Şimdi Ara

Superonline Aradı ! AKK sız pakedi olanlar için zam kapıda (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
4
Favori
8.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PhantomX

quote:

Orijinalden alıntı: tamtamer123

199 tl 20mbit akksız net güncel faturada göründü.BTK sikayet ettim sonuca göre hareket edeceğim.

Neyi sikayet ediyorsunuz ki? Fiyatlar zamlanmis, internet piyasasindaki tarifeler zaten BTK onayli.

%300 zam yapılmış olması sanıyorum ki şikayet için geçerli bir neden olacaktır.
  • ben ttnet kullanıcısıyım bi aralar 3.50 mbps den yukarı çıkmıyordu internet hızı ama bu aralar 17.25 mbps ye çıktı nedensizce hızım yükseldi :D ama upload odun zaten odun 0.50 mbps sonra 17.25 mbps den 8.50 ye düştü nedendir bilinmez geçen ay akk denen illeti aşmışım hıza baktım 0.30 mbps upload yine aynı odun 0.50 akk illetini aşmadan önceki hızımla akk aştıktan sonaki hıza baktım arada dağlar kadar fark var akk aşılmadan önceki hızım 17.25 mbps civarı akk den sonra 0.30 0.30 nedir yani nedir naparsın o hızla adamı kansermi etmeye çalışıyorsun sen ttnet
  • Off 199 TL bende de göründü, sanırım mecburen 99 TL taahhüte geçeceğiz.
  • evet,

superonline'ın hangi paketine geçiyoruz?
  • Gecilecek en mantikli paket 99 liralik olan. Yogun kullananlar, oyun oynayanlar icin baska alternatif yok. Bunca zaman akk olmadan kullanip da akkli paket secmek bizi internetten sogutur :)

Paket pahaliysa da isik hizi kampanyasina gecin. 49 lira 25mbit. Ilk 6 ay 50mbit. 75gb kotasi var. Lazim oldukca istediginiz kadar turbo indir aliyorsunuz 5 liraya. Hiz 100mbit oluyor. Haftada bir kere alsaniz mesela, 70 lira olacak toplamda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gece kuşu da cazip geldi aslında.
  • Taahhütsüz olanlar artık her beklediği gün başına 6,63 TL'den fatura yiyiyorlar bilginiz olsun.

Ben dün itibariyle 24 ay taahhüt verip AKK'sız SüperPaket 25mb pakete geçtim. Uydunet falan fiyatlara baktım da Superonline Fiber hepsine basıyor fiyat avantajı olarak.
    Zaten hızım 20mbit'ti 25mbit'e geçerek %20 hız artışı sağlamış oldum. Diğer kısım da AKK'sız olma parası diyeceğim artık yapacak bir şey yok. Yalnız şunu unutmamak lazım bu taahhütü bozarsanız faydalandıgınız ay kadar
    iade etmeniz gerekiyor. Ay başına 130 TL (229-99). Yani 10 ay sonra taahhütsüz çıkacagım derseniz 1.300 TL iade etmek zorunda kalırsınız aman diyeyim
  • şunu sorayım. şu an sonraki dönem faturalarında 199 tl gözüküyor. ben bugün aradım diyelim superonline'ı ve gece kuşu veya x tarifesine geçtim. yine de bu 199 tl'lik faturayı ödemekle yükümlü olacak mıyım?
  • kiwi21 kullanıcısına yanıt
    Hayır, tarife tutarı/kullanılan gün sayısına göre hesaplanır toplam tutar
  • @kiwi21 sorunuzun hemen üstünde belirtmiştim, geçmediğiniz her gün başına 6,63 TL (199/30) size Eylül faturasında yansıtılacak, bundan kaçışınız yok.
    O yüzden tarife seçmeyip şu an taahhütsiz konumda giren her herkes yani Güncel Faturasında 199 TL gören herkes gün geçtikçe zarar giriyor.
  • bana da geçirmişler 199 tl yi. 20 mbit hızım vardı tüketici hakem heyeti sonucunda akksiz kullanıyordum. müsait bir zamanda tüketici hakem heyetine gidip bu zammı yapma hakları var mı varsada bu kadar fahiş bir fiyat yapabilir mi diye soracagım. ayrıca btkyada mail atacağım. iki birimden de duruma göre tatmin edici bir cevap alamazsam en makul paket gece kuşu gibi görünüyor. fullhd film indiren ve youtube videosu seyreden birisiyim. zaten gece kuşu beni fazlasıyla tatmin eder diye düşünüyorum. 30 lira fazla vermeye gerek yok 25 mbit akksize.

