Şimdi Ara

Apple'ın yeni klavye ve faresi ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
2
Favori
941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple'ın yeni klavye ve faresi ortaya çıktı 

Teknoloji devi Apple'ın uzun zamandır yenilemediği kablosuz klavyesi ve dokunmatik kontrol özellikleriyle meşhur kablosuz faresi Magic Mouse, yeni modelleriyle FCC üzerinde karşımıza çıktı.

Ortaya çıkan teknik detaylar ve çizimlere göre yeni klavye ve fare Bluetooth 2.1 yerine Bluetooth 4.2 kablosuz bağlantı teknolojisine sahip olacak. Bu sayede çok daha kararlı bir kablosuz bağlantı kurması beklenen ürünler, ayrıca daha az enerji harcayacak ve önemli bir değişiklik olarak güçlerini AA/AAA piller yerine lityum iyon bataryadan alacak. Bu sayede kullanıcılar pil değiştirme derdinden kurtularak USB kablosu üzerinden şarj işlemini gerçekleştirebilecek ve pil kullanılmayacağı için özellikle klavye tarafında çok daha ince bir çözüm karşımıza çıkacak.

Apple'ın şimdilik Magic Mouse 2 olarak isimlendirilen faresi ve yeni kablosuz klavyesi, tahminler doğru çıkarsa önümüzdeki ay içerisinde resmi olarak duyurulacak.

• Apple bir ürün alırken 2 kere düşünmek gerek şimdi koşup bir macbook pro alsak büyük ihtimal daha elimizdeki eskimeden can alıcı özellikli güzel bir revizyonu çıkar ...

• quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

Apple bir ürün alırken 2 kere düşünmek gerek şimdi koşup bir macbook pro alsak büyük ihtimal daha elimizdeki eskimeden can alıcı özellikli güzel bir revizyonu çıkar ...

yillarca destegini alirsin ama. yari yolda birakmaz. ayrica su an satilan mause 2009'da tanitildi. onceki nesil de 2005. guncelleme zamani gelmis.
  • Apple taş çıkarsa süs eşyası bile olsa satar arkadaş...

• Daha haziranda almıştım faresini yıllarca merak ettim USA ya gidince alayım demiştim.Vay arkadaş neyse kısmet deyip geçecez..

• quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

Apple bir ürün alırken 2 kere düşünmek gerek şimdi koşup bir macbook pro alsak büyük ihtimal daha elimizdeki eskimeden can alıcı özellikli güzel bir revizyonu çıkar ...

Hangi teknolojik urunun seneye yenisi cikmiyor ki?

• Sonunda pillerden kurtulacağız.

• Minimalist tasarım yapacağız diye yine sıfır olan ergonomiyi bu sefer de unutmasınlar da....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de hem apple klavye hem de magic mouse kullanıyorum.

Klavye olarak yazı yazmak ve kod yazmak için kullanılabilecek en rahat klavyelerden birisi. Alışınca başka klavyeyi beğenmiyorsunuz.
    Magic mouse ta yine aynı amaçlar için ve gündelik kullanımlar için osx'te kullanacağınız en iyi klavye.

Ömründe en fazla 5 dakika apple store da magic mouse kullanmış kişişlerin "Ama ergonomik değil yeaaa" sözlerine aldanmayın, ben günde ortalama 5-6 saat bilgisyar başındayım. Daha elimin ağrıdığını yada mouse'u kullanmaktan sıkıldığımı hatırlamıyorum. Ayrıca ellerimin de ortalamanın üstünde bürüklükte olduğunu da belirtmek isterim.

Peki hangi kullanımlar için iyi değiller?

Açıkçası oyun oynamak için benim tercihim mekanik klavyeler olurdu (IBM marka bir yerden devşirdiğim mekanik bir klavyem var). Oyunun hararetinden dolayı klavyeye fazla acımasız davranabiliyorsunuz.

Magic mouse'ta yine aynı sebeplerden ötürü oyun konusunda kullanışsız kalıyor. Oyun oynayacaksanız logitech'in g serisi gayet başarılı.

Ben şahsen oyun için kullandığım mouse'larımı ve klavyelerimi kablolu satın alıyorum. Kablosuz ekipmanlarda zaman zaman gecikmeler ve takılmalar yaşanabiliyor.

• O konuda kuşkum yok tabii ki elime bir miktar para geçtiği zaman laptopumu emekliye ayıracağım kesin. Sırf destek ve stabiliteden dolayı alacam ama insan alacakken en iyisini almak istiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

Ben de hem apple klavye hem de magic mouse kullanıyorum.

Klavye olarak yazı yazmak ve kod yazmak için kullanılabilecek en rahat klavyelerden birisi. Alışınca başka klavyeyi beğenmiyorsunuz.
    Magic mouse ta yine aynı amaçlar için ve gündelik kullanımlar için osx'te kullanacağınız en iyi klavye.

