Şimdi Ara

Note 5 bu yıl Avrupa'da satılmayacak, Türkiye için satış tarihi ise 28 Ağustos

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  Note 5 bu yıl Avrupa'da satılmayacak, Türkiye için satış tarihi ise 28 Ağustos

Samsung dün akşam düzenlediği etkinlikte Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus modellerini resmiyete kavuşturdu. Ancak Note 5 modelinin bu yıl içerisinde Avrupa'da satışa sunulmayacağı açıklandı.

Şirket şimdilik ABD ve Asya pazarlarına daha fazla önem verirken yeni model 2016 yılı içerisinde Avrupa'da da satılacak. Ancak bir kaç aylık eskime Note 5'in albenisini kaçırabilir, diğer yandan yeni iPhone 6S Plus modeli de önemli bir rakip olarak piyasada bulunuyor olacak. 

S6 Edge Plus modelinin Avrupa'da satılması ise Note 5'in için oluşan soru işaretlerini çoğaltıyor. Samsung bu pazardaki kullanıcıların Note ailesine ilgi göstermediğini düşünüyor olabilir. Yine de tercih etmek isteyen kullanıcıların bazıları S6 Edge Plus modeline yöneleceklerdir.

Samsung'un konu ile ilgili yaptığı açıklamada kullanıcı ihtiyaçları ve piyasa durumuna göre Note 5'in diğer pazarlardaki satış çıkış tarihinin belirleneceği söyleniyor. Ayrıca 2011 yılından itibaren akıllı telefon sektöründe yeni bir kategori yarattığının altını çizen şirket S6 Edge Plus'ın Avrupa'lı kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabileceğine inanıyor.

Ülkemizde ise her iki model de 28 Ağustos'ta satışa çıkıyor. Ön siparişlerin ise 21 Ağustos'tan itibaren açılması bekleniyor. Bazı GSM operatörleri ise Note 5 ile birlikte tarife sunabilmek için kullanıcı taleplerini toplamaya başlamış durumda. Samsung etkinlik sırasında fiyat söylemekten kaçınırken Türkiye'de Note 5 için genel fiyat beklentisi 2500 TL üzeri, S6 Edge Plus için ise 3000 TL veya daha üzeri seviyelerinde.

• Bu cihazın avrupada satılmaması demek türkiye için kötü olacaktır. Yuksek ihtimal turkiyeye ayri bir kod adiyla gonderirirler icindede bir kac donanim farkli olur, guncellemeler 6 ayda bir gelir, rom mom da cikmaz

Edit: Avrupayla guncellemenin iliskisi soyle, genellikle turkiye kod adi zaten diger tum ulkelerden farkli oluyordu ancak rusya almanya gibi ulkelerle uyusuyodu. O ulkelere guncelleme daha erken geldigi icin odinden kurulabiliyodu. Bu ulkelerde resmi olarak satilmayacaksa, samsung da bitmistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knock Code -- 14 Ağustos 2015; 13:11:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ilk kez Avrupali bir ülke olmamanin avantajini görüyoruz.

• nokiadan sonra başka bir şirketin de kendi kendini nasıl bitirebilir adlı çalışmasını izliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meego -- 14 Ağustos 2015; 13:18:47 >
  • Avrupa ya Snapdragon 820 liler gelirse şaşırmam.

Sanpdragon 820 yi Samsung üretecek.

Avrupa 5 ay beklemez o zamana kadar Galaxy S7 çıkar :D

Yeni üretim metodu ile bir sonraki Galaxy S telefonu her yıl satış çıkış ayından 2 ay öncesine alabilecek gerçeği de biliniyorken Note6 için şimdiden 12 ay beklenmesine gerek yok 10 ay sonrası piyasada olacaktır .

