Şimdi Ara

Redmi Note 2 yarım günde 800 bin satarak kırılması zor bir rekora imza attı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
1.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Redmi Note 2 yarım günde 800 bin satarak kırılması zor bir rekora imza attı 

Gün geçmiyor ki Çin'den bir rekor haberi daha gelmesin. Akıllı telefon popülaritesinin zirveye ulaştığı bugünlerde çıkan bir çok model yüksek satış rakamlarına ulaşabiliyor. Son rekor haberi ise Xiaomi'nin geçtiğimiz hafta içerisinde duyurusunu yaptığı Redmi Note 2 modelinden geldi.

Habersiz bir şekilde satışa sunulan yeni modelin 800 bin adetlik stoğu 12 saat içerisinde tükendi. Görünen o ki akıllı telefonun 125 dolarlık uygun fiyatı ve sahip olduğu özellikler bir çok kişinin ilgisini çekmiş durumda. Kısaca hatırlatmak gerekirse 5.5" FHD çözünürlükte ekrana sahip model işlem gücünü MediaTek'in Helio X10 çipsetinden karşılıyor. Bunun yanında akıllı telefona 2 GB bellek, 16 GB depolama alanı ve 3020 mAh batarya kapasitesi, 802.11ac Wi-Fi çift kim kart desteği, yeni miui 7 arayüzü ve 13 MP arka, 5MP ön kamera gibi özellikler eşlik ediyor.

Redmi Note 2'nin ikinci parti satışı 24 Ağustosta gerçekleştirilecek. Bu satışla birlikte cihazın kısa bir sürede 1 milyon barajını aşacağını da öngörebiliriz. Bu tarz rekor haberleri hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Redmi Note 2 gibi bir model ülkemizde satışa sunulsa sahip olmak ister miydiniz?

• Fiyatı gerçekten harika böyle bir cihaz Türkiyede olsa kesinlikle alırdım

• Android mobil pazarda belki akıllı cihaz talebini ucuz fiyatlarla karşılıyor ama android yüzünden akıllı telefon dünyası zevksiz renksiz bir hale geldi. Bir de Blackberry'i öldürmeye çalışıyorlar. Alternatif kalmadı. Android çok yavan hale geldi. GElişir belli bir yerleşik yapıya kavuşur sanıldı ama biçimsizleşti. Sony HTC olmasa zaten Çinliler Androidi de kendilerine benzetecekler. Ucuz çabuk tüketilen ve 1 buçuk milyar.

• düşünmeden alırdım tabikide.bu arada redmi note kullanıyorum .gayet memnunum

• 125 dolar x 2.85 = 356 TL

356 x 1.25 ötv = 445 TL

Bayi kazığı ile 499 TL den gelsin satış rekoru neymiş görsün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben olsam 2 tane alırdım zaten ucuz kalsın bi kenarda

• türkiyede satış fiyatının ne olacağına göre değişir ki ben 799-899-999 tl gibi fiyatlar göreceğimizi düşünüyorum parakende satış mağazalarında

• normalde 125 dolar=356TL(bugünkü kur ile)
    Türkiye'de akıllı telefon için 125 dolar=700-800TL

• quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

125 dolar x 2.85 = 356 TL 356 x 1.25 ötv = 445 TL Bayi kazığı ile 499 TL den gelsin satış rekoru neymiş görsün.

Kdv eklemeyi unutmayın. Tabii bir de imei kayıt ücreti var. En az 900 lira Türkiye'de.

• quote:

125 dolar x 2.85 = 356 TL

356 x 1.25 ötv = 445 TL

Bayi kazığı ile 499 TL den gelsin satış rekoru neymiş görsün.

KDV nolucak?

Edit: Birde 50 liralık kar için kimse bu işe girmez sen o bayi kazığını 150-200 e çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Soylu -- 17 Ağustos 2015; 18:36:13 >
  • Çin de kdv yok mu? 125 doların içinde hiç mi vergi yok?

• Var tabii fakat Çinli firmalar hiç bir zaman iç satış fiyatından daha düşük dışarıya satış yapmıyor. Çin'de 125 dolar civarına satılan bir şeyi keşke ihraç ederlerken de aynı fiyata satsalar. Tahminim en az 150 dolardan dışarı çıkar bu telefon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkewCurrent -- 17 Ağustos 2015; 19:28:14 >
  • quote:

Çin de kdv yok mu? 125 doların içinde hiç mi vergi yok?

her ülkede vergi vardır elbet ama bizdeki gibi uydurma isimlerle "geçici bir süre" dedikten sonra kalıcı vergileri yoktur herhalde

not: bizdeki cep telefonu vergileri ortalama %48 gibi; yani bir cihaz da devlete alıyoruz nerdeyse

• dolar olmuş 2.87 TL. 125$ bundan 4 ay önce 285TL iken şimdi 360TL. bu telefon Türkiye'ye gelene kadar bayi kârrı + vergisinden önce dolar zammıyla 500TL'yi geçecek zaten.

• aliexpresten alamaz mıyız?

• quote:

Orijinalden alıntı: SkewCurrent

Var tabii fakat Çinli firmalar hiç bir zaman iç satış fiyatından daha düşük dışarıya satış yapmıyor. Çin'de 125 dolar civarına satılan bir şeyi keşke ihraç ederlerken de aynı fiyata satsalar. Tahminim en az 150 dolardan dışarı çıkar bu telefon.

Onu bilmiyordum valla. Fakat 150 dolardan bile gelse yine iyi. Ortalama 630 lira yapıyor. Kdv ötv dahil.700 liraya çöp gm 4g satılıyor.

• Bedava resmen aynı işlemcisi olan Xperia m5 muhtemelen 1500 lira civarında satılacak ülkemizde. Bu 700 liradan girse harika fiyat performans olur

• 125$'lık modelinin 3G'si sadece Çin'e özgü.

Bir de Türkiye fiyatı tartışması nedir anlamadım. Gelmeyeceği belli olan bir şeyin fiyatını tartışmak neden?
  • Xiaomi hakikaten mükemmel bir telefon. Ve öyle görünüyor ki yakın zamanda pazarın lideri haline gelecek. Her krallığın bir çöküşü vardır. Dün Nokia bugün ise Samsung. Artık samsung mobil sektörde başarısını yitiriyor. Samsung alan bir pişman almayan cabası

• Mi5 çıksında OnePlus Two mu Mi5 mi karar verelim.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.