Ömründe en fazla 5 dakika apple store da magic mouse kullanmış kişişlerin "Ama ergonomik değil yeaaa" sözlerine aldanmayın, ben günde ortalama 5-6 saat bilgisyar başındayım. Daha elimin ağrıdığını yada mouse'u kullanmaktan sıkıldığımı hatırlamıyorum. Ayrıca ellerimin de ortalamanın üstünde bürüklükte olduğunu da belirtmek isterim.

Peki hangi kullanımlar için iyi değiller?

Açıkçası oyun oynamak için benim tercihim mekanik klavyeler olurdu (IBM marka bir yerden devşirdiğim mekanik bir klavyem var). Oyunun hararetinden dolayı klavyeye fazla acımasız davranabiliyorsunuz.

Magic mouse'ta yine aynı sebeplerden ötürü oyun konusunda kullanışsız kalıyor. Oyun oynayacaksanız logitech'in g serisi gayet başarılı.

Ben şahsen oyun için kullandığım mouse'larımı ve klavyelerimi kablolu satın alıyorum. Kablosuz ekipmanlarda zaman zaman gecikmeler ve takılmalar yaşanabiliyor.

Aynen katılıyorum kod yazmak için çok rahat bir klavye magic mouse ise gerçekten başarılı sabah 9 aksam 6 bilgisayar basındayım mouse veya klavyeden hiçbir zaman şikayetçi olmadım 5 aylık süre zarfında.

Yalnız bu yeni klavye ve mouse canımı sıktı şimdi acaba ne gibi yenilikler getirebilirler enerji tasarrufundan başka? Büyük ihtimal magic mouse dokunmatiğine 3-5 işlev daha eklerler, umarım elimdekilerden soğutmaz beni :)

• Klavyesinde Standart olan "Home, End, PGup, Insert" vb tuşların bulunmamasına çok kıl oluyorum. Tuş kombinasyonlarıyla yapabiliyor olmak bir şey ifade etmez. Shift home yapıp satır seçicem home tuşu yok. Tuşları laptop klavyesi gibi.
    Ben pek beğenmiyorum. Öyle çok kullandığımda söylenemez tabi orası ayrı.. Varsa muhteşem özellikleri ben bilmiyorum şahsen.

Dokunmatik mouse'lardan nefret ediyorum. Tamam pencere içi yönetimi vb, unsurlar güzel olabiliyor. Ama elin bi kaçsın, yanlış yere değsin direk istemediğin şeyler meydana geliyor.. Mesela ilk Magic mouse'u daha tuttuğum anda bütün programlar simge durumuna küçülmüştü. Nasıl oldu nasıl becerdim hala bilmiyorum. Çok garip çook :)

• bu dolarla biz rüyamızda görürüz artık

• quote:

Orijinalden alıntı: Morphinz

Klavyesinde Standart olan "Home, End, PGup, Insert" vb tuşların bulunmamasına çok kıl oluyorum. Tuş kombinasyonlarıyla yapabiliyor olmak bir şey ifade etmez. Shift home yapıp satır seçicem home tuşu yok. Tuşları laptop klavyesi gibi.
    Ben pek beğenmiyorum. Öyle çok kullandığımda söylenemez tabi orası ayrı.. Varsa muhteşem özellikleri ben bilmiyorum şahsen.

Dokunmatik mouse'lardan nefret ediyorum. Tamam pencere içi yönetimi vb, unsurlar güzel olabiliyor. Ama elin bi kaçsın, yanlış yere değsin direk istemediğin şeyler meydana geliyor.. Mesela ilk Magic mouse'u daha tuttuğum anda bütün programlar simge durumuna küçülmüştü. Nasıl oldu nasıl becerdim hala bilmiyorum. Çok garip çook :)

apple os x isletim sistemi icin uretiyor bu klavyeleri. nasil pc klavyelerine neden command option tusu yok diye laf koylenmesi sacma ise senin soyledigin de sacma.

• Apple'ın herşeyi güncelleme sevdası nedir anlayamadım. Bir ürün alırken "acaba almasamda, yeni modeli çıktığındamı alsam acaba" diye düşündürtmeye başladı. Apple wireless keyboard, wireless trackpad ve magic mouse aldım, kısa zamanda bunlarda güncellenecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle olacak diyorlar ama ne kadar doğru bilemiyorum.

• mogosan kullanıcısına yanıt
    Böyle olursa iyiki eski seri kullanıyorum derim sanırım.
  • Yeni aldigim macbook 12" icin apple fare almayi dusunuyordum. Sizce beklemeli mi yoksa piyasadaki guncel fareyi almak mantikli olur mu ? Ayrica cikinca ayni fiyattan mi gelir ?
  • ne kadar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Sins

Yeni aldigim macbook 12" icin apple fare almayi dusunuyordum. Sizce beklemeli mi yoksa piyasadaki guncel fareyi almak mantikli olur mu ? Ayrica cikinca ayni fiyattan mi gelir ?

Bence bekleyin, aynı fiyattan gelmese bile 1 defa alınıyor böyle şeyler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.