Note6 için haberler 2-3 aya kalmaz çıkar ...
    http://www.sammobile.com/2015/08/07/galaxy-s7-could-use-agile-methodology-to-shorten-development-by-1-2-months/

http://www.sammobile.com/2015/08/10/has-samsung-already-begun-testing-the-snapdragon-820-for-the-galaxy-s7/

• Samsung kendi ayağına sıkıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

Ilk kez Avrupali bir ülke olmamanin avantajini görüyoruz.

İyide note 5 berbat ve her tarafı eksik bir telefon. Çıkmasa daha iyiydi. S6 plusta o eksikler estetik uğruna dedik yedik diyelim ama note serisi 5 ile öldü. Gelmesinin tek artısı note 4'ü ucuzlatmak olur. Kim niye note 5 alsın ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 14 Ağustos 2015; 13:24:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

Ilk kez Avrupali bir ülke olmamanin avantajini görüyoruz.

İyide note 5 berbat ve her tarafı eksik bir telefon. Çıkmasa daha iyiydi. S6 plusta o eksikler estetik uğruna dedik yedik diyelim ama note serisi 5 ile öldü. Gelmesinin tek artısı note 4'ü ucuzlatmak olur. Kim niye note 5 alsın ki?

İnsanların marka merakı ve 4 değil de 5 oluşu

• Avrupayı aynı şeyi sunup sunup kaldıramayacaklarını anlayınca Türklere yöneldiler demekki nasıl olsa s6 ını satıp çıkar çıkmaz samsung A para kazandırma heveslisi çok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulen su edge+ ya bi kalem koyaydin, ayni seye denk gelecekti. Edge+ ya peki Avrupalilar neden ilgi gostersin ki? Su anda edge 700 Euro, edge+ 800e mi cikacak. Ilk defa apple daha ucuz kalacak. Tabi Apple da farkinda bunun ki bu yil ip6s+ da rami 512 mb dusurse bile 100 % daha fazla satar, cunku rakip cikmadi karsina.

dip not: Benim anlamadigim Cinde 5.5" telefonu 800 dolara satmak mumkun mu? Butun yerli markalari o ekran boyutunu, daha fazla ve degistirilebilen pili, microsd kart girisini vsvsvs 200 dolara satiyor. Tek satabilecegi pazar Avrupaydi ki, orada alim gucu yuksek (bati blogunu dusunursek) ve cinli modellerin %90inin marketi yok. Hadi hepsini gectim, Samsunga rakip android amiral gemisi de cikmiyor ki rekabetten biz faydalanalim.

Sanki tüm telefon firmalari apple ile birlesip Cinli firmalara savas acmis gibi duruyor. Saka gibi arkadas.

• quote:

Orijinalden alıntı: alemburda34

Şimdi note 5 Türkiye'de satılacak mı satılmayacak mı? Satılacaksa yazıda 2016 diyor o zaman mı? Ben bu kadar bir yazının gevelendiğini görmedim yalın yazılar temennisiyle.

Başlıkta 28 Ağustos yazıyor, daha açık nasıl yazabilir ki?

• Şu telefonu eleştirin ama berbat demek nedir ya? Telefonda rakipsiz bir donanım var. Malzeme kalitesi ve görünümü ben burdayım diyor. Note özellikleri zaten rakipsiz. Tamam eleştirilecek yanı çok ama bu telefon berbatsa diğerleri ne oluyor? Bizim milletin şu abartması yok mu?

Konuya gelince de hangi sivri zeka akıl etmişse bu stratejiyi ters tepince anlarlar hata yaptıklarını. 2016'da diğer ülkelerin 4 aydır kullandığı telefonu hangi Avrupalı alır ki? Çok ucuz satarsa belki.

• kesbi kullanıcısına yanıt
    Batarya ve micro sd kart harici bir eksiği veya berbatlığını göremedim ben. Evet o iki seçenek benim için çok önemli ancak ben yine de bu cihaza berbat diyemem. Ekran işlemci ram hafıza kamera hepsi piyasanın en iyilerinden veya en iyisi.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

Şu telefonu eleştirin ama berbat demek nedir ya? Telefonda rakipsiz bir donanım var. Malzeme kalitesi ve görünümü ben burdayım diyor. Note özellikleri zaten rakipsiz. Tamam eleştirilecek yanı çok ama bu telefon berbatsa diğerleri ne oluyor? Bizim milletin şu abartması yok mu?

