Şimdi Ara

BenQ XL2411Z Ayarları(Settings)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
4
Favori
14.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.youtube.com/watch?v=ZvsmO5cjB6A

bu videodan yola çıkarak kafama göre birşeyler yaptım ve gayetde güzel oldu.

Öncehttp://www.digitalversus.com/lcd-monitor/colour-calibration-profiles-your-monitor-a424/benq-ap437.html bu linke girerek xl2420z.icc'yi aynı videodaki gibi ekleyip onu varsyılan yapın.
    sonra

picture mode:standart

brightness:100
    contrast:60
    low blue light:0
    blur reduction:off
    color temperature:user mode:r-95 ,g-95 , b-95
    ama:high
    ınstant mode:on
    sharpness:5
    gamma:5

nvidia denetim masasına girip masaüstü renk ayarlarını ayarla'ya tıklayıp digital vibrance'yi :53 yapın.

parlaklık ve kontrastın birazcık fazla oldugunun farkındayım ama hiç rahatsız etmiyor belkide ben alıştıgım içindir ama gayet güzel oluyor bir denemenizi tavsiye ederim.

artık kimin beğenip kimin beğenmiceni bilmiyorum inşallah yardımcı olabilmişimdir bir nebzede olsa.

Bu arada xl2411z ile ilgili daha farklı ayarlamalar gören bulan duyan varsa çekinmeden söyleyebilirsiniz

• takipteyim..
  • bir şey eklemeyi unutmuşum gaming app açınca tekrar 2411zicc'sine atıyor ve görüntü çok acayip pis parlak oluyor o yüzden bu linkteki gaming app'i indirin sıkıntı çıkarmıyor o zaman.

http://www.guru3d.com/files-get/msi-gaming-app-download,1.html (biraz bekleyin kendi inicektir)
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkanyigit

bir şey eklemeyi unutmuşum gaming app açınca tekrar 2411zicc'sine atıyor ve görüntü çok acayip pis parlak oluyor o yüzden bu linkteki gaming app'i indirin sıkıntı çıkarmıyor o zaman.

http://www.guru3d.com/files-get/msi-gaming-app-download,1.html (biraz bekleyin kendi inicektir)

Tekrar merhaba.

Ekran renkleri ve kalibre ayarı olarak yeni yaptığın yada yeni keşif ettiğin birşeyler oldu mu ? Hala aynı ayarlarda mısın ?

• Hala aynı ayarlardayım oyunlardaki performansındanda memnunum yani.

Bu arada sizde aldınızmı monitörü ?
  • quote:

Hala aynı ayarlardayım oyunlardaki performansındanda memnunum yani.

ürün şuan Türkiye'de yok. 15 güne kadar gelecek inşallah. Gelir gelmez almayı düşünüyorum.Fakat araştırmalarıma devam ederken Asus vg248qe ye göre daha az akıcı olduğunu falan söylüyorlar.Bazen kararsız kalıyorum ama büyük ihtimal alacağım. Sizin kullanım keyfiniz nasıl gidiyor ? . oyunlarda gereken memnuniyeti veriyor mu ?
  • yabancı sitelerde bende araştırmıştım çoğunluk benq'i tavsiye ediyor şahsen ben memnunum sıkıntı yok benim açımdan ama herkesin gözü farklıdır tabi ama sizinde memnun kalacağınıza inanıyorum siz bilindik sitelerden alın begenmez iseniz iade flan kolay olsun diye ama bence en iyi fiyat performans ürünlerinin başında geliyor hiç csgo oynamamıştım sırf merak ettiğim için indirdim oynadım monitöre bakmak acısından hiç ghosting flan gormedim akıcılıkdada sıkıntı yoktu gayet iyi ancak benim verdiğm ayarlardan ne kadar memnun kalırsınız bilmiyorm dediğim gibi bana böyle güzel geliyor bir denersiniz benm yazdıgım ayarları aynısını yaparsınız olmadı kendiniz bir ayar bulur yada netten bakarsınız benm yazdıgım ayarlarla bence çok güzel oldu.

bu arada bir tane ölü piksel çıktı ilk aldıgım gün gözüme takılmamıştı test yapınca gördüm ama Allahdan ekranın ortasında değil köşeye yakın bir yerde zaten belli olmuyor çok odaklanıp arayınca buluyorum test yapmasam hiç görmeyecektim belkide oyunlarda hiç görmedim sıkıntı çıkmadı geri göndermedim bende hiçde gerek yoktu

• TR ye girmesini bekliyorum hocam.Dediğiniz gibi memnun kalmaz isem 14 gün içinde iade hakkım var zaten. Girdiği gibi 1 adet alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ufuk_XT

quote:

ürün şuan Türkiye'de yok. 15 güne kadar gelecek inşallah. Gelir gelmez almayı düşünüyorum.Fakat araştırmalarıma devam ederken Asus vg248qe ye göre daha az akıcı olduğunu falan söylüyorlar.Bazen kararsız kalıyorum ama büyük ihtimal alacağım. Sizin kullanım keyfiniz nasıl gidiyor ? . oyunlarda gereken memnuniyeti veriyor mu ?