10 mbit kullanıp tüketici hakem heyetine başvuran arkadaşlar ne durumda? onlarda da fiyat artışı oldu mu ?

birşey dikkatimi çekti arkadaşlar.ben böyle çakal firma görmedim.

ben superonline a nisan 2011 yılında üye oldum. 4 ay sonra agustos 2011 de bana adil kullanım zımbırtısı maili geldi. 5-6 ay sonna tüketici hakem heyetine başvurdum 20 mbit akksiz kullanacaktır kararı çıktı. bugüne kadar da hiçbir sorun yaşamadım akksiz kullandım. o zamanlar bu limitsizi yani akksiz paketi pro paket diye satıyorlardı. şimdi o pro paket kalkmış bizim limitsiz akksiz pro paket niyetine geçiyor. baktılar taahüte baglayamıyorlar adını degiştirip zam yaptık ayagına bizden para alacak. zam yapılır ama %300 zam yapılamaz. bu usülsüz birşey. tüketici hakem heyeti kararı olan arkadaşlar gidip tüketici hakem heyetine sorsunlar ve gerekli açıklamayı yapsınlar. bunlar resmen pro paket e geçirmiş gibi fiyat kesiyorlar bize.

benim merak ettigim tüketici hakem heyeti kararı çıkan 10 mbit kullanan arkadaşlar şu an kaç para ödüyor ve güncel fatura da onlarada zam gelmiş mi ? yoksa zam sadece 20 mbit limitsizlere mi gelmiş ? ayrıca size tavsiyem müşteri hizmetlerini arayıp ben pro paket kullanmıyordum 199 tl olan eski pro paketin fiyatı ben 20 mbit kullanıyorum ve beni o pakete geçiremezsiniz bu kadar zam yapamazsınız. yaptıgınız illegal yanlışlık var. ben akkden muafım inceleme yapın diye konuşun. hatta gerekirse bir üst mevkiyle görüşmek istedgiinizi söyleyin. cevap olumsuz olursu yine gerekli açıklamaları yapıp tüketici hakem heyetinden çıkan kararın çıktısını mail ile gönderip sizin bu zamdan muaf oldugumu çünkü pro pakete dahil olmadıgınızı söyleyin. yanlışlık oldugunu kabul etmedinzi söyleyin. geregini yapacaklardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi condemned890 -- 3 Eylül 2015; 23:57:17 >

• 2011'den beri süregelen akk'siz fiber internet sefam buraya kadarmış. az önce gece kuşu kampanyasına geçtim bakalım.
  • condemned890 kullanıcısına yanıt
    Her gecen gün ortalama 7 lira ücret geldiğini unutmayınız.Bende sizin gibi düşünüyordum fakat ögrenci oldugum için gece kuşuna geçmek zorunda kaldım.
  • Allah belalarinu versin insanlari nasıl kandiracaklarini şaşırdı kopekler.. Ya yazıktir günahtır bukadar Internet parası sesini kimse cikartamiyor biz cikarmadikcada bunlar devam edecek böyle

• Arkadasin dedigi gibi, en azindan superonline fiyatlari diger firmalara gore daha iyi. Kablo internete ben de baktim, daha pahaliya yari hizda tarifeleri var adamlarin superonline gore. Ne olursa olsun Turkiye sartlarina gore en iyisi hala superonline fiber internet.

Umarim 4.5g olayi yakin zamanda herseyi degistirir.

• Selamlar,
    Az önce SOL ile telefonda görüştüm. Önce zar zor bir yerden bütün tarife listesine ulaştım ve kendimce iki tane tarife belirledim:
    http://www.superonline.net/yardim/internet/tarifeler-ve-ucretlendirme/fiber-ucretlendirme-ve-tarifeler

MH temsilcisi taahhütsüz işlem yapamayacağını söyleyince iptal etmelerini istedim. İptal servisine yönlendirdiler.
    İptal servisine yapılan fiyat artışının insafsızca olduğunundan bahsettim, sonrasında çözüm önerisi ile geldiler ve "kazan kazan" durumu oluştu.
    Taahhütsüz, kotasız ama AKK'li, zam öncesinden daha ucuza bir tarifeye geçtim (25 MB, 25GB AKK, 55TL: En fazla 2016 yazına kadar açık kalacak, ve genellikle kızım kullanacak).

