Şimdi Ara

Modüler akıllı telefon Project Ara gecikecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Modüler akıllı telefon Project Ara gecikecek 

Konsept çalışması olarak başlayan ancak daha sonra prototip haline getirilen Project Ara bir çok kullanıcı tarafından merakla bekleniyor. Akıllı telefonun modüler yapısı her kullanıcının dilediği parçaları bir araya getirerek kendi akıllı telefonunu ortaya çıkarmasına imkan veriyor.

Projenin ilk çalışan prototipi geçtiğimiz yılın ortalarındaki I/O konferansında gösterilmişti. Çalışan bir cihazın görülmesi ise projede sona yaklaşıldığının bir işareti olarak algılandı ancak malesef durum böyle değil. Uzun süredir sessiz kalan Project Ara geliştirme ekibi dün akşam Twitter üzerinden bazı bilgilendirmeler yaptı.

Önce proje için ABD içerisinde uygun bölge arandığı belirtildi. Hatırlanacağı üzere daha önce pilot bölge olarak Porto Riko seçilmişti. Bu tweet ise Porto Riko'nun arından sıradaki hedef şeklinde algılanabilir veya Porto Riko'dan vazgeçilmiş olabilir. Sonraki tweet ise projenin biraz gecikeceğini bildirdi. İlk modüler akıllı telefonları 2016 yılı içerisinde görmeye başlayacağız ancak yılın hangi döneminde olduğu konusunda da net bir bilgi yok.

Hatırlatmak gerekirse daha önce telefonların iskeletini oluşturacak kasanın 50 dolar civarında olacağı ve 11 modül yerleştirilebileceği açıklanmıştı. Bazı önemli üreticiler de modülleri hazırlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Tüm modüllerin eklenmesiyle tahmini maliyetin 200 250 dolar olacağı düşünülüyor. Ancak zamanla gelecek üst seviye özellikler bu fiyatı yukarı çekebilir.

• Türkiyede tutmaz bence.

• Haber görselinde ki prototipin kamera çıkıntısı nedir öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lincolnn

Haber görselinde ki prototipin kamera çıkıntısı nedir öyle

ekstra optık barındıran kamera modulu.normal kamera modulunde okadar cıkıntılı degıl.

• ben bu projenin tutcağını sanmıyorum o kadar yeni bir cihaz almayı seviyoruz ki bunlar çıksa bile biz normal telefon alırız sanmıyorum "aa kameram kötüymüş gidip 20 mp alıp geliyom" diyen çıkacagını....

• Samsungun yere dusunce arka kapak batarya yerinden ciktigi gibi buda dusunce ram, islemci, kamerayi kaldirimdan toplamayalim?

• Bi an önce çıkarsa çok sevinirim. Şahsen FHD ekrana 4000 Mah ve aşırıya kaçmayan bir işlemci koyup keyfime bakarım.

• Zararın neresinden donseler kârdir aradan çok zaman geçti.eski heyecanı kalmadı

• Daha uygun ve daha dayanıklı telefonlar gibi duruyor.

• Hala zorlama bir proje oldugunu dusunuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: LastShip

Samsungun yere dusunce arka kapak batarya yerinden ciktigi gibi buda dusunce ram, islemci, kamerayi kaldirimdan toplamayalim?

modüller kasaya electropermanent magnetler ile tutunacaklar. dolayısı ile böyle bir ihtimal söz konusu değil.

• Telefonun incelik vs boyut konularinda sorun yasayacagini dusunuyorum. Nerde anakarta entegre edilmis moduller nerede harici takilanlar. Yinede modul olarak gelistirilen tel kulaga hos geliyor. Ornegin bi geziye gittiginizde sarj ve kaliteli optik ekipman icin ona gore telefonu yapilandirabilirsiniz. Buna benzer sekilde kullanim amaciniza gore telefonu istediginiz sekle getirmek gayet iyi olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiyede olsa X Y Z diye yorum yapıldı mı ?

• Forumda yeni Konu :
    Android Sistem Tavsiyesi max 1000 tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.