Şimdi Ara

Dünyanın en güçlü kapaklı telefonu Samsung'dan geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dünyanın en güçlü kapaklı telefonu Samsung'dan geliyor

Bir dönem oldukça popüler olan kapaklı telefonlar son birkaç yıldır dokunmatik telefonların popüler olması ile birlikte rafa kalkmıştı. Ancak geçen yıldan beri özellikle Asya pazarında kapaklı telefonlar tekrar gündem olmaya başladı. LG ve Samsung başta olmak üzere bazı yerel firmaların agresif bir strateji güttüğüne şahit oluyoruz. Samsung'un son ürünü ise sınıfının en güçlüsü ünvanını elde ediyor. 

SM-G9198 model numaralı akıllı telefon şimdilik bir isme sahip değil ve sadece model numarasıyla anılıyor. Samsung SM-G9198 iki adet 3.9 inçlik 1280x768 piksel çözünürlükte Super AMOLED ekrana sahip. Her iki ekran da Gorilla Glass 4 kaplama ile korunuyor. 

Modele Qualcomm'un 64-bitlik 6 çekirdekli Snapdragon 808 yongaseti gücünü veriyor. 4 adet Cortex-A53 ve 2 adet Cortex-A57 çekirdeği barındıran modelde Adreno 418 grafik birimi yer alıyor. Daha önceki testlerde Snapdragon 808 yongasetinin işlem gücü açısından yer yer Snapdragon 810'u geçtiği ortaya çıkmıştı. Bu bakımdan SM-G9198 modeli performans konusunda hayal kırıklığı yaşatmayacaktır. 

2GB RAM ile desteklenen modelin ana kamerası f/1.9 aralıklı 16MP çözünürlüğünde bir sensöre sahip. İkinci kamera ise 5MP çözünürlüğünde. 16GB depolama kapasitesi artırılamazken, batarya da 2020mAh gücünde bırakılmış. Ancak bu tarz bir donanım için yoğun kullanımda batarya bir günü çıkarmayabilir. 

Android 5.1.1 işletim sistemi üzerinde çalışan Samsung SM-G9198 modeli şimdilik sadece Çin'de satışa sunulacak. Daha sonra diğer Asya ülkelerine gideceği tahmin ediliyor. Bu tür tasarımların fiyatı genelde 1000$'ı buluyor.  

• 720p ekrana s808 performans canavarı olmuş

• La ne yapıcan o kadar işlemciyi telefonlarda saçma geliyor ve o kadar fiyat.
    Telefon la konuşmak için hadi bir de internete girsin fotoğraf çeksin yeter.

• Yine günlük kullanımda tatmin edecek klasik bar biçiminde tuşlu telefonlarda keşke 1-2 model dahi olsa halen üretilse. Kapaklı telefonlar gerçekten 2002-2007 yılları arası çok fazla tercih ediliyordu. Bu konuda herhalde Motorola zamanının en şık telefonlarını üretmiştir. Özellikle Motorola'nın V serisi şuan üretilse halen tercih edilebilir. Yanlış hatırlamıyor isem V9 ile 2007 yılında bitmişti. Ebay'da geçenlerde bakmıştım 70-90 dolar arası temiz bulunabiliyor. Sıfır olduğunu iddia eden satıcılarda varda ne kadar doğru bilmiyorum.
  • benim en son kullandığım kapaklı cep telefonu Motorola gleam+ red kırmızıdı dı 2012 noelinde ingilterdenden almıştım .hala saklıyorum kayıtdışı olarak .http://www.handymobil.cz/obrazek/1ab232e6-8c30-4f3e-b122-5d377607ed9f.jpg

• hd ekranda 808 performans canavarı olmuş bu....

• 1000 dolar mı? Yok artık...

• Geçtiğimiz yıllar aklıma geldi ama almayı düşüneceğimi pek sanmıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zamanında kapaklı telefonlar çok modaydı hey yavrum hey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Efsane kapaklı telefon e250 geldi aklıma :)

• Umarım kapaklı telefon piyasası biraz daha gelişir de başka markalarda kapaklı telefon yapmaya başlar.
  • fiyatı uygun olsa çok düşünülebilir çok güzel görünüyor.

• Uzak doğulular için biçilmiş kaftan

• 1999 yılında motorola v3688 (vip – kumsalda yürürken bikinisine telefon takan kızın reklamındaki telefondan) kullanırken hep buna benzer büyük renkli ekranı olan bir kapaklı telefonum olsun isterdim; hey gidi günler heyyy...

• Asya teknolojiyi üretiyor ve doyuyor...

kapaklı modeller güncel donanımlarla yeniden uyarlanması gerektiğine inanıyorum,tek tip dokunmatik ekranlara iyi bir alternatif olsun artık...

• Android dünyasın saçmalam noktasını çoktan geçti. Bu noktadan sonra bir üretici çıkıp da sağlam donanım sağlam kasa sağlam rom prensibi ile cihaz üretmeye başlamazsa Android silinip gider. Çünkü geçen 10 sene bir mücadele ile geçti. Rekabet İşlemci güçlerini nerelere getirdi. AMa hala Sony'nin Xperia serisi dışında gözle görülür bir Android ürün yok. Hepsi çöp.

• kapaklı telefon geliştireceklerine malzeme kalitesini arttırsınlar.
  • Bu modeli bekliyoruz,piyasası nasıl olacak göreceğiz.....

• quote:

Orijinalden alıntı: omertopal

Efsane kapaklı telefon e250 geldi aklıma :)

Yanlış telefon aklına gelmiş. E250 kapaklı değil, kızaklı.

• batarya/performans cihazi olmasini bekliyoruz. fakat rom destegi cok cok az olacagi icin romlar ciktiktan sonra testlerini izleyip alabilecegimi dusunuyorum. fakat 1000$ nedir abi? kapagi acilmadan cagri acma ve yonlendirme olursa hele ekran uzerinden sms gonderme ve whatsapp kullanma olursa (bkz:applewatch) mukemmel olur. safir camin islemciyi serin tutacagini dusunuyorum. tabi samsung herseyi kopyalarken aldorize aliminyum ve safir cama evet dermi? parmak izi sensorunude eklerse samsunga "varos semtin entellektuelleri olarak" onay verebiliriz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.