Şimdi Ara

Drone'lar için otomatik paraşüt sistemi: Mayday

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Drone'lar için otomatik paraşüt sistemi: Mayday 

Son dönemin popüler araçlarından drone'lar, bildiğiniz üzere uçurması zor cihazlar arasında yer alıyor. Her türlü güvenlik önlemine rağmen birçok kaza meydana geliyor ve hatta ciddi yaralanmalar dahi oluşabiliyor. Bu ve benzeri güvenlik sorunları için hazırlanan Mayday ise, hayata geçebilmek adına Kickstarter'da destek arıyor.

Ufak paraşüt sistemleri geliştirilen Mars ve North UAV firmaları tarafından hazırlanan Mayday, standart drone modelleri üzerine takılarak hem bağlı hem de bağımsız olarak çalışma gösterebiliyor. Ufak gövdesinde yer alan jiroskop, altimetre ve ivme ölçer sensörleriyle uçuşu takip eden ve kişilerin normal uçuş hareketlerini öğrenebilen ürün, bu doğrultuda kazaya neden olabilecek tehlikeli hareketleri algılıyor ve bağlı paraşütü otomatik olarak açarak hem araca hem de çevredekilere zarar vermesini önlüyor.

Sunduğu bu otonom altyapı ile dikkat çeken Mayday, isteğe bağlı özelleştirmeler ile sadece çok zorlu hareketlerde devreye girmesi için de programlanabiliyor. Bu bağlamda profesyonellere de hitap eden paraşüt sistemi, manuel benzerlerine oranla çok daha etikili bir alternatif oluşturuyor.

Şimdiye kadar konulan 12,000$ hedefin 10,000$'lık bölümünü toplamayı başaran Mayday, yapılacak en az 160$ bağış ile 2015 Kasım ayında elde edilebiliyor. Ürünün tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Drone'lar için otomatik paraşüt sistemi: Mayday 

• çoğunu toplamış az kalmış inşallah toplarlar güzel bir proje ben en çok drone ların savaş için tasarlanıp teröre karşı kullanılmasını istiyorum havadan bir nevi mini uçak gibi en azından askerlerimiz şehit düşmezler ocaklar yanmaz....

• Drone lar zaten savaş için kullanılıyor, predator denen nane o işi yapıyor.

Her icadı silah haline çevirdiğimizde sanki gelip bizi vurmayacak sanmanız en komik yanınız. Asker şehit olmayacak ama binlerce masum sivil ölecek.

• bir drone denize düşürmüş ve 300km drone ile uçmuş biri olarak söylüyorum. cihazların düşme problem yok ki? ya bir yere carpıyorsun yada fly away oluyor. alet gps sapıttıgında ucup gidiyor paraşüt taksam ne değişecek ki bulan cihazı 2. elde daha pahalıya satsın diye mi takacağız bunları?

• quote:

Orijinalden alıntı: xense

bir drone denize düşürmüş ve 300km drone ile uçmuş biri olarak söylüyorum. cihazların düşme problem yok ki? ya bir yere carpıyorsun yada fly away oluyor. alet gps sapıttıgında ucup gidiyor paraşüt taksam ne değişecek ki bulan cihazı 2. elde daha pahalıya satsın diye mi takacağız bunları?

Şu 2-3 kez adalar gidip gelen, sonra Martı çarpması sonucu Dji Phantom 3'ünü kaybeden arkadaş sen miydin?

• Çok para

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirirdem

çoğunu toplamış az kalmış inşallah toplarlar güzel bir proje ben en çok drone ların savaş için tasarlanıp teröre karşı kullanılmasını istiyorum havadan bir nevi mini uçak gibi en azından askerlerimiz şehit düşmezler ocaklar yanmaz....

call of duty den mi esinlendin :D

• Sadece quad copter için düşünmeyin asıl fixid wing de işe yarar. Bir çok kişi uçağı kaldıra bilir ve gelişmiş gyrolar syesinde X,Y hattında uçura bilir ama iş inişe ( Z) gelince genelde kırım gerçekleşir. Bu paraşüt bu sorunu kısmen çözer.

• veteriner69 kullanıcısına yanıt
    hehehe yok yok ben bodrumda düşürdüm ama mesafe rekorum 5650mt x 2 (git gel yani)
  • quote:

hehehe yok yok ben bodrumda düşürdüm ama mesafe rekorum 5650mt x 2 (git gel yani)

Tek batarya ile mi?
  • quote:

bir drone denize düşürmüş ve 300km drone ile uçmuş biri olarak söylüyorum. cihazların düşme problem yok ki? ya bir yere carpıyorsun yada fly away oluyor. alet gps sapıttıgında ucup gidiyor paraşüt taksam ne değişecek ki bulan cihazı 2. elde daha pahalıya satsın diye mi takacağız bunları?

Peki niye çok fazla uzak mesafelere göndermeye çalıştınız ki? Yazık olmuş cihazınıza. Ne kadara satın almıştınız, marka modeli?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 13 Aralık 2015; 5:00:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • drone kullanıcıları genelde mesafe harici görsel videolar cekiyorlar. bu ürünlerde akrobasi için Uygun değil. aslında video/foto amaçlı tabi gidemediğiniz yerlere gönderip yakından görmek eğlenceli olabiliyor. Hocam tum rekorlar tek pille yapılıyor. modifiye edip 9km gönder var ama pile hardcore girmek lazım.
  • quote:

Denize düşürmeyi nasıl becerdiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parası iyiymiş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • turkeytv kullanıcısına yanıt
    ilk pil sorunsuz 5km dolaştım sahil seridinin videosunu cektim. daha sonra ikinci pilimi taktım ve karşı adalara bakayım dedim ama daha 150mt mesafede compass problem ile yan yattı cihaz direk çakıldı suya.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.