen iPhone 6S, görünüşe bakılırsa uzun süredir devam eden bükülme korkusunu bu sefer kullanıcılarına yaşatamayacak. Ancak bu güçlü yapı nedeniyle iPhone 6S'in fiyatında bir artış meydana gelebilir. Çünkü tercih edilen yeni materyallerin daha pahalı olduğu belirtiliyor.

UnboxTherapy'nin videosunu direkt olarak aşağıda izleyebilirsiniz. 

• 6 lar bükülüyor, hadi 6s alalım.
    bükülmemesi çok önemli bir özellik nasılsa.
    bu video sayesinde yine milyonlar satacakır.

• epey fark var artık bu yamuldu muhabbetleri son bulur da benim merak ettiğim neden krom sac kullanmıyorlar eski ipodlardaki gibi hem ucuz hem daha daha dayanıklı olurdu.bundaki en büyük sebep apple'ın alüminyum eloksal sevdasından geçiyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SCWS -- 19 Ağustos 2015; 18:19:29 >
  • sadece kasa 36kg da bükülüyor eskisine göre 2 kattan daha fazla güçlendirme yapılmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: SCWS

epey fark var artık bu yamuldu muhabbetleri son bulurda, benim merak ettiğim neden krom sac kullanmıyorlar eski ipodlardaki gibi hem ucuz hem daha dahayanıklı olurdu.

Sizinle aynı fikirdeyim. iPod Touch 4G sahibi birisi olarak o kasayı çok seviyorum. Ancak o kasa da çok kolay çiziliyor
  • parlatılmış ise evet çizik çizik olur bir müddet sonra fakat fırçalanmış ise öyle bir problem yaşanmaz.
  • Hala daha pahali olabilir diyorsunuz, Kardesim 5000 lira olunca mı rahatlayacaksiniz?

• Daha ne kadar pahalı olacak merak ediyorum.onların biraz farkı su an dolarida göz önüne alırsak bizde büyük fark yaratıyor.

• 6 yı bırakıp bunu alacağım teşekkürler Apple.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hemen 6s almalıyım çünkü bükülmüyor usta

• Bu ne ya dondurma gibi:ama uzuyo,ama bükülüyo
    Hayır hangi devirde yaşıyoruz anlamıyorum ki,karbon fiber var çelikten bin kat güçlü carbon nanotüpler vs,olmadı kevlar var razr serisinde kullanılan,zaten dünya kazık satıyosun bari en kaliteli,en teknolojik maddeyi kullan.
  • quote:

epey fark var artık bu yamuldu muhabbetleri son bulur da benim merak ettiğim neden krom sac kullanmıyorlar eski ipodlardaki gibi hem ucuz hem daha daha dayanıklı olurdu.bundaki en büyük sebep appleın alüminyum eloksal sevdasından geçiyor sanırım.

Alüminyum özgül ağırlığı 2,73
    Krom özgüi ağırlığı 7.1
    Sadece kasa 3 kat daha ağır olur.
    4'lerde sadece ince bir çerçeve kromdu.

• alüminyum un kilosu 0.70 dolar
    en pahalı alüminyumu kullansan ne olacak
    adamlar cihazı tanıtmadan fanları vauvvv oyeahh lere başlamış

• Zinc kurşu değilmiydi yenisinde kurşun oranı fazla imiş kurşun yumuşak ve ağır malzemedir şeytan bunun neresinde.

• quote:

epey fark var artık bu yamuldu muhabbetleri son bulur da benim merak ettiğim neden krom sac kullanmıyorlar eski ipodlardaki gibi hem ucuz hem daha daha dayanıklı olurdu.bundaki en büyük sebep appleın alüminyum eloksal sevdasından geçiyor sanırım.

Sac kullanılırsa işlemci pil kamera modülü vs bileşenlerinin ayrı bir yuvaya ihtiyacı olacak. Sac levha olarak üretilir ve preslenerek şekil verilir. Yani yuva olarak değil, sadece dış kabuk olarak kullanılabilir. Ayrı bir yuva olması, üzerine de sac kabuk yapılması kalınlığı arttırır, tasarımda sınırlama getirir, dayanıklılığı düşürebilir. Ama aluminyum bloğu şimdiki gibi işleyerek tek bir malzemeyle yuva da kabuk da blok halde üretilmiş olur.
    Aluminyum kasanın Isı iletimi sayesinde soğutmaya olan katkısı, darbe dayanımı, paslanmazlığı gibi şeyler diğer etkenler.

• benim 6 plus var hep üstüne yatarım koltukta yatakta uyuya kalırım telefon yanımda olur sonra ararım altımdan çıkar yamulmadı ama elimle biraz güç versem yamulur o kadar hassas geldi bana z2 ye çok güç verdim abandım kırılmadı ama arkadan fazla bastırmışım ekranda parmak izim çıktı korktum bıraktım elimde kalmasın.
  • Zinc, "Çinko" demek.

Adam şöyle diyor: "Çinko kullanılmasıyla, cihazın maliyeti biraz artıyor, dolayısıyla bu maliyet artışı, fiyat artışı demek. Buna hazır olun."

Bir de, "Çinko kullanılması bir açıdan kötü, çünkü bu şekilde oksitlenmeye daha açık olacak. Daha çabuk paslanacak."

• devlet her satılan i phoneden yaklaşık 500 tl vergi alır yani zaten yurtdışında 650 $olduğunu varsayarsak neredeyse 3/1 'e yakınını devlet vergi olarak alıyor hiç bir maliyet koymadan kılını kıpırdatmadan

• Neredeyse yarı fiyatı kar zaten kullanıcıya zam yansıtacaklarına kendi karlarını düşürsünler.

• Demek ki hatalarını kabul ediyorlar + piyasaya sürmeden önce yeteri kadar test etmemişler. 6 kullananların suçu ne o zaman, hoş olmamış bence
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.