• Tüketici hakem heyetinden geliyorum. Daha önce akksiz kullanım için olumlu karar almiştim. Bu kez de zamdan bahsettim. Önce btk ya dilekçe yazın eger sonuç olumsuzsa bize gelin dediler. iadeli taahütlü posta ile dilekçe göndermeniz çok önemli aksi halde ilgilenmezler dediler. Bu kadar zam yapmaya haklari yok muhtelemen btk sizi hakli bulacaktir dedi. Ne kadar zamanlik bir süreç gerekli dedigimde en fazla 1 ay içinde sonuçlanir dediler. ilgili arkadaslar bundan sonrasy size kalmis. Pesini birakmayin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi condemned890 -- 8 Eylül 2015; 19:52:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: condemned890

Tüketici hakem heyetinden geliyorum. Daha önce akksiz kullanım için olumlu karar almiştim. Bu kez de zamdan bahsettim. Önce btk ya dilekçe yazın eger sonuç olumsuzsa bize gelin dediler. iadeli taahütlü posta ile dilekçe göndermeniz çok önemli aksi halde ilgilenmezler dediler. Bu kadar zam yapmaya haklari yok muhtelemen btk sizi hakli bulacaktir dedi. Ne kadar zamanlik bir süreç gerekli dedigimde en fazla 1 ay içinde sonuçlanir dediler. ilgili arkadaslar bundan sonrasy size kalmis. Pesini birakmayin.

Tebrikler, lütfen bizi gelişmelerden haberdar ediniz. Lakin BTK ile bunlar kolkola bence onu da belirteyim.

Ayrıca unutmayın ki hukuki gerekçeleri sözleşmedeki 4.2 madde

"Turkcell Superonline önceden bilgi vermek sureti ile kampanya koşulları, telefon, internet, görüntü, tarife ve fiyatlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar."

• quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

quote:

Orijinalden alıntı: condemned890

Tüketici hakem heyetinden geliyorum. Daha önce akksiz kullanım için olumlu karar almiştim. Bu kez de zamdan bahsettim. Önce btk ya dilekçe yazın eger sonuç olumsuzsa bize gelin dediler. iadeli taahütlü posta ile dilekçe göndermeniz çok önemli aksi halde ilgilenmezler dediler. Bu kadar zam yapmaya haklari yok muhtelemen btk sizi hakli bulacaktir dedi. Ne kadar zamanlik bir süreç gerekli dedigimde en fazla 1 ay içinde sonuçlanir dediler. ilgili arkadaslar bundan sonrasy size kalmis. Pesini birakmayin.

Tebrikler, lütfen bizi gelişmelerden haberdar ediniz. Lakin BTK ile bunlar kolkola bence onu da belirteyim.

Ayrıca unutmayın ki hukuki gerekçeleri sözleşmedeki 4.2 madde

"Turkcell Superonline önceden bilgi vermek sureti ile kampanya koşulları, telefon, internet, görüntü, tarife ve fiyatlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar."

btk kolkola haklsınız. normal bir kurum %300 zamma karşı çıkar ama dediginiz gibi btk zaten bunlarla kolkola ordan düzgün bir karar bekliyorum. asıl önemli olan thh ye başvurulacak olması. ve muhtemelende öle olacak. evet zam yapma hakları var ben yok demiyorum ama %300 zam yapma hakları olamaz. aynı şeyi thh de söyledi zaten.

• Selamlar,

Ben 2010'dan bu yana 10 MBit AKK'siz kullanıyorum. Zaman içinde değişiklik yaptırmaya çalıştılar ama ben 10 MBit ile devam etmeyi tercih ettim.
    Ağustos ayı faturam 69 TL, Eylül ayı faturası ise 129 TL görünüyor. Şu an için tarife değiştirmeyi düşünmüyorum, vereceğim tek taahhüt her ay en az 1 TB download edeceğimdir.
    Bu arada %100'lik zam için Hakem heyetine baş vuracağım bakalım ne diyecekler.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.