Şimdi Ara

Karşı tarafın kaskosu zararımı karşılar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dün park halindeki aracıma bir et dağıtım şirketine ait kamyon çarparak sol aynamı kırdı. Kendi aracımın kaskosu yok. Bu yüzden vw yetkili servisleri işlem yapmıyorlar. Karşı tarafın sigorta şirketinin(AXA) anlaşmalı olduğu yerlere gitmem gerekiyormuş. Bunlar da adı sanı belli olmayan servisler olduğu için gitmek istemiyorum. Kendi cebimden yaptırmayı düşünüyorum, Doğuş Oto 750 TL fiyat çıkardı.

Sormak istediğim, karşı tarafın kaskosu benim zararımı karşılar mı, bunu nereden teyid edebilirim?

Teşekkürler

• Geçmiş olsun ,

Karşı tarafın trafik sigortası sizin zararınızı karşılar.

Tepiş tepiş resmi servise de ödeme yapmakla yükümlüler.

Siz resmi servise gidip durumu anlatın , tutanağı gösterin onlar halleder. Anlaşmalı olan bir yere gitmenize gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • spacewolf kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

İki farklı servise gittim fakat trafik sigortası ile işlem yapmadıklarını söylediler.

Karşı tarafın zararımı karşılayacağı şartlarda benim işime gelmiyor. Çok dolaplar dönüyor bu sektörde, İstanbul gibi bir yerde bilmediğim yere gitmek de istemiyorum.

Bana söylenenler böyle. Çok yabancı olduğum bir alan, bu yüzden mevcut tabloda önereceğiniz bir yol varsa denemek isterim.
  • O nasıl bir saçmalıkmış hocam anlamadım ki. Doğuş yapacak Axa ödeyecek mantık budur. Benim Axa'dan kaskom vardı, aynı şekilde dikizim kırılmıştı, renault serviste hiç zahmet çekmeden yaptırmıştım. Bence biraz araştırın bir yanlış olsa gerek
  • sercanhcoban kullanıcısına yanıt
    Benim kaskom olmadığı için böyle bir durum ortaya çıktı zaten. AXA da "trafik sigortası" kapsamında yetkili servislerle anlaşmalı değil gibi görünüyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: *beto*

Benim kaskom olmadığı için böyle bir durum ortaya çıktı zaten. AXA da "trafik sigortası" kapsamında yetkili servislerle anlaşmalı değil gibi görünüyor..

Ne demek trafik sigortası ile işlem yapmadılar?

Lütfen servisten işlem yapmadıklarına dair yazı alın. Yaptıkları şey suç.

Siz istediğiniz yerde onarım hakkına sahipsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

quote:

Mesela aynı ifadeye Borusan Oto'nun sitesinde de rastladım. Alt kısımlarda "Zorunlu Trafik Sigortası onarım işlemleri, anlaşmalı kapsamda yapılamamaktadır." yazıyor

http://www.borusanoto.com/anlasmali-sigortalar-gerekli-evraklar.aspx

• Merhaba.
    Aynası bile 750 TL olan bir aracı kaskosuz kullanmanızın mutlaka geçerli bir nedeni olmalı.

• Ben böyle bir durumda bildiğim yöntemi yazayım, yanlışım varsa düzeltin...

Siz arabanızı servise bırakacaksınız
    Karşı tarafın sigortası aranacak ve işlem başlatılack
    Eksper gelecek, tamire onay verecek, gerekirse parçaları getirecek.

Arabanız yapılacak
    Servis anlaşmalı olmadığı için, faturayı ödeyecek ve arabanızı alacaksınız
    Evrakları sigorta şirketine göndereceksiniz.
    Sigorta şirketi faturanın ödemesini sizin belirttiğiniz banka hesabınıza yapacak
  • quote:

quote:

quote:

Mesela aynı ifadeye Borusan Oto'nun sitesinde de rastladım. Alt kısımlarda "Zorunlu Trafik Sigortası onarım işlemleri, anlaşmalı kapsamda yapılamamaktadır." yazıyor

Yukarıdaki cümle ne demek açıklayayım.

BOrusan der ki,
    Karşı tarafın sigortasından işlem yaptıracaksan, kaskonu devreye sokmayacaksan, ben karşı tarafın sigorta şirketinin keyfini bekleyemem. Sorunlarıyla uğraşamam.
    Arabanızı yaparım, faturayı keserim, siz öder, arabayı alırsınız. Sonra parasını karşı tarafın sigortasından istersiniz...
    Artık ne zaman verirse.

Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

quote:

quote:

Yukarıdaki cümle ne demek açıklayayım.

BOrusan der ki,
    Karşı tarafın sigortasından işlem yaptıracaksan, kaskonu devreye sokmayacaksan, ben karşı tarafın sigorta şirketinin keyfini bekleyemem. Sorunlarıyla uğraşamam.
    Arabanızı yaparım, faturayı keserim, siz öder, arabayı alırsınız. Sonra parasını karşı tarafın sigortasından istersiniz...
    Artık ne zaman verirse.

Selamlar

Bazı servislerde 30-45 gün süreli senet imzalattırıp , sigortadan para alamazlar ise müşteriye yanısttıklarını biliyorum.

Hem son zamlardan sonra 500-1000TL arası trafik sigortasına bayıl hemde işin düşünce uğraştığın sorunlara bak!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.