Şu an teknik olarak, üzerindeki teknolojileri düşündüğümüzde, BenQ nun XL serisinden daha gelişmiş bir marka/seri yok.
    Buna en yakın cihazlar Asus da var, diğer markalarda zaten oyun için hiç bir teknoloji yok sıradan teknik özellikleri ballandırak anlatıyorlar sadece.
    Uzun süredir XL2420Z kullanıyorum, değişmem. Anakart alsam Asus dan şaşmam ama monitör işini BenQ daha iyi biliyor açıkcası.
    Daha az akıcı gibi yorumlar tamamen makine konfigürasyonu, network/internet lag/ping vs. gibi bir çok konudan etkilenir.
    Aynı şartlarda böyle bir şey mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casparza -- 30 Eylül 2015; 20:08:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: casparza

quote:

Orijinalden alıntı: Ufuk_XT

quote:

Şu an teknik olarak, üzerindeki teknolojileri düşündüğümüzde, BenQ nun XL serisinden daha gelişmiş bir marka/seri yok.
    Buna en yakın cihazlar Asus da var, diğer markalarda zaten oyun için hiç bir teknoloji yok sıradan teknik özellikleri ballandırak anlatıyorlar sadece.
    Uzun süredir XL2420Z kullanıyorum, değişmem. Anakart alsam Asus dan şaşmam ama monitör işini BenQ daha iyi biliyor açıkcası.
    Daha az akıcı gibi yorumlar tamamen makine konfigürasyonu, network/internet lag/ping vs. gibi bir çok konudan etkilenir.
    Aynı şartlarda böyle bir şey mümkün değil.

Teşekkür ederim cevabınız için.XL2411Z alacağım kesin kararımı verdim.Memnun kalacağım umarım.

• Buyur reis fotolar pek kaliteli olmasada idare eder tabi hiç yoktan flash'dan dolayı görüntüler fazla parlak çıkmış olabilir
     BenQ XL2411Z Ayarları(Settings) BenQ XL2411Z Ayarları(Settings) BenQ XL2411Z Ayarları(Settings) BenQ XL2411Z Ayarları(Settings)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkanyigit -- 4 Ekim 2015; 17:17:24 >

• quote:

Buyur reis fotolar pek kaliteli olmasada idare eder tabi hiç yoktan flash'dan dolayı görüntüler fazla parlak çıkmış olabilir
     BenQ XL2411Z Ayarları(Settings) BenQ XL2411Z Ayarları(Settings) BenQ XL2411Z Ayarları(Settings) BenQ XL2411Z Ayarları(Settings)

Teşekkür ederim. Beklerken iyi geldi

• Arkadaşlar monitörü haziran gibi almıştım o zaman 1100 liraydı fiyat performans ürünüydü ama şu an gördüğüm kadarıyla 1300 liralara kadar çıkmış(tabi muadillerine göre kıyaslayınca hala f/p ürünü mü bilmiyorum).Monitörü ilk aldığımda sistemim yetmediği için 60hz kullanmak zorunda kalmıştım ama ona rağmen cs go da hissedilir derece de fark vardı (tabi eski monitörümün vga bağlantılı 7 yıllık monitör olması da bir etken ama olsun) Sistemimi topladıktan cs go da 144hz de gayet akıcı güzel oyun deneyimleri yaşamaya başladım.Almadan önce kafamda bazı soru işaretleri vardı.Benq xl2420z ile farkı yabancı kaynaklardan okuduğum kadarıyla renk olarak benq xl2411z yi yerden yere vurmuşlardı hattahttps://www.youtube.com/watch?v=ZvsmO5cjB6A burda renkleri nasıl benq xl2420z gibi yapabileceğinizi anlatıyor ama renklerde herhangi bir problem yaşamıyorsanız çok fazla önermiyorum ekran kararması gibi sorunlar yaşabiliyorsunuz. Yalnız bunları yapmadan önce monitörünüzün f/w versiyonunu ölçmenizi öneriyorum benim monitörümün f/w version u V0004 renk olarakta gayet memnunum. Kullandığım ayarlar;
    Picture Mode FPS 1
    Black equlizer 12
    Sharpness 5
    AMA High
    Brightness 100
    Contrast 50
    low blue light 0
    Blur Reduction OFF (Fps ağırlıklı oynuyorsanız OFF kalsın)
    Instant Mode ON
    Digital Vibrance %100 (Nvidia ayarı Cs Go için yaptığım bir ayar normal kullanım da veya başka oyunlar için önermiyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LykiaNx -- 12 Ekim 2015; 2:39:07 >

• f\w mi ne o sürüme nerden ve nasıl bakıyoruz ayrıca oyun monitörü bunlar renkler tabiki gerçeğe yakın pek olmayacaktır.

