Şimdi Ara

Aynısının büyüğü : Galaxy S6 Edge Plus

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Aynısının büyüğü : Galaxy S6 Edge Plus

Bu yıl kavisli ekran konseptini iki kenardan olmak üzere ilk kez Galaxy S6 amiral gemi serisine getiren Samsung, boyutları biraz daha büyütme kararı aldı ve Galaxy S6 Edge Plus modelini geliştirdi. 

Galaxy S6 Edge Plus modeli Galaxy S6 Edge modelinin daha büyüğü diyebiliriz. 5.7 inçlik iki kenardan kavisli Super AMOLED ekranda 2560x1440 piksel çözünürlük sunan model yine 14nm fabrikasyon süreci ile geliştirilen Exynos 7420 yongaseti kullanıyor. Bu yongasetini kullanan 4. cihaz olma özelliğine sahip Galaxy S6 Edge Plus farklı olarak 4GB LPDDR4 RAM ile destekleniyor. 

Boyut, batarya ve RAM miktarı haricinde kardeşinden pek bir farkı bulunmayan modelin 6.9mm kalınlık değeri ile 0.1mm geliştirildiğini söyleyebiliriz. Batarya 3000mAh gücünde ve Galaxy Note 5 ile Galaxy S6 modellerine bakarsak önceki nesle göre bataryayı geliştiren tek cihaz konumunda. 

Arka kısımda OIS destekli 16MP çözünürlüğünde, ön kısmında da 5MP çözünürlüğünde kamera bulunan cihazda 32GB/64GB/128GB depolama seçenekleri yer alıyor. Otomatik gerçek zamanlı HDR, Home tuşuna iki kere basarak hızlıca kamerayı açma, filtre seçenekleri gibi özelliklerle kamera desteklenirken, Live Broadcast ile cihaz kayda başladığı anda YouTube Live üzerinden linke tıklayanlar canlı yayını izleyebiliyor. 

Modelde ekran kenarına uygulama kısayolları yerleştirebileceğiniz ve sürükleyerek ortaya çıkan Apps Edge adında bir çubuk da yer alıyor. Burada ayrıca People Edge ile kişilere de kolayca erişilebiliyor. Android 5.1 işletim sistemi üzerinde TouchWiz arayüzünü çalıştıran Galaxy S6 Edge Plus modelinin 800 Avro başlangıç fiyatıyla 21 Ağustos itibariyle satışa sunulması bekleniyor.  

• lg g4 daha mantıklı sanırım benim için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note edge çıkarmak yerine bunu çıkardılar.

• LG G4 en az 3.500 mAh pili hakediyordu. Zira batarya süresi çok kötü. Bu sebeple Samsung beklenebilirdi ama o da fos çıktı. Günü zor tamamlayan cihazlar istemiyoruz artık.

• S6 edge alicam sanirim. Su an note4 kullaniyorum. Biraz daha ufak bisey istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvReN 7

S6 edge alicam sanirim. Su an note4 kullaniyorum. Biraz daha ufak bisey istiyorum.

s6 edge plus kesmedi galiba
  • Şu cihazların batarya kapasitelerini 3000 mAh üzerine çıkarmıyorlar üstüne üstlük bataryada değiştiremiyoruz yedek batarya seçeneğiniz de kalmıyor. Geriye tek çözüm hızlı şarj + powerbank kalıyor. Kablolarla yaşamaya mahkumuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemburda34 -- 13 Ağustos 2015; 22:42:29 >
  • Sony z2 6 saat ekran açık kalma süresi verdi.Sony den şaşmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: legendege

lg g4 daha mantıklı sanırım benim için

arkadaş benim için g4 daha mantıklı demiş, eksi yemiş.gerçekten sorunlu insanlar var burada

• quote:

Orijinalden alıntı: Ken Block43

quote:

S6 edge alicam sanirim. Su an note4 kullaniyorum. Biraz daha ufak bisey istiyorum.

Yok guzel ama bir tık daha ufak bisey olsun istiyorum. O yüzden. :)

• tekin-71 kullanıcısına yanıt
    Ona bakarsan G2de de kolaylikla 6 saat ekran suresi aliniyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ken Block43

quote:

Yok guzel ama bir tık daha ufak bisey olsun istiyorum. O yüzden. :)

Sanırım bir note konusunda daha gorusemiycez

• Abi çok şaşkınım ben samsung dan nefret eden ben bile merakla bekledim bu cihazı millet konuya yorum dahi yapmamış.
  • 2k ekrana cikmayan batarya ve 3000mah? Ozellikle 5.7 inclik devasa bi telefonda. Bu samsungda iyice htc ye dondu. 0.1mm inceltecegine tepsi gibi telefona 0.1mm kalinlikla en az 500mah daha sigdirabilirdin. Ah zamsung ah o telefonu alacak adam 0.1mm kalinligi onemser mi acaba??

• 800 avro baslangic fiyati. Vay babam vay. Zengin oyuncagi olur sadece bundan.

• quote:

Orijinalden alıntı: unique5555

Ona bakarsan G2de de kolaylikla 6 saat ekran suresi aliniyor

G2 kullanmasam inanirdim. 3000 mah batarya ve guc tasarrufu olmayan bi cihaz. 3 saati zor gördüm ben hacı g2 de

• samsung Avrupada galaxy s6 edge plus satışlarını baltalamamak adına NOTE 5 geç piyasaya sürecekmiş.

hayır yani edge plus galaxy note 5 alternatifi olabilir mi diye düşündüm? bence çok saçma bir politika.

bu yıl samsung düşüs yaşayacak.( ilk defa bunu söylüyorum) ne Note 5 nede Edge plus kimseyi pek tatmin etmedi...

• bu modelin tek eksiği kalem olmuş isimide note 5 edge olacak işte o zaman süper olacakmış...

• tekin-71 kullanıcısına yanıt
    Senin telefonunun sorunu o kardeşim. Bende ayni cihazi kullaniyorum ki gordugumu konusuyorum

• Valla bana artık 70mm genişlik ve yukarısındaki cihazlar büyük geliyor. Daha ufak bir cihaz istiyorum.

Geçici olarak Lenovo Vibe X2 aldım. Onun genişliği de 68.6mm , yani 70 in altında.
    Ama cihazın kenarlarını köşeli yapmışlar. Benim emektar 70.9mm lik LG G2 bile yuvarlak köşeleri ile daha rahat tutuluyor. Demek ki hem dar hem de köşeleri yuvarlatılmış olması lazım.

S6 Mini bekliyorum. Çok kırpmazlar da Z3 Compact boyutlarında falan yaparlarsa süper olur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.