Konuya gelince de hangi sivri zeka akıl etmişse bu stratejiyi ters tepince anlarlar hata yaptıklarını. 2016'da diğer ülkelerin 4 aydır kullandığı telefonu hangi Avrupalı alır ki? Çok ucuz satarsa belki.

Vatandaşı olduğumuz ülke daha bir çip bile üretemiyorken elalemin yaptığı telefonlara ÇÖP, BERBAT gibi yakıştırmalar takılıyor olması normal aslında. Bu işlerin ne kadar zor işler olduğunu bilmeden bol keseden yaftalamalar yapıştırmak kolay nasıl olsa.

Bence de telefonun eksikleri var. Ancak Çıkınca piyasanın en iyisi olacak. Bundan şüphe yok. İnsanların beklentileri farklıydı. Onlar karşılanmayınca şaşırdık ama Berbat, Çöp demenin ardında başka bir psikoloji yatıyor bence. :)

• Bizi Avrupa'ya tercih etmenin iki mantığı olabilir, 1. her halükarda zaten bunlara satarız 2. Bunlara bu versiyonu satabildiğimiz kadar satalım, çok bağıran çağıran olursa da duruma göre avrupaya snap 820, değiştirilebilen pil ve kart yuvası koyarız. Iphone 6s ve plus ile ve yeni çıkan tellerle de rekabet gücümüz olur.

• Türkiye Avrupa değilmiş demekki :)

• galaxy A8 ile galaxy S6 Mini'den haber yok.
  • türkiye nin bir avrupa ülkesi olmadığı bir kere daha tescillendi..

note 5 zaten s6 nın uzun olanı avrupalı neden alsın ki ..akıllı adamlar..

Samsung yetkilileri de iş yapmayacağını çok iyi bildiği avrupa da satışa çıkarmıyorlar..

İphone 6s plus la da savaşamayacakları açıkça ortada...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ati39 -- 14 Ağustos 2015; 23:35:11 >
  • Şu telefondaki donanım hiç bir telde yok. İçindeki işlemci 2 nesil önde. Ram ddr4 4 gb ram var. 14 nm üretim sürecinden geçmiş. Kamera desen açık ara en iyisi. Hala kötü diyenlere m9 g4 veya 6 ayda bir amiral gemisi çıkaran sony müstahak.

Önceden plastik diye küçümseyenler şimdi eleştirecek birşey bulamayınca saçmalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 14 Ağustos 2015; 15:16:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: new-desing

Batarya ve micro sd kart harici bir eksiği veya berbatlığını göremedim ben. Evet o iki seçenek benim için çok önemli ancak ben yine de bu cihaza berbat diyemem. Ekran işlemci ram hafıza kamera hepsi piyasanın en iyilerinden veya en iyisi.

Batarya hem çıkmıyor hem küçülmüş, radyo yine yok, kart yok, çift hat bekliyorduk yine gelmedi. USB type c olmalıydı artık. Cihaz berbat çünkü biçok şey yok. Olanını da yapacaklar yine kesin. Adamlar uzakdoğuda televizyon bile koyuyor ama bize gelince bişey yok. Önce eksik olmayacak, sonra iyi olacak. Bazı özellikleri hiç yokken bikaç özelliği en iyi olmuş umrumuzda mı ki? Bir özellik ortalamanın altındaysa belki katlanırım ama yoksa niye alayımki? Eskisi bildiğin daha iyiydi.

Ek: Şimdi aklıma geldi kumandayı da çıkarmışlar. İyice saçmalamışlar. S4 minide bile radyo, çift hat (duosta) ve kumanda vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 14 Ağustos 2015; 15:29:39 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.