2420z ile bu xl2411z aynı panel kullanmıyormu zaten renkler aynıdır gibime geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkanyigit -- 14 Ekim 2015; 22:16:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LykiaN33

Arkadaşlar monitörü haziran gibi almıştım o zaman 1100 liraydı fiyat performans ürünüydü ama şu an gördüğüm kadarıyla 1300 liralara kadar çıkmış(tabi muadillerine göre kıyaslayınca hala f/p ürünü mü bilmiyorum).Monitörü ilk aldığımda sistemim yetmediği için 60hz kullanmak zorunda kalmıştım ama ona rağmen cs go da hissedilir derece de fark vardı (tabi eski monitörümün vga bağlantılı 7 yıllık monitör olması da bir etken ama olsun) Sistemimi topladıktan cs go da 144hz de gayet akıcı güzel oyun deneyimleri yaşamaya başladım.Almadan önce kafamda bazı soru işaretleri vardı.Benq xl2420z ile farkı yabancı kaynaklardan okuduğum kadarıyla renk olarak benq xl2411z yi yerden yere vurmuşlardı hattahttps://www.youtube.com/watch?v=ZvsmO5cjB6A burda renkleri nasıl benq xl2420z gibi yapabileceğinizi anlatıyor ama renklerde herhangi bir problem yaşamıyorsanız çok fazla önermiyorum ekran kararması gibi sorunlar yaşabiliyorsunuz. Yalnız bunları yapmadan önce monitörünüzün f/w versiyonunu ölçmenizi öneriyorum benim monitörümün f/w version u V0004 renk olarakta gayet memnunum. Kullandığım ayarlar;
    Picture Mode FPS 1
    Black equlizer 12
    Sharpness 5
    AMA High
    Brightness 100
    Contrast 50
    low blue light 0
    Blur Reduction OFF (Fps ağırlıklı oynuyorsanız OFF kalsın)
    Instant Mode ON
    Digital Vibrance %100 (Nvidia ayarı Cs Go için yaptığım bir ayar normal kullanım da veya başka oyunlar için önermiyorum)

hocam benimde firmware versionu V0004 müş.

• fps1'de renkler çok berbat hocam nasıl memnun kalıyorsunuz çok aşırı beyazlık geliyor ekrana tabi siz memnunsanız sorun yok tabi
  • Ben de yeni aldım hb'den monitörü. Deneyimlerimi aktarayım madem.

Yapacağınız modifikasyonlardan doğacak zararlar sizin sorumluluğunuzda.

-- MSI Gaming App ile kullanınca gradient banding oluyor karanlık renklerde. Çok sinir bozucu bir durum.
    -- BlurBusters için V2+ Firmware gerekli.
    -- Blurbusters Strobe Utility kullanırsanız ciddi anlamda Ghosting azalıyor. Daha net görüntüler elde ediyorsunuz. Aynı zamanda blurbusters'ın etkisini arttırmak için nVidia Control Panel'den Vertical Total ayarı var. Bunu 1350'ye çekip monitörü 120 Hz'de kullanırsanız harika performans alıyorsunuz özellikle FPS oyunlarda.
    BlurBusters Strobe Utility kullanımı için Blur Reduction açmanız gerek ama. VT'yi kullanırsanız 144 Hz'de kullanamıyorsunuz ancak söyleyeyim. Denemeye kalkmayın ekran kararıp kapatıyor kendini.
    -- xl2420z.icc profilini kullanırsanız renkler oldukça canlı oluyor. Bunun kullanımı heryerde mevcut. Zira IPS rengi beklememek de lazım tabi.
    -- Blur Reduction ekranı biraz karartıyor. Ama Ghosting'i engellemek için değer. BlurBusters Strobe Utility ekranındaki iki ayarlar baya şeyi değiştirebiliyorsunuz.

http://www.blurbusters.com/benq/strobe-utility/ -- Şurda detaylı anlatım mevcut.

• Merhabalar herkese, benim anlayamadığım bir nokta var. xl2420z ile xl2411z arasındaki seçiminiz neyden kaynaklanıyor? Fark nedir?
  • xl2411z daha ucuz ve aralarında öyle çok fazla bi fark yok
  • Hocam bu xl2420z.icc bir yere upload edip verebilirmisin..
    birfe fps oyunlar icin nasıl bir profil yapabilirim (BF1 veya bf4 için)
    + olarak futbol oyunları için böyle bir mod varmı.. bu monitörün etinden sütünden herşeyin den faydalanmak istiyorum :D cok para verdim (bi monitör icin çok bence)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeTeCiK -- 5 Ekim 2016; 12:19:07 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.